Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

skluz v plnění-slippage


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Remarque Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý večer, napadla mě myšlenka jestli se dá
> obchodovat intradenně ER2 např s 20,30 kontrakty
> nebo je to spíše utopie kde by docházelo ke
> slippage např. 1 bod ? S pozdravem
>
> Martin


to mas na uctu tolik penez? u IB je initial margin pro ER2 $2125. Takze pro otevreni pozice se 30 kontrakty budes muset mit na ucte bratru $63750 (1.2M) nepocitaje v to penize na nakup a komise.

tvoje starosti bych chtel mit ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ticker:

LIMIT příkaz pro StopLoss je riziko!!!! LIMIT příkaz vůbec nemusí být vyplněn - uvedu konkrétně na příkladu - jedřív krátký rozdíl mezi LIMIT, STOP LIMIT a STOP

LIMIT: Vykonej za cenu uvedenou, nebo pro tradera výhodnější
BUY 1 XY LIMIT 12500 - nakoupí za cenu 12500 nebo pro Vás výhodnější (tj může nakoupit za 12495 - nemůže za 12505)

STOP LIMIT: aktivuje se jako LIMIT příkaz AŽ v okamžiku, kdy se cena dotkne definované hranice - do té doby je neaktivní

STOP: aktivuje se při dotyku ceny a stává se MARKET - to znamená - okamžitě nakup/prodej bez ohledu na cenu

PS: Tohle nepíšu z důvodu že bych si myslel, že nerozumíte příkazům, jen pro absolutní jistotu pochopení toho co chci napsat.

Příklad: Koupil (tedy LONG) jsem komoditu XY na ceně 13000, stop loss chci mít na hladině 12500. Kontrakt mám, aktivoval se mi StopLoss příkaz - vzhledem k tomu, že jsme v LONG tak půjde o příkaz SELL.
tento SELL nemůže být typu LIMIT (většinou to ani nepovolí platforma) - z toho co jsem výše napsal by se totiž kontrakt okamžitě prodal. A proč? Protože LIMIT nám říká - prodej za cenu stanovenou nebo lepší - v tomto případě VYŠŠÍ - a my jsme nakoupili za 13000 > 12500 ....

Dobrá - tedy příkaz na SL může být typu STOP LIMIT nebo STOP. STOP je jasný - vyplní se a basta, možná nějaký malý skluz, ale ihned se kontraktu zbavíme.

Co se ale stane, bude-li příkaz typu STOP LIMIT a trh se dotkne ceny 12500? Aktivuje se jakožto LIMIT. Tedy prodej za 12500 nebo pro mě výhodnější (tj > 12500). Pokud trh bude stagnovat na 12500 nebo se třeba podívá na 12505 - tak se kontrakt prodá na stanovené výši SL nebo dokonce pro nás lepší ....
ALE
Co když se trh dotkne 12500 a pak půjde na 12495 a bude pokračovat dolů? V tom okamžiku totiž náš příkaz čeká na cenu 12500 a lepší - ale k té se trh nikdy nemusí vrátit!!! A naše ztráta by se prohlubovala a prohlubovala ...

Rozhodně nechci, aby tenhle příspěvek vyzněl kriticky - jen mě děsí představa, že byste chtěli SL dělat pomocí limitních příkazů - to by bylo o štěstí a ne o systému :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nufnuf:

Ďakujem za pripomienky, ktoré si cením, začínam mať pocit, že tomu asi celkom nerozumiem.

Ja som doteraz limitný príkaz chápal ako príkaz, kde definujem hraničnú cenu za ktorú, alebo pre mňa lepšiu sa realizuje exekúcia.
Dovolím si rozobrať Váš príklad vstupu do LONG.
T.j. kupujem komoditu XY (vstupujem do LONG pozície) na cene 13000. V momente nákupu zadám STOP LIMIT na 12500. T.j. kým cena nedosiahne hladinu 12500 je tento STOP LIMIT neaktívny. Ak cena bude ROVNÁ alebo MENŠIA ako 12500 bude zadaný STOP LIMIT exekuovaný.
Čiže pre po vstupe do LONG potrebujem STOP LIMIT príkaz, ktorý je exekuovaný ak cena je rovná alebo menšia, a pri vstupe do SHORT potrebujem STOP LIMIT príkaz, ktorý je exekuovaný ak cena je rovná alebo väčšia.

