Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...
  • 4 týdny později...

Ahoj, presunuli jsme se z diskuze tohoto clanku: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jak-se-pripravit-na-ztraty-v-tradingu.html

Odkaz:

Tak to jsou jiné informace, nez co jsi psal v predeslem prispevku. Drobnym problémem je, ze nevim, z ceho jsi cerpal sve vedomosti, jak k PA pristupovat. Zacnu tedy o sobe.

Po nekalikamesicni epizode s různými indikátory a Finwinem jsem pochopil, ze i když je to zcela urcite uzasny systém, nejsem schopen tyto vedomosti smysluplne vyuzit. Zacal jsem se venovat jednodussim záležitostem, ciste cene, v zavislosti na case a volume. Pridaval jsem takove věci jako trendove cary, zakladni S/R, swingy, DT a DB, 1-2-3. Pozdeji jsem „objevil“ PA podle Al Brooks, je tady recenze te knihy a vlakno o jejim obchodovani. Z te knihy jsem si vzal nektere zaklady. Mel jsem tedy nahled na trhy z tf 5 minut a potreboval jsem vyssi casovy ramec. Chtel jsem využívat PA, ale pouze do trendu, mělo to lepsi uspesnost. Market Profile mi prinesl presne ten nahled, který jsem potreboval a který mi dal pristi půlhodinu, kam by se dal odhadovat směr pohybu. 30 minut je jiz doba, za kterou i TF umi generovat zajímavý PT. A zase, neridim se MP, vyuzivam jen některých zakladu.

Na zivo obchoduji od loňského unora, tak, jak se menily trhy, se vyviji nastaveni meho systemu. Mam dve skupiny vstupu, odrazy a prurazy. V odrazech mam specifikovano 5 situaci a v prurazech 3. Tento tyden jsem na CL prakticky mohl obchodovat jen vycerpani, podporene jednim az dvema odmítnutími, smerem do trendu. Proste sleduji, az vsichni nakoupi nebo prodaji a potom jdu na druhou stranu. Je třeba to mit nakoukane, nektere dny, nebo třeba jen hodiny, jsou zcela nevhodne, potom jen sedim a koukam. Vim, jaky trh potrebuji a byly doby, kdy jsem nemel specifikovano všech 8 situaci a potom jsem cekal u trhu i 20 hodin na vstup ( obchoduji cela seance ).
Je to slozite vysvetlit to uplne smysluplne, samozrejme mam i další presnejsi pravidla, ale ta nejsou tak dulezita, jsou usita na mou miru a jedna se zejména o kompozice jednotlivých svicek a jejich vzhled, swingy, stav trendu... Proste se zeptej…

K tomu cos psal. Nerikam, ze nemam dobry systém, mam teoreticky dobry systém a pokud s nim budu schopen vydelavat peníze, stane se dobrym, realne vydelavajicim systémem. Pravidlo „radeji nevstupovat…“ muze fungovat a po jistou dobu jsem jej také používal, ale bez vstupu do živých obchodu se nic noveho nenaucim, proto proste obchodovat musim. Poslední tydny mam plan na alespoň 3 vstupy denne, který se mi vicemene nedarilo plnit. Tento tyden mi chybi jen 1 obchod ke splneni planu, v unoru to bylo mnohem horsi. Proste jsem prisel do stavu, kdy kvantita vstupu udela svou praci. Když cekam na „poradnej“ obchod, utika mi prilis mnoho situaci, které dokazu rozeznat jako vstupni situaci, ale nemam ji zrovna povolenou nynejsim planem. Jeden ze dvou hlavnich problemu, ktere ted resim, je rovnovaha mezi druhem vstupnich situaci a nynejsi trzni situaci tak, abych mel dostatek prilezitosti k tomu, vytvořit dostatecne množství obchodu, ale neklikat po kazde doji usecce…

To by pro zacatek mohlo stacit, rad si prectu Tve komentare a vlastne všech, kdo k tomu budou mit co rici. Také zkus popsat, jak jsi dospel ke svemu systemu, v cem je ted nevyhovující a co bys s nim rad udelal…

Karel

PS: zni to mozna velmi sofistikovane, ale na obchodnim systemu tak nezalezi. Muzes vydelavat „s obchodovanim podle zahnuteho kostete“, ale jen s mysli konzistetne vydelavajiciho obchodnika. To je ten druhy hlavni bod, který resim…

