Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

Matine, nerikam ani v nejmensim, ze nemate pravdu (ostatne, taky jsem zacinal od nuly v dobe povodnovych balicku - konec 90-tych let kdy prvni boom v IT byl za nami a firmy ktere vyrostly s miliardovymi obraty behem noci najednou zacaly krachovat - a dnes si rozhodne na majetkove pomery nestezuji), ale musite uznat, ze bez pocatecniho kapitalu to neni mozne. Nekdo ma to stesti, ze ho rodice (nebo ma tu drzost se nechat) vydrzuji do 30, druhy se osamostatni a postavi na vlastni nohy. I ja znam ve svem okoli spoustu tech, kteri volili cestu svobody a samostatnosti - to ale mimo jine zakonite neslo na bezne pomery temer astronomicke vydaje (v radu maximalne tydnu), ktere je treba nejak ufinancovat - bud pujckou (tedy zavazkem) nebo penezi, ktere clovek na zacatku samostatnosti ziskat tak nejak rekneme darem. Pokud se nekdo nedostal k prijemne haluzi, tak poctivou praci opravdu behem roku nevydela bezne statisice s tim... neco umim, chci pracovat, dejte mi praci. Tech tolik lukrativnich fine jobiku za nehorazne prachy u nas moc neni a to ve vsech oborech. Nechci se nikoho nijak dotknout, ale v tomto je opravdu vyrazny rozdil pristup prazaka a zbytku republiky...

A stim, hces prachy, tak pro to neco delej - to je hrozne krasny rikat, horsi je to skutecne udelat a to zejmena za situace, kdy clovek na sebe bere urcitou prirozenou odpovednost za sebe, pozdeji nejen za sebe a jeste pozdeji uz za vice lidi, z nichz nekteri jsou na nem doslova existencne zavisli. Pak clovek spise z pudu sebezachovy sahne ne po tak lukrativnim kseftu, ale po kseftu stabilnejsim s vetsi perspektivou... ale to uz bych se dostaval do jine roviny, kde nechci.

Myslim si vsak (a moje osobni zkusenosti s tim vyznamne koreluji), ze clovek na prahu samostatnosti ma moznost investovat vicerym zpusobem, ale pokud nema odpovidajici financni zazemi, o ktere se nijak nepricinil, nemuze si dovolit investovat ve vsech oblastech soucasne. Bud bude investovat do sve samostatnosti na ukor casu, penez atd. Nebo se pozene po penezich a jeho samostatnost bude na velmi vratkych zakladech...

Verim, ze spoustu z toho, co pisi nekteri pochopi v okamziku, kdy budou denodenne zivit alespon 3 dalsi krky, do te doby je zbytecne jim cokoli z toho, co jsem napsal blize vysvetlovat. Na stranu druhou i ja ve stavu svobodnem byl dravy a mozna bych v te dobe uvazoval, jednal a odsuzoval stejne jako nekteri zde...

Na rozdil od jiz citovaneho hesla bych si pujcil jine: [bold]Zivot je o prioritach[/bold]. A je uplne jedno jak kdo ma sve priority nastaveny, podstatne je, zda-li si zivot podle svych priorit dokaze zorganizovat a byt opravdu stastny a spokojeny. Cokoli vice je uz jen pomyslena tresnicka na dortu.

Andrea:

Myslim ze jsi to rozhodne nechytla za spatny konec a jeste lepsi je, ze prvni vyrazna facka od zivota te nedostala tam, kde by to clovek obcas uz i automaticky cekal. Jen vice takovych lidicek, kteri jdou pevne za svymi cily... jak ja rikam, za svetlem na konci tunelu (tunel = okoli)

futurestrader:

Vim, ze jednatel ma o kapanek vetsi osobne financni zodpovednost, ale ne o moc vice nez majitel/spolumajitel. Ostatne S.R.O. ze sve definice je o omezene odpovednosti. Tak cernobile, jak jste to ted podal tomu muzu jen stezi uverit... - mozna jste jen diky nezkusenosti udelal nektere pravne zavadne kroky, ktere vas dovedly k popsanemu vysledku. I ja byl hloupy a naivni, nastesti tuto lekci jsem dostal v 18ti, vlastne zacatek byl jeste par mesicu pred tim a slo "pouze" o desitky az potencialne stovky tisic... (ceskych)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Wugaz: OK, ja Vam miniloty ani jine mikro/nano jednotky neberu, obchodujte dle sveho systemu a ja Vam preju hodne uspechu.

