Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Price action


ladary

Doporučené příspěvky

Jediné info najdeš tady v tomto vlákně. Potom z obchodů 911 ve vlákně daytrading někdy na začátku roku 2007. Základy jsou v knihách J.Rosse a L. R.Williamse ... Na zahraničních webech najdeš příklady cenových patternů, obchodování podle S/R úrovní atd. ... Něco najdeš i zde na finančníku. Vysvětlení patternů DB, DT, 2bR a jak fungují S/R. Uceleně nikde nic není. Musíš se tím bohužel prokousat ... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PetoU Napsal:
-------------------------------------------------------
> neviete mi povedat, nejaky dokument na nete, alebo
> jednoducho nejaky komplexny vyklad PA ? lebo
> bavite sa tu o tom vo velkom ale stale neviem
> najst exaktne informacie....alebo su to knihy
> Joe-a Rossa ?


PetoU,
ještě bych ti doporučil pročíst bubbleho....
viz. třeba www.financnik.cz/forum/file.php?13,file=4044


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

jkrtrader,
DB - podle mne OK
Odraz od s/r - je to vlastně DT, ale vstupoval bych už na close té dřívější červené svíčky, která se dotýká té s/r
Jak obchodovat - nijak :) když nevíš, jsi na pochybách. Neobchoduj! Čekej na lepší příležitost. Trpělivost.
Odraz od s/r/ - hned bych vstoupil na close té první zelené úsečky
Role reversal - vstupil bych na close té první červené úsečky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jkrtrader:

1. DB vstup na close zelené (navíc pěkný hammer)
2. DT vstup na close druhé červené. Možno ale brát i jako odraz od SR nebo jako široké DT na první červené.
3. Jak obchodovat? Buď tak, jak píše coochi nebo tak, jak píše J. Ross :). Tedy např. jako poražení congestions, v tomto případě podpořené proražením SR 739,4 se vstupem na close červené protínajíci uvedenou SR.
4. Na odraz od SR pozor. Vstup na první zelené. Není to ale příliš spolehlivé. Záleží na důležitosti SR. Podle mě čím je SR silnější, tím je větší pravděpodobnost toho, že odraz vyjde. Já beru odrazy většinou hlavně na/od PP.
5. Pěkné RR podpořené odrazem od PP (jak píšu v 4.) . Vstup na 1. červené ...
6. Možný vstup na DB na close zelené v 18.15 hod. Záleží na stanovené toleranci rozdílnosti hodnot Low obou nohou DB.

Pěkný graf, pěkné vstupy (tu)

P.S.: Toto je jen suchá teorie a záleží jen na tom, jak se to komu podaří zobchodovat v reálu .... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ten úsek co nevíš jak obchodovat, by se dalo zobchodovat jako RR, hoď si tam TL a uvidíš. tu dvojky bych viděl spíše na DT než na odraz od S/R. Nejsem moc zastáncem odrazů od S/R protože jsem toho názoru, že se to u S/R různě točí, proto je tedy beru v potaz hlavně na výstupy, nikoliv jako patterny ke vstupu. o 5-ce není řeč, krásné RR. a co se týče toho DB v 18:15, pravá noha je výše, udělej si na to statistiku jak ti to bude vycházet a jakou toleranci ještě budeš akceptovat. (mi se zase zdá, že pokud by pravá noha byla níže a předtím by následoval pohyb prudko dolů, tak jde jenom o korekci a vydá se to zase zpět. Jinak vstupy jsou hezké, i takhle by se určitě dalo profitovat, hlavně se ale zaměř kdy z obchodu vystoupit !!!.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky moc hodne jste me pomohli,jestli chapu hlavni pointu PA tak vzdy hledam nejakou formaci at DT,RR, DB atd ? Problem je v tom ze casto jsem zalozil obchod jako pruraz S/r a ono se to po vstupu na dalsi svici otocilo naopak,falesne prorazeni ... je to skutecne o vykoukani a o citu,ale ja se tim prokousu ..:)

Jeste k grafu ,druhy vstup jste vetsina oznacila jako DT ,mam to chapat tak ze tato formace vznika (da se brat) jiz kdyz druha usecka dotira na high predchozi?
U 1 vstupu pri DB je to jasne ale u 2 formace jsem na pochybach ,jde me o to si nejprve stanovit pravidla a hlavne abych jednotlive formace spravne identifikoval..diky za reakce

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jkrtrader: jak píšeš. pravidla si musíš vykoukat a stanovit sám. u 2ky jde brát DT dokonce dvěmi způsoby, jak jsem ti je zakreslil v tvém screenu. jedno velké - široké DT v bílé elipse, se stejnými High. zde se někomu nemusí líbit, že vrcholy jsou daleko od sebe. a druhé tzv. malé DT ve žluté elipse, které se někomu opět nemusí líbit, protože je naopak zase moc úzké ...:) musíš si vybrat sám ... ;) pro mě jsou obě varianty platné a tudíž je to pro mě 2x potvrzený pattern ...

5993

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...