Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

infinite,

v prvom rade pozriem denný graf kde trh otvoril oproti včerajšku , potom prechadzam postupne nižšie tf zase v pomere open ku close. Väčšinou sledujem prvých 30 min až hodinu ked sa utvara rozpätie trhu , čím širšie range tým väčšia pravdepodobnost, že trh sa bude pohybovať vrámci tohoto rozpätia teda mame Higa Low trhu minimalne pre doobednajši trh. Niekedy sa stane, že trh pokračuje začatým pohybom zo včera napríklad je tam formácia vlajka ktorá pokračuje tak vtedy nastupim aj ked je to pár minút po open no s minimálnym SL, lebo ak dôjde k výraznemu pohybu trhu do Longu , väčší SL nieje potrebný , ale ked sa vydá opačne čo sa môže stať , lebo ráno si trh hladá rovnováhu tak nevznikne nijaká velká škoda,. Je to velmi individuálne a na to musíš dobre poznať ranné zvyky svojho trhu obzvlášť pri PA .Niekedy beriem osvedčený signál a niekedy na prvý pohlad taký istý nezoberiem napríklad kôli jednej úsečke ktorá sa mi nepozdáva , nedá sa to "technicky" vysvetlit .


Slabý verí v šťastie, silný v príčinu.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte, Dnes opět SL na tick přesně, už si začínám zvykat. Jinak obchodů sem tam viděl více, povetšinou odrazy od TL, ale po minulých zkušenostech sem nebral a neprohloupil sem. Druhý obchod už sem měl příkaz, ale nakonec sem stáhl. Dlouhá šňůra SL za sebou mě připravila o rozhodnost a moc si nevěřím a pořád spekuluju co kdyby. Možná proto sem si tam dal dnes berličku. RSI kvůli divergencím. Zatím jenom sleduju a zjišťuju jestli mě to k něčemu bude a pomůže. Gladiator grafy s volume, kde si to vysvětloval sem prohlížel a studoval, ale zatím je neumím správně používat. Volume sleduju hlavně jak rychle narůstá a dává signál, že se něco bude dít. Spolu s kmitáním usečky se dá hodně vytušit. Já tomu říkám bublající úseška. Většinou to probíhá stejně. Před proražením se ůsečka na samém konci rozkmitá a jako by se začala vařit (bublá :) ) pak se na samém konci na 2-3 vteřinky zastaví, nadechne se, udělá dva kroky zpátky aby se rozběhla a už to jede. Vyhodnotit zpětně proč měla jaká úsečka volume, tak to neumím. Mám teď rozečtenej Market profile, tam se o volume hodně píše, tak snad z toho něco pochytím.

11772

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax: Rozhodne nemam zkusenosti jako Gladiator a ani momentalne neobchoduju diskrecni system, ale z meho pohledu se dal ocekavat alespon nejaky pohyb a proto bylo lepsi dat SL vetsi, vstup dal, pockat s obchodem... Kdyz se totiz kouknes na graf znovu, vidis, ze se zastavil na tick stejnem miste a tento bod nebyl celych 30 minut prorazeny a trh se ho pri tom nekolikrat dotkl. Tzn. ze nad touto hodnotou muzes cekat spoustu stopmarket prikazu (at uz SL nebo tech co spekuluji na pruraz + skalperi), ktere popozenou trh o neco vys. Je to jen muj zpetny pohled na vec, ale pokud chces obchodovat takto umistovanim limitnich prikazu proti kratkodobemu trendu, neni spatne podobnym vecem venovat pozornost. Je to ale jenom muj nazor. Mozna me Gladiator opravi.

