Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Arteon:

Ano, CFD broker si s daty může dělat prakticky co chce. Samozřejmě, že neulítne o nějakých 100 pips, to by všichni poznali a bylo by to hned jasné, ale o pár pipsů ano. To, že broker patří do skupiny renomované banky vůbec nic nevypovídá o tom, zda manipuluje s cenou nebo ne. Vypovídá to jen o jeho finančním zajištění proti bankrotu. Každému také vyhovuje něco jiného, takže porovnávání brokerů je dost subjektivní záležitost.

Nevím, jaký jsi měl obchodní styl, ale pokud se ti opravdu hodně často stávalo, že byl tvůj SL trefen o pár pips, a pak to šlo tvým směrem, tak jsou 3 možnosti: 1) buď zapracoval Murphy 2) nebo broker 3) nebo umisťuješ SL moc blízko a na špatná místa. Vyber si:-)

Když zadáš do trhu SL, tak ho broker samozřejmě vidí. Na pitu ho u futures taky vidí všichni okolo. U elektronických futures trhů si nejsem jistý...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Stanley:

Možná jsem položil chybně dotaz,ale mně spíš zajímalo odkud ty případně vydělané peníze broker bere,když obchoduji přimo proti kotacím které dělá přímo broker,jako tvůrce trhu?
Jsem začátečník a CFD u xtb mně docela zaujaly,tak mně čistě selským rozumem zajímají takové maličkosti.

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K těm "vymetenejm" stopkám:
Pokud má někdo pocit, že mu broker vymetá stopky, tak by nebylo od věci kdyby si uložil data co mu přišly (metatrader to má v Tools -> History center. Následně bych se poptal jiných traderů co jsou u téhož brokera, jaké oni dostali data.
Pokud by se zjistila výrazná odchylka mezi daty různých traderů u téhož brokera.., tak by tato skutečnost v případě XTB jistě zajímala Komisi pro dohled nad kapitálovým trhem, případně jiný vhodný úřad...
Pokud by se to zjistilo o jiného brokera.. tak rychle pryč od něj...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

flakac:

Podle mne mají data všichni obchodníci od toho samého brokera stejné, takže to není o tom, že by každému traderovi dělali jiné grafy. To by se z toho zbláznili!!! A nedovedu si to vůbec technicky představit. Jde o to, že když tvůrce trhu-broker vidí, že je na nějaké úrovni třeba 10 stop lossů, tak prostě ho to může zlákat ty stopky vychýlením ceny vymést a on vydělá své.

karel.vyhlidal:

Pokusím se ti to vysvětlit, jak to chápu já, z čeho bere broker peníze. Je to ze spreadu, čili rozdílu mezi nabídkou a poptávkou. Funguje to stejně jako ve směnárně. Proč tam jsou 2 různé ceny, nákupní a prodejní? Jednoduše proto, že ten rozdíl vytváří směnárnám právě ten zisk. Nákupní cena je např. 100 a prodejní 110, tzn. že když tam někdo přijde, že chce prodat xy, tak to od něj směnárník koupí za 100. Jakmile tam ale přijde někdo, kdo chce naopak to samé koupit, tak mu to prodá za 110. Chápeš? Těch 10 je právě zisk směnárníka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

akurat ze tu ti robi smenarnik protistranu, takze niktonepride a nebude chcet kupit, tu smenarnik dufa ze zoberies 100 vsadis ze kurz porastie on ale klesa, a on berie vsetko.

napadla ma taka vec, preco niektori brokeri naju velke poplatky a nevyhodne sluzby ale zato prepracovany marketing. pretoze skupina ludi ktora si takychto detailov nevsima, sa proste automaticky stavia blizsie do skupiny ktora prehrava, povedzme ze profik si najde brokera s perfektnou exekuciou nizkym spreadom servisom a tak dalej, clovek ktory sa uci chce mat uplne ine podmienky, na spreade mu nezalezi na freezing a roztahovanie si zvykne, a len odovzdava a odovzdava, a tak broker nezije len zo spreadu , ale aj s klientovych strat

ale samozrejme mozem sa aj mylit :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen bych si dovolil poznamku ohledne zminovanych offshore spolecnosti.Samozrejme ze domicil v danovem raji je diskutabilni ale neukazuje v podstate vubec na nic.Mam s offshore spolecnostmi bohate zkusenosti a rozhodne nemuzu odsoudit biz s nekym jen na zaklade sidla spolecnosti.
Faktor toho ze firma vyuziva danovych optimalizaci je jenom bonus a teoreticky by mel firme prinaset vice zisku potazmo i stability.
Ostatne pokud by jste se ridili timto pravidlem striktne tak si nemuzete ani koupit coca-colu nebo si otevrit ucet v CSOB protoze obe tyto spolecnosti maji dcerinky v offshore.
To jen tak mimo.
Jinak se divim ze vubec nekdo z Vas (rozhodne expertu ve srovnani se mnou) obchoduje s XTB - cesko/polska mutace na finacnim trhu to me nahani vetsi hruzu nez nejaky offshore.Taky podminky obchodovani jsou nepomerne horsi nez u hned nekolika brookeru co jsem nasel - mozna je tam limitujici faktor pouziti cestiny no budiz.
Ja jsem zvolil pomerne velikeho brookera ze Swiss a jiz jsem odeslal depozit na otevreni live-uctu.Support maji dokonaly - vsechny emailove dotazy zodpovezeny do 20 mins + nasledny telefonat jestli jsem vsemu rozumel.
Uvidim jak to bude na live - treba se dockam zklamani
zatim diky za odpovedi na moje laicke dotazy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nydahl:

