Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Stanley,
ano, těmto "výhodám" rozumím, ale je otázka, nakolik jsou to opravdu "výhody".
Bohužel spekulace vyžadují určité vstupy a kapitál je jednou ze základních podmínek. Je hezké si hrát na forexu s 50tis. korunami, ale je to pak jenom hra, nikoliv business. A s tím jsou spojené i nároky na psychiku, které jsou úplně jiné než ty v reálném tradingu. Je otázka, zda-li když člověk začíná na minilotech s 50tis se někdy vůbec dostane k potřebnému účtu - většinou nikoliv i díky tomu, že hraje proti brokerovi a spíše ztratí i tu "malou částku". A proto zde miniloty jsou - forexoví a CFD brokeři pochopili, že řada těch nejmenších spekulantů, kteří nejvíc ztrácejí peníze nemají moc peněz a tak přišli s „mini loty“ aby i tyto malé spekulanty vtáhli dovnitř. Ono z pohleda brokerů je spousta mini účtů taky určitě zajímavý příjem.

Prostě pokud spekuluji, tak si hledám přístup, který mi nabízí šance na výhru. Pokud hraji proti brokerovi a navíc s dost vysokými náklady v podobě spreadů, tak se mi šance výrazně snižují a je přeci jedno, jestli prohraji jen pár tisíc nebo více a mám k tomu grátis software.

Pokud nemám dostatečný kapitál, tak jsou přeci i jiné cesty, jak spekulovat na burzovních trzích, tj. v určitém výrazně férovějším prostředí, případně prostě chvíli počkat a naspořit si trochu větší účet a mezitím čas věnovat papertradingu. Napadá mě příměr jako když člověk nemá na půjčku v bance a jde si tak raději půjčit k lichváři, protože ten mu půjčí okamžitě...

Každopádně každý svého štěstí strůjce, jen je opravdu dobré v tradingu přemýšlet hlavou a nebrat na lehkou váhu takové věci jako že výměnou za malý vklad a bezplatný sw získávám brokera s produkty, který hraje vysloveně proti mě – a tudíž mi snižuje již tak malý edge.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

luk.popelka,
CFD není „jako DJIA“. Je to produkt, který vám broker kotuje tak „nějak podobně“. Jak záleží čistě na něm - nejede to přes žádný centrální trh. Pokud chcete obchodovat DJIA můžete jet přes futures, což samozřejmě vyžaduje vyšší kapitál, přes to vlak nejede.
Nebo třeba můžete obchodovat pohyby přes nějaké vertikální spready na DJX, tam budete taky riskovat řádově desítky dolarů, ale už se pohybujete v normálním burzovním prostředí. A jsou i další cesty, jako ETFs na indexy atd.

Tj. vždycky jsou ke všemu alternativy, jen se nenechat na první pohled zlákat vidinou bezplatných dat, nebo zdarma AOS testování, které nováčkovi připadá, že všechno vyřeší a pak se diví.

A znovu říkám - spekulace nejsou pro každého, třeba dostatek rozhledu, rozumu a financí je základní fundament. Neexistují zkratky, že někde je něco "extra výhodného" kde se dá vydělat s minimem peněz... Na trzích určitě ne. Pokud je něco výhodné na první pohled, má to vždy spoustu "ale", která pak většinou přijdou dost draze.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petr,
ano tomu rozumím, že CFD není DJIA. Vím, že jeden ze základů je dostatek financí. Jako student jsem silně omezen a jsem rozhodnut po studiích a při práci střádat a dostat se na základní kapitál řekněme 2OOtis. Nevím jak to říci, ale našel jsem se v této oblasti. Když jsem před rokem a půl úplně začal, myslel jsem si, že to je úplně snadné. Pár týdnů a peněz budu , že nebudu vědět co s nimi. Přesně jak to popisujete v článcích. To je naštěstí. Studiu, čtení, zkoušení věnuji dost, opravdu dost času. Jde to pomalu, příšerně pomalu. Převládájí neúspěchy, někdy frustrace. Ale jsem porád zde, baví mě to a jsem odhodlán pokračovat. Již brzy se uvidíme na kurzu. Rozhodl jsem se, že to zkusím. No dívám se, že toto je úplně mimo téma, omlouvám se.
pěkný den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Petr:
Díky za info. Šel sem do toho po absolvování jejich školení, kde toto padlo. Žil jsem prostě v domnění, že jsou XTB a ostatní brokeři poskytující CFD spojeni řekněme do nějaké celosvětové sítě a jejich klienti mezi sebou obchodují (případně že to funguje nějakým hodně podobným systémem). I u forexu hlavně zdůrazňovali to, je je to OTC - prostě celosvětová síť bez centrálního řízení s obrovským denním pohybem financí a tudíž těžko zmanipulovatelné.
Jinak co se týká té výhodnosti pro brokery - nepřišlo mi na tom nic moc divné, že poskytují něco zadarmo. V dnešní konkurenci (ať už se jedná o cokoliv) mi přijdé rozumné, dát něco zadarmo (nebo výhodněji než konkurence) jen abych si natáhl klienty. A oni přece žijou ze spreadů - myslím si, že je v jejich zájmu mít co nejvíce klientů a nedělat podrazy, protože hodně spokojených klientů si bude vesele obchodovat a oni si ukousnou z každého obchodu v podobě spreadu (a bez práce). Což beru (spread) jako ekvivalent v podobě poplatku u klasických brokerů.
Jako příklad uvedu spol Aukro.cz ( internetové aukce) - aby nalákali lidi, měli zprvu poplatkové prázdniny a dokonce posílali lidem peníze na účet, aby obchodovali. A dnes - nedávno dosáhli 500tis. klientů a poplatky se jim jen hrnou

