Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Michale,

nic ve zlém, ale psal jsem svůj názor. Navíc mám taky doma ženu (na mateřské), tak asi chápu.
Četl jsem tady dost názorů, že je lepší jet nějaké ty miniloty v reálu, než jet demo na úrovni účtu, se kterým plánuji jet naostro.
Já osobně si myslím, že to demo je lepší, protože se aspoň pohybuji v nějaké úrovni čísel a zvyknu si na ně. Reál s nízkými čísly mě stejně psychicky nepřipraví na daleko větší riskované částky. Takže co se týče psychiky, tak je to jedno, tak mi ve prospěch dema hovoří ty čísla, na které si zvyknu.


Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

yax

veeeelice sa mylis :), ovela skutocne ovela lepsie je ist live s malou ciastkou. problem je v tom ze mala ciastka nieje 300 USD , ale povedzme 1500. hoci si niekto moze povedat ze kazdy ma inu hranicu co pre neho mala ciastka znamena. v tomto pripade sme vsetci na rovnakej startovacej ciare. pretoze ked pochopis akym systemom a hlavne ako rychlo dokazes peniaze zhodnotit, tak sa budes pohybovat v podobnom financnom ramci, ako tvoji kolegovia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike

to je pak doopravdy otazka, co je ta mala castka. Ale to co pises mi prijde jako uz seriozni obchodovani. Napr. nekdo zacne s uctem 2000, kdyz mu to system a jeho MM dovoli. I kdyz me to prijde treba ukrutne malo podle meho systemu. Ale nekdo ma system jiny, ma nizssi SL, ma jiny trh, takze proc ne.

Ja jsem to myslel hlavne tak, ze kdyz nekdo zkousi obchodovat v realu s castkou, ktera je vyrazne nizsi nez ta, se kterou planuje zacit "realne" spekulovat, tak to nema zadny extra prinos proti demu s tou skutecnou castkou. Protoze stejne se pak bude muset v realu presunout o rad vyse a to je na hlavu stejny napor, jako prejit z dema na real.

V tom prispevku jsem vlastne reagoval i na dost prispevku, ktere jsem tady cetl a to, ze nekdo planuje si na minilotech vydelat na ucet a postupne se tim zacit zivit. A kdyz to nekdo psal, tak jsem se ptal, jestli znaji nekoho, kdo sel do touto cestou a dnes se obchodovani zivi full-time. A vzdycky to zustalo bez odpovedi.

A oproti tomu na techto strankach je dost prikladu lidi, ktery zacli tak jak je tady doporucovano (backtest, paper a pak vstup do realu s dostatecnym uctem) a dnes se tim zivi.

Tak dneska jsem svuj pobyt na techto strankach dost pretahl, tak preji vsem dobrou noc.

Lada

P.S. ale jeste me vlastne napadlo, ze jsem cetl pribehy obchodniku, ktery obratili treba 1000 USD na miliony dolaru (Market Wizzards). Ale jestli si to pamatuji, tak priznavali, ze to bylo strasnym riskovanim, ktere skoncilo, kdyz se poprve osklive spalili a pak zacli praktikovat dusledny MM. Takze to urcite neni spravna cesta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax

nikde nieje napisane ze tych 2000 clovek zhodnoti. vsetko co si cital boli zrejme pribehy komoditakov a pre komoditakov. keby si poznal FX obchodnikov tak by ti bolo jasne o com hovorim. ide o ine trhy, iny systemy a inu narocnost. tazko ti napise niekto skutocnost ako to chodi , ked to neskusil.

ked nepoznas nikoho , kto zacal na minilotoch tak ja som tak napriklad zacal, a stale som tu. a ked sa to tak vezme , dnes sa zaoberam uz len tymto biznisom. ale urcite to neznamena ze som otocil 1000 USD na 10000 USD. pustil som do trhu ovela viac, ale uprimne , nepoznam nikoho kto by na zaciatku pustil menej, teda vlastne poznam, SID :)

takze je len na kazdom co si vyberie.
komodity na realnom trhu: Backtest - Papertrade - Real
alebo FX, prevazne cez bucketschop : Backtest - Papertrade - a potom stovky hodin ucenia sa.

a aby sme neboli mimo temu , cim horsieho brokera si vyberies, tym dlhsie to bude trvat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abych trosku vic konkretizoval moji situaci : +-300 USD/EUR se mi zda ja optimalni vyse financi, ktere jsem ochoten v pripade prusvihu nechat brokerovi (prusvih = svinarna brokera). Jinak s platformama problem nemam - testuju na MT4 (+uz jsem pronikl i do MQL), pripadnej prechod na jinou platformu mi taky problemy nedela... a pro pobaveni to nedelam, umim si predstavit vetsi zabavu za 300USD

to Airmike: diky, skusim u nich demo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás,

Neviem má niekdo skúsenosti s realnym učtom systémom 5min graf obchod max 10min a vyberanie ziskov trebars aj po 1OO Kčs? Skusam to na deme a tam to ide bez problémov, len čitam tu v chate ze real je uplne niekde inde ako demo :-(, ako to myslite ze otvorenie pozicie trva strasne dlho, to ako kupim trebars za 1.333 ale kym to prejde systemom tak to mam nakoniec za 1.299?

skusam to na deme a ked urobim za den 20 obchodov tak 5 z nich je v minuse. Viem že psychologia dema a real sa neda porovnavat atd a ze xtb ma tu zle meno ale fakt neviem co si mam mysliet o tom.

