Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Studium - zadost o radu


Doporučené příspěvky

Zdravím Ladousek
Jsem rád, že tě můj příspěvek zaujal a ano PT mám minimální 2:1, ale bývá obvykle vyšší, protože mimo jiné nepoužívám pevný PT.Dále obchoduji s jednim kontraktem měsíčně a také chci NQ obchodovat live.A na závěr bych uvedl, že vypracovat systém a získat cit pro trhy, abych mohl vydělávat oněch 1200-1500 dolarů měsíčně(reálný průměr) stálo hodně úsilí a mé začátky na NQ byly bídné, ale vydržel jsem a dnes se mám dobře.

Mnoho úspěchů (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,

som zaciatocnik a chcem sa opytat ci sa da tradingovo vzdelat (seminare o backtestovani, paperi, intradennom obchodovani...) aj inde, ak sa nebudem môct dostavit v oktobri na seminare financnika (velmi tam chcem ist). Su seminare neoddelitelnou sucastou v zaciatkoch? Môze mi postacit par knih o tradingu z ktorych budem cerpat? Od Tomasa a Petra, Douglasa, Williamsa, Rossa??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VISO:
Přesné, ta poslední věta by se mohla tesat do kamene.

remi221:
Žádný kurz, seminář ... není samospasitelný. Myslím, že to možná souvisí i s tím, že člověk nemůže úspěšně převzít systém někoho jiného, pokud není v souladu s jeho založením a přirozeností. To by mohlo částečně vysvětlit neúspěchy velké části traderů, i těch, kteří se naučili systém, který jiní obchodují úspěšně.

Prosím, nekamenovat, je to jen můj názor, který nikomu nevnucuju.

V každém případě doporučuju před seminářem vstřebat alespoň základní informace a pojmy. Půjdete-li tam jako nepopsaný list, efekt nejspíš nebude velký.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

remi221:
Zdravím,
já jsem spíš takový samorost. žádné semináře, kurzy, školení ... jsem neabsolvoval. Na některé věci jsem přišel sám praxí, někdy člověka "nakopne" článek, diskuzní příspěvek ... , na spoustu věcí jsem zatím nepřišel. Z knih jsem četl jen Trading for living od Eldera, kterou mi poslal před lety můj dřívější broker (český překlad, pdf formát, doporučuju).

Většina diskuzí tady se zabývá daytradingem (aspoň mám ten pocit). K tomu se nedokážu kompetentně vyjádřit, DT neumím, nedokážu se pod tlakem rychle (a už vůbec ne dobře) rozhodovat. A jestli je to tak, jak vyplývá z některých diskuzí, že pro DT jsou potřeba desítky backtestů, měsíce nebo roky papertradingu a dokonalý analytický software a detailní evidence všeho, tak mi je už úplně jasné, že daytrading není pro mě. Mám trading jako hobby a nechci si ho komplikovat věcmi, které podle mě stejně nevedou k cíli.

