Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zajimava myslenka, rad bych vedel co si o tom myslite?

Cena nereprezentuje fundamentalni hodnotu ale reprezentuje naladu davu, ktera je zalozena na nekompletni analyze trznich informaci a iracionalnich rozhodnutich. Pohyb ceny je tedy zalozen na psychologii, je emotivniho razu spise nez matematickeho. Nemuze byt predvidan s pouziti soucasne matematiky ci fyziky.

Price is not a true representation of fundamental value, but is a representation of the sentiment of the crowd, which is based upon flawed analysis of market information and irrational decisions. Price movement is therefore based on psychology. It is emotional, rather than mathematical. It cannot be forecast or predicted with current mathematics or physics, and I expect it never will be.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenda701: klasicky pripad, kdy si teoretik stanovi cil a k nemu pak dojde, nehledic nalevo a napravo :)

Pohyb ceny nemuze byt zalozen jen na psychologii, protoze to bys musel predpokladat, ze
-vsichni sleduji trh a zadavaji prikazy okamzite(ne vsichni nevstupuji za Market , od toho jsou Limit a Stop prikazy)
-ze algoritmy nejakou psychologii vubec maji

Co mame k dispozici k analyze je otisk toho, jak se chovaly prikazy v minulosti. Sentiment a psychologie davu pridava do budoucna porci nepredvidatelnosti. Je to asi jako kdyz jedes autem a mas v ruce starou automapu...k orientaci to staci, ale nikdy nebudes vedet vsechno. Nekde pribylo mytne, nekde pribyla objizdka, nekde je uzavirka...a dav na to reaguje. Pointa je v tom, ze VZDY bude tvoje automapa stara a nebude plne reflektovat aktualni situaci..stejne jako kazda analyza.
I ten neuplny obraz minulosti poslouzi jako edge, protoze zkratka nic lepsiho nemame.

Kdyz uz ma cena neco reprezentovat tak je to orderflow, tok prikazu, a ten uz je tuze spocitatelny. Psychologie je pouze mala slozka toho, proc se orderflow chova jak se chova.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenda: myslím, že na tom něco bude. Za tu dobu co obchoduji čisté PA jsem došel k tomu, že nestačí pouze technický přístup ale ani pouze intuitivní. Zkrátka - ty dva aspekty je potřeba co nejlépe vyvážit. Na jednu stranu perfektní technické zpracování výstupu a vstupu, na druhé straně je potřeba být psychicky v pohodě a tak nějak "plout" s trhem. Vím, že většinu obchodů dělám podle jasně definovaných pravidel mé strategie ale najdou se občas obchody, kdy vstoupím do pozice na základě momentální intuice a pocitu z daného trhu. Vždy to tedy musí být na nějakém signálu ale jsem v tu chvíli ochoten vstoupit na formaci, kterou bych čistě technicky za platný signál nepovažoval. A docela se mi tento přístup vyplácí... Zkrátka pokud je cena spíše emotivního charakteru, je logické vložit i emotivní část do vlastní strategie ne? :) Jen je potřeba dávat pozor a neudělat z toho pravidlo - nebo dokonce gambling.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenda701:

myslím, že tím Lance Beggs myslí, že nakonec je každý čin v trzích založen na rozhodnutích jeho účastníků (tedy psychologii) a proto je pohyb ceny výsledkem konání rozhodnutí, které nelze nijak předpovědět. A to platí i pro algoritmy, neboť ty se nerozhodují samy. Rozhodují v nich rozhodnutí (psychologie) traderů-programatorů, kteří je stvořili. AOS za ně mačkají jen spoušť, aby 1) se jim "ulevilo" od emocí a získali pocit, že už na sebe nemusí brát tolik zodpovědnosti 2) stihli více trades 3) mohli trávit čas jinak

přemýšlel jsem taky proč např. ES futures korelují tak těsně s podkladem. Myslím, že to má dva důvody:
1) market makeři
2) pokud dav vidí nákupní příležitosti v podkladu, uvidí je pravděpodobně také v derivátu

nezdá se mi, že by to byla jen matematická "kopie" a mega objemy obchodníků neměli na pohyb prakticky žádný vliv

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim vas,

uz som tu jeden obrazok dala davnejsie. Chcela som prispievat pravidelne, lenze pri takom pracovnom case a ziadnom volne ako som mala, som to dala vsetko stranou. Dufam, ze teraz to uz vyde lepsie.
Moje obchody su Sim, akykolvek postreh a dobra rada potesi (kedze som uplny zaciatocnik).
obchody z 12.9.2011

urcite budu namietky na ten bollinger, kedze toto je PA, ten pouzivam len na potvrdenie (ci ako filter) podla R. Hooka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj hooky,
co ma k nemu viedlo?
na vrchole predtym sa vytvorila hlava a ramena, tiez odraz od rezistancie, tak som cakala pokles, tiez by sa to dalo oznacit ako 123 (aspon si to myslim) a po peknom poklese sa vytvoril RH a tiez doslo k prerazeniu Ema 50.. to ma k tomu viedlo..
..ale necakala som uz velky pohyb dolu, potom ako sa zacali striedat "farby" na RB
..aj ked je mi jasne, ze ten vstup druhy graf nepodporoval..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

myslis ten pad ceny? nebo nepresnost zobrazeni vstupu? ta nepresnost by mohla byt dana rangebary, obcas se mi to take stavalo.. pad ceny, reakce na vcerejsi zaviracku? aspon kdyz se letmo podivam na tvuj vcerejsi graf, tak se mi ty oblasti prekryvaji s dnesnim open. jinak mas fajn cisty pristup, vice vyuzivej vyssi tf pro urceni vstupnich oblasti a nebudes skakat do obchodu na vrcholu swingu. bohuzel nemam ted ziva data, abych demonstroval, co mam na mysli.. at se dari. R

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...