Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Psychologie obchodovani forex trhu


czaussie

Doporučené příspěvky

Martinek:

Doufám že to nebylo mířeno proti mě, já jsem nikdy nic takového neřekla pokud si důkladně přečtete to co jsem psala. Z toho musí být každému jasné, že jsem tím myslela to, že je dobré se poučit ze svých chyb ať se jedná o podnikání, forex či cokoliv jiného. A navíc jsem psala to, že milionářem se může stát i člověk který začíná s pakatelem. Navíc kdybych jen seděla na prdeli, asi bych nebyla tady...celý život se o něco pokouším a vím že jednou to vyjde, ať to bude ze tří stovek nebo z pěti tisíc (usd). V žádném případě, jak už jsem řekla, jsem nechtěla pana Nesnídala ani nikoho jiného kritizovat za to že má firmu apod. Jen mi prostě připadalo, jako by říkal "jestli máte jen 800, tak jděte jinam, tady nemáte co dělat, na forex je to málo". Myslím si že nárok na výdělek mají i ti co si můžou dovolit jen to co můžou, ne jen ti bohatí. A to, že jsou tady a snaží se alespoň s něčím začít...není to snad důkaz že se o něco snaží a nesedí na zadku?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Andrea:
když mi bylo 22 let, majitel firmy na mě, jednatele jeho firmy, navlékl dluh 2,7 mil Kč. Jednoduše řečeno, udělal ze mě bílého koně na předlužené s.r.o. Tenkrát jsem přemýšlel o věcech, o kterých nemáte ani tušení. Právníci, valné hromady, konkurz na firmu atd. Neměl jsem ani floka, 8 měsíců jsem v té firmě musel makat bez jediného platu. O životě jsem nevěděl nic a také jsem za to hodně draze zaplatil. Nakonec jsem se z toho dostal, ale stálo mě to 10 měsíců bezesných nocí. Je to přesně jak píšete, co Vás nezabije, to Vás posílí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek
Ona tahle debata není o tom, jestli má do začátku někdo x a někdo y peněz. pokud se člověk dobře začte, zjistí, že je o tom, že se tu někdo choval jako hulvát a ještě k tomu arogantní.
Speciálně pro vás to rozeberu:
1-nebylo zde NIKDE napsáno, že si někdo na něco stěžuje. (málo peněz atd). To s kolika penězi kdo začne obchodovat je jeho věc.
Co jsem zaznamenal byla andrea, která konstatovala, že jí nevyšlo podnikání a splácí dluhy. Je na tom něco špatnýho? Zkusila to, nevyšlo to. Někdo jiný zkusil, vyšlo. Ale všimněte si, že ona si nestěžuje. Bere to jako něco, co jí nezabilo a posílilo. Proč to sem celé psala? Aby ilustrovala, že jsou lidi, kteří se zajímají o obchodování a chtějí obchodovat, ale z nějakého důvodu nemají dostatečný kapitál k tomu, aby je tu někdo poplácal po rameni a řekl: sakra, ty seš třída, že máš na účtu 100 000 USD, tak to se ti bude dobře dařit čéče, to se tím uživíš.
2-osobně si taky nemyslím, že je dobré nacpat do chřtánu forexu 10 000 usd JEN PROTO, aby mi tu nikdo nemlátil o hlavu, že TAKHLE SE NEDÁ ZBOHATNOUT. Ale jistě že dá. O tisíc dolarů v minilotech se dá přijít stejně rychle jako o deset tisíc dolarů v lotech. Je nesmyslné skočit tam po hlavě a dát tam všechny úspory. Platilo a platí, že opatrnost se vyplácí, nikoli agresivní přístup. Chráníme svoje peníze (třeba stoplossem atd.). To, že X-etra je na minilotech s malým účtem jedině schvaluji. Vyčítáte že kdo nechce hledá důvody a kdo chce hledá způsoby. A teď mi řekněte co dělá ona. Ano, ona hledá způsoby, nikoli důvody. Začít obchodovat trh jako je forex s malým účtem s malými pozicemi je dobré a zodpovědné pánaboha. Když jí to půjde, vždycky může poslat na účet peníze další.....
3-udělám to samý jako ona, přeztože bych mohl mít účet, díky kterému by si ze mě nedělali srandu. 1000USD a mastit miniloty nějakej ten čas než člověk získá jistotu je, nezlobte se na mě, hodně dobrej start.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... a začalo to jedním nevinným malým článkem v němž si jeden z nás maličko postěžoval na své chyby začátečníka v tradingu, netušíc jaké reakce jeho pár vět vyvolá u ostatních (musím přiznat, že jsem velice překvapen některými raakcemi "ostřílených traderů".
to X-etra: hoď to vše za hlavu a pusť se do těch minilotů v klidu, bez emocí a bez toho svěřovat se se svými pocity na nějakém foru (zkušenost teď již máš, ne?) Zatni zuby makej na sobě a věř tomu, že to jde. Já jsem nezačínal jinak a věř tomu, že kdyby VT uměl mikroloty tak jsem klidně začal s nimi, není to žádná ostuda.
Přeji Ti mnoho úspěšných obchodů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andreo, je fajn, ze jste se ze svych chyb poucila a hledate cestu k uspechu - ktery Vam osobne jedine preju.

