Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

pelav,

tak to vůbec netuším jak to s daty u SR je. V principu bych dokázal vytvořit plugin pro převádění dat do jiného formátu, ale záleží na řadě věcí. Jestli jsou data v samostatných souborech (pro titul) a jestli je datový formát takového souboru nějak zjistitelný.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Aleš, Radim2:

S tím SR jsem si to myslel, že to tak bude. Škoda.
Chtěl jsem taky zkusit nějakou jinou platformu do které bych si stáhnul ticková data NQ, která tady o pár příspěvků výše avizoval "jkr", ale to mi taky nějak nejde.....

Každopádně pánové, díky za info……
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Kanosi: Skúšal som spájať historické data ako si raz napísal - " V Ninjovi dáš Tool-Historical Data-Merge. Spojovat budeš vždy nějaké dva kontraktní měsíce. 1. zvolíš instrument, kontraktní měsíc a nastavíš datumy od-do daného kontraktního měsíce, 2. zvolíš kontraktní měsíc do kterého se bude časový úsek (ad. 1) kopírovat, 3. dáš Merge a čekáš. Pokud chceš přidat další kontraktní měsíc změníš akorát bod 1. a spojuješ s 2..." ale Ninja mi hlásil error. A ešte mám otázku: Dal som reloadnúť historická data, následne exportovať ale každý posledný mesiac kvartálu ( t.j. marec, jún, september, december a aj marec 03-10 sa mi načítali a uložili data len do 18. v mesiaci.. :(

12949

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to abrams:
V Merge Historical Data INTO musíš vybrat konkrétní kontraktní měsíc do kterého chceš kopírovat. Tzn. chceš spojit třeba 0309 a 0609, tak musíš dát merge historical data 0309 INTO 0609.
Jinak tvůj druhej problém bude asi ten, že futures kontrakty se neobchodují věčně, mají nějaký LTD (Last trading day), kdy se přestávají obchodovat.
Snad jsem odpověděl dostatečně. Pokud se v něčem pletu, tak ať mě doplňte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím:)

Mám malou prosbu a snad můj příspěvek konečně správně zařadím do diskuze. Potřeboval bych sehnat ticková data pro e-mini russell 2000 za odbodí od 1.1.2005 do 30.4.2006. Nevíte náhodou někdo, kde by se tato data dala koupit nebo sehnat?

Všude kam jsem se obrátil, tak jsem zatím neuspěl.

Děkuji za jakoukoli radu nebo tip.

Zhymll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zhymll:

prosím, nevkládejte stále stejný příspěvek dokola...raději zkuste příště projít pár vláken a určitě najdete spoustu odpovědí..chce to jen trošku času a vynaložené práce..

data můžete např. koupit od Disktradingu, se kterým tu lidé mají dobré zkušenosti: www.financnik.cz/forum/read.php?3,152263

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michl-admin

Díky za odpověd'.

Musím říci, že jsem nad tím strávil hodně času a romumné odpovědi jsem se nikde nedomohl. A fórum pro mě není dosti přehledné abych věděl kde můžu položit tento dotaz. Omlouvám se proto za opakování zprávy, ale tato informace je pro mě dosti důležitá. Jelikož i poskytovatelé dat si mě přehazují jako horký brambor.

O Disktradingu ještě nevím, zkusím. Díky.

Zhymll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Zdravím všechny,
mám dotaz (prosbu) ohledně objasnění nesrovnalostí u trhu Nikkei 225.
Porovnávám historická data, myslím si stejného instrumentu:

Ze stránek finance.yahoo.com/ jsem stáhnul data tickeru - N225.
A v programu TOS zobrazuju ticker /NKD

1) Nevím, jestli se jedná o stejný instrument ???
2) Pokud ano, data mi nesedí.

Data z yahoo tipuju jsou z pevně daných obchodních hodin dne a data v TOS jsou za celý den, tzn. od půlnoci do půlnoci.

Budu moc vděčný, pokud mi toto někdo objasní.
Děkuji mockrát.

Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...