Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AMP Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

To deenius:

StopLoss je základní povel burzy. Pouze pralesní burzy ho neumí - např. v Pražský veksl a někteří brokeři ho tam alespoň nějak nahrazují.

Objednávky ve stavu Acc. or Wo. jsou na burze. Pokud burza nepodporuje specifický typ, tak jsou na CQG serveru, ale to jsou extráty (žádný mě ale nenapadá). OCO je superextrát, ale často používaný, a to někteří brokeři na svých PC umí ale někteří (bych řekl asi většina) ne. V tomto případě CQG zřejmě OCO neumí a tak je na Tvém PC a řídí ho pan Ninja.

Zde se jedná o OCO vazbu která z burzy zruší druhý pokyn v případě vyplnění pokynu prvního. Tedy pokud se trefí Target tak OCO vazba z burzy zruší StopLoss, pokud se trefí StopLoss tak OCO vazba zajistí zrušení Targetu z burzy a to podstatně rychleji než by to člověk udělal ručně.

Samozřejmě může existovat situace kdy to i OCO vazba nestihne (pokud se OCO vazba drží na PC Serveru tak je reakce rychlejší o čas signálu mezi vlastním PC a tím Serverem který je elektronicky časově blíže k burze) a je nutné to pak vhodně uřídit už pouze ručně, ale s tím zkušenost ještě nemám.

Když chcípne PC či připojení Internetu tak je průser, protože na burze visí jak Target tak StopLoss, ale pro burzu to jsou jen dva obyčejné příkazy na prodej nebo dva obyčejné příkazy na nákup a bez spojení není velení a tak je cena postupně může trefit oba - jedním se dostanu z pozice na Flat ale druhý mě tam zase může znovu dostat a tudíž je nutné vzít kouzelné sluchátko a zavolat k brokerovi aby to vhodně uřídil, nebo pouze doufat že mě to nevymele oba dva a snažit se dostat spojení aby bylo velení a uřídit si to sám.

Nejlepší by bylo, kdyby se OCO vazbu už konečně naučily i Burzy a nebylo by nutno si kvůli tomu nechat vstávat vlasy na hlavě když se díky nějakému kurvítku pokazí to co se pokazit nemá. Není mi však známo že by tomu tak na burzách bylo a OCO vazbu by uměly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2deenius:

Ach jo, omlouvam se, ja uz jsem byl vcera tak zblblej, ze jsem si spletl pojmy. Samozrejme ze stoploss bude na burze. Teda az na vyjimky jak pise Jirka.
Celou dobu jsem mel na mysli OCO prikaz.
Nevim co jsem mel vcera za vypadek :)
Jinak OCO prikaz si drzi u sebe treba Interactive brokers. Ale jak rika Jirka, bylo by fajn kdyby se burzy naucily si tento prikaz drzet implicitne u sebe. Ale sam nevim jestli se toho dockame. Mozna az jeste s vetsi vlnou prestupu na elektronicke obchodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě šlo hlavně o to, že když budu fungovat přes NT7, vstoupím do obchodu se stoplossem a aplikace spadne, tak budu asi víte kde, protože ten stoploss je jen simulovanej na mý aplikaci. Tak jsem to z předchozích příspěvků pochopil. Napadlo mě, jestli někteří brokeři nenabízí (stejně jako IB) online možnost ukončit obchod přes prohlížeč. Pak by to nebyl až takový problém.

BTW, včera jsem procházel maily a našel jsem jeden z názvem ''Otázky a odpovědi'' od Miro Sabo, kde by to asi mělo být jasné.

Kde sú držané obchodne prikazy?

V prípade že zadávate príkazy na obchodovanie ručne priamo z platformy tieto príkazy sú držané priamo na markete.Aak používate platenú verziu NT kde máte k dispozícii ATM stratégie tu bude rozdiel v tom že tieto vami naprogramované stratégie s prednadstavenými parametrami sú funkčné len na Vašom PC a to v prípade že ste online a máte internetové spojenie.Funkcie OCO ako aj Trailing stops sú len vo Vašom PC.Naša spoločnosť má Trading Desk s 24 hodinovou službou kde v prípade problémov po zavolaní Vám uzatvoria Vaše otvorené pozície.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady tuhle situaci, kdy spadne NET nebo PC a OCO se stane nefunkčním řeším, tak že sem si jednoduše pořídil ještě jeden pc + internet s jiným providerem. Takže v případě problému si obchod dořídím na záložním PC.
Je to sice investice navíc, ale v tomhle bysnysu se nevyplatí šetřit na takových " maličkostech" ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2deenius:
Dneska uz snad nebudu placat nesmysly jako vcera, takze jeste jednou:
1) Vstoupis do pozice (treba prikazem market)
2) Nastavis si stoploss. Jinak receno posles na burzu stop order (Jak funguje tento prikaz si najdes na financniku)
3)
a) Bod 2 stihnes udelat nez ti spadne PC. Takze ted mas otevrenou pozici a NA BURZE ti visi jeden prikaz (stop). Takze nejvetsi ztrata pri padu PC je prave na SL.
b) Bod 2 nestihnes udelat nez ti spadne PC. Na burze mas otevrenou pozici a zadny jiny prikaz. Takze mas nechranenou otevrenou pozici a ztraty mohou byt znacne kdyz se trh otoci "proti tobe".

