Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vím toho DOST přesto však nevím NIC


Doporučené příspěvky

lopo: Ja ti povim, co Williams ma a my ne: dlouhy leta praxe. Dokaze si dat dohromady vsechny informace, ktery potrebuje, pak to s primhourenym okem zmeri a jde do toho - a nebo pocka.
Jestli jsi nekdy videl v praci fachmana truhlare a ucednika, pak je ti to jasny. Maji stejny vykres, stejne naradi, stejny material, ale kazdy z nich ma pak jiny vysledek :) Navic - kdyz je budes sledovat, nabydes dojmu, ze udelat to DOBRE je v podstate hrozne jednoduchy, protoze ten mistr to tak s cigaretkou v koutku masti a jeste si u toho s tebou povida, a udelat to SPATNE je vlastne mnohem slozitejsi, protoze ucednik se u toho hrozne poti, soustredi, nadava, obcas se rizne nebo sekne... :))
Zaver: po svych 3 letech zkusenosti prohlasuju, ze se nikdo nestane dobrym obchodnikem hned. Trva to, chce to praxi, fortel a spravny premysleni. Metoda obchodovani pak sama vykrystalizuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 293
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ok,

vidim ze se rozjela diskuze.

takze optimisticky teraz:

tvrdim ze trhy su ako ruleta 50 na 50%

avsak

kluc je money manazment, hranie sa s vyskou investicie % a fraktalnou strukturou random walk, uctu, trhov, pravdepodobnosti, co len chcete.

Staci iba jeden predpoklad:

Dokazat nahodne dosiahnut na par obchodov profitabilny system. vytvorit v jednej polrovine , kladnej "cestu" a zacat sa hrat. To ako sa robia z drobnych miliony dokaze iba money manazment. Kluc je zaistovat si zisky, to tvrdi aj LW. Takze ciste teoreticky su miliony a drobne, velmi blizko pri sebe. AJ klasicky fixed risk dokaze pri jemnej ceste fixed trade nadelit zaujimavy profit.

Takze tam si myslim ze je jedinyy kluc k zaujimavym profitom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Panove,
nektere prispevky jsou zbytecne utocne.

Z meho pohledu plati, co obchodnik to pravda. Resp. pravdu maji vsichni a nikdo. Myslim si, ze se nikdy neshodneme na jednom nazoru, protoze KAZDY z nas obchoduje jinym zpusobem. Tzn. KAZDY z nas ma svoji pravdu, svoje chapani trhu, ktere je jedinecne a neopakovatelne.

Lopo ma zajimavou myslenku, nad kterou jsem take uz premyslel, a to, ze neexistuje statisticky vzorek, ktery dokaze rici, ano, tato strategie je profitova. 100, 1000, 10000 obchodu muze vytvorit profit a tri nasledne obchody mohou strategii uvrhnout opet do ztraty. Je to jen uvaha, kterou jsem se zabyval. K cemu me vsak dotlacila je fakt, ze hledam v trzich vice. Tj. nechci obchodovat jen na zaklade krizeni car, ale chci v trhu videt, co se skutecne deje a obchodovat co se skutecne deje. Castecne se mi to dari a nektere patterny Woodieho interpretuji ctenim trhu a ne jen a pouze nasledovanim indikatoru. Ukazkovy priklad je take formace double top ci bottom. Kdo hleda mechanicke obchodovani ci mechanicka pravidla k teto formaci, ten se hodne natrapi, alespon u me to tak bylo. Double top a bottom je o cteni trhu a az kdyz jsem se dostal do teto faze, byl jsem schopen tyto formace zacit obchodovat. Tot vysledek me uvahy.

Trh je z meho pohledu chaoticky, protoze nikdy dopredu nevite, ktery vstup do obchodu bude profitovy a ktery ztratovy. Tzn. i kdyz mame vyhodu, nikdy nevime, kdy nam tato vyhoda vydela penize. Proto si myslim, ze se jedna o chaos a nahodu. Pro nekoho mozna spatna zprava, zalezi jak se na ni podivame. Kdyz si toto clovek uvedomi, pak nebude mit zbytecna falesna ocekavani. Proste jen sedim a cekam. Bud bude profit ci ztrata. Jeden jediny clovek dokaze vse zmenit. Tak proc se hecovat? Mimochodem, nadherne rceni: NEBERTE ZIVOT VAZNE, STEJNE Z NEJ NEVYVAZNETE ZIVI. Stoji za to si jej uzivat a uzivat.

