Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PPavell Napsal:
-------------------------------------------------------
> Máš pravdu, hodně se toho stane mimo hlavní
> seanci, ale proč s omezovat ? Pro mě jsou
> podstatné SR úrovně, ne obchodní hodiny, stejně
> tak nečekám na open či close úseček - to jsou
> naprosto bezvýznamné hodnoty v grafu. Když se k
> mé úrovni kterou chci obchodovat trh přiblíží mimo
> obchodní hodiny tak ji zobchoduji. Samozřejmě že
> nečekám o půlnoci ale od cca půl 8 ráno po očku
> sleduji trh a mezitím dělám něco jiného. Někdy
> nechám obchody běžet přes noc když je potenciál k
> nějaké významnější SR. Např. 13.8. v 12:52 US
> vstupoval SHORT na úrovni 1827.50 a držel jsem do
> 16.3 8:33 výstup na úrovni 1804
> PAvel
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 20.08.
> 09:11 uživatelem PPavell.


Open či close jsou bezvýznamné? To tedy klobouk dolů. Musíte být buď profík nebo hráč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to xzajic:

zkus si jako nováček přečíst nejdříve příspěvky, u kterých je 100% jisté, že pisatel ví o čem mluví. Příspěvky tipu, na které odkazuje Tvůj komentář si raději ani nečti. Zbytečně to motá hlavu. Už jsem to tu jednou psala, ale raději to napíšu znovu. Tento server je unikátní věc, ale přesto musí člověk dávat v diskuzích velký pozor na to, čím se nechá ovlivnit. Příliv a odliv přispívajících je tu dost znatelný, ale ti co přispívají už delší dobu - např. 3, 4, nebo 5 let - nemusí nutně profitovat, ale o tradingu určitě něco vědí. Sama mám své oblíbence ;).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic,drvr-zkuste prosím zapřemýšlet co vám vlastně open a close ukazuje a oprostěte se od obecných pouček. Mám něco v trzích za sebou a za tím co jsem napsal si stojím. Nechci se tu nikoho dotknout, ale asi toho máte ještě dost před sebou než budete schopni pochopit co jsem se vám snažil ukázat. Profík určitě ještě nejsem ale dnes si odnáším z NQ 1xBE a 1x27.5 bodu/kontrakt
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sihunet:o žádných takových stránkách nevím. tento způsob obchodování jsem si vymyslel sám. Jde pouze o nahledění grafů. Základem je pro mne denní graf na kterém sleduji celkový charakter trhu. Podotýkám že grafy sleduji dennodenně už 4 roky a teprve po 3 letech se v nich jakž takž vyznám :)
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to xzajic:
Pre lepšie pochopenie PPavellovho príspevku Ti sem dávam text z prvej strany tohto vlakna od MNovaka, ktorý podľa mňa čo to o tradingu počul :).

"
V podstatě se dá do trhu vstoupit v kterémkoliv okamžiku, protože nikdo neví co trh udělá po mém vstupu. Uvedu příklad obchodníků, kteří vstupují podle EMA. Mám 10 obchodníků a každý vstupuje podle EMA. První ema5, druhý ema 10.........desátý ema50. Vložte si všechny tyto EMa do grafu a uvidíte jak různí lidé vstupují. Prakticky v pořád. Ktěmto lidem se přidávají jestě tradeři z vyšších TF, proto je trh neustále v pohybu. Pokud tomu rozumíte co jsem ted napsal, tak zjistíte, že na vstupu záleží jen minimálně. Mnohem důležitější jsou úvahy co dál dělat, vypracovat herní plán, když jsem v obchodu. Stanovit jakým způsobem vystoupím se ziskem nebo v případě otočení trhu s malou ztrátou.
Pochopitelně je důležité sledovat trh jako celek, kterým směrem se ubírá, kolem které ceny nejčastěji konverguje, zda je nahoře nebo dole. Pokud vidím, že ve směru short jsou větší zisky než long, tak se snažím šortovat.,apod.
Mám jedno pravidlo, které vždy dodržuji:
"Když trh začne stoupat tak nakupuji, když trh začne klesat tak prodávám"
"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

drvr,
pokud něco motá hlavu, neznamená to, že je to blbost, tady je to naopak ... je jich sice pomálu, ale dávají možnost nahlédnout pozorným čtenářům do jiných pohledů na trhy, takže než slepě kritizovat, pokud nečemu nerozumím, tak se buď zeptat nebo popřemýšlet co tím chtěl autor říci.
osobně open u úseček v grafech nepoužívám, nezajímá mi, nemá pro mne žádnou hodnotu, close tam zatím ještě mám ... myslím, že by nebylo od věci doplnit, jak používáš open či close v obchodním systému ty, že to hájíš

btw: taky mám své oblíbence a PPavell mezi ně určitě patří (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro me je CLOSE a OPEN podstatne jenom na dennim grafu, tedy open kdyz otevre pit burza a close zase kdyz zavre pit burza.