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, měl bych dotaz na POSTUP VSTUPU DO TRHU.
Ještě nedávno jsem měl dojem že se vstupuje:

1. vyhledávám patterny FinWin,
2. když se objeví zhodnotím cenový graf, vzdálenost k H/L dne
3. jdu do toho

Nedávno mi jeden z diskutujících napověděl že je lepší:
,,FinWin patterny se nedaj obchodovat sami od sebe. V podstate to je poměrně učinný prostředek k profiltrování vstupů které ale hledáš jinde. Co jsem zatím pochopil, a je to především taktika Petra Podhorského, že okamžiky kdy vstoupit do pozice hledáš podle Price Action (např, 123, flip, double top/button, ...). A v momente když ti PA dá signál tak zkontroluješ CCI zda tam najdeš potvrzení tohot vstupu v podobě FinWin patternu,,.

1. sledovat cenový graf a vyhledávat Price Action (DT-DB, Flip..)
2. sledovat CCI a vyhledátat patterny FinWin
3. pokud potvrdí FinWin vstup tak jdu do toho.

Je to velký rozdíl co první sledovat a jak dále postupovat.

Prosím poraďte jak se má správně vstupovat (nebo zda je to čistě individuální), popřípadě jak vstupujete vy.
Děkui Topaz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

topaz Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím, měl bych dotaz na POSTUP VSTUPU DO TRHU.
> Ještě nedávno jsem měl dojem že se vstupuje:
>
> 1. vyhledávám patterny FinWin,
> 2. když se objeví zhodnotím cenový graf,
> vzdálenost k H/L dne
> 3. jdu do toho
>
> Nedávno mi jeden z diskutujících napověděl že je
> lepší:
> ,,FinWin patterny se nedaj obchodovat sami od
> sebe. V podstate to je poměrně učinný prostředek k
> profiltrování vstupů které ale hledáš jinde. Co
> jsem zatím pochopil, a je to především taktika
> Petra Podhorského, že okamžiky kdy vstoupit do
> pozice hledáš podle Price Action (např, 123, flip,
> double top/button, ...). A v momente když ti PA dá
> signál tak zkontroluješ CCI zda tam najdeš
> potvrzení tohot vstupu v podobě FinWin patternu,,.
>
>
> 1. sledovat cenový graf a vyhledávat Price Action
> (DT-DB, Flip..)
> 2. sledovat CCI a vyhledátat patterny FinWin
> 3. pokud potvrdí FinWin vstup tak jdu do toho.
>
> Je to velký rozdíl co první sledovat a jak dále
> postupovat.
>
> Prosím poraďte jak se má správně vstupovat (nebo
> zda je to čistě individuální), popřípadě jak
> vstupujete vy.
> Děkui Topaz
>
>


Ano po roce obchodovani live uctu Ti mohu potvrdit ze sis odpovedel sam. Presne tak jak pises. A navic k tomu nakoukat trh jako celek abys poznal jestli dnes bude nuda nebo se budou dit veci, abys zavetril ze trend treba slabne a v pulce seance se chysta otoceni a tak. Na tom ted aspon ja hodne pracuji. Samotne signaly FinWinu jsou az jedna z poslednich veci a jeden z mnoha dalsich stripku ktere by Ti mely pomoci k celkove rostouci equity.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> > 1. sledovat cenový graf a vyhledávat Price Action (DT-DB, Flip..)
> > 2. sledovat CCI a vyhledátat patterny FinWin
> > 3. pokud potvrdí FinWin vstup tak jdu do toho.
> >
> > Je to velký rozdíl co první sledovat a jak dále postupovat.
>
>
> Ano po roce obchodovani live uctu Ti mohu potvrdit
> ze sis odpovedel sam. Presne tak jak pises. A
> navic k tomu nakoukat trh jako celek abys poznal
> jestli dnes bude nuda nebo se budou dit veci, abys
> zavetril ze trend treba slabne a v pulce seance se
> chysta otoceni a tak. Na tom ted aspon ja hodne
> pracuji. Samotne signaly FinWinu jsou az jedna z
> poslednich veci a jeden z mnoha dalsich stripku
> ktere by Ti mely pomoci k celkove rostouci equity.


