Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

Zdravím,
nevíte prosím někdo, proč když si chci stáhnout do NT6 po přihlášení k zen-fire minulý kontraktní měsíc 09/10 pro jakýkoli trh,..např. teď jsem zkoušel FGBL, NQ,TF...tak mi to do grafu načte jen od datumu 21.7.-17.9.2010, ale při načítání zadávám do Start date a Last date..21.6.-17.9.2010...tak jak by přibližně měl být kontraktní měsíc 09/10...myslíte že je to chyba u Zen-fire??..a radši to zkusit ještě v jiný den, nebo dělám něco špatně.Děkuji.Honza.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

akurat sa mi podarilo stahnut nejake data russel 2000 z yahoo , len sa v tom nevyznam na yahoo maju skratku RUSSELL 2000 INDEX (^RUT)
je to to iste ako e mini russel 2000 TF ?
na pohlad sa cena priblizne zhodovala s dnom stiahnutym cez nj7
aky je v tom rozdiel preco sa to oznacuje inac?
mohol by mi niekto pekne vysvetlit ako mozem zohnat na testovanie data na system FINWIN
a este jeden detajl co presne znamenaju tie cisla za TF 12 10 napr.?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
index ^RUT z YAHOO je primarne urcen k obchodovani opci a jako takovy neni obchodovan primo na burze. Je slozen ze stejnych akciovych spolecnosti jako TF. TF ma obchodni mesice mezi kterymi se hodnota indexu muze mirne lisit podle likvidity jednotlivych mesicu a jejich expiry. TF se da tedy primo nakoupit a prodat na burze. RUT nic takoveho nema - je to kontinuelne plynouci hodnota ciste urcujici jaka je "prumerna cena" podkladovych spolecnosti (RUT se pocita primo z hodnot titulu akciovych spolecnosti ktere ho tvori).

Hodnota RUT a TF by mela byt blizko sebe, protoze jsou "postaveny" nad stejnym setem akciovych firem i se stejnou vahou. Nejsou ale obecne stejne.

TF 12 10 lze prelozit jako produkt 'TF' s expiry DECEMBER 2010 (prvni cislo kontraktni mesic a druhe cislo rok). Nekdy se take oznacuji kontraktni mesice pismeny napr. se da uvedeny mesic napsat TFZ0 (vice je mozne se dozvedet napriklad na strankach burzy CBOE/CME).

Obchodovane indexy jako TF, ES, NQ a dalsi se obecne nedaji stahnout z verejneho zdroje ale jsou placena.

Historicka data se daji myslim zpristupnit pokud se zaplati mesicni pronajem na program Sierra Charts. Vlastni zkusenost s tim ale nemam. Postup jak zaplatit program je na tomto server v relevantnim vlakne.

LS

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:

prosím, nevíte někdo, kde se dají sehnat data OPEN, HIGH, LOW a CLOSE z trhu NQ (3 či 5 min.) řekněme hodně do historie, například z 4.9.2009 (jen příklad), kdybyste o zdroji těchto dat věděli, budu rád za odkaz či radu, potřebuji tyto hodnoty k výpočtu pivotů, našel jsem jen tohle:

www.nasdaq.com/aspx/historical_quotes.aspx?symbol=NDAQ&selected=NDAQ

ale ty hodnoty tam se mi neshodují s hodnotama, který mám (zenfire), tak nevím, kde sehnat nějaký oficiální historický čísla (hodnoty), díky!!!

michal..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý obchodnický den, zhaním historické (bar) grafy několik let dozadu (nejlépe: C, O, W, BO, LC, LH, LB, SB, DX,… v obrázkové formě). NT + zenfire nemám tu možnost vyzkoušet, pač mám sdílenou IP, tak bych vás chtěl požádat, jaká další alternativy jsou k mání? (případně i za přijatelný peníz)

Prolezl jsem skoro celého strejdy googla, ale bez větších úspěchů (zde tfc-charts.w2d.com jsou historické grafy, které nejsou moc použitelné - je to moc malé).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

denní grafy : www.geckosoftware.com/, nainstalovat software "Track 'n Trade".
(Odkaz na instalaci : www.trackntrade.com/futures/live/).

14 dní lze aktualizovat dle aktuálního stavu, pak už aktualizace není možná (pro stávající instalaci - registraci). Používat s naposled zaktualizovanými daty lze i potom.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
tak som skusal tie data pre TF co tu boli zozipovane zopar stranok do zadu, a pokusal somsa ich natiahnut do NJ 7, ako tam boli tie rady,
rozbalil som subor, kontraktny mesiac v txt som skopiroval do zlozky data,
v import dat som ho naimportoval, aj mi pekne ukazalo ako to nacitava, vsetko
pripojil som sa k external data feed , potom aj na replay, kontraktny mesiac som si pridal v instument, ale ked som daval zobrazit graf tak ani v jednom pripade sa mi to nepodarilo,
moze niekto komu sa to podarilo dat jeho postup pre NJ7 , prosim
diki

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...