Zeptám se - 1) u burzovního brokera není spread? Pokud to správně chápu, tito brokeři žijí z poplatků, kdežto CFD brokeři žijí ze spreadů. A na tom mi nepřijde nic divného...
2) opravdu jsou CFD brokeři něco tak špatného (resp. něco, s čím se "nevyplatí" se zaobírat)??? Proč by tedy ČNB jako dozor nezakročila?
Považuji se za mírně pokročilého nováčka a každé pootevření dveří do světa tradingu v podobě vysvětlení nebo názoru beru s povděkem :-)

Jinak já s nimi začal pro to, že komunikují v češtině (hlavní výhoda), absolvoval jsem i jedno jejich školení, MT mi přijde jako dobrý program, vše mi přišlo dostatečně přehledné a transparentní a navíc - tehdy jako začátečník jsem nesrovnával s ničím jiným.

to rarit:
Co si chtěl říci tím, že se "nováčci zbytečně vrhají do problémových vztahů"?? Já si myslím, že se každý snaží najít tu nejjednodušší cestu, a obzvlášť, pokud mu někdo podá pomocnou ruku (klient vs. broker). A kor, když se v dané problematice neorientuje...

A dále bych se Tě zeptal, co bylo myšleno tím, že US brokeři jednají jakš takš, kdežto CZ+PL je na h...o. V čem je takový rozdíl?
Máš na mysli CFD brokery nebo burzovní (pokud to můžu takto rozdělit)?
Z tvých názorů usuzuji, že už se v tradingu nějakou dobu pohybuješ, tak by mě zajímal náhled někoho zkušenějšího...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Toecha,

Položil jsi mi velmi těžké otázky na které ve své podstatě neumím písemně odpovědět.

Psal jsem, že na FOREX a CDF nevidím nic špatného. Problém je v tom, co zatím nevidíš a tím je likvidita.

Zkoušel jsem XTB platformu a pokud jsem uviděl v nejaktivnější obchodní hodiny počet obchodů kolem 10ks(není to chyba slovy desetkusů), tak od toho upaluji tůze rychle.

Pokud jsem uviděl rozdíl BID/ASK tak mne tam nikdo nikdy neuvidí.

Toto jsou tak zásadní ukazatele, že se mi dál již o tom nechce rozepisovat. Staví mne to do velmi nevýhodné pozice.

Taktéž zde zmiňovaný spred. V kukuřici je to taková pálka, že bych musel být na hlavu padlý abych udělal býť jen i jediný obchod.

A tak by se dalo pokračovat.

Beru to jen jako dobrý nepapírový trénink. V měnových pírech nemohou jit mimo zvyklosti. Nic moc mne to nestojí 0.1 lotu a zaobchoduji si. Dvacet litrů na otevření účtu je také dobré tak proč né. A poplkám česky.

