Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Infinity futures


mo2t

Doporučené příspěvky

Zdravim, obchoduji u Infinity a nyní bych si chtěl změnit účet, myslím tady v ČR, a přejít k jiné bance. V reálu by to ale znamenalo, že ten původní účet ze kterého jsem fundoval a posílal peníze do Infinity už mít nebudu, nebude pak problém s posláním peněz zpět? Tady jsem po různu četl, že peníze pošlou zpět jen na účet ze kterého bylo provedeno fundování ....? Jestli s tím má někdo zkušenosti, děkuji předem za informaci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny tradery.

Poslední dobou mám takový malý problém (který mi pomalu začíná přerůstat přes hlavu) a tak bych potřeboval konzultaci. Třeba se to stává i někomu z Vás.

Jsem na IF připojený už skoro 2 roky. Pro grafy používám Sierru. Do těď jsem s ničím neměl problém (až na sem tam výpadky, který se prostě stávají). Za poslední dobu (hlavně spojenou se změnou kvartálu) však data na live a becktestovaná data (data po refresh) vykazují naprosto odlišné hodnoty. Nejenom že graf vypadá úplně jinak, vstupní svíce mají uplně jiné open hodnoty, ale dokonce i high a low vrcholů jsou jiná. Nutno podotknout, že do teď se to nestávalo a data live a tzv becktest data byla stejná (téměř - prostě žádně velké rozdíly).

Teď však bojuji s neuvěřitelným rozptylem. Takze místo 5 signálu v becktestu mám najednou 12 signálu v live. Za poslední týden a aby toho nebylo málo, všechny ztrátové, ale přitom BT ukazuje i ziskové obchody. Tento rozdíl je tak neuvěřitelný, že mi to nedá spát. Nestává se v poslední době někomu něco podobného?

Navíc prožívám poměrně velký DD a tyhle problémy mi z DD dělá 2,5x větší hodnotu než mělá,a podle BT, je. Což je neúnosné. Hlavně psychicky.

Jen pro představu používám volume grafy. Konktrátně vol 1000 a 2000. A během seance neaktualizuji data.

Předem díky za odpověď.

Zhymll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Všem,

jen pro doplnění ze včerejška. Dnes se situace opakuje. Prakticky jako bych obchodoval uplně jiné dva grafy. Dnes jsem si ale všiml, že při reportu v 16:00 sierra prostě nestíhala data, a to se spožděním i pár sekund. Low dne najednou bylo úplně někde jinde a hlavně to vůbec nezaregistrovalo průběh celého toho bumu při reportu.

Opravdu s tím nikdo nemáte tento problém? Znepokojuje mě právě to, že tohle se nikdy předtím nestávalo.

Ať se všem daří.

Zhymll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

navážu na dotaz uživatele Zhymlla. Obchoduji prostřednictvím brokera Infinity Futures, poskytovatele dat Trans Act a program používám Sierra Chart. Od úterý tohoto týdne (14.9.2010) jsem silně nespokojený s rozdílem v živých datech a datech, která získám po refresh grafu.
V konečném důsledku je situace taková, že v době, kdy píšu tento dotaz mi na jednom počítači, kde data nechávám kontinuálně jet a na druhém, kde je občas refreshnu vzniká rozdíl 43 vs. 51 svíček za dnešní seankci. Takže někde se po refresh dat ztrácí mnoho vykonaných obchodů, což nemá vliv jen na počet svíček, ale také na jejich OHLC (do této doby byla odlišnost naprosto minimální). Ještě doplním, že používám volume graf.
Je docela možné, že to souvisí se zprávou (System Notification Message), která se objevila při startu Sierry někdy v průběhu minulého týdne. Pokud jsem ji dobře pochopil, tak oznamovala jinou distribuci dat a to změnu z tick by tick na dvousekunodvé "balíky" dat s odůvodněním snížení nároků na stahování tick by tick dat.

Můj dotaz zní, jestli někdo další, kdo používá stejnou obchodnickou sestavu jako já, zaznamenal podobné problémy nebo mi může blíže vysvětlit význam oné zprávy.

Předem díky za ochotu,

kvočur.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nepoužívam síce Infinity, ale v poslednej dobe som tiež zápasil so Sierrou. Domnievam sa, že to nejak súvisí s poslednými verziami Sierry. Správa, ktorú spomínaš to boli rady, ako zredukovať nároky na počítač - zavrieť nepotrebné grafy, znížiť počet spätne zobrazovaných dní, zmenšiť počet riadkov vo worksheet studies a hlavne prepnúť ukladanie intraday dát na sekundové namiesto tickové atď. Po týchto úpravách sa mi situácia lepšila.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kvocur
Používám data od TA přes Infinity pro paper, a mohu potvrdit že od minulého pátku 10.9. - náběh nového kontraktu jsou data nějak pozměněná. Používám ve svém systému open interest a dle toho co bylo před tím při otevírání trhu v 8:30 a co je tento týden je dost rozdíl. Navíc od verze SC 630 se musí přepnout v Sieře mezi live a demo účtem. Ptal jsem se na TA zda data na demo jsou stejná jak na live. Odpověděl mě člověk z Infinity že ano. Pokud to ale porovnám jak jsem výše popsal tak se mě to nezdá.
Buď je někde chyba v SC, nebo spíše se přikláním k tomu, že TA přestává posílat při refresh, či zpětném dohrání dat předešlé obchodní seance jiná než ticková data. Myslím si že začínají dávat backfil 1s, nebo více. Live jde dle mě pořád
ticková data.
Chtělo by to nějak někde prověřit, ale nenapadá mě kde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky pánové za rychlou odpověď. Nemyslím si, že zdrojem problémů bude Sierra, ale i přesto si s ní o víkendu trochu pohraju. Sice je pravdou, že na začátku nových kvartálu občas mívám drobné problémy s platformou, nebo že jsou data trochu nepřesná, ale tohle je už úplně jiná kategorie. Každopádně je jasné, že budu muset vznést dotazy u Infinity a Trans Act, protože v podobě jaké mi to jelo tento týden, je to pro mě nepřijatelná varianta.

Je zde ještě někdo, kdo má s tímto problém a jestli ano, nalezl už někdo řešení?

Přeju příjemný víkned,

kvočur.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to 911
Ano máš pravdu. Stačí se napojit při live, či paper na infinity a vše je ok. Bohužel však chodím později z práce a zapínám data až kolem páté. Navíc pak nesedím celou seanci u PC. Takže zpetně dotahuji data za dobu kdy jsem u PC nebyl.
Podle toho co bylo do konce srpna a co vidím od začátku září, tak TransAct přestal dávat backfil tick-by tick data.
V sieře mám nastavená backfil tick by tick. Ale zkusím se zeptat na podpoře sierry. Možná je tam někde skryté nastavení backfilu a nevím o tom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...