Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

To Břonda: Vážně se dá i ta druhá dvojice svíček ve žluté elipse označit za Engulfing pattern, když se již vlastně nenachází v uptrendu? Měla jsem zato, že první svíce zelená (bullish) a druhá červená (bearish) je Engulfing patternem pouze pokud se vyskytne v uptrendu, v případě downtrendu by barevná kombinace měla být opačná?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to jktrader:

Tak pro mě je to pěknej RR do shortu, protoe to spadlo pod tu S/R, vratilo se to a pak jelo dal dolu...........DT to nemuze bejt uz jenom proto, ze DT je zásadně pouze na vrcholu trendu, nikdy na jeho dně

a jako RR bych to do shortu vzal hned po ty cerveny usecce na kterou ti miri ta tvoje prava cara od DT

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Julie!
Druhou dvojici svíček beru jako potvrzení té první. Celé uskupení pak beru jako složený svíčkový Engulfing pattern. Není podstatné, jak to kdo nazývá, resp. jaké je přesné znění knižní definice základního prvku. Podstatné je, co tento pattern říká. A to je, že medvědi získávají v daném okamžiku převahu nad býky a mění se sentiment trhu. Základní candlestick patterny jsou pouze stavebními kameny celé mozaiky. Existuje spousta mnohem složitějších patternů vystavěných na těchto základech, které zahrnují i 5 a více svíček navíc vypodmínkovaných vzájemnými vazbami co do velikosti těl a poměrů bodies a shadows. Viz. placené kurzy NihabyAshi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni Chtěl bych se zeptat zkušenějších traderů jak by posoudili následující situace: -modře jsou zakresleny případné vstupy 1)podle mě krásný DB, bohužel by skončil ztrátou, brali jste ho? 2)šel by brát jako 2br? 3)krásný DB 4) DT? Pokud bych vstoupil v bode 3 do Long pozice a nyní bych dostal signál na Short, vystoupíte z Long a uděláte reverse nebo přitáhnete těsněji Sl nebo lépe filtrujete? 5)RR, platné? viz. bod 4 6)DT, brali by jste ho? viz. bod 4 Doufám, že to zajímá víc lidí. Chtěl bych taky moc poděkovat hlavne Dankovi, Oukledovi, Remarqovi a taky hodne Jkr za jejich posty. Přeji hezký víkend :) Ota

6033

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...