Ale rozčilovat se s nimi, to v žádným případě. A věř bude toho hodně.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit:

No, taky jsem si myslel, když mi z XTB odpověděli, že spread je v CORN 350$, že přes ně obchodovat tenhle instrument je hloupost a smál jsem se tomu. Má to totiž jeden háček: u CFD CORN jsou totiž naprosto odlišné hodnoty bodu. Byl jsem zvyklý to posuzovat jako klasické futures, tak jsem si říkal, když je běžná volatilita v CORN momentálně cca 9 bodů(9x50=450$), tak spread 350$ je fakt brutus. U CFD CORN je volatilita cca 13 bodů, ale hodnota jednoho plného bodu je 500$!!! Jednoduchými počty tedy dojdeme k běžnému dennímu rozpětí u CFD CORN 6500$(13x500=6500). Budu-li obchodovat miniloty 0,1, tak se už dostanu na spread 35$ a denní rozpětí 650$. Srovnám-li volatilitu u obou instrumentů na stejnou úroveň 450$, vychází spread u CFD CORN na nějakých cca 24$. A to mi tedy jako hrůza nepřipadá, když se poplatky u amerických discount brokerů pohybují kolem 20$.
Napsal jsem to možná nesrozumitelně, ale vždy se musí porovnávat poplatek(spread) vs. volatilita v USD(tedy možný zisk).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen poznamka,
poplatky, tedy komise $20 u discount brokeru je nesmysl nebo zlodejna. nic vic nic min. poplatky pocitej $5. na indexech jeste mene. zlato, bondy jsou na dohode. ale ne 20.

jinak souhlasim s raritem. jen pripomenu, ze je dulezite si taky uvedomit jak chci obchodovat. CFD je naprosto nevhodne pro intradeni obchodovani. pro pozicni, ok. jak uz ale psal petr, jsou tu i jine dostupne nastroje pro nizke ucty a to je treba etf. kdyz uz mermomoci clovek chce jit do obchodovani a nemuze si dovolit vice nez rekneme 30k czk tak at zkusi treb forex a miniloty ALE at neceka ze zbohatne. osaha si platformy, pochopi jak funguji prikazy, co je to limit atd. pozna jaky to je byt LIVE. na demu se podvadi kazdy. takze casem bud uspeje a nejakou kacku vydela a nauci se o trzich vice (u forexu se zdokonali i ve fundamentech) nebo to bude proste skolne.

ciste muj nazor - pokud clovek chce trejding brat jako byznis, jako neco cim se chce zivti, je proste potreba mit vetsi kapital. na futures alespon 6 ale jeste lepe 10k$. a zvolit vhodny trh a ne se bezhlave poustet hned na russell nebo dax jen proto, ze ostatni na tom slusne vydelavaj. nejvetsim nesvarem je prave podkapitalizace. vetsina chce bez rizika vydelavat tezky prachy z minimalnim kapitalem. to proste nejde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to toecha, stanley,
děkuji za radu zobrazit si hladinu nabídky. Zkoušel jsem to právě na demu, teď, kdy se trh skoro nehýbe a je to tak jak říkáte. Teď z toho ale mám zamotanou hlavu. Když tedy vstoupím při open např. 100 a já dám při této hodnotě sell,za jakou cenu vlatně prodám, když je spread 7? A když chci mít od open, což je 100 SL 75p a chci aby tento SL obsahoval i muj spread 7p, ktery musim zaplatit. Tedy 75pips komplet i se spredem. Na jakou hodnotu musím tedySL nastavit? děkuji, už toho bylo pro dnešek nejspíše hodně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley:
je to smešné, ale teď něco před jednou ráno mi to docvaklo.. Jasně, cena nabídky dosáhne 175 a jsem venku. Přitom ale cena kterou vidím na grafubude na hodnotě 168 (při 7 bodovem spreadu) a moje ztrata bude tedy 75p se vším všudy. Jak jednoduché. Teda až teď... Skoro se stydím, jak jsem to tu podal a přitom to byla má chyba a jen mé vlastné špatné pochopení. Děkuji za vyjasnění.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911:

Ukaž mi brokera, který ti bude hlídat pozice a u kterého taky budeš moci zadat příkaz po telefonu a nabídne ti 5$ poplatek. Neuvažuji o intradenním obchodování, ale pozičním. Pravda, u IB jsou poplatky 5$, ale IB je on-line broker, takže nic takového u nich nelze. Třeba Harpoon Capital je americký broker, kde se domluvíš česky, všechno tohle umožnuje a nabízí komise od 15-20$ podle trhu. Prakticky za tuhle cenu dostaneš klasický full servis. Takže bych rozhodně nesrovnával poplatky on-line a full service brokerů. Jsou to jablka a hrušky. Všechno je to o tom, jaké služby do brokera budeš chtít a využívat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley,

Pokud ti spredové poplatky vyhovují, nic proti. ALE, odvozovat výší poplatků od možné!!!!! volatility je pěkná, no, jak to říct - nerozvážnost.


Ne ne, Tudy cesta k penězům nevede. ALE kdo si myslí, že ano, tak zářný smět k XTB. Určitě za tyto poplatky uvítají každého i dvakrát.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...