Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AMP Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

na zaciatok mam jasne definovany risk 150 USD na 2 kontrakty, cize na 1 kontrakt 75 usd
Tych 150 usd tvori presne 3 % uctu z hodnoty 5000 USD.
Obchodovat chcem intradenne, cize od otvorenia hlavneho obchodneho casu az po uzatvorenie, tj nikdy nemienim drzat poziciu cez noc.

Cize ak to zhrniem:
v AMP pri trhu ES mi zablokuju margin pri 2 kontraktoch 400 + 400 = 800 USD.
k dispozicii mam 4200 USD. ak by bol maintenance margin 2500 tak by som mohol stratit maximalne 1700 USD
(tj 5000 - 800 (blokovanych) - 1700 (maximalna mozna strata) = 2500. V tom momente by ma broker vyzval na doplnenie prostriedkov na ucte alebo by mi zavrel poziciu, pripadne mi uzatvoril jedne kontrakt aby sa uvolnilo 400 USD.
Kedze ja mam definovany maximalny risk ako som popisoval hore a neobchodujem pozicne, cize nedrzim poziciu cez noc, tj nevytvori sa gap a nemoze mi cena preskocit SL, tak vlastne mozem smelo prehlasit ze ucet 5000 mi na zaciatok plne staci.

Chapem tomu spravne?

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262
ja som myslel ze broker povoluje ze ucet mozete otvorit od 500 ci od 5000 USD a nie poskytovatel dat.
Celkom si nedokazem predstavit zacat s 500 USD. pri vstupe mi je zablokovany margin 400 USD (trh ES)
staci jedina strata (v mojom pripade fix SL 150 USD) a skoncil som, pretoze uz mi ani poziciu neotvoria.

Je nejaky rozdiel co sa tyka CQG a Zen Fire v tzv filtrovani alebo su to uplne rovnake kvalitne data?
A este ma zaujima, je rozdiel v platbach za tieto data?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: je to samozřejmě myšleno tak, že takový účet je pouze pro neomezené DEMO. Tedy, že nemusíš každý týden psát, ať ti ho prodlouží. Stejně si šetříš prachy na account a když už něco máš, tak to k nim pošleš a máš demo vyřešené. To minimum určuje AMP pro jednotlivá data, tedy aspoň tak mi to řekl Miro. Protože s CQG může obchodovat Micro FX, kde je margin 100 USD narozdíl od Zenu, kde to asi nepůjde? Nevím. Tak asi proto ten rozdíl. Data by měly být zdarma v rámci live účtu a neměl by mezi nimi být rozdíl, jak už to tu někdo dříve myslím psal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pred nedavnom tu niekto bol rozcarovany z toho ze v zmluve alebo podmienkach otvorenia uctu pisali ze musi mat minimalny prijem 20 000 usd rocne a nejaky majetok. Pisali mu chalani stade ze ak chce obchodovat a nema tento prislusny majetok a ciastku rocne tak musi potvrdit ze to proste ma , cize klamat. Ja som pozeral zmluvu AMP. (teda ak tomu spravne rozumiem a toto je zmluva www.ampclearing.com/pdf/AMP%20-%20Customer%20Docs%20-%20Individual%20Account_Czech.pdf

A tam nic take ze musim mat nejaky majetok alebo urcitu ciastku rocne nepise.