Osobne jsem chtel rici pouze tolik, co uz jsem napsal ve svem prvnim prispevku o snaze vlastniho rozvoje. Miniloty mne uprimne nezajimaji, reagoval jsem na ty nesmyslne vykriky o stesti a o socialnich pomerech, ktere jsou pro uspech v tradingu dle nekterych zapotrebi. To mne vytocilo, nikoliv miniloty - ac si o nich myslim sve a svuj nazor jsem zde napsal. Verim tedy, ze uz jsme si sve nazory vyjasnili.

Hezky zbytek vecera,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PajaSoft: Myslim, ze v jadru hlavnich myslenek se shodujeme, ale v nekterych vecech nikoliv.

Matine, nerikam ani v nejmensim, ze nemate pravdu (ostatne, taky jsem zacinal od nuly v dobe povodnovych balicku - konec 90-tych let kdy prvni boom v IT byl za nami a firmy ktere vyrostly s miliardovymi obraty behem noci najednou zacaly krachovat - a dnes si rozhodne na majetkove pomery nestezuji), ale musite uznat, ze bez pocatecniho kapitalu to neni mozne. Nekdo ma to stesti, ze ho rodice (nebo ma tu drzost se nechat) vydrzuji do 30, druhy se osamostatni a postavi na vlastni nohy. I ja znam ve svem okoli spoustu tech, kteri volili cestu svobody a samostatnosti - to ale mimo jine zakonite neslo na bezne pomery temer astronomicke vydaje (v radu maximalne tydnu), ktere je treba nejak ufinancovat - bud pujckou (tedy zavazkem) nebo penezi, ktere clovek na zacatku samostatnosti ziskat tak nejak rekneme darem. Pokud se nekdo nedostal k prijemne haluzi, tak poctivou praci opravdu behem roku nevydela bezne statisice s tim... neco umim, chci pracovat, dejte mi praci. Tech tolik lukrativnich fine jobiku za nehorazne prachy u nas moc neni a to ve vsech oborech.

Nejde o to, najit si "fine jobik". Jde o to nevymlouvat se a pracovat na sobe Na zacatku to nejde moc dobre, ale kdyz clovek trochu financnce uvazuje, casem se vypracuje. Kdo tohle popira a odvolava se na nedostatek prilezitosti, ten se vymlouva a prijde mi smutne, pokud si to neprizna.

Nemluvim tady o teoretickych uvahach, mluvim z vlastni zkusenosti i ze zkusenosti rady mne blizkych lidi.

Nechci se nikoho nijak dotknout, ale v tomto je opravdu vyrazny rozdil pristup prazaka a zbytku republiky...

Jen na uvod, ja jsem liberecak, v Praze ziju posledni tri roky.

V kazdem pripade tohle neni argument. Neni zadny rozdil mezi Prahou a zbytkem republiky. Snad jedine v nakladech na bydleni.

A stim, hces prachy, tak pro to neco delej - to je hrozne krasny rikat, horsi je to skutecne udelat a to zejmena za situace, kdy clovek na sebe bere urcitou prirozenou odpovednost za sebe, pozdeji nejen za sebe a jeste pozdeji uz za vice lidi, z nichz nekteri jsou na nem doslova existencne zavisli. Pak clovek spise z pudu sebezachovy sahne ne po tak lukrativnim kseftu, ale po kseftu stabilnejsim s vetsi perspektivou... ale to uz bych se dostaval do jine roviny, kde nechci.

Jak uz jsem psal v uvodnim prispevku - je kolem mne rada lidi, kteri maji rodinu, hypoteku a dost jinych starosti. Presto se dokazali pres tyto starosti prenest a najit si k tradingu cestu. Dnes jsou to velmi uspesni a zkuseni traderi - mozna i proto, ze citi vetsi zodpovednost. V kazdem pripade to jde.

