Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahojte, tak dnes sem k tomu sedl až na odpolední seanci a 3x sem skončil na SL. (td) Gladiatore, měl bych na Tebe dotaz, k mému 1. obchodu. Šel sem na proražení 3U, což se zdálo v počátku správná volba, pak se ale cena vrátila a motala se +- na ceně, za kterou sem vstupoval. 3U formace přestala platit. Jak řešíš takovou to situaci, vystupuješ z obchodu nebo ho necháš dojet když už si v něm. Měl sem možnost několikrát vystoupit na BE, ale zvolil sem možnost zůstat, protože sem tam viděl ještě šanci na obrat i když sem nakonec skončil na SL. Dík

11695

11696

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Gladiator, Mydlo SK Tak dnes další 3 SL. Obchod č.1 byl unáhlenej a se spoustou chyb. Ale další dva si nemyslím, že byli až tak špatně myšlený, ale stejně skončili na SL. Jinak 6 SL v řadě moc nepřidá, kdybych to jen tak hádal, asi bych byl úspěšnější. I když zkusil sem si nakonec jen tak 2x kliknout mimo plán podle pocitu a zase sem skoncil na SL takže mě to je teď asi souzený. No nic, proberu o víkendu screeny za tenhle týden a zkusím se poučit z chyb. Pěkněj víkend a v pondělí čauky (tu)

11722

11723

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj casablancax, k obchodu č.1, ten bol úplne od veci ako si aj pochopil..bohužial neskoro.. ;) obchod č.2 bol úplne v poriadku akurát nevydržal SL, ale take veci sa stávaju aj mne, bud to nezoberie čakačku kôli jednemu ticku , alebo ma vyhodí tak ako teba zas kôli jednemu ticku, takže z toho si nerob hlavu ide len o to ako to zoberieš , či si to budeš vyčítať , alebo sa otrasieš a ideš dalej . Je velmi dôležité vediet čítať graf , lebo aj keď Ťa trh vyhodí ako sa to stalo a vzápätí sa vráti do smeru ktorý si predpokladal, treba hneď reagovať a ísť do toho, je nezmysel len pozerať na to paralizovaný, keď vieš že Tvoj predpoklad sa naplnil hoci Ťa to stalo SL. Obchod č.3 bol zase úplne mimo, TL mala opodstatnenie do 14:30 keď došlo k výraznemu odrazu trhu , potom bola výrazne prekonaná vrámci volitality trhu na základe tejto informácie si nemal vstupovat na tejto TL do protitrendu , už zo samotneho pohladu na formáciu bolo zrejme že k odrazu nemôže dôjsť, ale to Ti zbytočne budem vysvetlovat to sa musíš naučiť rozpoznat sam. Hornu TL máš zle zakreslenu, pozri screen. Pri kreslení nie stále sleduješ vrcholy úsečiek , uprednostnuješ SF ktore tam sú a spravidla a niesu daleko od vrcholu. Na screenoch som vyznačil aj PA paterny , teda trochu iný pohlad na trh ako z kanalov a ST urovní, bolo tam viac signálov ktorá hovorili o "plánoch" trhu no zase sme pri tom , že do toho musíš prísť časom. Nech sa Ti darí. "Slabý verí v šťastie, silný v príčinu" Gladiator028

11737

11738

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte a zvlášť Gladiatorovi, Dík za komentáře a obrázky, ukládám si je k těm svým a snažím se z nich něco přiučit. Jde to na svět hrozně pomalu se tohle naučit k dokonalosti. Teorie mě je celkem jasná, odrazy od TL, ST, CG, vlajky, trojúhelníky, ale když se to začne hýbat a teprve se to vytváří, najednou to až tak čitelný není. Ale dali sme se na vojnu, tak musíme bojovat :) Jestli by si mě to zas trošku okomentoval, budu dlužníkem. Díky (tu)

11747

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj infinite,
zkus dát k tomu nějaký popisky, proč si vstupoval. U toho druhého obchodu nemůžu přijít na to, co Tě vedlo ke vstupu. První chápu, ale já bych nebral a třetí je myslím ok.
K tomu CG, každé je trochu jíné, má jiné range. Ideální je obchodovat na hraně, máš zde největší potenciál pro zisk s nejmenším rizikem. Myslím s umisťováním SL. Uvnitř se dá samozřejmě taky, ale to už je o zkušenostech a člověk musí vědět co dělá, třeba jako Gladiator:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Do prvního obchodu jsem vstoupil na proražení Rh.Pokusil jsem se něco vytěžit z krátkodobého momenta.
U toho druhého obchodu také nemůžu přijít na to proč jsem do něj vstoupil...nějak jsem se zasekal. (td)
Do třetího obchodu jsem vstoupil z důvodu proražení CG,opět jsem se pokusil těžit z krátkodobého momenta.

Jinak děkuji Gladiatorovi a všem ostatním za skvělé screeny,stále se z nich snažím učit.

Hodně štěstí!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

casablancax, prvý obchod si nemyslel zle, ale taketo obchody sa robia s meraním volume v posledných úsečkách kde vidíš či nákupná/predajná nálada klesá alebo stúpa. Prvá RU 33 tis- druhá 41 tis-výber ziskov-tretia 31 konsolidácia (zbieranie síl) štvrtá 43tis výber ziskov, piata 30 tis konsolidácia (výrazne kratšia úsečka) šiesta 19tis reverz-obrat trhu potvrdený -posledná prevzatie trhu medvedmi 44 tis. , keby si si to pospájal nejakou krivkou tak ti výjde "rytmus trhu" nieje to pohlad po funuse , ale realne použitie v praxi , meranie sa robí za pochodu kde pozoruješ za aký časový úsek narastá volume a o kolko v porovnaní k poslednej úsečke, niekde som už o tom písal detailnejšie. Teda prvý obchod mohol byť realizovaný v tretej úsečke z hora volume 19 tis limit.príkazom Short ktorý by si umiestnil v bode podla minulosti trhu ak tam bol nejaký (nechce sa mi v tom hrabať)alebo v CC medzi oslednými dvomi úsečkami no SL by bol väčší. Obchodč.2 aj ked sa zdá logicky nebral by som ho nakolko úsečky boli velmi krátke a formácia plochá no na základe vytvorenia ST bodu v ktorom si chcel vstupiť vstúpil by som v tomto bode v druhom prerazení TL nakolko úsečky boli"živšie a spodok CG bol potvrdený. Obchodč.3 Long-totálny nezmysel , vstupoval si vrámci CG-Range v piatej nohe ktorá bola velmi výrazná čo nepredpokladalo vytvorenie dalšej , aj range má svoje pravidlá. Tomu BE nerozumiem odkial sa tam vzalo , ale to je jedno. Slabý verí v šťastie , silný v príčinu. Gladiator028

11755

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Infinite,

prvý obchod si bral logicky podla Rossa no pri takých extremnych úsečkách su tieto vstupy velmi riskantné nakolko môže dôjsť k vyčerpaniu pohybu kedykolvek a to nehovoriac o velkosti SL. Rh uplatnuj v "normálnych"úsečkách nie v extremoch. Druhý vstup totalny nezmysel, tretí OK malo to"gule"... ;)


Slabý verí v šťastie ,silný v príčinu.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...