Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

Ahoj casablancax,

Ja idem momentalne len ES, je vela hodin, zajtra hodin screen s mojim pohladom, dnes "BE", bol som v tom longu, len kvoli tomu "prevalovaniu" ceny a nasledne vytvorenemu na 3 min. tf "3U" do shortu o ktorom som vedel, ze asi platny nebude, lebo nebol dokonceny a vsetko nasvedcovalo tomu, ze sa stale jedna o up trend, no tomu 3U hralo do karat aj to, ze to na 30 min. tf-ku bola krasna vlajka,v ktorej sa vytvoril tento 3U a to ma zmiatlo...prisli tam aj 2 doji usecky a nieco ako prerazenie do shortu, tak som to zavrel a v zapati to vystrelilo hore, no co k tomu dodat, na porazenie....

Nech sa dari (tu)

ps.: som rad tvojim screenom, tiez ich chcem pridavat, ale momentalne som velmi zaneprazdneny...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj casablancax, stracaš sa v tom, neberieš dobre signaly a vstupuješ do minimalných šancí až nezmyslov. Sorry nedá sa to neokomentovať inak. Obchod č.1 ktorý si nebral bol najlepší a to nie preto že to teraz všetci vidíme akože "po vojne je každý generál" Je tam obrovska trianglova formácia , prve potvrdenie TL si mal pri prvom dotyku o TL druhý signál si už mal automaticky brať a nie uvažovať o tom aká nálada bude či je na trhu, musíš dodržiavať OS nie filozofovať čo sa môže stať , aj tak nič nevymyslíš. Stále musíš mať šance naklonene na svoju stranu , teda velký potenciál pre zisk (čo bol) minimalne riziko (SL tesne pod TL ) bolo dodržane aj to tak načo uvažovať ked si tam mal potencial 1:10 ...no coment. Obchod č.2, doslova "kamikadze" a to si zobral aj napriek tomu že si videl minimum možneho profitu, je tam Mini ST -dvojusečka ktorú si zaregistroval ale aj tak si tam vliezol. Obchod č.3, tento je už úplne mimo, pozri screen tam si mal využiť RU ktorá ti dala líniu do longu jak z čítanky. Dobre že som ten screen objavil až dnes ráno, lebo včera by som kôli tomu asi nezaspal...... :) už dávno som nikoho nezdrbal ale nikedy je "rákoska" lepším výchovným prostriedkom.... ;) Gladiator028

11603

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte chalani,

ES obchodujem stále,prestal som ale na nejakú dobu prispievať so screenmi, nakoľko som presedlal z trenažéru na formulu :). Teraz sa hlavne sústreďujem na obchody, v grafoch mám spústu poznámok a tak by to bolo veľmi neprehľadné ak by som ich sem i dával. Na konci mesiaca by som sa rád podelil s mojimi výsledkami, ale teraz mi na pravidelné prispievanie akosi nezostáva čas. Takže vám aspom držím palce vo vašich obchodoch (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte Casablancax, Gladiator028, Tu je moj slubeny screen zo vcera, k dnesku sa nevyjadrujem, mam stastie na vyskakovanie z profitabilnych pozic :( Gladiator prosim ta mohol by si mi povedat, ci by bol moj planovany vstup do longu na tretej nohe ok? Ten obchod, na ktory som vcera cakal, mi usiel kvoli hladu ;) Nech sa dari priatelia

11636

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator, Ten včerejšek nebyl na rákosku, ale na pořádnou palici, hlavně ten 3. obchod, to byl prostě úlet. Snažím se z chyb poučit, tak snad jich bude čím dál míň, ale raději zatím moje obchody pročítej až k ránu. To by ještě chybělo, aby ses kvůli mně nevyspal. ;) Teď k dnešku. Měl bych prosím Tě jeden dotaz k 3U formaci. Sice sem ji nebral, protože potenciál byl malej, ale pro příště. Na obrázku sem to zakreslil a jde mi o to, zda se to dá považovat za trojúhelník a jestli do toho příště jít i když to dnes selhalo. Popřípadě kam umisťovat SL. Abych dnes nedělal takový kopance jako včera, našel sem si na TF240 kde budu řešit protitrendový obchody. Ostatní jen do trendu a při silném signálu a vyplatilo se.

11637

11638

11639

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,

vstup na tretej nohe by bol OK z dôvodu ktorý som včera opísal Tictacovi v opačnom prípade do shortu na jeho screene , prvý odraz nohy potvrdil dno preto kludne mohol byť protitrend.vstup čakačkou 1 tick nad dnom do longu.

Druhý vstup vo vnutri vlajky by som nebral z dôvodu nutnosti väčšieho SL, stále sa zaujimaj o extremne body a ak už chceš obchod v "priestore" tak zváž možný profit v pomere k SL či sa to oplatí brať.

Triangel ktorý Ťa presvedčil o šorte bol longový... ;) stale si všimaj ako vchádza cena do trianglu, ked ide zo spodu ako v tomto prípade tak ide o longový triangel a zas naopak, toto pravidlo neplatí ak ide o zmenu trendu , ale to je zas na inú tému. Posledný vstup nad vlajkou by bol v zásade OK akurát je tam nutnost väčšieho SL. Stále sa snaž hladat oporu za chrbtom . Parafráza: Ked ideš po ulici a napadnu Ťa nejake pochybne ksichty , teda je ich viac musíš si kryť chrbát a to najlepšie pevnou stenou , tak máš prehlad o situácii a neryskuješ útok od zadu, to iste platí v tradingu , trh sa s Tebou nebude maznať a kým TY čumíš dopredu dá ti kopačku do zadku lebo má možnosť krúžiť okolo teba...si v priestore bez pevnej steny-ST , TL a podobne.
V prípade tringla sa vstupuje tesne po jeho prerazení, alebo sa počká na korekciu k hornej hrane a vstupuje sa až potom, trh sa stále (väčšinou) vráti k TL.

