Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Já si myslím, že je možný, že tam ta proticena mohla být, ale v reálu se tam neuskutečnil žádný obchod aby ho Ninja zahrnul do svíčky kdy by jinak nakreslil novou range svíčku (takže cena ze SIMu by zřejmě byla trefená a Ninja tak nasimuloval úspěšný vstup).

Zkusit si to projet ze záznamu a zastavovat si to v inkriminované době po vteřinách a porovnat to v DOOMu, i když někdy to i vrámci jedné vřeřiny ulítne a zase se vrátí, takže to jednoduše vidět v hloubce trhu nemusí být a musela by se tikově rozebrat i ta hloubka trhu což už nejde jednoduše ale složitě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravim, ardore hmm mne sa ten tvoj vstup nepozdava. koly tomu ze ten obchod siel proti supportu ktory sa tam vytvoril. hned po prerazeni tej vyznamnej S/R prvy swing bol okay ten prerazil s naslednym otestovanim rezistencie. lenze potom dalsi swing uz nemal supply na prerazenie predosleho low. co je varovanie..ze netreba obchodovat..lebo sa tam moze vytvorit bud to range alebo cena pojde vyssie hladat supply. ja toto chovanie ceny praveze vyhladavam pretoze ked sa tam vytvori range tak ja obchodujem na jeho hranach s/r. lenze tvoj vstup nebol ani na hrane ale v strede potencialneho range.

17166

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ardore:

ahoj, supply z angl. nabídka je v podstatě tlak prodávajících. Pokud supply převyšuje demand (poptávku) a jsou tedy prodávající agresivnější a v trhu chybí dostatek poptávky (demand), cena klesá. Tak jako na tržišti. Je to jako váha, kde na jedné misce je supply a na druhé demand a cena se hýbe, jak se vychyluje ručička. Když na trh přivezou kamion jablek a dají je za 15 a nikdo je nechce, tak cena musí jít dolů (přebytek supply). Jakmile cena spadne na 10, do trhu vstoupí poptávka (demand) a začne se obchovovat. Najednou prodejci zjistí, že už je těch jablek tak málo (málo supply), že si mohou dovolit cenu zvýšit. Následná poptávka (demand) trvá tak dlouho, dokud jsou kupující ochotni nakupovat za 11, 12, 13 ... atd

Vychází to v podstatě z teorie aukce (market auction theory) a z toho, že trh slouží v prvé řadě k tomu, aby se v něm co nejvíce obchodovalo (maximální Volume). Doporučuji nastudovat, změní ti to pohled na trh. Najednou zjistíš, že to, co se ti zdá jako záhadné nevypočitatelné monstrum je vlastně jen prachobyčejný trh, kde se pohybují rozmanité subjekty s rozmanitými cíli :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chvilku som tu nebola, vyprsalo mi demo a cakala som na zalozenie uctu (az mozem testovat).. ..dnes som isla 1xLIVE, zvedavost mi nedala.. ..myslim, ze to dopadlo dobre..na moje skusenosti ..pozmenila som dnes timeframe z rb na renko, pride mi to tiez zaujimave.. ..rozmyslala som nad tym, ze z min grafu dostane skuseny trader isto viac info o trhu, ako z rb (aspon si myslim), tvar sviecky, dlzka atd. no snazim sa to co najviac zjednodusit pre mna, aspon nateraz (:

17199

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ardore:
to bol live obchod ?
pises ze si zmenila s RB na Renko typ grafu to nie je moc dobre ak mas daky obchodny plan
aj ked tie grafy sa mozu zdat podobne.

jednu vec som si tam vsimol ze tam mas volume lenze pri type Renko grafu to volume by nemalo zodpovedat jednotlivym boxom.
radsej by som si ho stade vyhodil na tvojom mieste aby ta neplietlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...