Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

BacktestHelper


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 723
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Láďo, ten Tvoje nová verze mi docela zamotala hlavu. Možná jsem jediný, ale úplně jsem nepochopil, co jsou to za hodnoty a kam se mají zapsat: korekce 1, korekce 2. Ale halvně nová verze backesteru zapisuje do sloupečku B datum včetně času. Jenže Backtestr v některých vzorcích (drawdown, počet ztrátových/ziskových dní) porovnává mezi sebou hodnoty ze sloupečku B. Takže například 2.1. by se mělo rovnat 2.1 , ale nerovná protože celá hodnota je 2.1.2009 17:24:21 versus 2.1.2009 17:36:41. A já už jsem si říkal, že zase nějaká chyba v Backtesteru, kontroloval jsem vzorce a pořád nemohl přijít na to proč mi to háže nepravdu když to má být pravda. :S No docela jsem se s tím natrápil. Spravíš to ?
Helper se teď bezesporu lépe ovládá a s více výstupy na price ceně půjde použít i pro ten můj připravovaný obchodní deník, tedy za předokladu, že by šly na price ceně doplnit všechny hodnoty tedy i na entry. Mně osobně by se asi nejvíce líbilo, kdyby to bylo udělané tak, že mám očíslované hodnoty dejme tomu jedna až šest a u každé hodnoty si můžu zvolit jak se bude jmenovat a jaká hodnota se tam zapíše (high, low, close, open, price) Bylo by to maximálně univerzální a přehledné a použitelné pro jakékoli druhy zápisu a backtesterů popříadě obchodních deníků.
Jo s tím backtesterem jsem si taky trochu naběhl, už jsem na to strávil času něurekom. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar Tome ...


>> Ahoj Láďo, ten Tvoje nová verze mi docela zamotala hlavu. Možná jsem jediný, ale úplně jsem nepochopil,
>> co jsou to za hodnoty a kam se mají zapsat: korekce 1, korekce 2.


Jedná se o funkci na přání uživatele RMKomodity ... jak tato fce funguje by jsi měl pochopit z jeho příspěvku na www.financnik.cz/forum/read.php?14,119624,page=6


>> Ale halvně nová verze backesteru zapisuje do sloupečku B datum včetně času. Jenže Backtestr v některých
>> vzorcích (drawdown, počet ztrátových/ziskových dní) porovnává mezi sebou hodnoty ze sloupečku B.
>> Takže například 2.1. by se mělo rovnat 2.1 , ale nerovná protože celá hodnota je 2.1.2009 17:24:21 versus
>> 2.1.2009 17:36:41. A já už sem si říkal, že zase nějaká chyba v Backtesteru, kontroloval jsem vzorce a pořád
>> nemohl přijít na to proč mi to háže nepravdu když to má být pravda. :S No docela jsem se s tím natrápil.
>> Spravíš to ?


S oddělením data a času jsem si chvilku hrál, ale bohužel jsem nepřišel na řešení. Do buňky ukládám hodnotu ve formátu DateTime, který je kompatibilní s Excelem a obsahuje právě obě hodnoty jak data tak času ... je to většinou double číslo, které následně Excel může různě naformátovat. Např. zobrazit jen rok nebo jen celé datum ... to už záleží na tom jak si to kdo s formátuje ... proto se mi nakonec jeví výhodnější nyněnjší způsob. Tento způsob taky řeši problémy s hlašením jako že číslo je v textové podobě atd, viz příspěvky výše.
Podle mě, musí být v Excelu k dispozici funkce, která by Ti vrátila právě třeba jen den a měsíc přeformátováním hodnoty buňky. Místo čtení obsahu buňky přímo, což je zřejmě jen text.


>> Helper se teď bezesporu lépe ovládá a s více výstupy na price ceně půjde použít i pro ten můj připravovaný
>> obchodní deník, tedy za předokladu, že by šly na price ceně doplnit všechny hodnoty tedy i na entry.


Hodnoty PRICE můžeš použít i jako entry! Můžeš použít i jakoukoli z OHLC hodnot ... jaká hodnota bude použita záleží na tom, jakou z cen máš označenou ... rámečkem ...
Možnost "Vychozi hodnota vstupu/výstupu" v Nastavení jen udává ... která z cen bude automaticky zvýrazněna po změně aktuálně zobrazené úsečky ... tzn ... po kliknutí v grafu ....


>> Mně osobně by se asi nejvíce líbilo, kdyby to bylo udělané tak, že mám očíslované hodnoty dejme tomu jedna až
>> šest a u každé hodnoty si můžu zvolit jak se bude jmenovat a jaká hodnota se tam zapíše (high, low, close, open,
>> price) Bylo by to maximálně univerzální a přehledné a použitelné pro jakékoli druhy zápisu a backtesterů popříadě
>> obchodních deníků.


Při tomto řešení bysme přišli o možnost jakou je třeba automatické počítání MAE a MFE ... hodnoty se počítají vzhledem k hodnotě vstupu, H a L cen úsečky a směru obchodu ... automaticky se také počítají hodnoty korekce ... u obecného řešení, které popisuješ by se to dost dobře nedalo provést ...
Automatické vyčtení hodnot MAE a MFE je z mého pohledu pohodlnější než u každé úsečky hlídat hodnotu H nebo L a podle směru obchodu si ji zaznamenávat

Další věcí je, že čím obecněji daný problém řešíš, tím více času to "spolkne" ... tím jsem se dostal k poslednímu odstavci ...


>> Jo s tím backtesterem jsem si taky trochu naběhl, už jsem na to strávil času něurekom.


Je mi to úplně jasný ... původně jsem si BH dělal pro svou potřebu ... když jsem se rozhodl poskytnout BH zde na finančníku ... musel jsem dotáhnout spousty detailů ... které staly dost času ...

Proto jsem se také rozhodl do BH začlenit možnost dobrovolného příspěvku ... protože ten čas opravdu něco stojí ...

UŽIVATELŮM, KTEŘÍ PŘISPĚLI NA VÝVOJ BACKTESTHELPERU TÍMTO DĚKUJI !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono to s tím datem s časem není tak jednoduchý. Když nastavím formát buňky tak, aby zobrazoval jen datum na funkci porovnávání buněk to nemá vliv. I když buňky vypadají stejně, excel je porovnává, jako by byly zobrazené celé. Nenapadá mně, jak by se to dalo vyřešit. Dal jsem dotaz do excel vlákna, snad mi někdo poradí, ale přeci jen, fakt by to nešlo, aby se do sloupce B zapisoval pouze datum ve formátu DD.MM.YYYY bez času ? Moc by mi to helflo a ostatním asi taky. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Datum v Excelu je vlastně číslo představující počet dní buď od 1.1.1900 (s chybou kvůli kompatibilitě s původním Lotus 1-2-3) a nebo od 1.1.1904 dle interního nastavení. Čas je zlomkem dne. Proto je možné použít fci CELÁ.ČÁST(), která odřízne desetinná čísla, tedy čas. Snad to pomůže.
Jinak skvělá práce!
Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Láďo, odpověď jak to udělat v excelu jse sice dostal (www.financnik.cz/forum/read.php?3,86047,123040#123040) , ale obnášelo by to docela hodně práce. Ale halvně, každým dalším vzorcem, každým dalším sloupcem Backtester bobtná a spomalují se tím výpočty. Po přidání positon sizingu narostl téměř o dvojnásobek. Zkusíš to teda nějak obejít, nebo musím já ?

Díky za podporu. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...