Jak vyresit bod 3b? Prevenci - mit zalozni PC a zalozni pripojeni na net. Nebo zavolat svemu brokerovi at ti uzavre pozice, nebo se je snazit pres telefon ridit, ale to bez grafu asi moc nepujde.

NT navic umoznuje (umoznuje toho vic, ale to o cem se ted bavime :) ) pouzivat tzv. OCO prikaz. Coz znamena, ze dva prikazy sparuje a pri vyplneni jednoho druhy zrusi. Takze:"
1) Otevres si pozici (pro jednoduchost prikazem market)
2) Nastavis si SL a PT. Pricemz tyto dva prikazy budou OCO.
3)
a) OCO prikaz se drzi na burze (interactive brokers treba). Pak pri vypadku PC se bud protne SL a zrusi PT nebo protne PT a zrusi SL. Vsechno je v podstate v poradku a nic se nedeje.
b) OCO prikaz se drzi u Tebe. To znamena, ze na burze jsou 2 prikazy (pro SL a PT), ale ty nejsou nijak sparovane, jsou to samostatne prikazy. Takze kdyz ti spadne PC, tak bud se protne SL, ale PT zustane. Nebo se protne PT a SL zustane. V extremnim pripade te prvni protnuti uvede do stavu FLAT(zadna otevrena pozice) a nasledne, kdyz se trh otoci, se protne druhy prikaz (nema ho co zrusit) a jsi opet v pozici. To samozrejme jinak resi NT, ktery si to hlida a druhy prikaz korektne zrusi, ale to musi PC stale jet a byt pripojene.

Uff, staci to takto?

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deenius
To právě nelze. Můžeš být pouze na jednom pc se svým učtem.... Tzn. že mám zalozní NT v pozici odpojeneho a v momente kdy se vypne hlvni NT se jen behem par vterin pripnu na zálozni N.

Zatím jsem nikdy nepotřeboval v praxi toto uplatnit, ale v paperu jsem si to už párkrát natrénoval :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JJ, moc děkuju! Teď tomu začínám konečně rozumět! Myslím, že to pomůže i ostatním, který ten příkaz OCO nechápou, stejně jako já.

Měl bych ještě otázku. Řešíš to stejně jako BOBR dvěma PC? A stalo se ti někdy, že jsi k tomuto musel přistoupit? A objeví se ten OCO příkaz v druhém NT7 po načtení grafu?

Děkuju moc za každý poznatek. Opravdu si toho cením! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2deenius:
No abych se priznal, tohle zalozni reseni jeste nemam. Zatim bych to resil tak, ze bych zavolal brokerovi a uzavrel pozice ktere mam. Navic jak jsem rikal, je dobre mit na tom druhem pocitaci i zalozni internetove pripojeni. Vypadek netu je podle me vice pravdepodobny nez vypadek PC. Me teda osobne uz net spadnul, ale PC uz ani nepamatuju :)
Jinak s tim OCO bych to taky rad vedel. Predpokladam, ze pres API se da posilat i nejake id prikazu. A v nem by si NT mohl zapisovat tyhle informace, ale to uz spis tipuju, tak hluboce jsem do toho nesel.
Ale myslim, ze pokud nejdes na live, tak zatim resis vedlejsi veci, ktere ted nejsou dulezite :) A ver mi, ze kdyz si budes zkouset paper a studovat praci s NT, tak za chvili sam zjistit jak funguji prikazy a co je OCO uz pro tebe bude samozrejme.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To davidoff77, (ALL):
viz May 29, 2011 11:16AM píšeš:
"3)
a) OCO prikaz se drzi na burze (interactive brokers treba)."

-OCO se na burze nedrží (Koukám ale že tomas262 něco objevil na Eurexu. Jen zda s tím má někdo zkušenost?),

_ IB je drží na SVÝCH serverech a kdyby jim to chcíplo tak to z burzy taky nikdo nezruší. Až pak své servery nahodí tak co se s tím stane je ve hvězdách (nebo v jejich(IB) nějakých pravidlech), ale mělo by to pak už zase být přes Ninju určitě vidět.

Samozřejmě že oni jsou jištěni nesrovnatelně lépe než my.

Mimochodem OCO se nastavuje u Ninja DOOMu přes pravé tlačítko myši a zafajfknutím OCO Order, to samé na Ninja Chart Traderu a na složce Orders v kolonce OCO si mohu dát vlastní párovací číslo.

!!!
Ale POZOR u Ninja to patří mezi ATM povely a ty fungují pouze v placené verzi, takže kdo nebude válčit s placenou může na OCO zřejmě zapomenout a trénovat myší ťukání na rychlost a přesnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Jiri:
Ok, souhlas s upresnenim ze prikaz je drzen na jejich serverech a ne primo na burze. Nicmene kdyby to chciplo IB, tak nevim jestli uz mas vubec sanci prikazy zrusit. To uz si myslim, ze zachazime do situaci ktere snad ani prakticky nastat nemuzou. To jisteni rozhodne maji na urovni ktera toto vylouci.

A ze OCO funguje az v placene verzi je dobra poznamka. Ale co my vime jestli se nekdo nepta s own licenci? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...