Uvádzam zdroj z ktorého som čerpal uvedené info:
www.cme.com/files/GlobexRefGd.pdf

Rozdiel v chápaní limitných príkazov medzi nami asi spočíva v smere v ktorom sú limitné príkazy aktívne.
STOP LIMIT príkaz musím mať správne "otočený" aby korektne fungoval.

S pozdravom

Pavel

P.S. V žiadnom prípade neberiem Váš príspevok kriticky - sú to kľúčové informácie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ticker:

Chápeš to naprosto správně - ale opačně :)

BUY kontraktXY LIMIT 13000: kontrakt se koupí na ceně 13000 nebo nižší
Podívej se na to z pozice vstupu: chci koupit kontrakt za 13000 nebo pro mě výhodněji - spekuluju li na LONG, tak mám tendenci nakoupit co nejlevněji - proto 13000 a nižší

SELL kontraktXY LIMIT 13000: kontrakt se prodá za cenu 13000 nebo vyšší
Opět z pozice vstupu: chci koupit kontrakt výhodněji pro mě - při spekulaci na SHORT za cenu stanovenou nebo vyšší - protože čekám, že cena poklesne, tak chci nakoupit co nejdráž

no a když jsi v LONG pozici - to znamená že jsi vstoupil pomocí BUY příkazu, tak opačná strana je SELL příkaz. A jak nahoře vidíš, tak LIMIT příkaz funguje zcela opačně

Nedělej si s tím hlavu - prostě pro SL vždycky používej příkaz STOP a budeš mít klid. Není potřeba se s tím zatěžovat. A v 95% případů budeš exekuovanej za cenu kterou u STOP příkazu uvedeš - pokud tedy budeš obchodovat elektronické trhy s vysokým volume.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ticker:
z prirucky CME kterou uvadis:

Limit
A Limit order allows the buyer to define the maximum price to pay
and the seller the minimum price to accept(the limit price).
A Limit order remains on the book until the order is either executed, canceled or expires.
Any portion of the order that can be matched is immediately executed.

Preklad:

Limit
Limitni prikaz dovoli kupujicimu definovat maximalni cenu kterou zaplati
a prodavajicimu minimalni cenu kterou je choten akceptovat(limitni cena).
Limitni prikaz zustane v knice dokud prikaz neni vyplnen, zrusen, nebo nevyprsi.
Jakakoliv porce prikazu ktera muze byt sparovana je okamzite vyplnena.


Myslim ze definice je naprosto jasna:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den,

mal by som jednu otazku ohladne STOP LIMIT prikazu.
Uvediem priklad. Idem do LONG pozicie napr. za 300. STOP LIMIT stanovim naledovne STOP na 280, LIMIT na 275. Cize podla nastavenia ocakavam, ze ak cena pojde dole, pri pretnuti 280 sa mi STOP LIMIT aktivuje a kontrakt preda za cenu nie horsiu ako 275.
OK, moj problem ale je, ze uz dvakrat sa mi stalo, ze sa kontrakt nepredal. Pricom cena sa dost dlho pohybovala medzi STOPom a LIMITom, cize nebolo to tym, ze by sa nestihol aktivovat, ako predpokladam.
Odohralo sa to tusim vzdy pocas nocneho elektronickeho obchodovania, teda nie poobede (CET time), pocas normalneho obchodovania na fyzickej burze.
Mojou otazkou teda je: Musim mat okrem daneho nastavenie SL zaciarknute aj policko "trigger outside Regular trading hours", a to bol dovod preco nebol dany prikaz aktivovany, alebo som spravil chybu niekde inde? Inak pouzivam platformu TWS od IB.

Vdaka za skoru odpoved,

Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny tradery,
v knize od Dr. A. Eldera jsem na str. 23 cetl o tzv. "kriminalni slippage". Autor tam pise, ze tyto slippage jsou vysledkem nelegalni cinnosti makleru na parketu. Doslova pise "Maji dost dobre prostredky, aby mohli ukrast penize svym klientum. Nekteri na vas ucet pripisi obchody, ktere dopadly spatne a pro sebe drzi ty dobre".
Uz jste se nekdo setkal s tokovymi praktikami nebo je to hudba minulosti? Nekde v manualu jsem se docetl, ze je burza kontrolovana FBI, tak by snad k temto pripadum uz nemelo dochazet? Navic prece kazdy si snad sve obchody peclive kontroluje a tak by mel vedet, ktery obchod pro nej jak dopadl.

Diky za odpoved.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...