Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Studium - zadost o radu


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, tak jsem se uspešně zasekl na SR úrovních a nemůžu se od nich vůbec odpíchnout. Myslím si, že po teoretické stránce je mi vše jasné, ale jakmile dojde na grafy, je tam víc než hodně neznámých. Problém je v tom, že zhruba vycítím, kde by se měly vykreslit, ale do budoucna ( konkrétně na ES ) mi to nepomáhá. Např. pokud sleduji historická data ES 3.10. - 7.10.2011 jde celý týden trh nahoru a SR úrovně, které jsem za celý týden zakreslil jsou už úplně mimo ceny trhu posledního dne v týdnu tzn. 7.10.11. ( trh tmel napr. 3 dny za sebou problem s prorazenim jedne ceny, ale 7.10.11 se již obchoduje pouze nad touto cenou a SR úroveň mi to vůbec nezobrazí ).

Už jednou mi ve vláknu e-michal posílal jeden jeho prtscreen, ale tenhle problém mi to bohužel nevyřešilo.
Článků jsem přečetl spousty, ale všude je popis toho co SR urovně jsou, ale praktická stránka věci mi tam trochu chybí.Na foru jsem se taky nejak nedohledal....

Dotaz by tedy měl asi znít - jak dlouho zpět bych měl sledovat trhy pro SR úrovně ( v případě ID obchd. ), aby pro me byly stále relevantní ?

Předem dekuji za odpoved, H..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sentrix osvedcilo sa mi oznacovat SR urovne len na 60 min a vyssom TF.
Nezakresluj SR urovne na 3 minutovom grafe ci menej, to sa neoplati.
Hlavne si najdi to co tebe bude vyhovovat. A zakreslenim SR urovni nemusis mat vzdy pravdu a ani nemas, pretoze SR uroven tvori urcity rozsah cenoveho rozpetia ktore sa neda definovat na tick presne.
Takze ked pripadne najdes nejaku SR uroven a cena sa k nej blizi a budes spekulovat na jej odraze, tak treba si najst aj este 2 potvrdzujuce znaky co potvrdzuju pravdepodobne odrazenie sa od SR urovni.
napriklad rozne CS formacie.
Divergencia
a podobne.

Hlavne to musi vyhovovat tebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jeanpaulcz,

S/R urovne, co se nich da napsat lze shrnout do par vet, zbytek jsou jen nazory, pohledy a cokoliv co si tady o S/R prectes (vyjma zakladniho "co to je") jsou dezinformace. S/R urovni je neomezene mnozstvi a jake mas pouzivat ti nikdo nemuze rict. nefunguje to stylem, ze se pri tradingu zeptas na neco na foru, tim se vyhnes praci a pokracujes. nekdo ti muze radit prejit na vyssi TF, nekdo na nizsi TF, nekdo abys to necim filtroval, tohle nikam nevede, takto muzes prechazet celej zivot a nemit zadny vysledky (coz by jsi mimochodem nebyl prvni ani posledni). v podstate muze platit, jakkakoliv S/R uroven je stejne relevantni jako kterakoliv jina, pokud na ni umis spravne reagovat. 10ti lety backtest, 5ti lety papertrading, ti v tomto nepomuze, hledal by jsi neco, co v tradingu uz z principu neni mozne najit.

na tvoji otazku, jak dlouho by jsi je mel sledovat tedy nemuzes dostat odpoved. ja mohu vydelat na S/R urovni kterou mam na 30 vterinovem grafu (kdyz vim proc vznikla, za jakym ucelem a umim reagovat na cenu) a ztratit na S/R urovni ktera ma zaklad uz pred 30ti lety a jeste nebyla zdolana. vsechno to jsou pouze berlicky, ktere ti neposkytnou prakticky nic, na cem by jsi mohl vydelat. pokud se budes ubyrat smerem, ze budes hledat idelani TF na tvoje S/R a ruzne to filtrovat, budes se tocit v solidnim kolecku neustavajici frustrace.