Sledovat open a close na porad mensich a jeste mensich az tickovych timeframech je podle me nesmysl. Trh je FLOW a neda se rozdelovat na casove useky podle toho jestli se mi dobre obchoduje 30 min timeframe nebo 1 min. timeframe a tak brat nejaky signal podle krizeni indikatoru jenom pote az to potvrdi i close usecky? Radeji vnimam cenove zmeny jako flow a open a close casovych nebo tickovych nebo volumovych a buhvi ceho jeste usecek neprikladeam vyznam.

Pokud trh je u dulezite S/R a prekona ji, zajima me jestli bude schopen tento prulom udrzet a i CLOSE ( close jako zavreni burzy - 3:15 pm Chicago time). Toto beru jako potvrzeni prulomu, jestlize trh tesne pred CLOSE burzy prudce otoci a vrati se zpet pred S?R kterou dnes prekonal, asi tam nebude takove presvedceni o prulomu. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste me napadlo ze tato diskuze o open a close useckach je zapricenena snahou najit nejake zachytne body v case. Kazdy trader potrebuje nejaky pocatek od ktereho bude posuzovat situaci.
Ten pocatek ma dva rozmery: Prostorovy a casovy, stejne tak i dalsi vyvoj.
Pokud se budu zamerovat porad na mensi a mensi struktury ktere trh tvori, asi mi nezbyde nic jineho nez zacit pocitat i s open a close jednotlivych usecek. Vsadim se ze zastanci open a close jednotlivych usecek budou nejspise obchodovat velmi male timeframy (pod 30 min.).

Je zde ale jeste jedna moznost:
Peter Steidlmayer ve sve knize Steidlmayer on Markets, Trading with Market Profile ukazuje ze trhy se pohybuji porad ve ctyrech fazich, ktere se opakuji ( v soucasne dobe spise je praktictejsi spise sledovat prvni tri faze ktere se opakuji).
1. (Price movement) Cena se pohybuje jednim smerem (trend)
2. (Stopping point) Bod ve kterem se zastavi (protoze uz neni nikdo kdo by nakupoval v uptrendu anebo neni nikdo kdo by prodaval v downtrendu)
3. Dochazi k "price development" tedy vytvari se neco jako mala balance- range okolo bodu 2.- stopping point
a pak to zacne znovu bodem 1.a tak porad dokola.
Chce to dost cviku tyto faze rozpoznavat a kolikrat to muze byt docela zapeklite,. ale jsou to mista opory od kterych muze trader vytvaret nejake hypotezy pro svoje obchody- mista vstupu. Nejde tady o to obchodovat cenu jako takovou (nebo dokonce derivaty ceny - indikatory), ale obchodovat strukturu trhu a mit svoje vstupy, SL a PT zalozeny na teto strukture.

Dalsi poznatek je ze trh se mota porad budto v BALANCE- Range nebo IMBALANCE - trend. Trh bude vzdy v jedne nebo v druhe fazi, neni nic mezi tim. trader by tedy mel nejprve identifikovat v jake z techto dvou fazi se trh nachazi a podle toho zvolit strategii. Trendova strategie nebude fungovat v balance a naopak.
Toto je podle me podstatnejsi - jakozto mista zacatku a konce- nez-li open a close usecek.

Pro ty co meli radi Gladiatorovy screeny a vlakno Eurex, kdyz jeste prispival, me prijde ze neco podobneho popisoval i on. opiral svuj trading o congestions a rustove usecky: jinymi slovy: balance a imbalance.

