Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

DKoudela:

Proč se tak rozohňujete? To snad není nutné. Jasně, Joe Ross je rádoby chytrák...to snad ani nemyslíte vážně?! Za 1)nikdo netvrdí, že když jdu long, tak broker zařídí, že půjde cena dolů. Ano, tohle je nesmysl. Já ale mluvil o situacích, kdy je právě váš příkaz velice blízko realné ceně, takže broker může v pohodě cenu vychílit o těch pár pips proti vám a jste ze hry venku, nebo naopak ve hře. Čím častěji budete obchodovat, tím více z vás bude broker mít peněz ze spreadu. To je právě to riziko! Za 2) CFD je neregulovaný trh a data se liší broker od brokera a může to být klidně i o 10pips.

petrdravec:

Když budete obchodovat zlato jako CFD, tak se to může stát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Na Joea nesahat! Ten chlap to má v hlavě srovnaný. Jo, je fakt že forex je drahej-spread je furt spread a poplatek se tedy zvyšuje úměrně k velikosti pozice. Zatímco u komodit se platí furt to samý. Jo, může se stát, že když broker vidí hodně stopek a cena se k nim přiblíží, tak je může vymést. Ale to je při smysluplném zadávání SL jedno. Buď se to vydá předpokládaným směrem, nbo nemá smysl nechat si projet trh stopkou. Je dobrý mít stopku jen jako pojistku proti neomezené ztrátě a na normálních ztrátách se aktivně podílet, tj vidim že to nejde a asi už nepude mým směrem, tak s malou ztrátou zavřu a počkám si na další příležitost, kdy vstoupit do trhu. Takže to vymetání stopek...no... asi to dělají, ale mě je to fuk.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano ale já těmi rádoby chytráky myslel ty co píšou na forech a samí jsou u papertradingu. Pokud dobře položím do trh SL tak nějaké malé vychylování od kurzu ceny mě nemůže rozhodit,

TO STANLEY- jak to víte? Máte brokera známého co provozuje CFDs? Brokeři berou data z burzy, pokud svému brokerovi dokážu že mě vyhodil na SL kde se cena nedostala prachy mi je povinen vrátit,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste bych doplnil jednu vec - porovnejte tickova data (napr. Zen-Fire nebo eSignal) burzy versus libovolneho CFD, myslim ze to nepotrebuje komentar - jak a proc maji vsechny CFD smooth-ovanou krivku a proc u CFD je casto po breakoutu vyrazne vetsi (klidne i 5 ticku proti realite podkladu z burzy) pull-back?

Kdo se chce nechat dobrovolne okradat, jeho vec...:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DKoudela:

Brokeři berou data z burzy, pokud svému brokerovi dokážu že mě vyhodil na SL kde se cena nedostala prachy mi je povinen vrátit, Co prosim? Jste si jist, ze se stale bavime o stejnych derivatech - kategorii CFD produktu? Vite, co znamena pojem Market Maker?

Jak mi napr. vysvetlite oficialni omluvne dopisy jednoho takoveho brokera, ktery se klientum po nejake dobe (rekneme behem 24 hodin) omlouva, ze jejich obchody anuluje, protoze cena nebyla tam, kde ji obchodnici videli (jak je tedy mozne, ze broker takovy datafeed plni temito nesmysly?) a na zaklade ceho obchodovali - vstupovali do trhu a broker jim obchody v klidu oteviral i zaviral se ziskem pro obchodnika (podotykam, zei po zuctovani byl zisk pripsan na ucet klienta a ten ho mohl okamzite pouzit na dalsi obchody)?