Ačkoliv nyní teprve paper testuji, již jsem rovněž došel k závěru, že signály FinWin jsou až tím posledním, co mi sdělí, jestli jít obchodovat, nebo ne. Nyní zakládám účet u IB, tak jsme zvědavej, jak na tom budu za rok ;-)

Pavel_P: zajímalo by mě, jaká byla Vaše equity po začátku živého obchodování? V mínusu? na nule? V plusu? Proč se ptám. Když jsme začal s replayem, tak jsme šel mírně plus, pak hodně mínus a teď zůstávám na nule.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

zdravím, chtěl bych poprosit někoho zkušenějšího o komentář, případně help s grafem. Po papertradingovém fiasku s obchodováním korekcí od EMA (v podstatě FinWin bez CCI), kdy mě trh permanentně vyhazoval na SL neboť většina korekcí "selhala" jsem se rozhodl jít na to selským rozumem, odevzdat se do rukou jednoduchosti až "primitivnosti" a začít se konečně věnovat zkoumání kontextu trhu a využití situací. Snažím se tedy popisovat strukturu trhu pomocí swingů HH/HL/LH/LL tak, abych mohl obchodovat např. flipy, trendové DB/DT apod. Mám ale trochu problém se identifikací swingů v trhu. Konkrétně se jedná o trhy FGBL a FESX, které jsou pro mě na nízkých timeframe (1min, 3min) poměrně špatně čitelné. Trh málokdy splní definici swingu (2 x HH, HL a 2 x LH a LL nebo opačně pro low swing). Zkoušel jsem Volume graf a to je o poznání lepší. Jako začátečník bych ale preferoval časový graf. Poradí někdo? Díky moc

16673

16674

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomas 262
Zdravim. Asi nejsem o moc zkusenejsi nez ty...zajimam se o trading 2.5 roku a zive jsem na to jeste nesahl. uz jsem se tady na foru nekolikrat pokousel poukazat ze male timeframy (POD 5 MINUT) jsou plne sumu ale pokazde me nekdo vypeskoval ze graf je graf a kdyz me nekdo ukaze graf bez toho abych videl jaky je timeframe, potom nebudu vedet jestli je 5 minutovy nebo daily nebo weekly...
Ja si ale nicmene porad myslim ze cim kratsi perioda tim vice jde o sum ( dostavas se do zony high frekvency tradingu, pokud pujde o vterinove grafy a tam edge nenajdes)...nahod si 30 minutovy graf a ber swingy i za posledni 3 dny. Je docela znama vec ze hi/low predchozich 3 dnu jsou dulezite S/R. Je docela znama vec ze pokud je trh v uptrendu potom neprekona lows poslednich 2 dnu a opacne v dowtrendu neprekona highs poslednich 2 dnu...opet jsou to dulezite zony S/R a nabizi se zde pekne RRR. Nebo za posledni 2 tydny si vem extremy range a opet mas pekne S/R. Tyto vsechny zony jsou ostre sledovane profesionaly...a trh na ne durazne reaguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co sa tyka tych volume grafov existuje nejaka pomocka ako si nacasovat vstup na open dalsej sviece?Pri minutovych grafoch je to jasne aj pri range,tick grafy by sa tiez maly dat nejako pocitat ale ako pri volume grafe odhanut aspon priblizne kedy svieca uzavre?jedine co ma napada je otvorit si indikator volume a pozerat kedy sa tam usecka priblizi ku svojmu koncu a vtedy zvysit pozornost.
Ak existuje nejaky indikator alebo nejaka pomocka ktora ukazuje kolko este kontraktov chyba k vyplneniu sviece napr. o hodnote volume 1000 tak by som bol vdacny za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> filip44 Takova pomucka samozrejme existuje. Zalezi na software, ktery pouzivas, ale treba v Sierra Chart kdyz vlezes v menu do "Global Settings" -> "Customize Chart Header", tak tam najdes "Bar Countdown" (defaultne uz je to tam pridany). Ja teda volume grafy nepouzivam, ale pro ty by to melo taky bez problemu fungovat.

16679

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262: jednoduchost a logicke myslenie je dobra cesta. Da sa prehladne orientovat aj v nizsich TF, na ukazku som popisal dany den na screene dole. V skratke, od 9:22 trh prelomil ema200, cim vstupil do downtrendu ktory trval az do 11:00 = hladam prilezitosti na short. Od 11:00 prelomil swing high cim sa preklopil do uptrendu kde hladam prilezitost na long.

16686

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...