zaverem, to co pisi ber jako nazory, nesouhlas s tim ani to nezavrhuj. sam si to vyzkousej, prover a rozhodni dle sebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe popieras svet tradingu tym ze tvrdis ze vies preco vznikla SR uroven a za jakym ucelom. TO nemozes vediet v ziadnom pripade!!! Vyznacovanie SR urovni je cisto subjektivne a zalezi na kazdom kto ich kde vidi. SR uroven sa tvori uz ked 3x udrie cena na to iste miesto. Cize v podstate SR urovne su vsade. Je to o nakukani trhu o tom snazit sa najst si svoj sposob oznacovania SR urovni a podla toho ich potom obchodovat. Ked pozries tu 10 grafoch tak kazdy jeden bude mat odchyliky v oznacovani SR urovni. A dolezite je (co deluxe popiera) najst si dalsie potvrdzujuce signali k tomu aby som mal aku taku pravdepodobnost na svojej strane ze trh sa chysta od SR uroven odrazit. A nemozes nikdy tvrdit ze ty vies preco sr uroven vznikla a za jakym ucelom lebo je to blbost.
Nemozes vediet ani sekundu do predu co sa udeje na trhoch, a mysliet si ze hej, tak to je snaha o prechytracenie trhov a na to doplatis.

Jedno je ale nepopieratelne, SR uroven na 3 minutovom grafe nema tak silnu vahu z pohladu buduceho vyvoja trhu (odrazu, prierazu) ako ma 60 minutova SR uroven.

najdi si svoj sposob precitaj si nieco o SR urovniach, najdes tu plno clanko o nich. a potom si najdi to svoje a nikoho nepocuvaj.

Este raz mi vysvetli prosimta ako VIES PRECO VZNIKLA SR UROVEN A ZA JAKYM UCELOM?... dost ma to zaujima

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger,
kdyz neco nevis, neznamena to, ze to nevi nikdo. Souhlasim s deluxe a precti si nekolikrat jeho posledni vetu. Mimochodem, podle tvoji definice S/R, je dokazi zakreslit v budoucnosti. Moje S/R se ale vubec nepodobaji tomu, co je tady skoro kazdym prezentovano.
A jeste si dovolim tvrdit, ze vim, dokonce vic nez sekundu, co se stane na trhu a proc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger,

PROC vznika S/R uroven? Principielne muze jit o to, ze pokud kazdy obchodnik udela, to co chce udelat, vznike S/R uroven. zalezi jak si ji interpretujeme. S/R znamenaji ruzne veci pro ruzne lidi, muze jit o urovne ktere jsou vytvorene pivoty, trend line, MA, fibonacciho urovnemi apod. a nemaji tak zadny vyznam z hlediska nabidky a poptavky (potom uz jde o supply/demand urovne)
ZA jaky ucelem? Kdyz to vemu hodne obecne, tak mimo jine, za ucelem, aby se po urcite dobe cena vice ci mene vychylila na urcitou stranu a ja na to byl upozornen a mohl to tak vyuzit. Nic vic jsem tim nemyslel, i kdyz by to slo rozebrat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas mili traderi.

Chcel by som sa opytat:
riesila sa tu VS (celkem zajimave nazory) tak aj ja mam dotaz co sa tohto tyka.
Momentalna situacia: som tretiak na VS, skolu studujem viacmenej koli titulu realne peniaze sa na tom nedaju zarobit a ak ano tak neviem kde a pravdupovediac ma to ani nezaujimalo. Ked som siel na skolu z 8rocneho gymka nemal som ani paru co chcem robit. Oci sa mi otvorili tak ako vo vacsine pripadov az neskor.
Vyhoda: mam docela dost volneho casu a zapisal som sa (po zaciatiu studia tradingu) na kurzy angliny a chodim tam poctivo doted (som nemcinar) aby som bol zbehlejsi. Privirabam si prilezitostne ako lektor socialnej dynamiky (CR/SR)
Nevyhoda: nemam stabilny financny prijem. Vdaka skoleniam si zit kvalitny studentsky zivot, investovat do seba (anglina co neni zrovna lacne, fitness, cestovat za zabavou) ale tym padom nic neviem odlozit resp. malo... Zivotny styl ,,party like rockstar,, uravujem tak aby som nejak skladal eura k sebe a mal neskor na kapital ale neda sa to naraz a co viac tak ma to hodne mrzi ze sa musim obmedzovat v docela prijemnych veciach. Predsalen mlady som jenom jednou.