Myslim si vsak (a moje osobni zkusenosti s tim vyznamne koreluji), ze clovek na prahu samostatnosti ma moznost investovat vicerym zpusobem, ale pokud nema odpovidajici financni zazemi, o ktere se nijak nepricinil, nemuze si dovolit investovat ve vsech oblastech soucasne. Bud bude investovat do sve samostatnosti na ukor casu, penez atd. Nebo se pozene po penezich a jeho samostatnost bude na velmi vratkych zakladech...

To uz je imho pouze otazka financniho uvazovani. Chci mit svobodu a nezavislost = potrebuju penize. Sem se skvele hodi onen citat o prioritach.

Verim, ze spoustu z toho, co pisi nekteri pochopi v okamziku, kdy budou denodenne zivit alespon 3 dalsi krky, do te doby je zbytecne jim cokoli z toho, co jsem napsal blize vysvetlovat. Na stranu druhou i ja ve stavu svobodnem byl dravy a mozna bych v te dobe uvazoval, jednal a odsuzoval stejne jako nekteri zde...

Viz vyse. Jen doplnim, ze nikoho neodsuzuji, pouze rikam, ze clovek je od prirody tvor liny a snazi se svoje chyby a nedostatky svadet na okolnosti. Je to hloupost, vsechno se da prekonat.

Na rozdil od jiz citovaneho hesla bych si pujcil jine: Zivot je o prioritach. A je uplne jedno jak kdo ma sve priority nastaveny, podstatne je, zda-li si zivot podle svych priorit dokaze zorganizovat a byt opravdu stastny a spokojeny. Cokoli vice je uz jen pomyslena tresnicka na dortu.

V tomto se zcela shodneme. :-)

Hezky vecer,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek: Ano, ja zase reagoval jen na Tomasovu nelibost k mini jednotkam. V tom ostatnim(stezovani si na socialni pomery, stesti, vzdelani, cokoli, s cim si dost lidi snazi oduvodnit svuj neuspech) s Vami na 100% souhlasim. Drzim se hesla, jaky si to kdo udela, takovy to ma. Dekuji za diskuzi. Pro dnesek dobrou noc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek:

Pokud vím, tak jako první tady začal dělat rozdíly mezi sociálními skupinami pan Nesnídal;-) Tím že v podstatě skrytě napsal, že ti co nemají peníze tady nemají co dělat a nemají ani co zkoušet! Jako by lidi kteří si mohou dovolit míň, neměli právo se vyšplhat výš, to mě doslova nas..lo... to, že všichni v pokročilém stádiu rádi zapomínají na své začátky ať už v tradingu nebo podnikání...
Já osobně jsem neřekla že je pro start v tradingu potřeba zdědit miliony nebo vlastnit a prodat firmu, jen jsem napsala že prostě, a to je realita, někdo si takovou částku dovolit nemůže. Já bych třeba na 10000usd se svými dluhy šetřila minimálně tři čtyři roky. A lepší alespoň začít s minimem a učit se...a i z toho se dá vyšplhat výš a výš, to ať mi nikdo nevyvrací, to by pak popíral vše co tu všichni úspěšní napsali. Proč například, když se někdo z pár tisíc vyšplhá během pár měsíců do statisícových částek, by se někdo s pár stovkama nemohl vyšplhat během pár měsíců do tisícových a během řekněme dvou tří let na stejnou úroveň jako ti co investovali o hodně víc na začátku? Sice to vezme víc času, ale nic nejde hned...

PaJaSoft:

Jsem ráda, že aspoň pár lidiček tu pochopilo co jsem myslela a nehledají si zbytečně témata která se v žádném textu neobjevila, nebo se objevila jako příklad který neměl být brán vážně, to pak vznikají zbytečné dohady o blbosti:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolim si jeste jednu, snad posledni reakci k tomuto OT:

Tady na serveru se vsude pise, jak se komodity daji zacit s 5000$, 10 000$. A promenit behem nekolika let treba do 1 000 000$, pro nekoho jako Larry Williams zalezitost treba jen jednoho roku. Je to psano i v knize o psychologii obchodovani vydane financnikem a tedy ze je to jen otazkou casu a ze na 1 000 000$ se musi vydelavat dolar po dolaru. Je to tu zkratka uplne vsude.......

