Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

Dobry den,

nemel by nekdo k dispozici historicka denni data e-mini trhu alespon 5 let historie, popripade kavy,cukru,bavlny,kakaa nebo pomerancoveho dzusu?

Nebo nevite nekdo jak prekonvertovat tickova data na denni.? V Ninja Trader otevru naimportovane tickove data na minutovych grafech (5,10,30,60 min) ,ale denni grafy uz mi to nezobrazi.

Jedine denni data ktera jsem nasel jsou velke S&P500,a i kdyz jsem zbecktestoval 15-ti letou historii s velkym uspechem,necitim se jako zacatecnik s timto trhem bezpecne vzhledem k memu pocatecnimu kapitalu.

diky za rady..

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
máte někdo zkušenosti s backtestováním a obchodováním futures trhu Dow Jones EURO STOXX 50 (FESX), popřípadě DAX (FDAX).
Pro backtestování bych chtěla použít ThinkOrSwim, NT, nebo , Sierru, ale nejak nejsem schopná nikde tyto indexy najít ....

Tradingu se mohu věnovat od 9:30 do 13:00.
Jestli pro mne má někdo nějakou radu předem děkuji
Eliška

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
nedavno tu Omar psal o disktrading datech, ze jsou od esignalu, $60 pack cele e-mini. Na jejich strankach se mi ale tato nabidka nedari najit:

disktrading.is99.com/disktrading/

muzete mne nekdo navest?

Jinak tento odkaz se jevi bezva:

ulozto.cz/4383654/data-nq-es-tf-ym-zb.rar

nicmene zkoumali jste nekdo kvalitu resp. jsou nejake teorie na tema odkud tato data pochazi? pripadne diky moc

-- Mirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

toto je můj první příspěvek (dotaz) na tomto fóru. Zkoušel jsem vyhledat v diskusi kontraktní měsíce, abych našel odpověď na můj dotaz: Když v NT stahuji data pro market replay (YM 12-10), tak jsou k dispozici i 1.8.2010. Nejde mi do hlavy ten druhý čtvrtek v měsíci (Kompletní průvodce úspěšného finančníka), kdy většina obchodníků přechází do nového kontraktního měsíce. Podle mě by to tedy mělo být 2. čtvrtek 09/2010. Jak to, že je možné obchodovat tento kontrakt již v srpnu? Odpověď jsem nenašel.

Moje "tušení" je toto: kontrakt se dá obchodovat třeba už v lednu 2010 a ten 12-10 je měsíc expirace. Nejsem si tím jistý.

Dále, bude mít kontrakt 09-10 jiné grafy než 12-10? (IMHO: ano - jsou to dva rozdílné kontrakty)

Možná Vám ty dotazy budou připadat zcela triviální, ale já si prostě nejsem jist odpověďmi, tak se raději ptám.

Předem díky za odpovědi
Boryna

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ty kontrakty se vzájemně překrývají. Dají se obchodovat oba. Jenomže, většina obchodníků přechází až ten daný čtvrtek - moje zkušenost až v pátek. Poznáš to podle toho, kde je větší Volume. Ale v pátek už je většina na novém kontraktu.
Graf je většinou stejný, hodně podobný, jsou v něm menší rozdíly. Ten kontrakt který ale končí, se bude vždy obchodovat za vyšší cenu.
Jednoduše si otevři ty překrivné datumy které jsi psal s kontraktem 09-10 a 12-10 (např.) a sleduj rozdíly ve volume, ceně a rozdílech grafu :). Tak jsem to zjistil já.
Historická data která někde koupíš (disktrading) jsou pospojována tak, že každý přechod na kontraktu je až tehdy kdy je v tom novém kontraktu větší volume než na tom končícím. Jak jsem psal, dle mých zkušeností je to většinou den po "přechodném" čtvrtku.

Nic složitého, ze začátku mi to dělalo ale taky dost problémů ;)

Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...