Moja dilema?: rozmyslam ze po ukonceni 3 rocnika prejdem na Externe studium a najdem si nejaku fulltime pracu hoci nie narocnu ale taku aby som mal potom cas na studium tradingu a vsetko kolem toho. Vyhodou je ze tradingom by som sa skutocne chcel zivit v buducnosti ale teraz stojim na nejakom takpovediac medzniku rozhodnutia a neviem kam... Ci studovat dalej skolu denne (hlavne to studium anglickeho jazyka by sa mi vyplatilo) alebo dam sa externe a najdem si nieco kde sa daju zarabat ake take peniaze zaleziem a budem sa ucit trading a odkladat peniazky ...

Budem hodne rad za vsetky vase nazory....


PS: este sa chcem opytat ci sa tu daju spoznat realny ludia.
U nas v tom co robim je tiez forum a radi sa novacikom, stretavam sa s nimi a za symbolicke pozvanie na kavu, pivko a pod. im obetujem nejaku cast svojho casu a usmernim ich.... Nemam cas sa im venovat dlho a uz ani pravidelne lebo ich je skutocne vela a ich poziadavky su casto nerealne ale funguje to tam... Pamatam ked som zacinal ja cestoval som cez cele republiky aby som sa na hodku a pol stretol s nejakym vtedy ,,profikom,, a to ma posunulo dopredu o ovela vacsi kus dalej ako cokolvek ine ... Teda este jednou: daju sa tu stretnut nejaky realny ludia?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peto580
pokud žiješ ve větším městě, tak si zde kontakt určitě můžeš domluvit, ale obecně se lidé hodně seznámí na školeních pořádaných finančníkem. O možných schůzkách za úplatu jsem zde ještě neslyšel. Na druhou stranu obchodování na burze je vcelku "osamělá práce", takže mnoho traderů dá asi přednost kontaktu jen takto přes fórum....
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PeterPavel

Jo to je pochopitelne ze lidi daju prednost foru nez fyz. kontaku zvlast ti co maju svoje rodiny, zazemie a v obchodovani sa im docela dari. Pretoze je logicnke ze sa boja spamovania novacikov stale dookola tymi istymi otazkami kolem dokola... Ale predsalen ja by som nejake to posedenie kratke ocenil :) Snad ma chapete mylsim to jenom v dobrom lebo ako ste povedali trading je ,,osamela praca,, a prave koli tomu budovat nejaky SC (social circle) ludi ktory sa tomu venuju aby ten trading osamelou pracou nebol. Aj ked psychologicke studia ukazuju ze ked clovek na necom velkom tvrdo maka a s vysledkom sa chce podelit este predtym nez ho dosiahne resp. v jeho procese samotny vysledok to znehodnocuje a clovek dostava vnutorny mindset ze sa danej veci ,,venuje,, aj bez toho aby ju skutocne robil hoci on len o nej hovori. Tym padom je jeho snaha mensia. Ale to sem odbocil...

A co sa tyka uplatku neberte to zas doslova. Symbolicke pozvanie na obed alebo kavu ci pivko je normlana vec.