Andrea & Peprnik:

Myslím si že nárok na výdělek mají i ti co si můžou dovolit jen to co můžou, ne jen ti bohatí.

A to je prave ono... proc by clovek musel byt bohaty? Co je vubec bohaty? To, cim tady fundujete ucet, nestaci v USA ani na mesic slusneho zivota. Co je tedy "bohaty"? Cela tahle uvaha je smesna a hloupa a narazi prave na to, co jsem psal vyse. Pokud chce nekdo uspet, musi se snazit - a tedy v zacatku by mel najit cestu, jak vydelat penize na fundovani uctu.

Trading neni jen pro bohate, ale taky to neni zabava na ukraceni volne chvile. Je to seriozni business a jako takovy vyzaduje zcela seriozni pristup. To znamena, ze jestli mate 500 Kc, jdete si radsi zahrat do hospody marias nebo vemte drahou polovicku do kina, ale nezkousejte obchodovat. Je to proste nesmysl. Chcete obchodovat a chcete byt uspesny/uspesna? OK, pak trading berte vazne a pristupujte k nemu seriozne. Vydelejte si penize na vklad a prestante si hrat - nic jineho totiz spekulace v radu korun neni.

osobně si taky nemyslím, že je dobré nacpat do chřtánu forexu 10 000 usd JEN PROTO, aby mi tu nikdo nemlátil o hlavu, že TAKHLE SE NEDÁ ZBOHATNOUT.

Nejde preci vubec o to, jestli nekdo nekomu pise neco na foru. Me je srdecne jedno, co si o mem zpusobu tradingu myslite vy nebo kdokoliv jiny ze zde pritomnych. Dulezite je mit trosku prehled, jasnou hlavu a jiz nekolikrat zmineny seriozni pristup. Protoze bez toho, se zkratka neda zbohatnout. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprnik

[ital] " 3-udělám to samý jako ona, přeztože bych mohl mít účet, díky kterému by si ze mě nedělali srandu. 1000USD a mastit miniloty nějakej ten čas než člověk získá jistotu je, nezlobte se na mě, hodně dobrej start. " [/ital]

souhlas :-) a i presto se na tom da vydelat! Samozrejme ne miliony, ale kdo by je chtel ? :-D

Kubik

OS FxKnightradera jsem taky zkoumal, a je bezesporu zajimava, jen se obavam, ze neni ani na tech 5k co si do toho daval jako vklad ( pokud se mylim, tak se omlouvam ), ale spis tak na 50k ucet. Zkousel jsem to jeste na demu, a muj zaver je takovy, ze kdyz to jde dlouho proti tobe musis mit takovy ucet, abys to ustal...me vychazely prumerny drawdowny kolem 5k-10k pri obch. na y x lotech. Neni to o stesti, FxKnightT to sam v tom vlakne zminuje. Je to o discipline a dodrzeni systemu, a ustani nekdy velkych ztrat (potrebny ucet), ale bezesporu je to zajimavy pristup k vydelavani penez na fx!! Vyjadruji podporu a urcite to nevzdavej a dej vedet jak se ti se systemem vede i dal !

All
Muj nazor je ze Tomas to nemyslel spatne, jen ho podle me trosku mrzi, jak tu vsichni brecime nad ztratami, misto abychom s tim neco delali...s Petrem a ostatnimi T. se nam jen snazi pomoct! Koneckoncu, clovek obcas potrebuje trochu vyburcovat, a ne jen poslouchat sladka slova, ne ? :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek: Predpokladam, ze ta pasaz o chudem studentovi byla na me. Pokud si muj prispevek prectete jeste jednou s chladnou hlavou, zjistite, ze v nem neni ani trocha stezovani si, ale prave hodne o tom hledani zpusobu. Reknete mi jediny duvod, proc po postaveni systemu, slusnem backtestu(stovky obchodu), papertradingu bych nemohl svuj prvni ucet fundovat nekolika sty dolary, kdyz momentalne vic nemam k dispozici? Co spatneho mi to prinese? Myslim si, ze se nestanu lepsim traderem, kdyz prvni ucet funduji 20k. Vychazi mi z toho, ze pouziti mini uctu je prave to hledani zpusobu narozdil od hledani duvodu.... A o tom celem byla moje reakce a myslim ze i reakce druhych na Tomasuv, rekl bych az, pohrdavy pohled na mini ucty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wugaz: Ne, moje reakce ohledne chudych studentu byla myslena obecne, takovych pripadu je tady plno...