Pytam sa preto, ze ja vsetok majetok a peniaze nechavam vo firme a vyberam si len minimum. A teda nemam ako dokazat spolocnosti AMP alebo burze ze mam taky a taky majetok a tolko a tolko penazi ako fyzicka osoba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 stranger:
Mam pocit, ze tohle potvrzeni maji dano zakonem. A timto potvrzenim si kryji zada, protoze reknou, ze klient uvedl ze ma vyssi vydelek. Je to neco jako omezeni na strankach pro dospele, kde se te ptaji jestli je ti 18 let a kliknes ano/ne. Navic kdyz by tam nikdo neumel cesky/slovensky, tak by jim nejake ceske dokumenty moc nepomohli.
Takze dej proste ano, s tim ze na sebe prejimas riziko kdyby to nebyla pravda. Jsou treba pripady traderu, kteri odesli z prace a nemaji zadny prijem (ocekavaji ho z tradovani). Co oni maji psat? Proste to odsouhlasi.
Tohle nemusis resit. Stejne jako by sis oteviral ucet u ceskeho brokera, tak maji povinnost se te ptat jestli mas zkusenosti s obchodovanim, atd. I kdyz nemas a reknes ano, tak ti ucet otevrou. Je to pro jejich ochranu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ako mate riesene ucty z ktorych posielate peniaze a na ktore prijimate peniaze?
- zaujima ma predovsetkym, ci pouzivate svoje osobne ucty napriklad vedene v EUR (slovensko) alebo KC (cesko)
a z tohoto uctu posielate peniaze brokerom a tak tiez ci na ten ucet prijimate?
- alebo to mate riesene tak ze mate zalozeny ucet v cudzej mene napr USD a cez tento ucet posielate peniaze a taktiez ich aj z tohoto uctu vyberate.

Logicke by malo byt ze ucet v cudzej mene bude menej spoplatneny roznymi poplatkami oproti normalnom tuzemskom ucte.

Chystam sa zajtra do banky pozistovat si tieto informacie, ale prvotne informacie by sa zisli ako to pripadne riesite vy.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer
Věděl by mi někdo poradit? Založil jsem si minulý týden účet u AMP
s daty od CQG .Dostal jsem klíč od Ninjatrader pro live obchodování
všechno nastavil username i heslo, ale nemohu se připojit. V pátek jsem
to řešil asi dvě hodiny s Mírem S. Mám internet přes kabelovou televizi.
Neměl někdo stejný problém? Demo přes ZenFire mi normálně funguje.
Muže být problém v tom ze mám neveřejnou ip adresu? Na kabelovce jsem
se ptal , tak mě v ničem neblokujou. Díky za všechny rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád bych si ujasnil jak je to s intradenním marginem v případě že se cena vydá proti mě, tedy např. jsem-li v pozici chudší o 100$ tak už je mi blokováno více než základní intramargin?

Případně existuje nějaká mínus hranice kde se přizablokuje další část účtu? Někde jsem se na burze dočetl že se to snad zablokovává a odblokovává po 35$.

Jak to naopak funguje když jde cena mým směrem a přidává mi to např. 500$ tak mohu v zápětí otevřít jeden kontrakt tak nějak navíc nebo je nutno realizovat zisk a díky tomu lze otevřít až pak o jeden víc?

Jak se to pak chová v případě když intra otevřu 5 kontraktů čímž je mi zablokováno všechno co mám na účtě (2500$) a cena se v zápětí vydá proti mě o 500$ mínus? :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

já obchoduju výhradně US trhy a v bance mám k tomu zvláštní usd účet - abych to měl odděleno..pro tebe by se nabízelo založit si účet v eur, ale protože by se ti myslím účtovaly nějaké zvláštní poplatky za konverze měny v jednotlivých obchodech, tak to asi nebude nejlepší řešení..tj. pokud chceš obchodovat ES, tak bych určitě založil USD účet u brokera a co se týká domácího účtu, tak nevím, jestli to s poplatky nebude stejně, když bys převáděl do USA z EUR či USD..musíš se zeptat v bance, resp. najít si v sazebníku, protože ani úřednice v bance tohle často moc přesně neví (a ani nedokážou leckdy správně vyčíst informace z tabulek, které mají k dispozici - k údivu)..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll tiez budem obchodovat US trhy. konkretne ES. ine sa nechystam (zatial)
Som sa bol dnes informovat v banke kde mam zalozeny ucet tj VUB tie poplatky to nic strasne. Vlastne podla ich slov poplatky platim len ked ja posielam nieco naprilkad do USA. ale ked ja si dam poslat z brokerskeho uctu peniaze na slovensky ucet vedeny v cudzej mene tak neplatim ziadne poplatky. Co je vyhoda kedze vyberat budem viac ako tam vkladat (dufam).

Mimochodom, da sa zalozit ucet len ako fyzicka osoba alebo aj ako pravnicka napriklad s.r.o.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...