Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - nastavení programu od A do Z


Masaryk

Doporučené příspěvky

to Jirib:
Jirko, zadej si do vyhledávače market replay. Petr s Tomášem (autoři financnika) připravili pěkný videotutoriál jak pracovat s NT 6.5. Tam je vše popsáno dost detailně. Přímo tě navedou, kde si máš co nastavit. Někde se pak zmiňují i o playbacku v NT 7. Na to při hledání určitě taky narazíš.

To je nejjednodušší cesta jak ti to vysvětlit, protože je to tam i s obrázky/videem. Popisovat, kde co zmáčknout, zaškrtout či upravit je o hodně složitější.

verze 6.5. www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-playback.html
verze 7 www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader7-replay.html

Dege

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Prosím ještě někoho, zda by mi poradil, kde může být zakopaný pes. V NT7 si otevřu graf kukuřice v jednom okně září ´10 (ZC 09-10), ve druhém březen ´11 (ZC 03-11). Bohužel jsou oba grafy naprosto stejné - stejný průběh, stejná cena (jedná se o denní graf). Přes help jsem si našla, jak je to se spojováním kontraktů (merge policy). Přepnula jsem to na Do not merge, ale výsledek je velmi nepatrný. Tj stejný průběh grafu a jen jiná cena. Nějak se mi to nezdá. Očekávám, že grafy sice podobné mohou být, ale určitě ne naprosto stejné. Nevíte v čem by mohl být problém? Dege

13896

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni,

rád bych se zeptal někoho kdo má nějakou zkušenost se zálohou NT.
Měnil jsem systémový disk na PC a před tím jsem si bokem zkopíroval celou složku NT 6.5.Chci se zeptat jakým způsobem bych měl po instalaci nové ninjy natáhnout tu zálohu a jestli to půjde i do NT 7.

Víte někdo?

Díky
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stomas:
Tú zálohu bolo potrebné urobiť: File->Utilities->Backup... a následne potom „natiahnuť" do novej inštalácie: File->Utilities->Restore. Takto, keď si to skopíroval ako celú zložku, tak po novej inštalácii skús nahradiť zložku: C:\ … \Documents\NinjaTrader 6.5 tou zo zálohy. Myslím že to pôjde, ale nemám to vyskúšané.
Čo sa týka migrácie údajov medzi 6.5 a 7 tak tá je popísaná na fóre NT v: Version 7 Beta > Critical Information - Please review > Migrating Data From NinjaTrader 6.5 to 7.

Happy Trading,
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stomas:
Pokiaľ máš kompletnú kópiu adresára NinjaTrader 6.5 (toho v Documents) tak by sa ti recovery malo podariť. Aj keď odinštaluješ NT tak tam ten adresár ostáva, následne po novej inštalácii si NT berie „staré“ údaje. Takže „preplácnutím“ tohto adresára po inštalácii by to malo zafungovať. Alebo možno naopak: najskôr tam na čisté PC dať ten adresár, a potom nainštalovať NT. Neviem, treba vyskúšať.
S tou migráciou to už je iná káva. Napríklad zálohy vytvorené pomocou File->Utilities->Backup... nie sú medzi 6 a 7 kompatibilné. Oni nie sú dokonca kompatibilné ani medzi všetkými verziami 7. Riešil som to aj na ich fóre. Nakoniec som sa rozhodol že (aspoň zatiaľ) nebudem údaje z 6.5 do 7 migrovať.

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JoeeF

jj...právě si teď říkám,že tu zálohu obětuju a nahodím rovnou sedmičku,protože to dříve či později stejně budu muset udělat a,jak jsem četl na fóru,které jsi mi doporučil,tak celoá řada věcí jako indicators apod. stejně nepůjdou přetáhnout...takže nás to potká dříve či později...ale budu si pamatovat,že zálohu raději pořádně podle postupu výše..

díky
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stomas:
Dve veci k tomu:
Môžeš mať naraz nainštalovanú aj 6 a aj 7. Nesmú však byť naraz spustené (to by si musel mať dve licencie).
Ja som zatiaľ live neobchodoval zo 7. je to predsa len beta verzia a v prípade nejakých problémov by som zo supportu mohol dostať odpoveď, že som to nemal robiť. Celkom by ma zaujímalo či tu na fóre niekto obchodu live zo 7.

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joeef+all

nakonec se mi přece jenom podařilo nahodit NT 6.5 i se zálohou viz.výše,čili pouze tak,že jsem soubory přetáhl do nové Ninjy.Dělal jsem to několikrát,protože při startu mi Ninja několikrát hlásila chybu,ale teď už šlape jak se zdá korektně.
Bohužel jsem po těch pokusech ztratil přehled jestli jsem tam ty soubory vkládal po instalaci nebo instalaci do zálohy.

Každopádně mi zůstaly všechny šablony,nastavení ATM v původním stavu.Nezobrazují se mi některé indikátory(vertical scale,jecotnews z čehož usuzuji,že v NT zůstaly pouze původní Nnjovské indikátory.Ty následně kompilované jsou sice ve složce indicators,ale nevidím je v nastavení a i při pokusu o novou kompilaci to hodilo chybu.

Tomas


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...