Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Aktualizované info o systému FinWin: obchodování na TF


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

BIackRider Napsal:
-------------------------------------------------------
> Omylem sem prispevek odeslal predcasne takze
> pridam, ze backtest provadim pomoci AOS s tim ze
> vsechny obchody nasledne projdu rucne. Diky rucni
> MAE/MFE analyze sem pak dosel k SL 140 a PT 700.
> Jen me prekvapilo, ze za ty necely tri mesice to
> provedlo jen 15 obchodu, coz je na poradnej
> backtest dost malo.


NEdiv se máš jenom jeden pattern.
Na jeden pattern jsou vysledky přímo skvělé.
Zajímalo by mě jaký jsi jel timeframe.
Opravdu mě překvapuje ten průměrný ziskový obchod 700 USD při stoplosu 140 USD, moc zajímavé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento clanek je urcite rajskou hudbou pro lidi kteri maji deprese z financni krize a soucasneho "zmeny" u russelu...sam jsem na tom driv nebyl jinak, ale protoze obchoduji fulltime musel jsem se s tim proste poprat...stravil jsem s ER2 veskery svuj dosavadni screen/trading time tak i proto jsem verny TF(nebo to byla lenost nebo neschopnost se asimilovat?), ale dal jsem si urcitou sledovaci prestavku(kde jsem zjistil jak je opravdu psychicky slozite neobchodovat a plne jsem to pochopil az po nekolikerych zcela impulsivnich ztratach). Zkousel jsem pouze volume charts u kterych se mi proste libi moznost odpocitavani a tim i urcita vetsi moznost presnejsiho vstupu na zaklade backtestu...ale libi se mi koncept range bars takze jsem si dal za ukol udrzet si podobny range jako u er2-2000vol. Moje voditko bylo se dostat do podobneho prumerneho ATR na vol2000 s periodou 5000(zhruba za mesic a pul prumerne atr na 1 bar), coz bylo u ER2 vzdy kolem 1.8...tyto hodnoty vykazuje trh TF na hodnotach blizko kolem 800vol...na rychlejsi tempo jsem si zakratko zvykl...Vstupni signaly nevidim jako vellkou vedu-naprosto jednoduchy Finwin s peclive vybranymi swing filtry-kdyz finwin vysel na sveto sveta trvalo mi nekolik mesicu nez jsem jej nakoukal a upravil do podoby kdy jsem mohl opustit svuj do te doby obchodovany system zalozeny na cci divergencich...svoje teziste vidim v dokonale exekuci jednoducheho systemu zalozeneho prevazne na MM(vystupy, vystupy, vysupy, Position sizing) a skalopevne konzistentni exekuci predem pripraveneho systemu jako celku(jednoznacne nejdulezitejsi cast, ale to si clovek asi musi prozit)->s uspechem pouzivam fixni individualni profit tarety(logicke hodnoty trhu-globex pivoty, swingy) pro druhou porci kontraktu pouzivam 123Mplay exit a uz pri hooku posunuji na BE-5(ale tady je nekdy diskrecni pristup na miste zvlast v pripade silne prekazky jako je globex pivot nebo DT/B na globex pivotu. dale koukam na denni graf a na vol20000 kde ziskavam vetsi prehled o trhu jako celku...Opravdu mam rad veci simple a s timto jednoduchym pristupem se da opravdu krasne vydelat. Osobne obchoduji uspesne live teprve 1 rok a neobchoduji zatim zadne zavratne mnozstvi kontraktu, takze nemuzu uplne rici, ale co se tyce me zkusenosti se slipage tak nejak nepozoruji rozdil oproti ER2. Mohu rozhodne doporucit, trh se hybe moc pekne i kdyz jak rika tomas taky jsem docela namlsany rychlym trhem, uvidime co prijde dal. O to zajimavejsi je si uvedomit ze v prozivani cehokoliv neni dulezite co se bude dit, ale byt pripraven na cokoliv co se objevuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to thomaz:
www.edisk.cz/stahni/29454/FinWin0v.cs_2.85KB.html

Vsechny podminky krome posledni vychazej z toho co rikali Tomas s Petrem na e-mini kurzu a v knize 'Jak se stat intradennim financnikem' v souvislosti s FinWinem. Posledni podminka byla zminena na e-mini v souvislosti s jinym systemem, ale prisla mi ze by mohla fungovat i tady a odstranila 3 ztratovy obchody.
Proste sem vzal skripta z kurzu a prepsal slova do NinjaScriptu a pak udelal MAE/MFE analyzu a upravil SL/PT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jenaL:
Ahoj, skvělé :-) já taky jedu live a zrovna řeším "Problém" zvaný MM asi v tom smyslu jak ho uvádíš ty... chtěl jsem tě poprosit, jestli by jsi se mi nemohl ozvat na email radusor12 na seznamu... nebo popřípadě zde uvést nějaké tipy na MM , který ti pomohl, nebo který se ti nejvíce osvědčil...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Tomášovi za velice přínosný článek.Myslím, že je velice dobré udělat po nějaké době kvalifikované shrnutí dané situace v ID obchodování (vše se vyvíjí), zvláště v dobách nestandardních. V této době jsen zkoušel i NQ, ale postupně se vracím k
TF i když, dle mého názoru, je zatím plnění horší než u ER2.

Ať se daří.





Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...