Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Studium - zadost o radu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny tradery. Toto je můj úplně první příspěvek na stránce a hned bych vás, zkušenější, rád požádal o radu. Před dvěma dny jsem zažil frustrující a nepříjemnou situaci a vás bych se rád zeptal, jak byste tuto situaci řešili, popřípadě jak jste ji v minulosti vyřešili.

Zrovna studuji knížku Tradingem k bohatsví od Alexandra Eldera, ale přijde mi, že její efekt, je přesně opačný, než by měl být. Přešel jsem články o formacích v grafech a začínám kapitolu o indikátorech a současně studuji různé články o patternech a indikátorech zde na finančníkovi. Stalo se ale to, že má hlava přestala informace pobírat a já jsem teď příliš přeučený a místo toho, abych získával cit pro trhy a jednotlivé patterny mi přijde, že jsem na tom tak, jako bych nevěděl vůbec nic. Ze situace, kdy jsem byl frustrovaný a v depresi jsem „vybruslil“ tak, že jsem se vnitřně přesvědčil o tom, že po tolika měsících věnovaných studiu nemůžu přece tuto šanci zahodit a nadále se snažím vstřebávat informace a pomalu konstruovat svůj OS (využívám úrovně RSI, price action, ema a pro potvrzení sleduji vyšší TF), problém ale je v tom, že v knize je popisováno asi dalších 10-15 indikátorů, mnoho formací a já se bojím, že jakmile budu číst dál, nedostaví se pocit, že toho vím víc, ale míň. Mimo indikátory a patterny projíždím celý seriál o psychologii, o kterém bych řekl, že mě posouvá mnohem dále, než cokoliv jiného a motivuje mě v tradingu naplno pokračovat.

Chtěl bych se zeptat, zažil někdo z vás takovou situaci, popřípadě jak by řešil? Jakou radu byste mi v tomto ohledu byli schopni dát?

Dále jsem v jednom vlákně viděl diskuzi o zanechání studií kvůli tradingu. Sám studuji ekonomku, přesně obor bankovnictví a pojišťovnictví a nechuť, kterou vůči tomuto předmětu studia zažívám, se nedá srovnat se spokojeností a vášní, s kterou se věnuji tradingu (vyjma situace před dvěma dny). Jsem tedy stále na vážkách, zda tuto školu opustit, anebo dál dělat něco, co v životě dělat nechci a zbytečně ztrácet čas učením se „zbytečností“. V mojí rodině bude ale těžké něco takového vysvětlit, protože kam se podívám, tam je vysokoškolsky vystudovaný příslušník. Já osobně ale zastávám názor, že člověk by měl dělat to, co ho baví a za tím si jít – a to je pro mě trading- a ten mě ve škole nikdo učit nebude.

Rád bych se vás tedy zeptal na názor v souvislosti s touto problematikou a vaše zkušenosti.

Ještě poslední dovětek v tomto vyčerpávajícím příspěvku – nesmírně si vážím autorů Petra a Tomáše za založení této stránky a toho, jaký zájem pro trading ve mně vyvolali. Díky nim vím, čemu se v životě chci věnovat a za tím jít.

Dušan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau Dušane,
no nejsem zrovna zkušený trader, ale jednoznačně by si trading neměl tak hronit, pokud máš pocit, že nic nevíš tak je to jen proto, že to do sebe moc láduješ, dej si pauzu a za týden, dva pokračuj.
No a k té škole, v každým případě ji dokonči. Dost lidí nemusí obor na škole ale v praxi je to něco jiného + s to, že uděláš školu na jeden typ oboru neznamená, že tě ten titul neposune na vyšší místo v jiném oboru. Navíc trading neni absolutní jistota...každý si myslí, že se jím bude živit, ale dokáže to jen jeden z deseti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem pokročilejším i začinajícím traderům ;)