Peprník: Zalezi na uhlu pohledu, pro mne by to v ID naopak znamenalo zbytecne zvysovat risk...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DKoudela:

Končím diskusi s vámi na tohle téma, neboť jsem si vás trošku proklepl a je mi jasné, že jakákoliv další diskuse by byla zbytečná. To, že někdo dělá papertrading ještě neznamená, že má o dané věci menší znalosti než ten, co jede LIVE. Spousta lidí jede LIVE, ale když se jich zeptáte na základní věci, tak vůbec nevědí. LIVE obchodování nikomu nedává patent na rozum.
Brokerovi bohužel nedokážete, že se cena někam nedostala, protože jak napsal PaJaSoft, broker je Market Maker=tvůrce trhu. Nedokážete mu, že cenu zmanipuloval. Prostě na grafu jen uvidíte úsečku, která protnula váš příkaz, toť vše.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nydahl - tá suma je určite na forex dostatočná. Ja by som po doterajšich skusenostiach otváral účet s min.5000 usd na miniloty, čo umožňuje rozložiť riziko na rozne nekorelujuce páry alebo rôzne strategie. S menším účtom mikroloty alebo brokera oanda. Taketo rozlozenie pokladám za lepšie ako obchodovat jeden pár na miniloty s účtom okolo 1000 - ako som ja začínal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

karel.vyhlidal:

Hlavu vzhůru, neviděl bych to zas až tak černě. Takhle to funguje u CFD brokerů všude ve světě. Někteří brokeři to dělají, někteří ne. Jen je třeba vědět o všech rizicích, které jsou s tím spojené. Chystám se přes tohoto brokera obchodovat pozičně Forex, tak si myslím, že se mě to až tak týkat nebude, než kdybych obchodoval intradenně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

karel.vyhlidal:

Vase znechuceni presne odpovida mym pocitum. Je pro me nepochopitelne, ze by na superkontrolovanem financnim trhu mohli fungovat brokeri, kteri vyuzivaji informace proti svym klientum. K cemu by bylo licencovani obchodniku CNB? Jak tato instituce hlida chovani subjektu, kdyz by tyto podvody prochazely?

Jako zacatecnik jsem svou nekazni v MM vlitnul do slusne ztraty u XTB. Prestoze jsem si za to mohl sam, mel jsem navic divny pocit, jakoby proti me hral nekdo velmi dobre informovany o nastaveni mych SL (popr. ze tam nejsou). Dokud jsem si neprecetl toto vlakno, tak jsem si jen myslel, ze jsem paranoidni.

Nevi nekdo z protrelejsich kolegu, zda je mozne porovnat data z XTB proti jinemu brokerovi (treba taky se systemem MT4 nebo jinym)? Jak by to vlastne takovy broker / lupic delal, aby zadrzoval / posouval data, kdyz software je od nezavisleho dodavatele? Nebo si s daty muze delat, co chce? To prece nejde delat manualne, to by musel software obsahovat nejake zlodejske rutiny, ne? Kurzy menovych paru se snad berou z Forexu a broker by do nich nemel mit moznost sahat?

Dokud si za ztratu muzu sam a mam nejakou sanci se dostat nad hladinu, tak OK. Pokud by ale mel byt muj broker nejaky upir z Feratu, ktery me nenecha, dokud mi zbyde nejaka koruna na uctu, tak nemam chut v takovych obchodech pokracovat.

Nektera doporuceni kolegu z vlakna mluvi o jinych brokerech. Krome nizsiho spreadu a vyssi paky je nejaky duvod povazovat MIG nebo CMS za solidnejsi brokery nez treba XTB? Prece podvodnici mohou byt i Svycari nebo Americani. Dokud napr. neuvidim, ze broker patri do skupiny nejake renomovane banky, tak ani neumim posoudit, zda je novy potencialni kandidat na zprostredkovani mych obchodu solidnejsi nez polska nebo ceska soukroma firma.

Dekuji za jakekoliv reakce.

Arteon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě si neodpustím jednu věc na adresu brokerů.
Když bych potažmo i vydělal nějaký peníze - berme v potaz v řádu desetitisíců až statisíců, tak podle toho co si tady můžu přečíst, tak tyto peníze jdou z kapsy toho forexového brokera a klidně se může stát , že tyto těžce vydělané peníze mi prostě a jednoduše neumožní poslat na účet do banky?

Máte někdo s tímto zkušenosti?
Ted nemyslím jen společnost XTB, ale i jiné brokerské domy - např. Saxobank apod....

Děkuji Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...