Nemyslim si, ze nemaji miniucty smysl, to vubec ne. Podle me je to uzitecne jako papertrading - clovek ziska prehled o trhu, otestuje si strategii etc. Ale to je tak vsechno - neni to prostredek k obzive a financni nezavislosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek:

Ano, tak to přesně bylo přeci myšleno, získat při obchodování minilotů důvěru v systém, sebe sama a zvyknout si na své vlastní vložené peníze a přitom neriskovat celé jmění.
Ale nemyslím si že je to jen na hraní, myslím si že pokud si člověk vytvoří profitní systém, není důvod proč by z 800usd nemohla třeba během půl roku position sizingem udělat třeba 1600, pak 3200, 6400, 12800 atd. Jsou tady lidé kteří píší že z 3000 udělali za dva měsíce 60000, pak 190000 atp, tak proč by to tak nemohlo postupně být i s miniloty? Samozřejmě v daném poměru... Záleží na systému, MM a disciplíně jak se to tu neustále omílá...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ Martinek
A napisal tu niekto ze sa ide zivit s 1000 USD uctom? Podla mna nikto. Predstavte si situacou normalneho zamestnanca. Po veceroch studuje, zostavuje obchodny plan, backtesting, papertrading. Vsetko ide, vsetko sedi. Jediny problem je kapital. Zratal si ze napr. 20 000 USD bude mat pokope tak o tri roky. Co je zle na myslienke dovtedy obchodovat s tym co ma, teda tak 1000-5000USD? Podla mna je to absolutne v poriadku a lepsie ako akakolvek ina alternativa. Vy to nazyvate hranim ja to nazyvam rozbeh biznisu. Dobrusi system, podvoli sa psychika, ziska informacie, zrucnost a skusenost. Jednoducho vo volnom case sa venuje tomu co chce robit dalsiu cast zivota. Az vydrzi, prejde prvym obdobim, zacne sa mu darit a utvrdi sa v tom, ze je to pre neho schodna cesta, postupnym prikladanim uspor+obchodovanim sa k tomu kapitalu dostane, ba co viac, bude kompletne pripraveny.
Verte mi su obchodnici, ktorym prave Vase konto a Vase zisky pripadaju ako drobne na kavu a zvyknu si o take sumy zahrat v piatok vecer s kamaratmi partiu mariasu. Zalezi len na uhle pohladu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne tak, miniucty slouzi ke studiu a rekl bych ze presne k tomu, je zdejsi komunita vyuziva. Aneb kdyz dokazi pravidelne zhodnocovat miniucet, nevidim zadny duvod, proc by se mi to nemelo darit i s uctem vetsim. Jinak podle mych backtestu a pri pouziti jednoducheho position sizingu(ktery se v fx aplikuje daleko lip a s vetsi presnosti nez ve futures) lze i takovyto stodolarovy ucet promenit do desitisicovych sum celkem snadno, je to jen otazka casu. V mem pripade to vypada na dobu kolem 2 let(za predpokladu, ze budu samozrejme se zeleznou psychikou realizovat vsechny vstupy a vystupy presne podle planu...cemuz minimalne zezacatku moc neverim). Urcite lepe stravene 2 roky, nez se pokouset vydelat prachy nekde jinde a na trading pri tom nemit cas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek,

[ital] Nemyslim si, ze nemaji miniucty smysl, to vubec ne. Podle me je to uzitecne jako papertrading - clovek ziska prehled o trhu, otestuje si strategii etc. Ale to je tak vsechno - neni to prostredek k obzive a financni nezavislosti.[/ital]

Souhlas i nesouhlas. Otazka co povazujete za mini ucty. Napr. u CMS je miniacc. od 250USD stndacc. od 1000USD, ale to je slovickareni :-D omlouvam se...Popravde jsem prilis nedoufal, ze by bylo mozne vydelat konzistentne byt par dolaru na fx s 1k uctem, bral jsem to spis jako uvod do live fx. Nicmene dnes vim, ze to lze. Samozrejme ne na financni nezavislost v radu 100k CZK mesicne, ci milionu jako nekteri traderi, kteri zde prispivaji, ale myslim ze je to dobra suma na zacatek pro ty, kteri to chteji zkusit, ale nemaji zbytecnych 5k USD, ktere mohou postradat. A je to moznost jak si tech 5K na ucet vydelat...Fx nabizi solidni paky typu 200:1 i 400:1, takze s 1k uctem se daji obchodovat i 0,5 pri solidnim riziku i vydelku.
I s 1k uctem na fx se da vydolovat i 2-300pipsu za mesic pri dobrem OS a dodrzovani MM a TR, samozrejme i mnohem mene i mnohem vice. To co vam pribude na uctu u ceskych (ne)bank tak nemusi byt nutne jen par korun, ale samozrejme to nebudou obraty v radu Sida & Radovana a spol. :-) ale i ty treba jednou prijdou, pokud bude clovek vytrvaly a houzevnaty...

