Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

mam jednu otazocku ktora ani tak nesuvisi s PA, ale skor s Range barmi a plnenim.

chystam sa obchodovat NQ a ked som sa pytal pred cim sa mam vystrihat bolo mi povedane ze slip bude asi jeden s najvacsich nepriatelov, a kedze system ktory mam mi neumoznuje jednoducho ist zo stop prikazmi, musim pouzit market.
problem je ale v tom ze v tejto dobe je trh asi historicky divoky a chcel by som sa opytat ci mozem dostat slip aj viac ako 1-2 ticky, ako je tos plnenim. DOM v Ninje by som mohol pouzit ale chcem vidiet v SL a PT v trhu a chcem mat moznost s nimi hybat

poznam princip parovania a aj preco slip vznika, ale prave som si precital prispevok od tradera ktory dostal plnenie (IB) na rope a zlate tak neskutocne daleko od svojeho prikazu ze mam obavy ci sa mi nebude stavat to iste na indexovch .

pracujem s malimi stopkami aj targetmi 1,25 : 2,5 bodu na NQ a pri vacsom objeme by ma to mohlo stat dost prachov.
tak by som potreboval vediet priblizne ako casto a aky velky slip mate popripade, nemate :)

dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravím Airmike,
osobně ted obchoduji NQ na RB2 a zatím jsem neměl slip vyšší než 0,5 bodu (10 USD). jen jednou jsem chytil 2,5 bodu, ale to bylo po fundamentu a tam se s tím rizikem holt tak nějak musí počítat. Je fakt, že jedu zatim jen 6 týdnů na RB, předtím 2 mesice klasický TF3 a ani tam nemám zaznamenány skluzy vyšší než 0,5 bodu.
záleží ale jakou máš strategii a jaké části trhu vyhledáváš, u mne je fakt, že díky běžné práci stíhám primárně odpolední seanci od 18hod dále a vstupuji stop příkazy.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k: dakujem za informacie. obchodujem 1-2-3 pattern od rossa, takze pri nom sa trh zvykne trosku spomalit, ale ziadnu statistiku aky slip mi trh nadeli nemam a tak automaticky ratam s 0,25

Peprník: obchodovanie futures mi dava moznosti ktore na FX niesu,(cas,statisticky silne strategie) preto cast kapitalu presuvam sem, FX budem obchodovat aj nadalej, ale core biznis budu indexy, okrajovo FX a opcie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k

este som sa chcel opytat preco si presial na ERko :)

teoreticky ti pri navyseni kontraktou na NQ vznika problem prave zo slipom a velkostou bodu a s tym suvisiaci potencial
na rozdiel od ER2 ak je RB0,9 a si schopny obchodovat SL100 na kontrakt , tak aj potencial je vyssi,
ale NQ sa mi z hladiska risku vidi na start zelkom fajn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,
ale já jsem na ER nepřešel, jedu NQ pořád, i když jsem ER taky testoval. ... jen jsem na začátku jel NQ na klasickým timeframe TF3, ale podle testů se mi víc líbí RB2, tak uvidíme :)
ER se mi líbí, ale jako začátečník si nejsem jistý, že se chci pouštět do SL100-120 USD na obchod, NQ se hýbe zajímavě a pracuji se SL 40-50 USD, což pro mojí psychiku je dobrý. Což samořejmě nevylučuje, že může časem na ER přejít.

ad 123 od Rossa - jakou máš frekvenci obchodů, také jsem se na to díval, ale moc často jsem ho neviděl, je fakt, že jsem ho hledal jen na dennich high a low

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k

prepac blbo som to precital

no frekvencia signalov je dost velka, pretoze ja idem RB4, za den okolo 15. pri malych targetoch (RRR 1:2)ako som naznacil vyssie je win dost vysoke%, ale ja vsetky obchody filtrujem cez EMA100 a CCI14/6
tak je tych signalov trosku menej. ziadny obchod neberiem do protitrendu.

zatial test vyzera dobre, ale mam len malu statisticku vzorku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Everest,

na RB0.9 sleduji jak se chová CCI ve vztahu k ceně, např DT,DB v kombinaci s divergencí na CCI vychází velice dobře, dále při 3U,RR záleží na jaké hodnotě se CCI nachází ... U RB2 zatím nemám pro CCI žádné speciální uplatnění, ale přidal jsem ho aby mně to nerušilo když mám grafy vedle sebe.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jkr: Paradni vstupy! Hlavne ten ctvrty ti vysel nadherne. Muzu se zeptat, jestli mas nejaka pevne dana pravidla pro vstup nebo jedes vice mene podle citu? PA se venuji pouze chvili a protoze jsem jeste live nejel, snazim se si vstupy co nejvice zautomatizovat. Chci zacit jen s 2 paterny. RR jako trendovy signal a 123 jako protitrend na hlavnich SR urovnich. Diky za tvoje poznatky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. tezko rict ,pravidla jsou ale stejne si je musis nakoukat a stanovit sam,PA je o ruznych pohledech na stejnou vec,v globale se vstupy moc nelisi ale kazdy je cte jinak ,PA je proste o vykoukani

Airmike: Jak je v grafu uvedeno novej trh ,tak trochu vzpominani a testovani,ono v podstate jestli ma clovek PT nebo posouva v konecnem souctu se to vicemene vzdy potka,spise je to o tom ze PT 300 se nekomu muze zdat moc z pohledu ze ne vzdy swing takovy pohyb udela a pokud se to otoci na 290 tak to novacek psychicky asi neustoji a radeji bere mensi profity.
Nicmene ja testoval a statisticky me pro toto obdobi PT 300 vychazi velice sluste takze jeste nejakou dobu (vzorek 100 obchodu) budu pouzivat,pak srovnam s posouvanym SL a uvidime co vyjde lepe

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jkr >> já nijak nechci znehodnocovat tvou práci, tím tuplem ne, když jsi mnohem dál než já, ale jako profík sis určitě všiml, že někdy je trh líny a do PT300 to má daleko a jindy kdy je volatilní jako nyní je PT300 nízký. Proč tedy tato volba ? Podle mě jsi jeden z mála, který má krásné vstupy, ale proč nemáš nějaký efektivnější způsob výstupu to mi hlava nebere :) Neber to jako rýpání, jen mě zajímá proč zrovna tento způsob výstupu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...