Trefil jsi hřebík na hlavičku:-) U XTB budu právě kvůli češtině. Nedovedu si představit, že bych musel řešit nějaké věci v angličtině.
Add offshore spol: jestli se ale nemýlím, tak jestliže má firma sídlo v tákovýchto lokalitách, tak se jen těžko domůžeš v případě potíží nějakého práva. Nemluvím o dceřinných spol., ale přímo o jejím sídle. A takovým spol. je lepší se raději vyhnout. Není důvod tohle zbytečně riskovat, když je na výběr jiná, srovnatelná alternativa. Říkají to všichni zkušení obchodníci: Ross, Elder, Turek...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stanley
jo souhlasim proc neco riskovat kdyz to neni vubec nutny - jen jsem chtel principielne poznamenat ze to tak neni ohledne tech offshoru vzdycky.
Jinak obecne domoci se prava bude problem s kazdym druhym brokerem - to uz bude muset jit o trochu penez aby se vyplatilo najimat pravnika znaleho problemu a zacit se soudit.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tematu bych jen rad podotknul, ze pri osobnim setkani s lidmi z XTB (p. Maly) mi na moji otazku, jakym zpusobem je tvorena cena, byla odpovezeno, ze napojenim XTB na dalsi banky, brokery apod. Bohuzel na zaklade svych znalosti prostredi, se domnivam, ze vetsina brokeru (a zejmena uzivajici MT) tvori automaticky protistranu zadanych obchodu. Nejlepe by se to dalo prirovnat k online hre. Vysledek dle statistik jasne vytvari vyhodu ve prospech brokera.

Vzhledem k tomu, ze se nejdena o clena ECN and market makera, ktereho bych mohl videt na Reuters ci Bloombergu, nevidim jiny duvod proc si myslet, ze data jsou maximalne "navazana" na data realna a prikaz zadnou protistranu ve forme opacneho prikazu (pozice) nepotrebuje a vse dela system sam.

Jiste nekteri z vas narazili na zminky o pluginu MT pro brokera, kde se tyto podminky daji nastavit viz.

www.forexfactory.com/showthread.php?t=70582

Trading s nimi samozrejme muze byt ok, ale urcite bych byl obezretny, zejmena v otazce stahovani penez z uctu.

Hodne stesti v tradingu. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co je pravda a co není, se posuzuje těžce. Osobně si myslím, že na každém šprochu pravdy trochu. Nicméně je pravdou, že někdy se stane, že je trader z obchodu vyhozen na SL, přestože se dle jeho názoru trh nedostal na tuto cenu, která by ho měla z trhu vyhodit. Podobnou věc jsem u XTB urgoval a oni mi sdělili, že se někdy na grafu neobjeví cena, která je v reálu. Je to údajně způsobeno vysokou volatilitou. Mohu si sice o tom myslet cokoli, ale jelikož nemám jinou možnost, musím to se skřípěním zubů akceptovat. Chápu, že stát se to může, ale asi by ten výkyv neměl být veliký, max 1-2 ticky.

S XTB jsou však jiné potíže, které mě více rozčilují. Jde o problémy s kotacema a vypadávání spojení. Týká se to spíše Intradeního obchodování. Zde doporučuji opravdu "POZOR". Psal jsem již o tom ve svých dřívějších příspěvcích. Nakonec na obranu XTB přeci jen pár slov. Mám zkušenost s nejmenovanou americkou společností a musím dát za pravdu těm, kteří argumentují češtinou a působením XTB v ČR. Zde se práva domůžete jistě snadněji než v USA. Americká společnost mimo jiné zde na Finančníku celkem doporučovaná mi omylem ztrhla 651 USD za obchod, který jsem nezrealizoval. Peníze mi však po uznání chyby nevrátila s tím, že mi je bude postupně vracet na snížených poplatcích při dalsších obchodech. Jiné řešení odmítli s tím, že se mohu soudit. Takže pozor na to. Nic podobného se mi s XTB nestalo a i při potížích se zasláním peněz zpět na můj účet, vše nakonec dobře dopadlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,
jen jedna věc k XTB... rozhoduji se mezi účtem v češtině (xtb ) nebo již zmiňovany a doporučovaný interactive... pro jakej účet by jste se přikláněli Vy i když beru v potaz krátkou působnost XTB v ČR i když je to prakticky spol z Waršavy a PERFEKTNÍ SOUHRU NA PROZATIMNÍM DEMO U xtb?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...