Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AMP Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

Problematiku spoločnosti ako aj odpovedanie na jednotlivé príspevky prostredníctvom fora nemám vo zvyku.A to hlavne z časových dôvodov.Na toto služia kontakty ako skype a email prípadne priama tel. linka, ktoré su k dispozícii.V tomto prípade spravim výnimku a vložim sem reakciu na posledné príspevky ktoré sa týkaju konverzných poplatkov a to preto aby som objasnil situáciu a hlavne šíriace sa dezinformácie.Predpokladám a dúfam že spravca tohoto fora to umožní a zaroveň mu týmto ďakujem



KONVERZNÉ POPLATKY AMP CLEARING

Po viacerych skreslenych informáciach šíriacich sa na obchodných fórach a po internete som sa rozhodol objasniť pojem konverzného prepočtu a hlavne spôsob účtovania konverzného poplatku zavedeného clearingovou spoločnosťou AMP Clearing a to hlavne z dôvodu objasniť situáciu ako aj poradiť ako situáciu riešiť.

Dve dôležité informácie, ktoré majú vpliv na poplatok
1.Podstatná informácia je mena v akej mate fundovaný účet.
2.Mena v ktorej sa účtuje trh pre obchodovanie ktorého sa rozhodnete.

A.Rozhodnete sa pre fundovanie účtu v USD ako aj pre obchodobvanie US marketu.Váš účet je vedeny ako base v USD a vyučtovanie obchodov sa uskutočňuje tiež v USD.Konverzia nie je potrebna a tak aj konverzný poplatok je 0

B.Rozhodnete sa pre fundovanie účtu v EURO prostredníctvom Europlatby nakoľko v takejto forme transferu sú nízke poplatky.UPOZORŇUJEM že pri Europlatbe je šek podržaný 3-5 pracovných dní kým sa Vám pripíše zaslaná suma na účet.Posielate EURO a chcete obchodovať na EUREX.Váš účet je vedený ako base v EURO a vyučtovanie obchodov prebieha tak isto v Eurách.Konverzia nie je potrebná a tak aj konverzný poplatok je 0.

Ak by ste chceli previesť účet spätne na USD z dôvodu nižších poplatkov za prevod Eura bankám v CZ,SK treba počítať s jednorázovým poplatkom 30 USD na našej strane.

C.Rozhodnete sa pre fundovanie účtu v USD a chcete obchodovať čiastočne US market ,ako aj niektoré obchodované tituliy na EUREX.Váš účet je vedený ako base v USD ale nakoľko obchodujete aj na markete ,kde sa účtuje v EURACH je potrebná spätná konverzia na USD.Ak Vaše obchody na Eurexe budú vykazovať negatívny balanc / teda mali ste stratove obchody/,bude sa Vám uskutočňovať konverzia raz mesačne aby sa vynuloval negetívny balanc na Vašom účte .Poplatok za túto mesačnú konverziu je 30 USD.K tejto sume sa pripočítava konvertný rozdiel na základe kurzu EUR/USD ku dňu prepočtu.

D. Podobná situácia ako v bode C.Rozhodnete sa pre fundovanie účtu v EURACH a chcete obchodovať čiastočne US market ,ako aj niektoré obchodované tituli na EUREX.Váš účet je vedený ako base v EURO,ale nakoľko obchodujete aj na makete kde sa účtuje v USD je potrebná spätná konverzia na EURO.Ak Váše obchody na US markete budu vykazovať negatívny balanc / teda mali ste stratove obchody/,bude sa Vám uskutočňovať konverzia raz mesacne aby sa vynuloval nagetívny balanc na Vašom účte .Poplatok za túto mesačnú konverziu je 30 Eur. K tejto sume sa pripočítava konvertný rozdiel na základe kurzu EUR/USD ku dňu prepočtu.

Z tohoto teda plynie ,že ak budete mať účet vedený v mene/USD,EUR / v ktorej sa účtuje daný obchodovaný market / USD - US Market ,EUR-EUREX/ za konverziu neplatíte.

Ak chcete obchodovať s účtom vedeným v /USD ,alebo EUR / na oboch marketoch odporúčam mať 2 účty v dvoch menách a to v USD a v EURO.



MSAMP

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, Já mam stejný problém, od 1.4. jedu na Live učtu u AMP včéra jsem udělal první obchod. No a ve výpisu co mi posílají každý den tak tak je rozpad komisí na 4 různé položky. Když je sečtu a podělím kontarktama tak mi také vychází $5,3.
Psal jsem dnes ráno p. Mirovi a zatím mi neodpověděl. dám mu ještě chvilku a potom to hodim na jejich help desk.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...