Drzim palce vsem zacinajicim "malym" obchodnikum na FX, nenechte se odradit "malym" uctem a preju vam dokonaly uspech !!!
r.fx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wugaz, Dute, Andrea,

Presne tak!!:-) Jsem na fx 6mesicu, na pocatku stalo 1000USD a 0.1lot/obch a neprilis velke ocekavani, dnes mam 2000 ucet [dle MM reinvestuju jen 20%, zbytek prevadim, cert nikdy nespi:)] 0.5/obch ( kdyz je dobry signal zariskuji i lot/obch), a z penez co mi po strhnuti vsech desatku prijdou na ucet spokojene platim najem,inkaso a podobne odvody a jsem spokojen :-) dal se pilne vzdelavam v trzich a stale se ucim neco noveho, a to je fajn. Tak jako pote co jsem nedavno objevil financnika a skvelou komunitu kolem. Jasne, nemam na jachtu ani na vilu ci BMW, ale to me mometalne netrapi, stejne jako me netrapi to, ze nejsem jeste financne nezavisly a vesele chodim dal do prace...ale co vim dnes zcela urcite a co me zene kupredu je vedomi toho, ze tyhle pribehy o traderech a podobnych uspesnych lidech nejsou nesmysly, ale jsou mozne a realne a kazdy to muze zkusit a kazdy muze uspet, stejne jako povery lidi obecne, ze trhy nejsou nic pro obycejne lidi a podobne hlouposti, ktere slysim kolem sebe stale:-)

Mejte se fajn!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dute,

Jediny problem je kapital. Zratal si ze napr. 20 000 USD bude mat pokope tak o tri roky. Co je zle na myslienke dovtedy obchodovat s tym co ma, teda tak 1000-5000USD? Podla mna je to absolutne v poriadku a lepsie ako akakolvek ina alternativa.

kazdy mluvime o necem zcela jinem. Nechapu, kde jste vzal zrovna castku $20,000 USD... Bavime-li se o minilotech, pak beru jako relevantni castku do 1k USD. Na fundovani normalniho uctu na futures je zcela bezny a do zacatku dostatecny vklad $5,000 USD. Sam jsem zacinal s castkou jeste nizsi, pricemz jsem nikdy zadne miniloty neresil. Takze si nejprve ujasneme pojmy...

Mluvim o tom, ze clovek, ktery se snazi brat trading s mini-, mikro-, nano- loty vazne a chce si timto zpusobem zivit, travi svuj cas spekulovanim v radu jednotek korun ci desetikorun. Jasne, da se timhle zpusobem za velmi dlouhy cas nastradat na normalni ucet, ale stavet celou vec do roviny, ze pro "chudsi" jsou miniloty nejlepsi cestou jak si vydelat na seriozni trading... to si zkratka nemyslim, jak uz jsem napsal vyse.

Verte mi su obchodnici, ktorym prave Vase konto a Vase zisky pripadaju ako drobne na kavu a zvyknu si o take sumy zahrat v piatok vecer s kamaratmi partiu mariasu. Zalezi len na uhle pohladu.

Ac pochybuji, ze znate byt jen ramcove vysi meho uctu, nejak mi nedochazi podstata tohoto sdeleni... :-) Resp. mam pocit, ze v mych prispevcich hledate neco, co v nich neni. Nejde o to, jestli je xyz USD jen "par drobnych na kavu", ale o to, jestli mohou poskytnout cloveku financni nezavislost.

V kazdem pripade Vam drzim palce.

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek:
Nejlepsi cesta z hlediska rychlosti nasetreni to treba neni. Ale zhlediska toho, co to muze zacinajicimu traderovi prinest se karta obraci. A nikdo zde netvrdi, ze behem toho "hrani" si s mini, mikro loty se clovek nesnazi vydelavat i jinymi cestami. Jenom pro priklad, obchodovani meho systemu mi denne zabere asi 15 minut, jedna se o pozicni system kdy na jednom paru je asi 20 prilezitosti rocne. Pro me je zkratka nutnost zacit obchodovat co nejdriv, abych si svuj system dostatecne osvojil v realu driv nez do nej treba zacnu davat vic penez.

A ze mensi jednotky nez cele loty nelze brat vazne? Dle meho moneymanagementu budu moci s plnymi loty obchodovat nejdrive az muj ucet bude nejmene 25k dolaru. Mozna i 50k, to zalezi na tom, jestli budu obchodovat se SL 4 nebo 2 procenta. Pro me je pouziti mensich jednotek nez jsou loty naprosto zakladnim kamenem meho systemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...