Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AMP Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

stranger:

ad poplatky)
pozor na to a dobře si to zjistit, kolik je za příchozí platbu ze zahraničí v cizí měně..zdarma by to mělo být pouze pokud zahraniční plátce bere všechny poplatky na sebe příkazem OUR..

ad s.r.o.)
toto sem nikdy neřešil, ale věřím, že to bude možná přísnější při zakládání účtu a taky z hlediska daní to možná bude jiné..ale toto sám nevím..každopádně bych minimálně do začátků začal klasicky jako fyzická osoba...na nákladech nebo podobně stejně u tradingu neušetříš..takže v tom ani nevidím žádný edge..

v čemkoli se nechám od znalejších opravit..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ukazovali mi ten sadzobnik priamo.
Cize proste vytovorim si hned zajtra ucet v cudzej mene, konkretne USD.
vedenie uctu 2 EUR mesacne. skoad ze neexistuju ziade vyhodne balicky pre ucty v cudzej mene.
Za vsetko sa udajne plati - ked cem k tomu aj kreditnu kartu tak od 21 eur / rocne

no a co sa tyka poplatkov za predov to si este zistim. Ale v podstate by to malo fungovat na rovnakom principe ako mam ine ucty tuzemske. Ked odosielam ja platim, ked prijimam neplatim.
Ked odoslem peniaze brokerovi zaplatim (podla sadzobnika): 19,90 EUR
Ked ja si potom poslem peniaze z brokerskeho uctu na svoj USD ucet, tak nemal by byt ziadne poplatok. Tak mi to vysvetlovali. Radsej si este zavolam na hlavnu pobocku.

Urcite zo zaciatku fyzicka osoba. pytal som sa ale ci by potom pripadne vedeli spolupracovat v AMP aj so spolocnostou zalozenou na seychelach, cize offshore (dost zaujimave)

A na danovom mi nevedeli povedat ani ci sa zdanuje prijem ziskany z americkych burz.
na 3 oddelenia ma prepojili a nikde nevedeli mi povedat.


tuto pise uz som to nasiel
www.vub.sk/informacny-servis/cennik/pre-obcanov/ceny-zakladnych-sluzieb/tuzemske-prevody/
hned prve




Poplatok za prevod

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este jedna otazka, teda bude ich viac, lebo ked neviem tak sa pytam ne?

Je potrebne si platit software ninja trader ak chcem obchodovat z grafoch. Lebo udajne free verzia dovoluje obchodvat len z DOM-u.

Je potom k tomu potrebne platit aj iny poplatok napriklad za data Zen Fire? alebo data mam bezplatne?

Ako to je?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
doporučuji na podobný otázky se ptát přímo brokera a mít to od něj písemně "černé na bílém" pro případné pozdější dohady :)

stejně jako na otázky daní se neptat účetní nebo finančního úřadu, ale najít si nějakého daňového poradce, který na tvoje případně daňové přiznání bude ručit

cokoli napsáno/řečeno tady, byť v dobré víře autora, ti pro pozdější jednání, reklamace, spory bude k ničemu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ohladom dani a podobne to je fakt.
Ale co sa tyka software a dat to by mi snad vedeli povedat ty ktory cez AMP obchoduju, preto sa aj pytam v tomto vlakne a v nejakom inom.
Moja anglictina je na prd takze ani nedokazem vycitat na stranke ninja trader aky je rozdiel medzi modrym balikom a cervenym na stranke www.ninjatrader.com/purchase
Na jednom pisu cca 900 USD a na druhom pisu 50 USD mesacne, Ale tych 50 USD mesacne platim dozivotne, alebo len po dobu roka a pol kym sa nesplati tych 900 USD?

uvedomujem si ze bez anglictiny sa v tomto biznise daleko nepohnem, ale neda sa vsetko ucit naraz.


A ked sme uz pri tom ninja trader, pisu tam ze single broker a multi broker. v singl brokeroch v zozname nenachadza sa AMP futures. tzn ze potrebujem verziu multi broker a tam sa bude nachadzat?

Vdaka za trpezlivost
Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
jasně, je dobrý sbírat info, ale stejně poslední slovo bude mít broker, tj není na škodu mít info písemně přímo od něj .. navíc spousta brokerů nabízí různé akce, slevy, zejména pro nové účty ..

btw: s AMP neporadím, sám mám Open E Cry a Sierru, kde za data neplatím a za Sierru 26 USD/měsíc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

rozdiel medzi free ninjou, tzv. direct a platenou je cisto len v ATM strategiach. Vo free verzii si nemozes definovat a pouzivat ATM strategie, teda ani SL ani PT sa ti nezada automaticky do trhu, vsetky prikazy musis zadavat rucne. Ale samozrejme mozes obchodovat aj z DOMu aj z grafu.

Ak chces pouzivat ATM strategie, musis si niju bud kupit to je jednorazovy poplatok na dozivotie alebo prenajimat, teda platit mesacne zhruba tych 50 USD ako pises. Ale to sa nijakym sposobom neodpocitava od ceny, teda ked sa ju rozhodnes si kupit, tak zase za plnu cenu, bez ohladu na to ze si ju mal trebars 10 mesiacov prenajatu.

