Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Sirix:

přesně takové jednoduché nastavení, jako máš ty jsem měl taky. Docela mi to sedělo na backtestu, ale když to teď papertraduju tak zjišťuju, že jsem v testu asi trochu šidil sám sebe :) Začal jsem si teď ještě vyznačovat swingy v grafu (podle kritérií co mají P a T v knize) a docela mi to pomáhá určovat, v jaké fázi se trh nachází. Taky mám tu nešťastnou potřebu přeskakovat mezi různými metodami (nevím, jak se toho zbavit) ikdyž vím, že ve výsledku je to asi jedno, který přístup si člověk osvojí. Důležité je to asi správně zasadit do kontextu trhu. No ten ale zatím nějak nevidím :-) Taky mě moc zaujal přístup k JRossovi, který má trader gladiator028 ve vlákně Euro trhy neboť se mi zdá, že má blízko principu market aukce a přijde mi, že to na trhy líp "pasuje" (congestion, breakout apod).

btw. nevíš jak funguje ten indikátor Swing? Proč třeba označil jako swing to v 11:11?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tomas262: ten indikator swing je uplne jednoduchy, vyznacuje swing high/low za niekolko poslednych useciek. Nic ine ti netreba. Nemusis si kreslit S/R rucne, tento indikator ti to vykresli, v defaultom nastaveni ho pouziva strasne vela ludi, a kazdy to vidi na grafe a preto to funguje. Na screene sa rezist /teleny/ stal supportom, je to uplne jasne viditelne. Ja si bez tohto indikatoru obchodovanie uz neviem predstavit. Je vhodny aj pre zaciatocnikov, lebo jasne vykresli swingy, nemusia si nic kreslit samy / lebo to casto vobec nevedia a kreslia blbosti, ktore neexistuju:)
Hlavne si vsimni - ziadne indikatory, ziadne potvrdenia niecoho...nic take, to ta len uplne zmetie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sirix, rossi, tomas 262 : Určitě jdete správným směrem, rozhodně je lepší věnovat svůj čas poznání fungování trhu, než nekonečnému testování nastavení nějakých indikátorů. Je potřeba se na trh dívat v rámci cekového kontextu, včetně situace na daily grafech. Pokud se soustředíte na jeden časový rámec, žádný swing indikátor vám nepomůže. Pokud bych se soustředil na jeden timeframe, těžko bych mohl včerejšek zobchodovat tak jak jsem to udělal. Poznáte z toho screenu, proč jsem to takhle zobchodoval? Ať se daří!

16691

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jim36:
Takze rebus uspesneho obchodnika...mam rad takoveto domaci ukoly...takze podle me (kdyz vidim pouze tento graf) to vypada ze jsi sel nejprve sort na prorazeni congesce od 14:00 - 15:30. Jak ale trh selhal jit nize pod premarket low tak jsi obchod uzavrel na BE+1 pomoci prikazu reverz a byl jsi long, trh ale za chvili opet selhal na high premarketu a otocil zase na jih, takze jsi dal znovu reverz a tetokrat na potreti to vyslo- trh prorazi low premarketu...
Podle ceho jsi vystoupil netusim...
Vypada to ze beres High a low premarketu za S/R zony...ja taky (u US indexu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Jim, z meho pohledu jsi sice dal screenshot 3tf na forum s vyznacenymi pozicemi, ale samotne casovani obchodu bylo jeste dle minimalne 1tf a celkoveho prehledu o trhu z pravdepodobne 30tf. Na 30tf byl videt klesajici trend a zretelne TAG, zaroven s/r na 820,20. Na 1tf se objevil Rh po prurazu TR z premarketu a pravdepodobny pt byla hodnota kolem 820,50$. Na poklesu se u 3tf objevila svice doji, pritahl jsi tedy SL nad jeji high a pravdepodobne i vstup revers se stopem pod touto svici. Vystup z teto reverzni pozice mohl byt bud pod low druheho reversniho baru na 1tf nebo open price. Do te velke pozice short vstup: TAG na 3tf, pruraz open price, a 1,2,3 na 1tf, potom jsen cekat az cena prorazi silnou s/r na 820,20. K nacasovani vystupu mohl hrat fakt delky pohybu, male 1,2,3 na 1tf a zahustena oblast spolecne s reverzni svici na 3tf. Po techto signalech k vystupu mohla byt obava k navratu ceny k hodnote 815,40. Ja pouzivam jeste 10tf v oteviraci dobe trhu a dayli OHLC predchoziho dne + aktualni dayli oteviraci cena. Tolik muj nahled. Jinak mas skvely napad jak ostatni primet premyslet a ne vse nosit na stribrnem podnose. Muj problem: vydrzet po vstupu na stanoveny PT.

At se dari.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36:

pokud vemu v potaz pouze tento TF a jiný nevidím (osobně sleduji ještě minimálně 5x a 25x vyšší TF), řekl bych následující:

1)
Obchodník spekuloval na průraz z pásma. Jelikož akciové indexy jsou nyní spíše SHORT, spekulant spekuloval primárně SHORT.
Trh nebyl schopen již 3x jít výše.
Vstup po proražení LOW poslední silné rezistence.

2)
Reverz u BE po utvoření DOJI, kdy trh nebyl schopen udělat nižší LOW (předpoklad falešného průrazu dolu).

3)
Další REVERZ následoval po odrazu od předchozí silné SR odehrávající se na HIGH, která byla již 3x odmítnuta během 7hodin.

PS: rád se učím hrou ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

All:
Jak říká tomagr - chtěl jsem tím říct hlavně to, že z jednoho timeframe důvod nástupu na určité ceně prostě poznat není.
Pravdu mátě částečně samozřejmě všichni:
1 obchod
Průraz zahuštěné oblasti na SR u Hi premarketu - spekulace short po odrazu od SR vzhledem k situaci na daily grafu, kde sa dal očekávat výrazný short po proražení (tehdy)včerejšího Low.
2 obchod reverz po selhání průrazu SR u Low premarketu a aktuálního chování ceny na dalších timeframe
3 obchod - odraz od stejné SR a nástup na DT dle vývoje na nízkých timeframe (moje úprava pro DT)
Exit - finální PT jsem umístil na 811,50, tedy těsně nad low z 29.6. poté, co cena prorazila low z 12.7.. bohužel cena se zastavila těsně nad touto úrovní a tak jsem na první známce otočení na nízkých timeframe vystoupil.

Rossi - H/L premarketu samozřejmě beru za S/R úrovně, ale je potřeba je upřesnit pomocí S/R z vyšších timeframe, neboť (logicky) vznikly na jejich základě.

romanrak - používám mnoho S/R úrovní, OHLC 2 dny zpátky jsou jedněmi z nich.

Mixa J. - to jestli jsou akciové indexy obecně short je mi úplně volné. Obchoduj to co vidíš v grafu, ne co si myslíš. Proto jsem taky poprvé reverzoval na long, i když jsem předpokládal short.
Jak jsem uvedl výše, tvoje P.S. je z mého pohledu kravina. Pokud chceš zodpovědně posoudit potenciál a výrazně zvýšit %win, bez více timeframe se neobejdeš. Ani když si půjdeš pro minimální PT. ;)
Ať se všem daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...