Prajem hodne uspechov.
Peto580

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
měl bych dotaz. Přečetl jsem si ebooku psychologie... a naprosto v jednom bodě jsem se ztotožnil, resp. zjistil, že to jsem celý já a zajímalo by mě jak z toho, jelikož se tam přímo nepíše způsob.
Jde o to, že už teď co dělám práci, není důležité jakou tak mam neustále pocit, že je nefér, že dostávám daleko více peněz, než-li třeba rodiče, kteří jsou v práci od nevidim, do nevidim a ještě se značnou fyz. zátěží. Je mi jasné, že když to je teď s mojí prací, že tento psych. aspekt by mohl mít vliv...resp určitě by měl neg. vliv i na můj budoucí trading. Proto, mi pište prosím vaše postřehy, rady, tipy...někdo kdo třeba přečetl daleko více, než-li jednu ebooku. Určitě tam mimo jiné funguje podvědomí vsugerované už z mládí " bez práce nejsou koláče ".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono ja som o psychologii obchodovania necetl absolutne nic kedze do realu mam este nejaky ten cas a tedka bojujem so zakladmi.
Ale co ti mozem povedat:
Je to dane. Kazdy sa narodi v nejakej rodine, v nejakych podmienkach to su veci ktore sa nedaju ovplivnit. Je strasne vela psychologickych zvastov ktore by sa to dali pisat o tom ako vpliva rodina na vedomie a ako sa to pak dlhodobo premieta do podvedomia... psychologiou sa zaoberam aktivne a tohle sa 100x rielsilo.
Ale v zaklade jak to prekonat? Jednoducho si poevdz ze to robis preto aby si im pomahal a oni v buducnu nemuseli robit nic... Ver mi ak sa tebe dari robi ich to stastnejsimi ako keby mali nezamestnaneho resp. malo zarabajuceho synacka ktory este potrebuje v nie zrovna mladom veku peniaze od nich aby vyzil....
Tam ide cisto len o tvoje ego a o ludsku stranku ktora je/bola trvalo ovplyvnovana materialismom. Ty sa potrebujes validovat a ist v pred a ak subj. externej validacie ma byt to ze im za tie peniaze kupis cez leto dovolenku ,,jenom tak z vdaky,, aby si oddychli tak budis Tebe to bude stacit a behom toho procesu budes postupne zistovat ze to je normlana vec.

Alebo to vezmi uplne selskym rozumom. Proste mas dve moznosti. Bud budes driet aj ty a budete sa vsetci mat priemerne ale ako tak vystacite. Alebo ty mozes zarabat vacsie penize za malo roboty a mozte si uzivat VSETCI. Jenomze nato aby ste si uzivali je treba peniaze a castokrat cacsie mnozstvo penazi. Neni potreba v tom hladat viac lebo moralna stranka toho je uplne irelevantna a dneska ak nevezemes ty vezme niekto iny. A bud to uzijes ty tym ze budes konat dobro (ak to potrebujes koli socialnemu programovaniu ktore zatial mas a ak nie uzivas si ty) alebo to bude uzivat iny v jeho prospech. A oni ako som pisal budu stastnejsi ked budu vidiet ze sa mas dobre. Budu hrdy a to je hodne dolezite pre nich. Kludne im to nadlhod aby s tym ich podvedomie pracovalo tym ze sa podakujes obom nekde u vecere za to ako ta vychovali a ze zato co mas teraz vdacis im ...... Je jasne ze si to dokazal z vacsiny sebou a tym ze si makal na sebe ale pre nich to je neskonala utecha. A ty mozes byt cim dalej tym uspesnejsi a oni budu cim dalej tym pysnejsi. Muti ta bude vychvalovat vsetkym svojim kamaratkam a bude skakat hrdoustou na svojho synacika ktory je za vodou vdaka jej uzasnej vychove. Clovek ma proste potrebu v kolektivne podvedome si v spolocnosti vydobijat stale vyssi a vyssi socialny status nech je to cimkolvek. A ver mi tvoja muti tvoj uspech nato v rozhovoroch kldune pouzije. Je to materska laska a jej pycha... Je to na dlho, dalo by sa o tom pisat na strany a strany ale myslim ze to nieje nutne.
Je tu proste mnozina 100 jablk a kazdy si moze vziat kolko chce rozlicnym sposobom. Ak si ostatny neberu preco by si si ty ak mozes nemal brat? Nechas ich zhnit? NIE vezmes si a pochutnas. AJ napriek tomu ze ostatny budu hladovat. Sancu mali ale jednoducho nehceli tak nebudem pre dobry pocit zo seba nechavat tie jablka tam na pospas osudu alebo kym ich niekto neukradne. (samozrejme nema kazdy rovnake moznosti ale taky je svet a mali by sme byt radi za to co sa nam otvara a to co mozme ziskat). Ak uz ti to neda spat tak vezmes tie jablka zvysne a pojdes ich rozdat tam kde ich brat nemozu (nie nechcu ale nemozu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...