Dakujem vám a vela zdaru

;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

limonadejoe:

Pisal som to inde , ze realny ucet niekedy nema taku rychlu odozvu ako demo.
Pokyn zamrzne a nakupis alebo predas za uplne ine ceny ako by si chcel . Nieje to stale ale stava sa to .
Akurat ho mozes zrusit, ak vidis ze "zamrzol" .
Nezalezi, ci je volatilita alebo pokojne obchodovanie , mrzne to "nelogicky".
Akurat som si vsimol, ze vacsinou to mrzne ak robim od 0,3 lota a viac, alebo vyberam od 5 pips a viac. Nizsie pips, alebo nakupy - predaje 0,1 ci 0,2 lotta , akosi "nemrzne".
Asi to nieje len u XTB ale, ze to "Sleeppage" je problem aj u inych brokerov .

Vyberanie mozes robit aj po 22 korun. / 1 pips /

Link to comment
Sdílet pomocí služby

good news spaceman :-D,

Dik za odpoved aj ked kralovstvo za vyskušanie na realnom učte. Ja sa len chcem ubezpečiť bo až tak rozhadzovať sa nemôžem ale to čo stvaral včera večer EUR/USD stoji za zapojenie sa :-D

Ale teoreticky. Nepamatam si presne ako to presne vypisuje XTB ale ked si dam tabulku nový pokyn a v danom momente ked sa rozhodnem a stisnem napr. buy: tak asi do 1sekndy mi vyhodi rámček že(približne) EUR/USD buy at 1.2588. a taktiež ked zatvaram tak vyhodi tabulku close Eur/USD at 1.2599.

No nieje mi jasne, ked ja stlacim to tlacidlo v tom momente tak to oneskorenie ma vplyv na tu hodnotu alebo ked to mrzne tak to je prave ten problem. Ja sa len bojim ze ked vychitam prave ten moment kedy je 1.2588 ale ramik mi vyhodi niečo iné ako ked som v tom momente stlacil. A naopak.

Pretože pri mojom style obchodovania rozhoduje každa sekunda ta sviečka sa meni aj vzhladom oneskorenia mojho prsta :-DD

Ak to oneskorenie neovplyvnuje hodnotu ktoru mi system akceptuje tak to mrznutie by som mohol zanedbat a ak s 0.2lotu neblbne tak to su dobre news pre mna dakujem ti fakt ufónku. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to japapatramtara:

ahoj. Máš prosím nějaké nové postřehy s Varengold? Zkoušel jsi již přes ně obchodovat? Co odezvy, co spready? Já mám u nich pouze demo. V posledních dnech jim tam docela ty spready lítají.
Jak to šlo při založení účtu? Já pokukuju, že bych to založil u nich přes cikomodity. Ty jsi to zakládal přímo u nich?
Díky za odpověď.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak a máme tady vítěze!
Na XTB někdo zhodnotil 200tis. na 20mil. tak tomu říkám hukot.
Do soutěže bylo přihlášeno přes 40tis. lidí. Řekl bych že to splnilo účel a kdyby si třeba jenom 10 procent lidí založilo reál tak můžou být nad míru spokojeni.
Jestli se tady na tyto stránky dostane ten pražák co to vyhrál tak by nebylo na škodu s ním založit nějaké vlákno.

Gratuluji!!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to yax:

máš recht, možná je možné stáhnout z XTB výpis z demo účtu vítěze (alespoň v předchozích soutěžích to tak bylo) a tam je vidět jak obchodují. Žádný stop loss, zadají příkaz a když se netrefí, tak čekají až se to obrátí ( byť aktuální zráta je třeba 200 pips). Když jsem to vidět, věděl jsem, že takto opravdu ne.......

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

....., že finančná kríza..... ALEBO XTB verzus VT


Ak máte problém s pochopením súčasnej finančnej krízy nasledujúce riadky by Vám mohli napomôcť.....

1. Kedysi dávno v jednej dedinke v Indii jeden muž oznámil dedinčanom, že kúpi opice každú za $10.

2. Dedinčania vedeli, že v okolí je mnoho opíc, odišli do lesa a začali ich chytať.

3. Muž kúpil tisíce opíc za sľúbenú cenu $10. Ako sa znížil počet opíc v prírode dedinčania nepokračovali v ich úsilí. Na to muž oznámil, že bude kupovať opice po $20. Toto znova vyburcovalo dedinčanov a opäť začali chytať opice.

4. Čoskoro na to sa výskyt opíc ešte znížil a ľudia sa vrátili späť na svoje farmy. Muž zvýšil ponuku na $25, ale aj tak bolo veľmi ťažké chytiť opicu.

5. Teraz muž oznámil, že bude kupovať opice za $50 za kus a pretože musí odísť do mesta bude ho zastupovať jeho asistent, ktorý bude v jeho mene nakupovať opice.

6. Keďže muž nebol prítomný asistent povedal dedinčanom: " Pozrite na všetky
tieto opice v klietke, ktoré muž kúpil. Ja vám ich predám za $35 a keď sa muž vráti z mesta vy mu ich môžete predať späť za $50 ako včera muž oznámil.

7. Dedinčania dali dokopy všetky svoje úspory a kúpili všetky opice.

8. Po tomto dedinčania už nikdy nestretli ani muža ani jeho asistenta, iba opice boli všade okolo ako na začiatku.

Vitajte na Wall Street!


To len tak pre pobavenie, čo by som sa vás chcel opýtat je:

Prečo je marža 0,1lot na EUR/USD na xtb priblizne 3100kčs
a
0.1lot na Eur/USD na VT 25dolárov? priblizne 600kčs?

Ako tomuto fakt nechapem bo som myslel že marža je vlasne ten moj investovaný kapitál nie? ale ked je ten objem taky istý teda 0,1lot a EUR/USD je EUR/USD ,,vsade taky isty,, nerozumiem tym vzorcom asi :-(

Viete mi to niekdo priblížiť. Ten prijemny hlas v telefone u VT mi to tiež nevedel vysvetlit :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...