Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - nastavení programu od A do Z


Masaryk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny:
Jelikož používám NT6.5 asi 2,5 roku a věděl sem že s ním chci začít i živě, tak jsem se připravoval i na to, že za něj budu muset zaplatit. S tím počítám i na dále. Ale když už jsem nedávno živě začal, tak mě docela udivila asi "chybka", která umožňuje používat ATM i když nemáte koupenou live licenci od výrobce software. Možná, že o tom všichni vědí, jen objevuji objevené. Ale pro případné zájemce můžu popsat jednoduchý postup, který jsem náhodou našel. Jen chci podotknout, že je to stejně jen na pár dní, než začne platit výše zmiňovaná politika výrobce.

Jen shrnutí mém situace: mám účet u MirusFutures a data od ZenFire. Licenční klíč jsem dostal mailem od brokera a neměl by umožňovat tuto funkci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hirens:

ahoj, to mě celkem zajímá. Můžeš sem ten jednoduchý postup popsat?
Jinak já si myslím, že pro obchodování futures, tak jak to tady obchoduje většina lidí by měl být Ninja i nadále zadarmo bez ATM strategií. Alespoň tak jsem pochopil to jejich oznámení, že se to týká jen obchodování přes GAIN na Forexu.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok Jardo.

Stačí když svůj NT spustíš s licenčním klíčem, které je pro simulační mód, po spuštění se připojíš k ZenFire a to pomocí přihlašovacích údajů od brokera, které máš ke svému účtu. (nyní seš - v simulačním módu ale připojen na svůj účet.)
Následně si můžeš zkusit v grafu jestli ti funguje ATM. Pokud ano, tak můžeš pokračovat.
V dalším kroku se v NT v záložce HELP proklikáš ke změně Licence Key... - tam vlepíš číslo co ti poslali k živému obchodování. Následnou hlášku odklikáš. A v grafu (CHART TRADER) by se ti měla odemknout možnost rozkliknutí mezi SIM a tvým číslem účtu. Po vybrání live účtu by měla zůstat zachována možnost použít i ATM.

Je to trochu kostrbaté, ale já tak funguji už nějakou dobu. Jen si dávej pozor, když budeš pak znova zapínat NT, musíš zase změnit na sim číslo a následně vypnout. Jde o to, aby se ti na startovací obrazovce propsal pouze SIM. A pak už aplikuješ tu změnu čísla na LIVE.

Hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

pouzivam NT6.5 len nejakych par mesiacov v SIM mode, preto neviem ci nerobim chybu. Dam nakupit 1 TF bez ATM, nasledne chcem do grafu vlozit SL a PT cez LIMIT a STOP prikaz. Tieto zadavam z hlavneho NT panelu, ked ich zadam, ich status je Initialization, avsak po par momentoch to na mna vybafne chybu: "There is no market data to drive the simulation engine". A absolutne nechapem preco. s ATM to ide OK.

Skusal som hladat v diskusii ale nic nenaslo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
nevíte prosím někdo, proč když si chci stáhnout do NT6 po přihlášení k zen-fire minulý kontraktní měsíc 09/10 pro jakýkoli trh,..např. teď jsem zkoušel FGBL, NQ,TF...tak mi to do grafu načte jen od datumu 21.7.-17.9.2010, ale při načítání zadávám do Start date a Last date..21.6.-17.9.2010...tak jak by přibližně měl být kontraktní měsíc 09/10...myslíte že je to chyba u Zen-fire??..a radši to zkusit ještě v jiný den, nebo dělám něco špatně.Děkuji.Honza.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cruyff:

Myslim ze ZenFire v posledom case uz nepodporuje vsetky historicke data a urcite nie na rozne range bary ci volume grafy. Ja sa prave pozeram na TF 09-10 od 11. Juna 2010 ale to len preto ze tieto data backtestujem a mam ich uz otvorene cca 1-2 mesiace a ulozene v NT na mojom HDD. No mal som rovnaky problem ked som chcel vidiet TF 06-10 od Marca, zobrazilo mi to len od zaciatku Maja.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZOLLINO,cruyff:

Zen-Fire historická data neposkytuje, to je záležitost NinjaTraderu. Ten přestal poskytovat historická data dále do historie než na tento a předchozí kontraktní měsíc pro NinjaTrader 6.5. Pokud chcete historická data dále do historie je potřeba použít NinjaTrader 7, kde je to podporováno myslím více než rok zpátky ticková data přes Zen-Fire a třeba připojení přes Kinetik vám zajistí historii na denních grafech od roku 2005.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj moze mi niekto poradit, ako pomocou ninjatradera robyt backtest?
aby som mohol pouzit strategiu finwin
mozem maximalne stahnut replay data, po jednotlivych dnoch, ale daju sa tie data zobrazit ako staticky celok?
a mam aj problem ked kliknem napr na nejaku sviecku tak mi neukazuje jej hig,close... udaje mozem pouzit maximalne od oka
da sa to nejako prepnut alebo zobrazit aby som si mohol kludne prechadzat data a obchody zadavat do exelu

proste ako najednoduchsie v nj robit backtest?
vdaka za ochotu a trpezlivost

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...