Tenhle server se mi líbí, našel jsem tady například Global Futures, svého současného brokera a v článcích i v diskuzích nacházím řadu zajímavých a podnětných věcí. Jestli chcete získat nadhled nezatemněný detaily jako jsou indikátory, timeframe, SL, PT ... , čtěte zde na serveru příspěvky Herona .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Zdravím,
zhruba v létě tohoto roku jsem se dozvěděl o tradingu, které mě zajímá, nicméně první krok jsem stále neudělal, jelikož jsem teď v maturitním ročníku, moc toho nestíhám ať už kvůli škole, ale taky kvůli sportu, který se snažím provozovat každý den. Upřímně, nebudu si nic nalhávat, kdybych si nafackoval a vzchopil se, hodinu bych si minimálně našel a můj plán je nyní alespoň tuhle hodinu zaběhnout denně. Mé dilema je podobné, jako některé zdejší příspěvky. Blíží se mi podávání přihlášek na VŠ a já mám v poslední době spíše představu jít pracovat, vydělat si kapitál a ve volném čase se věnovat obchodování (zatím uvažuju nejvíce o forexu, protože mám zhruba 2000USD a žádný příjem) a asi určitě bych byl jinde za 3 roky s tímto plánem, než mým druhým a to že půjdu na VŠ (dálkově) + práce a samostudium tradingu. Kdybych volil plán s VŠ, tak vyvstává další otázka co studovat, s matematikou jsem zhruba průměr a nějak zapálený v ní teda nejsem, ostatně to ve většině předmětů, neboť na naší střední (informatika) se mi stěžejní předměty téměř kompletně znechutily a toho se bojím i na VŠ, např. kdybych zkusil nějakou ekonomiku, myslím, že z těch mraků teoretických biflovaček bych si tohle odvětví znechutil. Zkrátka si teď uvědomuju, jak nemám rád prázdné učení se akorát na testy, po kterých to jde okamžitě z hlavy ven. Nerad dělám věci zbytečně - pro nic, což si myslím, že na VŠ bude zcela běžné. V nějakém příspěvku jsem ještě četl, že by nemuselo být špatné se vyhnout financím a zkusit nějakou informatiku. Zkrátka nevím kudy dál, trhy sice neutečou, ale představa, že se budu min. 3 roky učit nazpaměť skripta mi celé studium znechucuje, navíc myslím, že zkrátka ze čtveřice VŠ, trading, sport, práce musí někdo z kola ven. Když tak nad tím přemýšlím, vypadává mi právě ta VŠ, ale zase mě hlodá, co kdyby, zkrátka zadní vrátka. Díky za každý názor či nejlépe osobní zkušenost ještě co mě teď tak napadá, zkusit dálkově nějakou "lehkou" VŠ (slyšel jsem např. o Zlínu, kde je prý informatika poměrně lehká a je to spíše jen za účelem titulu, než nějakého odborného vzdělání, které stejně není můj primární cíl).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Beliere, každý z nás se rozhoduje sám, řekl bych k tomu jedinou věc - trading je hodně nejistý business a nechci vůbec nikoho odrazovat, ale lidí, co začli někdy třeba ve 20 a táhli to jenom pomocí tradingu až do truhly asi moc nebude ;).
Pro mě osobně byly léta strávená na univerzitě nezapomenutelná a rozhodně nelituju, že jsem se občas musel holt pořádně naučit i něco, co mě absolutně netankovalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Belier:

sám vysokou školu nemám a na školský systém České republiky mám neuplně dobrý názor (vzhledem k zahraničním modelům), ale určitě souhlasím s Honzou, že trading je hodně nejistý a uspěje jen hrstka lidí..proto nějaký solidní plan B neni k zahození...

PS. jediné, co mi trošku vadí je tvůj přístup ke studiu VŠ.."slyšel jsem např. o Zlínu, kde je prý informatika poměrně lehká a je to spíše jen za účelem titulu, než nějakého odborného vzdělání, které stejně není můj primární cíl"...přesně tohle je ten přístup, který dost dobře nechápu...a řekl bych, že dnes k tomu přistupuje takhle většina..nerozumím tomu, proč lidi věnují něčemu 5 a víc let života s tím, že jim na tom stejně nezáleží..to bych to radši studoval doma z knih a navštěvoval workshopy a vyhnul se tak spoustě fantastických předmětů jako je třeba půlroční vybarvování map v ekonomické geografii na Masarykově univ. (což sem celé absolvoval za přítelkyni já a výborně sem u toho tekl, jak taková koko** může na té škole být, resp. jak tam může být takový učitel) když už něco studovat, tak něco, z čeho budeš mít reálný užitek ty sám (tj. v tomhle případě je pro mě informatika jednoznačně dobrá volba - mám několik kamarádů z tohohle oboru a práci dokáží sehnat mnohem snadněji než jakýkoli vystudovaný právník apod.) a hlavně jít do toho s tím, že to chci, ne proto, že "bych měl"..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nerekl bych, ze studium informatiky je zas az tak tezke (jde tam spis o logiku nez nejake biflovani nazpamet jako treba v medicine), ale jako zasadni problem mi prijde to, ze je na ceskych VS casto pojato v naprosto teoreticke rovine. Mel jsem tu cest s fi.muni a to bylo opravdu, jak rika MNovak, hlavne o matematice - dokazovani ruznych formuli a podobne teoreticke veci. Dovolim si tvrdit, ze drtiva vetsina lidi v zivote dukaz matematicke formule nepouzije (vcetne programatoru). Stejne jako nasobeni matic apod. Prvni rok v realne praci mi dal 100x vic, nez 3 semestry na zminovane skole.