Rád bych se nejprve představil. Jmenuji se Dominik a v dubnu mi bude 17 let. Studuji střední školu Obchodní akademie, takže jsem s ekonomikou v kontaktu každý den. Na obchod jsem byl zaměřený už od malička, vždycky jsem k tomu měl nemalý sklon a věděl jsem, jak nějakou tu korunu vydělat na drobnosti. To byl hlavní podnět k tomu na jakou školu se vydám. Na nynější škole kromě ekonomického zaměření studuji i zaměření IT. Studuji i programování, takže si v budoucnu můžu poradit i s programovatelnými softwary. O komoditách jsem se dozvěděl asi před měsícem, když jsem na ně narazil při googlování o tom, co bych v budoucnu mohl dělat. Při hledání jsem věděl, že chci dělat něco, kde můžu studovat a uplatnit management a obchodování, které se mi zdálo vždycky zajímavé a viděl jsem v nich jistou budoucnost. Když jsem tento web objevil, tak jsem si byl jistý tak, jako nikdy předtím, že mi může v budoucnosti pomoct. Nerad bych chtěl popisovat pohádky mnoha začínajícíh traderů, které jsou v tomto snění převážně stejné. Tímto chci poukázat na to, že jsem plně ochotný věnovat se studiu komodit a všeho kolem nich. Myslím si, že v hlavě to mám celkem srovnané, a vím co chci. Mnoho čtenářů si asi ted řekne ,,17 roků a myslí si, že to má v hlavě srovnané, to dost pochybuju." Nerad bych nabyl této myšlenky. Vím, kdy se mám uskromnit a nedělá mi problém přijmout kritiku. Konečně se dostávám k důvodu, proč jsem na toto fórum v této diskuzi napsal. Potřeboval bych správně nasměrovat. Co se naučit jako první, a jak se od toho pak odvíjet. Na tomto webu se tato záležitost začínajích traderů mnohokrát důkladně vysvětluje. Jestli vás, ale můžu požádat o výrazně stručnější
přehled o tom, jak si počínat na začátku. V čem jsem už rozhodnutý je to , že chci intradenně obchodovat pomocí technické analýzi, také se mi zalíbil obchodní systém FinWin, ale mám už nějaké nápady co z něho ubrat a co si udělat podle svého. Tato metoda mě zaujala nejvíce, a taky vyhovuje mému uvažování. Ke konci bych chtěl zdůraznit, že bych rád s někým navázal kontakt, abych měl s kým diskutovat o dalších pokrocích. Sám si myslím, že mít pár nových kamarádů, kteří se tím taky zabývají, je výrazná výhoda.

Děkuji předem za přečtení a odpověď:)


S pozdravem TROM ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Trom,
tak ak ti mozme ja poradit tak si otvor demo ucet u nejakeho brokera a vyskusaj si svoj obchodny system. To by bola rada prva a rada druha je ze nenechaj sa odradit pociatocnym neuspechom ktory pravdepodobne pride.

Co sa tyka daytradingu tak to by som ti zo zaciatku rozhodne neodporucal a nieje to len moj nazor. Tento druh tradingu je vpodstate vysoka skola tradingu. Musis robit dobre a velmi rychle rozhodnutia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vodafone22:
Velikost ticku se tam píše: 2,5 centu /100 liber váhy (to odpovídá 0,025 centů na libru). Velikost kontraktu je 40000 liber, takže tick je 10 dolarů (40000 x 0,025 centu) - to se tam taky píše. Všimni si, jak na sebe navazují ceny v DOMu nebo v grafu: např. 129,975; 130,000; 130,025; 130,050; .... Ty ceny jsou v centech za libru.

U grains (kukuřice, soja, pšenice) je kontrakt 5000 bušlů, tick je čtvrt centu za bušl a po vynásobení je to 12,5 dolaru pro celý kontrakt.

U ostatních kontraktů je to obdobné. Podstatná je velikost kontraktu a nejmenší cenový pohyb.
Jde o to zvyknout si na pro nás mnohdy exotické jednotky, pak je to už jen násobení dvou čísel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volatilita je range - rozmedzie v akom sa trh pohybuje, cize kolko tickov alebo v pripade forexu, kolko pips spravi trh smerom hore a dole za urcity cas.

Volume je pocet prikazov zobchodovanych za urcity cas - minuta, hodina alebo den.

Likvidita vyjadruje schopnost trhu vyplnit tvoj prikaz. Vysoko likvidne trhy vyplnia tvoj prikaz bez problemu, pretoze traderi su aktivni a tym padom na trhu je vysoke mnozstvo prikazov, ktore sa mozu sparovat s tvojim. Naopak, malo likvidne trhy su trhy, kde je mensia aktivita a sice traderi nie su tak aktivni a tvoj prikaz moze zostat nevyplneny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cashflowz:
díky moc za předchozí vysvětlení:)a má volatilita a volume nejakou souvislost ? například, že vyšší volume způsobuje vyšší volatilitu? dokázal by jsi mi ješte prosím vysvětlit, co znamenají hodnoty v indikátoru ATR? četl jsem, že když je například ATR 0,02 pak to znamená, že největší pohyb v jednom dni odpovídá 200 pips. Jenomže, u některých trhů např. AUDUSD je atr 0,0023 tak co to znamená?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...