A posledni: jak vime, kdo z nas ma skutecne pravdu a kdo ne? Existuje nekde nejaky material, ktery stoji nad vsemi ostatnimi a rika, jak jsem to spravne reseni? Myslim, ze ne a to je podstata kapitalismu. V kapitalismu existuje jen jedno meritko, a to jsou vydelane penize. Kazdy z nas je vydela jinak. Takze kazdy z nas ma svuj vlastni patent, sve vlastni spravne reseni.

Takze si myslim, ze nazev vlakna je zcela spravny: Vim toho dost, presto nevim nic.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, Pretoze som dobrak od kosti:) Chcel by som dokoncit uplne jednoduchy system riadenia rizika. Tento system je vhodny pre RRR=0,7-1 s vacsou uspesnosstou ziskovych obchodov 60-70% alebo viac. Metoda je zalozena na klasickom fixed risk. Kellyho formula podla mojho nazoru nevystihuje random walk ale statisticky priemer obchodov. Ked dosiahneme urcity zisk na ucte fixujeme si zvolene % s account , pokiaľ straty prekročia zvoleny % sumu napr 2-5% linearne utlmime pasmo strat do fixovanej urovne save. Je jasne, ze sme utlmili aj zisky, kedze mame vacsiu uspesnost ako 50% a RRR nieje vacsie ako 1 pokial pridu po stratovom pasme ziskove obchody, ich cesta hore bude rovnaka ako cesta dole. Nebudu znevyhodnene. Musi ich byt v takej velkosti ako boli straty aby sme sa vysplahli spat. Toto je zakladny model. Samozrejme, ze existuju urcite finty, ktore by mohli pomoct vyskrabat sa rychlejsie spat ale je to vzdy na ukor rizika ze zlezieme nizsie akoby sme si zelali.

3524

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ta pomocka ako pomoct ziskom hore je vo vlakne moneymanazment. Ci sa ti to prieci alebo nie, pravdepodobnost ma svoju cestu tak ako tvoj ucet. Preto nazeranie na pravdepodobnost cez prizmu statisticke vysledku je z mojho pohladu nespravny. Urcite chapes ze je dolezite ako pojdu zisky a straty za sebou, to je ta cesta, docasne mas prevahu ktoru patricne vyuzijes cez MM, je to presne to ze ti vznikne s 50% systemu docasne 60= a 70% viac, zakonitost fraktalnych struktur je ta ze ked si mal vyhodu pride aj nevyhodu, tu nevyhodu treba utlmit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to lopo

Myslim,ze rozumiem tomu,co mas na mysli.Problem prichadza s aplikaciou v praxi.Ked nie je mozne plynule znizovat velkost konkratu,pokial tvoja obchodna jednotka nezahrna 10 kontraktov.Najlepsie by bolo vyuzivat diverzifikaciu do vecsieho mnozstva nekorelovanych podkladov a aj na nich samotnych aplikovat MM. V podstate ja svoje usilie v oblasti tradingu smerujem tymto smerom , a hladam nastroje,ktore to umoznuju.Pri obmedzenom ucte mi na diverzifikaciu najlepsie vychadzaju opcie,pripadne warranty

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V praxi je to o nieco horsie, min ciastka na komodity SL 50 usd sa mi zda malo. je to iba na intradenne obchodovanie a nevyrazne pohyby trhu. z toho mi dalej vychadza, ze na komodity tak 100.000 usd aby si tam clovek skrkol. Forex miniloty sa mi zdaju vhodnejsie pre male ucty. Diverzifikacii sa nevenujem. Vyhladzuje sice krivku account ale znova potrebujes dost na ucte aby si mohol diverzifikovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...