Jinak stejne jako majkll nechapu, proc lidi chodi studovat jenom kvuli tomu, aby dostali nejakej papir. Jako kdyby jim to melo v necem pomoct. Kazdy normalni zamestnavatel radsi da praci cloveku, ktery vi, o co v danem oboru jde, nez tomu, co vystudoval ekonomiku na zemedelce, protoze tam po nem nic moc nechteli a bylo tam 90% holek (jenom pro ilustraci)...

Kazdopadne plan B je podle me nutnost. Zacinat s tradingem s tim, ze me to musi uzivit, je hodne narocna zalezitost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No proč zvažuji jít na VŠ.. je to proto, že právě chci mít nějakou jistotu, zkrátka ten plán B, jenže vzhledem k dění na naší SŠ a z vyprávění letošních prváků např. na VUT je to samá teorie a věci, které v životě nebudou potřebovat (samozřejmě se to netýká všeho).
majkll: ano, tohle bych dělal raději, samostudium a výběr jen toho, co mě opravdu zajímá, což je právě trading, jenže na základě tohoto mi asi plán B vyjít nemůže, neboť na práci, kde někdo potřebuje lidi, co se zajímají o trhy, vyžaduje VŠ ekonomku a to, že se někdo učí sám doma je jaksi jedno. Myslím, že na takovéto pozice se zkrátka hledí nejprve na titul. Navíc, jak už jsem psal jsem znechucen studiem zbytečností, uvedu příklad od nás ze SŠ - v plánech studia nám vykládali pohádky, jak budeme opravovat PC, programovat, oživovat a plno dalších zajímavých věcí, ale když se poohlédnu za ty 4 roky, tak vidím jen proseděné hodiny u historie PC, programování na procesorech styrých 10 let, učitelé, kteří jen přijdou do hodiny, zeptají se, jestli máme co na práci a jdou si číst. Když to shrnu, z té školy jsem se nenaučil prakticky téměř nic a myslím, že na VŠ to nebude jiné, vždycky se totiž najde pár dobrých a pár špatných učitelů, ale pořád se učí jen teorie. Na druhou stranu, když jsem zvažuju vykašlat se na VŠ a jít někde pracovat (např. klientský pracovník na pobočce Fio banky, kde se dá něco i přiučit v oblasti kapitálových trhů) a přitom se věnovat tradingu, ale tady prostě nemám jistotu, že neztvrdnu po zbytek života v nudné práci, když trading nevyjde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně si myslím, že na VŠ studium nadávají především ti, kteří ho nebyli schopni dodělat. Je totiž jednodušší vykládat o zbytečnosti vyučovaných předmětu, nežli říci pravdu. Dále bakalářské studium bude hodně teoretické, protože rozhled ve studovaném oboru získat musíte. Přesné zaměření čekejte na magisterském či doktorském studiu ale určitě ne v prváku.
Dále pokud si vyberete technický obor, kde zpravidla stačí studovanou látku pochopit a dál se toho šprtat musíte minimum, tak na trading zbývá spousta času.

Ať se daří.
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím, v mém případě přichází v úvahu kombinované studium ve Zlíně popř. v Ostravě, ale jelikož nemám moc zájem jít na techniku (elektro se mi úspěšně na střední zhnusilo), chtěl bych něco alespoň trochu příbuzného tradingu, což zřejmě nic takového ani není. Potom leda tak nějaký obor "Management a ekonomika podniku podniku", ale na druhou stranu nevím, zda tohle může být perspektivní za těch pár let.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...