A pak takovahle Tomasova reakce, kterou vlastne poprel vse co az do ted tak usilovne hlasal. Ja to zkratka vubec nechapu. Tak verite tomu, ze se to da, nebo tomu neverite? Kdyz se tu objevi nejaky clanek o position sizingu, vetsinou equity zacina na 5000$, jak muzete odsoudit nekoho kdo zacina s castkou 1000$? To jako s 5k to jde, ale s 1k to uz nejde?

Jinak jeste k tomu stezovani si, jedine stezovani jsem tu zpozoroval ze strany Kubika, ktery psal neco o stesti(nesouhlasim) a vzdelani(a ano, tez si myslim, ze v intraday forexu se urcite hodi). Nic jineho se v teto diskuzi nevyskytlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

uf, cekam na signal a tak jsem tu vasi sagu precetl. neda mi to neco nepridat.
mam pocit, ze si tu ohledne minilotu nerozumite jen proto, ze mluvite o dvou rozdilnych skupinach traderu:

1. traderi tvorici a pilujici svuj system, kteri sice nejsou uplne na zacatku, ale ani ne tak daleko aby se mohli o svuj system plne oprit, pripadne nemaji dostatecne zvladnutou psychologii obchodovani
2. traderi, kteri propracovali a overili svuj system (dejme tomu, ze podle vsech rad financnika) a jsou schopni podle nej disciplinovane obchodovat

Myslim, ze je jasne, ze v procesu uceni ma obchodovani s miniloty velky vyznam, pripadne muze pomoct k ziskani kapitalu pro poradne obchody, ktere vas mohou zacit zivit.
Stejne tak je jasne, ze pro druhou skupinu traderu jsou miniloty ztratou casu, takovy trader by mel v ramci svych moznosti naplno vyuzit svuj potencial. To si myslim, ze chtel Tomas rict. Neboli jestlize nejste zraly obchodnik, neztracejte cas hranim s miniloty ale tvrde pracujte sami na sobe a svem obchodnim systemu. Sam na sobe jsem poznal, ze je velky rozdil mezi hranim si s miniloty a systematickym obchodovanim. Mate-li jiz robustni system a dokazete ho obchodovat, tak jdete naplno dotoho (zivot je kratky). Samozrejme jen s rizikem, ktere dokazete bez vaznych problemu unest..

Vam z prvni skupiny preju, at se co nejdriv dostanete do te druhe. Druhe skupine dekuji, ze s nami vubec ztraci cas.. ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wugaz:

rozdil bude taky mezi forexaky a komoditaky. na forexu je v principu jedno s jak velkym kontraktem obchodujes, platis vzdy jen spread. u komodit se navic plati komise, ktere pri intradennim obchodovani dokazi zasadne ovlivnit vysledek..

a tim i psychologii (abych nebyl OT :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wugaz, a spol

puvodne jsem nechtel do teto prestrelky prispivat, ale tohle mi neda. precetl jsem si tady tu prestrelku a fakt se nestacim divit. kde co Tomas popira? to jsou jen vase domenky, ktere vznikly buh vi jak. andrea zase prispechala, ze Tomas to tady kastuje, prosim o citaci kde tak dela. lidi vy jste se snad zblaznili ne? jako nedivim se te reakci. posledni dobou je to tady same placani slamy, narku a nesmyslu. o realnem obchodovani nic az na par vyjimek. precetl jsem si ten prispevek x-try nebo tak nejak, a nestacil jsem se taky divit. nebudu to dal komentovat, nebot by vznikl dalsi flame.