Este doplnim to single broker a multibroker. To je pre pripad, ze by si chcel vyuzivat ninju pre obchodovanie u dvoch brokerov zaroven, t.j. byt pripojeny zaroven na dva rozne ucty a obchodovat napr. dva rozdielne trhy u dvoch rozdielnych brokerov. Pre jedneho brokera ti staci single licencia ak si to chces kupit, t.j. pre AMP urcite, sam tak obchodujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


stranger:

Ahoj,
u AMP je Miro, který umí česky i slovensky :)

- jinak těch 50 dolarů měsíčně je pronájem, takže to nikdy nevlastníš
- cca 1000 dolarů je doživotní licence pro 1 brokera (lze jej měnit ale nelze mít víc brokerů najednou) (jinak AMP = zenfire, takže tam podpora je)
- 1500 dolarů je pro Multi Broker licenci (víc brokerů najednou)

Nákup plné licence (1000 dolarů) můžeš rozložit na 4 měsíční splátky 300 dolarů = celkem 1200

Jinák já doporučuju naučit se zadávat příkazy v DOMu a obchodovat v tý bezplatný verzi a teprve až mi ten trading na to vydělá, tak si pak koupit plnou licenci Ninja traderu.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

fuxo dakujem, zacinam byt v obraze.
este dodatocna otazka. v zozname brokerov sa nenachadza AMP FUTURES. co mam teda vybrat?

A tie data od Zen fire alebo cqg. za ne sa nieco plati tak isto?
Predpokladam ze obchodujes AMP. ako to mas poriesene ty?


mimochodom vcera som dostal v jednej sprave od pana Mira tento oznam
Upozorňujem že od 1.12.2010 prišlo k zmenám v patforme NT 7.Free verzia ma zdarma obchodovanie len na DOME.Ak chcete používať CHART TRADER a ATM stratégie firma Ninja Trader toto spoplatnila.

Cize vo free verzii by som sa zmieril s tym ze nemozem zadavat SL a PT automaticky. ale tuna pise pan Miro jasne ze uz free verzia neje zobchodovatelna cez Chart trader ale len z DOM-u

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ninja stale nieco meni, trosku sa mi zda ze sprisnuju politiku a je mozne, ze pre novo zaregistrovane licencie to tak bude. Kazdopadne, ja pouzivam free direct licenciu, a obchodovanie jak z domu tak z grafu mi funguje.
Osobne mam zen-fire data, podla mna patria k spicke co sa kvality tyka, do CQG by som nesiel. Zen-fire data su zdarma.
Takze zhrnutie, ano obchodujem u AMP, obchodujem z domu, free ninja + free data od zen-fire. U zen-fire mam dokonca vybavene dva sucasne loginy naraz, coz je vyhoda, mozes mat na dvoch compoch to iste ako zalohu, neviem ci to u CQG ide.

Neviem co to mas za strategiu, ale obchodovanie z DOMu a z grafu je v podstate to iste, zadas tam prikazy rovnako.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fuxo, no ja si neviem celkom dobre predstavit obchodovat z domu, kde vidim len tie cisla ako skacu hore dole a nevidim graf. Potrebujem graf vidiet, technicke formacie a podobne nuance. To ta obdivujem ked dokazes obchodovat z domu bez toho ze vidis graf. Ja si to celkom dobre ani nedokazem predstavit.

Inak Zen-fire pouzivam celu dobu od paperu a tiez som snimi spokojny. Sice neviem to porovnat s CQG. pred nedavnom som si skusil aj CQG a nikde som rozdiel nevidel. Taze cem ostat u zen fire s nimi som spokojny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger:
co sa tyka obchodovania z grafu, tak ta plne chapem, aj ja obchodujem len z neho. Pre mna je to komfortnejsie, pre nieko nemusi. Ale ano, za to sa plati. ja som tiez u AMP, a prenajimam si Ninju mesacne, platim trojmesacne. Vychadza to na 60/mesiac. Je to asi to najdrahsie riesenie, ale pre mna v tomto case najprijatelnejsie.
V tom, ci niekomu umoznuje NT obchodovat z grafu vo free verzii apod, tak to zalezi kedy sa dotycny clovek zaregistroval, resp. fundoval ucet. Ja, ako pise Miro S., som fundoval az po novom roku, takze inu moznost ako obchodovat z grafu a pouzivat strategie inak nez cez platenu verziu som nemal.
Ked som si ja zakladal live ucet, feb-mar11, tak pri otvoreni live uctu v tej dobe, clovek dostal automaticky CQG datafeed. Takze ak chces mat poskytovatela dat Zenfire, treba to uviest hned pri zakladani. Ja mam CQG, neviem to porovnat s inymi. Pozeram len jeden trh TF. Zatial nevidim ziadny problem. Slippage pri tych mojich par obchodov co som zatial zrealizoval (vstupujem MKT), tak zatial max. 1tick, idem len jeden kontrakt. Ale na toto vsetko ti odpovie Miro S. z AMP. Ako sa dalej pytas, tak za tok dat, dalsie peniaze neplatis. Takze ja si platim mesacne NT, platim komisie a to je vsetko.
Este pre teba dolezita informacia, za vyber, poslanie penazi z tvojho uctu v amerike naspat k tebe, tak sa plati 40 usd.

Abraka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...