Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

Renooo

Jestli se liší ty data nějak diametrálně, tak je to asi jiný instrument, pokud jenom nepatrně je možná problem s kvalitou těch historických dat, prtože když jsem je taky porovnaval z toho Yahoo, tak mi také neseděly. Jsou to spíš jen orientačni hodnoty ;). Zkus to porovnat ještě s nejakým dalším zdrojem. Kvalitní data poskytuje např. Zen-Fire. (moje zkušenost ) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,

na obrazovku NT6.5 sa snazim dostat historicke data pre trh TF, ak si zvolim TF 06-10, zobrazi sa mi historia iba do 1.3. cize nejake 3 mesiace dozadu. Pricom na seriozny backtest treba aspon rok. Ako sa dostanem k tymto rocnym datam? Cez kombinaciu NT6.5+ZenFireDemo?

Bola tu moznost kupit data TF od disktrading.is99.com/disktrading/. Ak by som chcel napr data za 31.May 2009 - 31. May 2010 pre trh TF. Co by som mal asi pytat?
Ide mi o to, ze pocas roka existuje viacero TF kontraktov. Napr TF 03-09, TF 06-09, alebo TF 12-09. Potrebujem si kupit vsetky tieto data alebo mi stacia data pre jeden z tychto kontraktnych mesiacov? Alebo je nutne kupit ich vsetky pre rok 2009 a potom pospajat do jedneho kontinualneho?

Presiel som toto vlakno aj vlakno NT6.5+ZenFire. a nie celkom jasne, preco nevidim data rok do zadu. Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZOLLINO:

a co zkusit zadat do NJ např. kontrakt 03-10 a natáhnout si další 3 měsíce a pak 12-09 s dalšími 3 měsíci a tak si poskládat např. celý rok. kam až tě NJ pustí do historie. Abys tu historii viděl, tak musíš změnit kontrakt. Každý se obchoduje jenom přibližně 3 měsíce, takže musíš měnit kontrakty aby sis poskládal celý rok.
A pokud ti to nebude stačit, tak na fóru je popsán i způsob jak se s NJ dostat i do delší historie, než kterou aktuálně nabízí. Stačí jenom hledat.
A jenom tak mimochodem, přečti si pravidla fóra jinak budeš mít kvůli mailu další kontakt s adminem.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den všem traderům,
v programu Track and Trade 5.0 jsem si zback-testoval pár let dozadu a vytvořil svou strategii. Účet jsem si zřídil u OEC (open e cry) a začal pro obchodování používat jejich grafy. Potřebuju jen přesné Open,High,Low a Close dne, ovšem tady jsem narazil. Track and Trade 5 má data dost zpožděná. Potřebuju je hned při otevření ropy a zlata (24:00), Track and Trade Live má někdy stejné hodnoty jako program přímo od brokera, ale někdy taky úplně jiné, navíc po konci obchodování má jako close dne poslední cenu, ale za den má jako close dne Settle. Takže ted se začínám obávat, že celé backtesty jsou bezcenné, protože hodnoty (O, H, L a C) mohou být docela mimo realitu. Potřebuju přesný Close a Open následujícího dne a každý tik je velmi důležitý, protože rozhoduje, jestli to shortuju nebo longuju. Nemáte náhodou někdo podobnou zkušenost? Nebo jak byste tento problém případně řešili?
Předem děkuju za Váš čas a ochotu odpovědět. Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery,

mám otázečku ohledně používání historických dat (stáhnutá dat ve formátu .txt ze zen-fire) v NT. Data jsem přez historical data manager importovala do NT, vidí je v záložce edit, mohu je rozbalit jak chci jenže to je tak všechno co s nimi umím udělat. Nevím jak na to, aby se mi nahrála do grafu nebo do download replay data v NT 7.0. Už jsem podobnou otázku tady našla, ale nenašla jsem na ní odpověď (pro admin - hledla jsem nejdříve, hledala...:-) ale už hledám týden a kde nic tu nic. Tak prosím zkušenější o radu.

Moooc děkuji za pomoc a trpělivost se začátečníky:-)

Daniela

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím a omlouvám se jestli jste to již někde uveřejnili.
8.6.10 jsem byl na e-mini 2 kde byla prezentována služba Open Tick ve spojitosti s Ninja Trader. Na stránky Open Tick se mi z odkazu článku finančníka nedaří dostat a na google je info, že Open Tick už několik měsíců nefunguje.Možná jen špatně hledám.
Díky
Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim dusan.x2,

uz druhy den, se snazim zprovoznit historická data v NT, ale nedaří se mi. podle tvého návodu bod 1. - bez problémů jsem soubor uložila do documents/ninjatrader7/db/data. V instrument manageru jsem přidala do levého sloupce trh ER2 ##. Zapnula jsem external data feed, a pak jsem se dostala do data series v jiné podobě než jsi mi poslal ve screenu (ten je asi z NT6.5?), ale poté co jsem navolila custom range objevila se mi i tady kolonka na start day a finish. Rozbalila jsem si tedy ten soubor s daty a našla první a poslední den a vyplnila a.....pokaždý se mi ukáže prázdný graf!!!Zkoušela jsem všechno možné i nemožné a výsledek pořád nulový, tak mi nezbývá než zase přijít s prosíkem o radu jestli tě nenapadne v čem dělám chybu.

Moc děkuji

Daniela

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...