"Slabý verí v štatsie , silný v príčinu"

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj casablancax, triangel si nakreslil dobre, teda presnejšie jeho prvú fázu a dalo sa to považovat za triangel , ale mal príliš strmé stúpanie na môj vkus. Tak ako všetky paterny či TL sa všetko kreslí za pochodu a prekresluje sa , triangel má vyzerat "plytšie" ako vidíš na screene (aj ked je to individuálne) a v každom prípade brat ohlad na RU , tam máš RU jak prase od ktorej sa neskôr trh odrazil a poslužila aj ako spodna strana triangla. Teda aj keby prvý obchod zlyhal určite by som sa pokusil o protitrendový vstup na tejto línii s minim SL. "Slabý verí v šťastie, silný v príčinu" Gladiator028

11641

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím ESkaře, Dnes sem zase skončil na SL svojí blbostí, přehlídl sem SF na TF 240 a šel proti ní. Nemrzí mě ani tak ten SL, ale že sem ten odraz od SF mohl zobchodovat s pěkným profitem. (td) Jinak bych měl dotaz na Gladiatora na obchod č.1 který sem bral jako odraz od TL, ale nejsem si jistej jestli je to správný uvažování. Na TF 5 to vypadá kostrbatě, ale na TF 15 už to vypadá jako odraz čitelněji. A vem při tom, prosím Tě, i č.3. I když to nevyšlo, nepřipadá mě že, by to bylo až zas tak špatně. Dík dík dík Mydlo SK dávej sem i špatný obchody, ať se máme z čeho poučovat. Taky sem dávám i pěkný haluze :) Dobrou noc, popř. ráno

11673

11674

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,

Dakujem za info, radu....To s tym 3U som vobec nevedel, ze ked cena do neho vchadza zo spodu je longovy a naopak, myslel som si, ze len jeho tvar urcuje, ci sa jedna o longovy, alebo shortovy-DAKUJEM!!! Prave si objednavam nejake dalsie knihy, jednu zameranu cisto na patterny PA, tak mi uz snad bude vsetko jasne ;)

Nech sa tebe, aj ostatnym dari (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Casablancax, Dnes som si ani neskrtol, pozrel som na graf okolo 18:30 h, ale nepozdavalo sa mi to, trh bol lenivy, pohyb cez den velky, vsetci "spokojni" na pive....vsade same ST....., tak som to zavrel a cas vyuzil inym sposobom...Ale prikladam screen s mojim pohladom. K tomu tvojemu 1 obcodu, z mojho pohlad to nebol odraz od TL, ale spodnej hranice CG a RU z predosleho dna, druhy by som neriesil z toho dovodu, ktory si uviedol a treti bol podla mna OK. Nech sa ti dari a pridavaj screeny aj nadalej, rad si ich pozeram, ked mam cas, zial momentalne ho mam len velmi malo, uz pomaly ani nespavam a z toho dovodu nemam cas pridavat screeny kazdy den, ale ak si najdem aspon par minut, tak sa budem snazit vzd nieco pridat...

11677

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj casablancax, prikladám screen s komentármi, ale rozvediem to aj tu. Teda ak zakreslíš TL tak tá nemá doživotnu platnosť , ale len do momentu jej porušenia , stalo sa tak vo viacerých bodoch preto ju bolo treba prekresliť , vstup ktorý si tam urobil bol odrazom od TL. Obchodč.2 ten ani nepotrebuje komentár snád len to, že aj keby tam nebola SF formácia po takej obrovskej úsečke kde sa vyčerpal hlavný pohyb vstupovať do longu je samovražda. Obchodč.3, čo sa udialo, po prudkom náraste kde sa nabalila väčšina longových obchodníkov došlo k výberu ziskov a zrazu sa longáči stratili , došlo k poklesu ceny čo využili "medvedíci čistotný" na urovni 1112 sa zmobilizovali býci a snažili sa uhájiť pozíciu čo sa im aj dosť darilo no medvede tlačili cenu aj tak nižšie (klesajuce high) možno už po druhej úsečke ST pod tuto uroven natlačli obchodníci čakajuce príkazy a to spustilo lavínu ktora preobchodovala aj sponu ST hoci mohla byť aj úvaha o odraze ceny no vzhladom na výrazne prerazenie ST vyššej urovne čakačkami by som to neriskoval. Iná situácia by bola keby došlo k pozvolnemu priblíženiu ceny k tejto ST úrovni , vtedy by som to bral do protitrendu. Všimni si ešte 2 TL ktore som naznačil , červenu a modru. Červena je z RU kde som Ti chcel ukazat ako slelktovat ST urovne, červena bola 7x porušená teda startila význam a mažem ju, pod nou modrá vyšla z dalšej RU a ta potvrdila platnosť ST bodmi ako pri "hornom " obchode, všimni si tu situáciu , je ako cez kopirák , tam stačilo umiestniť čakačku a nastaviť kapsu...... ;) "Slabý verí v šťastie , silný v príčinu" Gladiator028

11678

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...