Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu


tomnes

Doporučené příspěvky

Kamco003

Ano najprv si musis stiahnut do pocitaca ako som pisal cez kartu download, treba dat pozor na oznacenie kontraktov a na spravny datum. Ak tam nevies najst symbol ktory si chces stiahnut, musis si ho najprv pridat cez Tools - instrument manager.
Mne napriklad tie data stahuje do adresara Ninjatrader 7 , ktory mam v Mojich dokumentoch v pocitaci. Tento adresar by mal ninja standardne vytvorit pri instalacii, su tam ulozene aj workspace, template a ostatne veci. Tie data ktore stiahnes su tam, lenze nie su v takej podobe aby si s nimi mohol pracovat. Data su ulozene vo foldri db a su rozdelene dalej na tick, minute a day. Mozes si to skontrolovat. Ked si stiahnes do pc co potrebujes, potom mozes vyexportovat to co si si stiahol. ja si preto vediem taku malu tabulku v OneNote, aby som mal prehlad ze ake data mam stiahnute a ake nie. Standardne ale stahujem day, tick a minute data a zaskrtavam iba volbu last.
Takze este raz potom co si data stiahnes cez kartu download , prejdes na kartu export a vyexportujes si to, co si si stiahol. Je to textovy subor. Mozes ho otvorit aj v excely a cez menu data - text to columns si ho upravit do podoby ze v kazdom stlpci budes mat samostatny udaj. datum , open, high, low, close, volume. Tak mozes dalej s datami pracovat.

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dakujem krasne za presny opis uz teraz viem presne ako co. :D som nevedel ze kam to uklada presne lebo len napisalo download a nikde nic prehladaval som na c-cku v priecinku NT7 tam nic ale ma nenapladlo ze to spravi priecinok este aj v mojich dokumentoch, super rada by som bol strateny, dumal ako sova nad tym bohvie ako dlho. :D

Dik aj za to inak ako data dostat v exceli do samostatnych riadkov lebo toto ma tiez trapilo, si presne trafil co som potreboval :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel

Je to znama chyba alebo bug v ninjatraderi, ide o to ze vyvoj NT je pomalsi ako vyvoj v TWS, Posledna verzia NT bola robena na spolupracu s TWS verziou 917, vsetky ostatne novsie verzie ti Ninjatrader odmietne, cital som to niekde na NT fore.
Da sa to vsak obist jednoduchym figlom a tym je, ze ked si vytvaras account connection pre interactivebrokers tak namiesto IP adresy, ktora tam je myslim nejakych 127.0.0.... zadas ip adresu tvojho stroja. IP adresu tvojho stroja zistis cez menu Start - run - cmd - ipconfig, zadas ip adresu z command okna a dokoncis vytvorenie account connection ako obycajne. Username ani password nemusis davat.

Ja si TWS zapinam este predtym ako zapinam NT, ked sa budes pripajat na interactivebrokers connection co si si prave vytvoril, vyskoci ti v TWS okno, ktore sa pyta ci akceptovat prichadzajuce spojenie. Das yes a je to. Mne to takto funguje uz velmi dlho a mam to z Ninjatrader fora.

Dalsia vec je ta ze IB data nie su v real-time casovo oznacene, to znamena ze s kazdym tickom neprichadza do pocitaca cena spolu s casom ticku ale iba cena, Vacsina kvalitnejsich dat ma pri kazdom ticku aj casove oznacenie ale IB nie.
No a kedze ninjatrader pracuje s casom v tvojom pocitaci, musis si ho nastavit a synchronizovat s casom aky je na burze +/- casovy rozdiel. Napriklad moj pocitac dokaze bez synchronizacie ist za 6 hodin o 10 sekund pozadu a to uz tie data trosku zmeni. Samozrejme ked das reload dat tak ti budu ukazovat presne ako zen-fire alebo cqg ale real-time su trosku ine. Backfill z IB je uz casovo oznaceny podla casu burzy.




(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

t.o.m.
díky moc za radu, s tou ip adresou mi to nešlo, tak jsem přeinstaloval na 917, jen se tě ještě zeptám na ty data. Neřešilo by problém, kdybych se připojil napřed k Zen-Fire a pak k IB? Někde jsem četl, NT zobrazuje data prvního z poskytovatelů, ketrý je dole na liště. Takhle připojit mi jde mám multibrooker licenci.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím,

od té doby co přestalo fungovat demo přes Zen-fire, jsem založil demo účet u AMP a data přes CQG. Vyplním jméno a heslo v Ninjovy, ale jak dám připojit, tak se hodí klasická windows hláška: V aplikaci Ninjatreader došlo k chybě a je třeba ji ukončit, nevíte prosím co s tím?

Zkoušel jsem restart, reinstall Ninjy, ale pořád to stejné, díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sobo, prisiel ti email kde popisovali convertovanie dat na cqg?
ak nie tak prikladam instrukcie

Steps to convert current Live accounts to CQG

I. Convert NinjaTrader Live Key: www.ninjatrader.com/LicenseKey-Conversion-CQG.php

II. Convert to CQG username/password: www.ampclearing.com/cqg_conversion.html
Once received by the trade desk, they will process the conversion and an email will be sent with
the new CQG user name and password.

III. Convert/Adjust your current live connection in NinjaTrader to CQG.

In order to set this up you will need your new CQG user ID and password.

1) Start NinjaTrader

2) From within the Control Center window, select Tools-->Account Connections...

3) In the Account Connection Set Up window, press Add...

4) Click on Next, name the connection AMP Live and select CQG as the Provider

5) Backup data feed connection: ""

6) Select "Enabled" for historical data

7) Enter the user name/password check "include Index Data"

8) Complete the wizard

9) From the Control Panel, select File->Connect->AMP Live and give it a few seconds to connect. You will see a green box in the lower left corner of the control panel that says "Connected - CQG."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...