Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Studium - zadost o radu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

gizmo:
do důchodu po 70ce, odpracovat 35 let a po 45 seš pro zaměstnavatele starej i když zdravej (někde už po 40ce nepočítám-li baletky, horníky apod.) a zápočet na pracáku moc let nehodí a myslím, že se počítá ještě jen polovinou. Z něčeho se sociální platit musí, když se neplatí, tak se nic nepočítá a dožití se může ztratit v nedohlednu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Jiří S.

Ja jsem to myslel spis tak, ze mi ta Tva veta prisla jak vystrizena z nejake komunisticke prirucky spravneho udernika z roku 1980.

Myslel jsem si, ze vetsina lidi, kteri pravidelne navstevuji tento server, uz pochopila, ze je jejich zivot jen a pouze v jejich vlastnich rukou a s nejakym "statnim duchodem" vubec ani nepocitaji. Koukam, ze to byla asi naivni predstava :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@gizmo: souhlas. pokud bude v roce cca 2050/2060 nějaký důchod, bude maximálně tak hradit měsíční parkovný a daně, který už důchodci taky budou muset platit. kdo nebude mít vlastní bydlení a druhý příjem (našetříno, investice, pronájmy), bude hodně nahnutý... viz důchodci ve švýcarech, žádná sranda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
Jsem jmenovcem autora tohoto tématu a mám dotaz. Komodity studuji teprve měsíc, přečetl jsem si jednou manuál a mám v plánu si ho přečíst ještě 5 krát, možná i vícekrát, protože to jsou opravdu základy. Můj problém ale spočívá v tom "co po tom", jenom na serveru financnik.cz je tolik informací, že zkrátka nevím odkud mám začít, aby mi ty kolečka správě zapadaly do sebe a všechno sem pochopil správně. Mám v plánu navštívit řadu kurzů nabídnutých na tomto serveru, ale jsou zde i knihy, serialy, navody, atd., které bych rád všechny prošel a přečetl. Takže prosím Vás o odpověď kde a čím začít a jak dále pokračovat. Zkoušel sem hledat na fóru nějaké podobné vlákno, ale nenarazil jsem.

Předem děkuji a přeji hodně úspěchů všem traderům na těchto báječných stránkách!
S pozdravem David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davexon:

Davide, možností je určitě řada. já bych vám asi poradil, abyste si nejprve udělal obrázek o tom, jaké všechny druhy tradingu existují (komodity, opce, spready, intradenní, pouiční, párové, swingové atd. atd.)..toto buď můžete najít zde na webu hledáním nebo můžete koupit nějakou základní knížku, která jednotlivé oblasti představuje (Petr s Tomášem např. na toto téma napsali www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/kompletni-pruvodce-uspesneho-financnika.html což je vpodstatě takové shrnutí všemožných stylů tradingu a jejich obecné představení, někdy i s konkrétnějšími tipy..

uplně na začátek je taky dobré si říct, jestli si chci tradingem jen přivydělávat a trávit jím minimum času, nebo se tomu chci věnovat tzv. fulltime na plný úvazek..to vám už samo o sobě hodně vyprofiluje možnosti...

no a dál už je to o studiu toho konkrétního stylu, směru, který si zvolíte..opět k tomu můžete čerpat odtud z webu, diskuse, můžete koupit nějaké knihy, navštívit nějaký seminář zaměřený na styl, který vás zajímá atd.

pokud budete chtít něco zde na webu najít, vždy je nejlepší používat "vyhledávání"

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michal:
Děkuji za radu, představoval jsem si že začnu knihami a Vaše odpověď mi to jen potvrdila :).Mám v plánu tuto "práci" vzít jako profesionál, takže fulltime trading. Chci se během pár let naučit co nejvíce a dál se vzdělávat, vidím v tom veliký potenciál. Jsem mladý, studujíci člověk a konečně jsem našel to, co chci do budoucna dělat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

Mam jednu otazku. Tyka sa to vseobecneho pohybovania sa trhu, ci uz trendoveho alebo nie. Ako priklad uvediem byci trend. Ked cena stupne, znamena to, ze na trhu je vela kupujucich alebo velke mnozstvo nakupenych kontrakov a to by malo trh uviest do pohybu smerom hore. Ale ked pre kazdeho kupujuceho musi existovat niekto, kto mu dany kontrakt preda, znamena to ze je take iste mnozstvo predavajucich co by malo trh uviest opacnym smerom. Nedava mi to logiku mozno to bude preto, lebo som toho vela precital za poslendy mesiac a mam z toho pekny gulas . :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

citace z knihy: Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů:

Důvod, proč ceny kolísají je ten, že jedna strana, kupující nebo prodávající, váhá.
Jinými slovy jedna strana v této rovnici chce vstoupit do pozice a je za ni ochotna zaplatit více nebo naopak méně, než byla cena poslední. Nevyrovnanost, která způsobuje změnu cen, se netýká objemu, ale bezprostřednoti... strana, která chce obchod uskutečnit skutečně hodně a chce jej teď, je na straně, která strká ceny výše či níže.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...