jeste pro ty mistry co se citi ukrivdeni, narikaji a vubec si mysli ze my ostatni jsme meli kapital hned. ja jsem treba odesel z dobre prace a zacal studovat trhy. v te dobe jsem nevedel jestli mi to pujde, budu vydelavat nebo ne, ale rozhodl jsem se tak a obetoval neco. makal jsem a ted sklizim ovoce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911:
ok, mozna jsem to s tou reakci trochu prehnal, ale rozhodne nejsem jediny. Take si myslim, ze je cas s timhle zbytecnym OT skoncit, at si kazdy obchoduje jak chce. Ja si proste jen myslim, ze ve forexu je uplne jedno, jestli zacnete s 1k uctem nebo 5k uctem. Kdyz Vam to pujde, je to jen otazka casu, kdy se k poradnym profitum dostanete. V komoditach, akciich a opcich je to samozrejme uplne o necem jinem, ale tohle vlakno je o forexu a smahem odsoudit snazeni vetsiny zacatecniku zde(forex), jen proto, ze podle komoditnich meritek neobchoduji s dostatecnym uctem je blbost. A ano, svym zpusobem je to i popirani schopnosti position sizingu.

A na zaver:
Toto fórum je místem pro lidi, kteří si rozhodli navzájem pomáhat a podporovat se na cestě stát se úspěšnějším traderem.Základním pravidlem tohoto fóra je pozititivní přístup a absolutní zákaz navážení se do kohokoliv na tomto fóru.

Byl bych rad kdyby toto forum pokracovalo v tomto duchu. Ne v takovem jako byl posledni Tomasuv prispevek v tomto vlakne.

Osobne jsem serveru financnik a jeho autorum vdecen za vsechno co o tomto skvelem byznysu vim. Ale proste clovek se za cas dostane do faze, kdy si udela na veci vlastni nazory. Prave pri tomto formovani nazoru mi byli nejvetsi inspiraci autori serveru + nespocet dalsich lidi(namatkou treba i Vy a Martinek). A proto me ted i trochu mrzi ze musim proti nim stat v opozici.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Protože je zde napsáno,že trader nepotřebuje štěstí,dávám obrázek s aktuálním stavem konta,většinu pozic mám zahedgovaných,nechal jsem jen 0,1 long na gbp/jpy asi okolo 240,od té doby se snížil stav asi o 200usd,počítám že mně konto vydrží pokles asi ještě o 400 pips,potom bude vymazané,počáteční vklad(postupně asi po 14 dnech) byl 4500usd(to jenom pro ty kterým se nechce pátrat,co jsem vyplodil dříve v tomto vlákně).Jestli to přežiji(spíše moje konto),budu mít štěstí,jestli ne,tak nebudu,nyní je situace velice nahnutá.

4008

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak lidi a teď mi ještě řekněte jak se dokopat k tomu, abych byl schopný dodržovat svůj obchodní plán:D!!! Nebo spíš bych byl velice rád za to, co konkrétně vám pomohlo k jeho dodržování, Jsem zastáncem toho, že trader je ten, který dokáže obchodovat jakýkoliv profitabilní systém, který obchodují ostatní. Všechny demo obchody zapíšu do deníku, vyfotim grafy. Musím říct, že cítim zlepšení, poslední dobou se zabývám hlavně tím co se mi honí v hlavě...ale i přesto to jde fakt ztuha.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cubanman
No, jak dodržovat pravidla? Tady je můj názor.
1-buď je člověk disciplinovaný sám o sobě a zvládne to po pár kopancích více méně dodržovat
2-nebo musí nějakým způsobem dostat přez hubu, což ho donutí se chovat tak jak má (tj dodržovat pravidla).

Tím dostat přez hubu míním třeba to, že vynuluješ účet. To je dost velká emocionální bolest. Donutí tě to změnit. Zcela alternativně mě napadla návštěva SM salonu po určitém počtu prohřešků:). V Rusku se prý pomocí výprasků léčí docela úspěšně alkoholismus, takže by to mohlo fungovat i v téhle oblasti:))).

Osobně doporučuju pár věcí. Pověs si nad počítač papír s nápisem: když poruším systém, ztratím peníze. Začni pěstovat disciplínu i v běžném životě (tj. žádné odkládání mytí nádobí na dobu až se člověku chce atd.). Každý den udělej alespoň jednu věc, do které se ti nechce. Začni se zabývat technikami autosugesce, to je mocná zbraň.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...