Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Amibroker 4.60 CZ


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 340
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,
o ceskem manualu na webu nevim, mozna by ti ho poslali, kdyby sis koupil ceskou plnou verzi... Jestli ti to aspon trosku pomuze, tak manual v anglictine je tady: www.amibroker.com/bin/UsersGuide.pdf Pro zavreni grafu (indikatoru) staci na nej kliknout pravym a v nabidce zvolit close... A pokud chces odebrat napr. z grafu ceny treba pouze volume, zase klikni pravym a v nabidce delete indicator zvol, ktery chces odstranit... Snad jsem ti aspon trochu pomohl...

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jA

nevím jestli je to ještě aktuální, ale co třeba toto? Je to vytáhnul jsem to z kódu WCCI a Pivot Points od Denise z Woodieho fóra.
Snad vám to trochu pomůže

// Angle EMA34

barcolor = IIf(C > Open, colorBlack, IIf(C == Open, colorBlack, colorBlack));

EMA34 = EMA(C,34);

PI = atan(1.00) * 4;

periods = 30;

HighHigh = HHV(H, periods);

LowLow = LLV(L, periods);

range = 25 / (HighHigh - LowLow) * LowLow;

x1_EMA34 = 0;

x2_EMA34 = 1;

y1_EMA34 = 0;

y2_EMA34 = (Ref(EMA34, -1) - EMA34) / Avg * range;

c_EMA34 = sqrt((x2_EMA34 - x1_EMA34)*(x2_EMA34 - x1_EMA34) + (y2_EMA34 - y1_EMA34)*(y2_EMA34 - y1_EMA34));

angle_EMA34 = round(180 * acos((x2_EMA34 - x1_EMA34)/c_EMA34) / PI);

angle_EMA34 = IIf(y2_EMA34 > 0, - angle_EMA34, angle_EMA34);

TitleAngleEMA34 = "EMA34 angle = " + angle_EMA34;

Plot(EMA34,"EMA 34",ParamColor( "EMA Color", colorCycle ), ParamStyle( "EMA Style" ) );

Plot( C, "Close", barcolor, styleNoTitle | ParamStyle("Price Style") | GetPriceStyle() );

//Title

Title = "\n" + "" + Name() + ", " + Interval(2) + ", " + Date() + "\n" + TitleAngleEMA34;

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak se zase trochu vrátím k zobrazování spreadů.

Na funkci ParamStr() jsem se díval a něco pomocí ní i spáchal.
Zůstává ale zásadní problém. Neřeší se tím nutnost vždy zadávat oba kontrakty ručně.
Jen místo v AFL se to píše v uživatelsky přijatelnějším okně editace parametrů.
Aby vše bylo prakticky použitelné, musí jít měnit kontrakty ( jednotlivé nohy spreadu ) přímo myší ze seznamu již nadefinovaných symbolů databáze AB. A to netuším jak.

Mám tedy pro znalé a ochotné následující 2 otázky:

1. Víte někdo zda umožňuje základní varianta AB ( 4.8 ) vytvořit složené okno tak aby horní podokno bylo jeden symbol a podokno níže bylo jiný symbol? Musí to být podokna a ne samostatná okna aby se dalo na ně odkazovat ve vzorcích spreadu a případně nejakých indikátorů umístěných v dalších podoknech.

2. Naprogramovat to fixně asi umím. Jak to ale udělat tak aby šlo měnit tyto 2 různé symboly jednoduše myší ze seznamu již definovaných v databázi. Např. levým tlačítkem první symbol a pravým druhý nebo podobně. Jedině tak lze totiž spready rychle kombinovat a přepínat např. různé alternativy sousedních kontraktních měsíců.
Vypisovat pro každý další spread vždy celou formuli symbolů jak jí požaduje IB je tak nepraktické, že se za těchto podmínek integrovat spready do AB nevyplatí.

Není to již někde na webu AB vyřešené?
Já tam nic nenalezl, mohl jsem ale něco se svou chatrnou angličtinou přehlédnout.
Spready přeci využívají i akcioví obchodníci a pro ně je AB primárně určen.

Já jsem s řešením v koncích.
Divil bych se ale, že by žádného uživatele AB včerejší seminář Joa a Andyho nezaujal?

Petr fi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj,
netušíte jak se nastavuje vzdálenost horizontálních linek(cenová osa) ? Standardně se automaticky mění v závislosti na velikosti grafu, ale já potřebuji aby linky zůstali např na každých 0.2 bodu.
Nevíte?
Mám obavu, že budu muset udělat nějakou úpravu programu, ale nenašel jsem vzorec kterej tohle upravuje (umožní zamezení automatické změny velikosti - Scalling - customes to taky nejde)
Podobně datová osa. mám tam nastavenou hodinu a potřeboval bych tak 15 minut, ale nenašel jsem jak.
Jestli už to někdo řešil (docela dost důležitá věc) budu rád za pomoc.
Díky

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Vážení kolegové, prosímvás, kde seženu demo Amibroker 4.60 CZ ? Pomůže mě někdo? A kolik stojí oficielní ostrá verze Amibroker 4.60 CZ ? Omlouvám se, že Vás zkušené obtěžuji tímto začátečnickým dotazem. Všechny zdraví Vlada a přeji Vám hodně úspěchů. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj,
nemáte tušení jak dostat do 2 min. timeframu příkaz vztahující se k indikítoru z vyššího TF?

Např. jak bych napsal podmínku pro MACD:
MACD(x,y)> Ref(MACD(x,y),-1)
s tím, že by cenový graf byl 2 min a MACD 4-6 min?
Lze to pomocí -TimeFrameCompress nebo TimeFrameSet?
Nějak na to nemůžu přijít.
Obecně se mi jedná o podobný princip jako ELDER kde MACD byl pro určení trendu z 3-5 násobněvyššího TF.

Díky za radu.

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PET:

tohle by mozna mohlo pomoct:

oo =TimeFrameGetPrice( "O", inDaily, -1 );
Cc =TimeFrameGetPrice( "C", inDaily, -1 );
ll =TimeFrameGetPrice( "L", inDaily, -1 );
Hh =TimeFrameGetPrice( "H", inDaily, -1 );

Misto inDaily si nastav jaky TF potrebujes a to MACD pust nad temito novymi poli.

Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...