Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to jkr:

Ja jsem v patek byl pritomen, takze jsem to mel z prvni ruky. Dival jsem se na ty tve obchody a zajimalo by me, jestli by pro tebe byl vetsi problem kdyby ty SL sly v rade za sebou. Vim, ze jsi uz trochu nekde jinde, presto rozhodilo by te to vic nebo ne? Je mi jasne, ze zalezi na tvem OS. Pokud ti dava tri SL v radek za sebou, tak to s tebou uz asi moc nedela i s ohledem na tve zkusenosti.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny, chtel bych se pripojit k prispevovatelum, ale predevsim k tem tazajicim v tomto vlakne. Z mnohymi se v posledni dobe potkavam na chatu pri obchodovani. Dlouhou dobu jsem backtestoval FW. Zaclenil jsem do systemu hodne prvku z PA. Ted jsem ho kratce zkousel papertradovat. Nevim, jestli bohuzel nebo bohudik, ale v patek moje frustrace dosahla takoveho mensiho vrcholu. Cim dal vic jsem se zameroval spis na samotnou cenu nez na FW a indikatory a nejak to nemuzu vstrebat, jak se trh hezky hybe jenom na zaklade jednoduchych zakladnich prvku z PA a ja v tom trhu pritom nejsem a zadny signal nemam dle ind. pred sebou. Do jiste miry jsem k tomu dosel sam pri backtestu FW. Do jiste miry jste me ovlivnili vy, kteri PA pouzivat, at uz na demu nebo pri live obchodovani. Myslim, ze jsem se o tom bavil s jkr a sam musim potvrdit, ze indikatory opravdu davaji signaly zpozdene. Nechtel bych vyvolavat nejaky flame, pokud to bude cist nekdo, kdo obchoduje podle indikatoru a funguje mu to, ale ja jsem dosel k tomu, ze me to osobne nevyhovuje. Takze k podstate mych dotazu. Procetl jsem si toto vlakno. Procetl jsem si nektere veci, na ktere odkazuje paveln. Udelal jsem si zakladni kostru OS. Vybral jsem si ctyri zakladni patterny DB, DT, 2bR a RR, aby toho nebylo pro zacatek moc. Zobrazil jsem si range graf 0.9 ER2 z tohoto kontraktniho mesice. Jako vyssi TF jsem si zobrazil range graf 4.5. Uvazoval jsem to jako 5x vetsi TF nez na kterem beru signaly. Vy osobne pouzivate jaky TF pro zjisteni dulezitych S/R urovni? Vypsal jsem si podle mne podstatne S/R urovne z vyssiho TF a zakreslil si je do toho nizsiho TF, tak jak jsem to delal i u volume grafu. Zapnul jsem si rovnez pivoty a volume graf. Tady me napadla otazka, jestli je pro vas nejaka hranice volume pri, ktere byste do signalu nesli? Chci si udelat backtest, abych mel nejake vysledky. Zacal jsem 12.6.08. Prikladam obrazek, kde jsem oznacil moje vstupy. Chci poprosit, jestli mi k tomu muzete rict sve nazory a pripominky, abych nevidel neco co tam ve skutecnosti neni. Pravidla jsem nastavil zatim tak, ze SL je 1 bod. Presun na BE+1 po otevrenem profitu 1 bod. PT volim tak, ze beru nejlblizsi S/R uroven nebo pivot. Vstup na close oznacene svice. Mam to tak nastavene, aby to slo nejak rozumne zaznamenavat do meho deniku. Jsem si vedom, na zaklade toho co jsem si tady precetl, ze SL lze posouvat efektivneji, ale jde mi o to ziskat priblizny obrazek fungovani patternu. Nejak dlouho se nechci backtestem na hist. datech zabyvat, protoze pro me je stejne velky rozdil v tom videt ten trh mrtvy a kdyz se hybe. Takze samotne vstupy. Vypisu tady pouze signaly, u kterych mam nejakou nejastnost, ale samozrejme mi muzete napsat, pokud se v oznaceni signalu treba neschodneme. Jinak jsou vsechny signaly popsany primo v obrazku: 1. Tento signal jsem vzal jako DB, i kdyz vidim, ze je to v trojuhelniku. 2. Signal jsem vzal jako RR, kde pro me S/R tvori R1. Nasledne se vytvoril pattern, ktery si nejsem jisty, jestli lze brat jako pattern 1-2-3. 7. Nevim, jestli to lze brat jako RR, kdyz se to pohybuje v kanale mezi R1 a vyznacenym supportem. 10. Tady si nejsem jisty, jestli tohle je pravy 2bR. Nakonec mam jeste jeden dotaz. Vsiml jsem si, ze velice casto se po up/down trendu objevi pattern tvoreny tremi svicemi (ve zlutych koleccich). Nejvíie mi to pripomina morning/evening star. Ma tento pattern nejaký svuj vlastni nazev, kdyz je tam svicka podobna doji nebo je to brano proste jako morning/evening star? Obchodujete jej? Takze to je zatim vse. Budu vdecny za jakoukoliv reakci. Roman

6041

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To RMKomodity:

Když je v patternu, který vypadá jako Morning Star nebo Evening Star namísto "obyčejné" hvězdy doji, tak se patternu říká Morning Doji Star nebo Evening Doji Star. Tyto patterny jsou kvůli přítomnosti doji pokládány za významnější než jejich varianty bez doji, neboť je větší pravděpodobnost, že dojde k obratu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RMKomodity,

uvědom si, že nastavení RB0,9 je celkem nízké, pokud si dáš RB1, po reverzním paternu nebudeš mít ani památku. Vždycky se řídím vašším TF, v mém případě RB2 a na nižším pak hledám vstupní formaci. např RR, které na nižšín TF je tvořeno 3-4 svíčkami asi moc velkou váhu mít nebude. Zastávám názor, že čím je formace jasnější a zřetelnější, tím má větší naději na úspěch.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...