11774

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj casablancax, už si začínaš zvykať na SL ? Paradoxne to je dobre hneď na začiatku aby si si vybudoval "otužilosť" a až take strašne straty to zas neboli. Ideš na to dobre a občas máš aj jasné chvýľky... :) no ked príde dobrý signál tak ho neberieš ako je to v prípade bodu s označením 2. , tam ti udala prvá prerážacia úsečka dno a kludne si mohol s malým SL 30 USD vstupovať čakačkou 1 tick nad týmto Low. Prvý obchod bol myslený dobre a chyba nieje v pochopení systému , ale v čítaní trhu. Na screene som Ti vyznačil formáciu scallop ktorá je sama o sebe longová a po nej nasledovala vlajka po ktorej spravidla prichádza prudšie prerazenie teda aj "nebezpečenstvo" rozbehnutia trhu do smeru prerazenia preto tam by som v žiadnom prípade nedával čakačku , ale počkal by som na to prerazenie a následý reverz po ktorom by som nastúpil. Pavel.K to opísal a aj myslel logicky dobre , ale významnejšia úroveň pre čakačky bola v mieste ktoré si aj Ty naznačil a ja som ho zvýraznil modrou čiarou,no netvrdím, že neboli čakačky aj v mieste ktoré označil Pavel. V tomto prípade šlo skôr o skalp ako aktiváciu velkeho množstva čakačiek na základe prerazenia vlajky alebo ST bodu, to by pohyb vyzeral inak. Aktivácia velkeho množstva čakačiek sa prejavuje minimálne tromi úsečkami ktoré sa postupne skracujú. Prvá je RU ktorá vynesie cenu najprudšie do najbližšieho logickeho bodu , tá vznikla velkými objednávkami zo strany insiderov , z nich napríklad polovica vystúpi v logickom bode a druha ešte ostáva a čaká čo urobí verejnosť, vždy sa nájde dosť zbrklých traderov ktorý si myslia že im niečo ušlo a že je to terno a tak naskaču do trhu a potlačia ho vyššie no v dalšom logickom bode alebo pevnom PT vystúpi posledná skupina insiderov z prvého pohybu a tak sa z trhu strati väčšie množstvo objednávok , tí ktorý naskákali do trhu tam chvýĺu balancujú a čakaju na dalších opozdilcov ktorý sú už úplne mimo (väčšinou začiatočníci a chamtivci) , ked týto nastupia tí ktorý maju ešte zbytky rozumu sleduju volume a ked vidia že padá , alebo narastá v protismere (podla tikania úsečky) balia švestky a tí posledný si môžu už len odškrtnúť dalšie peniaze a anylizovat prečo práve oni.... ;) Slabý verí v šťastie ,silný v príčinu. Gladiator028

11775

11776

Link to comment
Sdílet pomocí služby

infinite,

ST-support/rezistencia, SF smerová formácia kde Ti minim 2 usečky ukazuju možný smer trhu,
bližiace sa prerazenie identifikuješ okrem iného aj stupajucim/klesajucim Low usečiek, ale to by bolo na dlhu debatu to si musíš nájst tu vo vlákne a naštudovať.

Slabý verí v šťastie ,silný v príčinu.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte Gladiator028, casablancax, infinite a otatni, Som velmi zaneprazdneny a tento tyzden som si kvoli tomu zatial ani netukol, aj ked som mal cakacku v pondelok na tom mini DB, ST o 1 tick vyssie, ako to zakreslil Gladiator, dal som ju tam o par sekund neskor(nebol som pri PC) a uz mi ju nevzalo, tak som to nechal plavat(tie obchody som s zamiloval, minim. SL max. profit ;) ). Dnes som opat nemal to stastie zucastnit sa toho pekneho longu, ale prikladam aspon screen s mojim pohladom, mozno to niekomu pomoze, ak tam nieco nie je spravne, poprosil by som Gladiatora o komentar, no potesi ma pripomienka kohokolvek ;) p.s.: nevedel som si dat rady so spravnym zakreslenim kanala na 30 min. tf-ku, Gladiator ak by si bol taky ochotny a skusil mi ho zakreslit spravne, velmi by si ma potesil. Nech sa vam dari kolegovia

11792

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...