To co tady popisuji neni Market Profile, ale zaklady Market Auction Principles. I kdyz market profile je uzitecna pomucka pro zobrazovani "value" (kde je prava hodnota) z horizontalniho pohledu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PPavel:

tak to mě mrzí, že se Vás můj příspěvek takhle dotkl. Byla bych ráda, kdyby jste si i můj příspěvek přečetl ještě jednou. Já jsem vůbec nenapsala, že je to nesmysl, že to nefunguje. Jen si myslím, že pokud se začnu zabývat v tradingu jedním směrem, měla bych v tom pokračovat a snažit se naučit něco od těch, kteří to dělají podobně jako já. Napsala jsem "motá hlavu", a za tím si stojím, poněvadž mi Váš styl nic neříká. Nemá to nic společného s tím, jestli funguje nebo ne.
Jinak nevím, co mám před sebou, ale vůbec nevím, jak to můžete vědět vy. Já používám OPEN i CLOSE při PRICE ACTION a funguje mi to, takže spíš bych řekla, že vy popíráte ostatní styly, ne já.

xzajic napsal: Open či close jsou bezvýznamné? To tedy klobouk dolů. Musíte být buď profík nebo hráč.

Z tohoto příspěvku jsem si vyvodila, že o tradingu asi už něco ví a asi se Váš příspěvek zrovna neshoduje s tím, jak by si dál představoval postupovat. Proto jsem napsala "motá hlavu".

Každopádně se přesto omlouvám všem, jejichž stylu obchodování jsem se dotkla.

to xzajic: Zkusím to napsat jinak: pokud už sis zvolil nějaký směr, snaž se vyselektovat články přispívajích podle toho, zda to odpovídá tvé vizi, teorii, stylu. Mě to hodně pomohlo. Když jsem před cca 4 roky začínala, přečetla jsem si vše, co je tu na foru. Jsou tu velmi cenné informace, ale v určitou chvíli si člověk musí vybrat a jít po určité cestě a nenechat se z této cesty "vystrčit". Jinak skončí tak, že vše nové a zdánlivě báječné bude chtít aplikovat do svého tradingu a to se stane kontraproduktivním. Samozřejmě je to jen můj názor, takže se určitě bude lišit od názoru ostatních..........

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rosii:
Ano, takhle to funguje. Ale kdyz pises, ze nechapes jak nekdo obchoduje ŠUM, tak jsi zapomnel na jednu vec. Z meho pohledu hodne zjednodusene:
1. Jsou dva druhy obchodniku: ti co obchoduji na nizkem TF a ti co obchoduji na vysokem TF
2. Trh (obchodnici) vytvori prilezitost, ktera je atraktivni pro kupce na vysokem TF, ale tato prilezitost nebude atraktivni pro prodejce na vysokem TF.
3. Proto kupec na vysokem TF skoro nikdy nekupuje od prodejce na vysokem TF.
4. Takze neexistuje ciste trh, v kterem by byli jen obchodnici jen z vysokych TF.

Nejsi tak trochu proti sobe, kdyz odrazujes ostatni od nizkych TF? ;) Nechces tu hodit nejaky screen, jak obchodujes tuto strategii v realu? Ptam se ze zajimavosti, jsem od prirody zvedavy :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doporučoval by som, aby sa diskusia viedla v duchu výmeny skúseností a nie v "bojovej nálede". Každý má svoj pohľad na trhy - formácie - tf...........a obchoduje ich tak ako mu to najlepšie vyhovuje. O názore druhých môžem buď povedať že je to blbosť a prečo to nerobí tak ako ja, alebo sa nad príspevkom môžem zamyslieť a prípadne keď niečomu nerozumiem tak sa spýtam. Ak ma prezentovaný prístup nezaujme nemám dôvod ho "odsudzovať". Na druhú stranu ma však môže i posunúť ďalej, ale ak sa tu budeme "katovať" za svoje názory, tak po krátkom čase nás to prestane baviť prezentovať svoje prístupy a myslím že by to bola škoda. Takže svetu mier :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

obecně k diskuzi... close se obchoduje, protože se close obchoduje. Je to stejný had co požírá svůj ocas jako třeba u fibonacciho čísel v tradingu, nebo vlastně obecně u jakéhokoli jiného obchodního přístupu.

hanslama:
Zapomínáte na to, že existují různé přístupy a strategie. Pokud má trh velice silné momentum, většina obchodníků se kloní k jedné straně ať už používají jakýkoli TF. Na druhou stranu v chopu někteří obchodují breakout a jiní false breakout. A to klidně na stejném TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...