Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader market replay - playback data


Lucínek

Doporučené příspěvky

Dobry den,

prosim Vas vedeli by ste mi poradit preco mi nejdu prehrat replay data? precital som celu diskusiu a takyto problem som tu nevidel. Stiahnem ich normalne FILE -> Utilities -> Download Replay Data, ukazuje mi, ze stahuje, ked su stiahnute, tak dam File -> Connect -> Market Replay Connection a graf mi ostane prazdy. Mal som pritom nastaveny dobre kontraktny mesiac, trh, datum vsetko. Niekedy mi to ide, ale povacsine nie.

Dakujem velmi pekne za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 224
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dejvo:

nerozumím, jak je možné, aby to někdy šlo a někdy ne..to spíše vypadá na nějaký problém v nastavování..pokud jednou data máte stažené, pak musí jít vždy..nejlíp přiložte screenshoty obrazovek při stahování při stahování replay dat a data series při výběru otevíraného grafu..tam snad najdeme tu chybu..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejvo:

pravděpodobně bude chyba v tom, že nemáte nastavenu "Session template" - nastavte si ji např. na 24/5...pak by to mělo fungovat..pak si můžete i vytvořit v TOOLS a SESSION MANAGERu vlastní templaty..

jinak je taky dobré stáhnout si více dní dozadu, aby se vám zobrazila i minulost (ale nevím, jestli se graf tvoří z historických nebo replay dat, takže se budou možná muset stáhnout přes data feed)..

jeanpaulcz:
nene, replay stahuje výhradně ticková data - buď level I nebo II (odlišná hloubka trhu)..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejvo:
aby se graf začal plnit musí se na Replayi taky zmáčknout Play. Jinak na tom Tvým žádnou jinou zradu nevidím. Někdy(pravidelně) po prvním zmáčknutí Play to šrotí s procesorem na plný plyn (asi hlavně v případě L2 dat a dlouhé "historie", Ty máš 5 dní "Days to load" což zas není tak moc (ale každopádně se dozadu stejně nic nezobrazí, za určitých podmínek jen ten poslední den) a tak to chvíli nic nedělá (stačí si zobrazit vytížení CPU které např. já mám stále před očima vlevo dole asi na 3x výšku hlavního panelu. Takže se graf začne tvořit až tím přehráváním, někdy, mimo hlavní obchodní hodiny, si to třeba na začátku 500x zrychlit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem velmi pekne za rady, ale nepomohlo mi nic. Nastavil som session template na 24/5 a nic. Ja vidim v zradu v tom, ze ked otvorim chart, tak uplne v hornej modrej liste okna mi neukazuje datum ktory obchodujem , ale je to prazdne. Ked mi to minule islo, tak v tej liste bol aj datum a cas, ktory sa menil posunutim kurzoru v okne replay. Skusal som vselico, ale fakt neviem, kde moze byt zrada ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NT má nějaký bug

Při stahování replay dat jsem se setkal s tím, že někdy se data nestáhnou. Totiž vypadá to, že se stahují ale nakonec se nezapíšou do databáze. Zkontrolovat je to možné po pravém kliknutí na Replay panel a z menu vybrat available data.

Další kontrola je možná v adresáři, kde je NT nainstalovaný - databáze je ve složce:
..\NinjaTrader 7\db\data
Pokud data existují nachází se zde v podadrešáři pro daný den (ve formátu RRRRMMDD) soubor s daty pro danou komoditu např.
..\NinjaTrader 7\db\data\[bold]20120308\ES 03-12.ntm[/bold]

Po několika pokusech jsem zjistil, že záleží na tom jak zadávám datum pro stažení. V okně, kde se startuje stahování se postupně zadává měsíc den a rok. K chybě dochází tehdy, když zadám např jenom měsíc a hned potvrdím stahování enterem. Pokud před stadováním postupně zvýrazním všechny pole datumu (pohybuji se stiskem Tab na klávesnici) tak vše proběhne v pořádku. Je možné že při použítí myši by se to nestalo ale to mě zdržuje. Mám to opakované potvrzené a dál to zkoumat nebudu. Třeba to někomu pomůže i takhle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal:

1) File -> Utilities -> Download Replay Data
2) vyberem trh, datum , kontraktny mesiac ( YM 6-12 )
3) stiahnem data
4) File -> Connect -> Market Replay Connection
5) File -> New -> Chart
6) v Data Series si vyberiem zelany trh (YM), timeframe
7) kliknem pravym tlacitkom mysi na Replay panel, vyberem datum a cas
8) PLAY
- graf ostane prazdny bez jedinej sviecky a bez indikatorov, ktore mam vopred navolene.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michal:

Dakujem Vam velmi pekne za radu, stiahol som data od 19.3.2012 do 23.3.2012 a ide to. Skusil som stiahnut aj 16.3.2012 a 26.3.2012 a to uz neslo. tak by som sa chcel opytat, ze ci na zobrazenie treba stiahnut cely tyzden alebo ked stiahnem 1 den v tyzdni, tak musim nastavit v data series ,, days to load 1 ´´ ? Ale kazdopdne Vas sposob funguje !

Dakujem este raz za Vasu trpezlivost

Dejvo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejvo:
otevři si na příslušný trh ještě DOOM (třeba i oba co tam jsou), ten si na session template nehraje a ukazuje furt co se děje (nejsou-li však L2 data pak trochu jinak barvičkuje tedy spíše nebarvičkuje správně, ale alespoň něco ukazuje).

Teď mě ještě něco napadlo: Ninja může mít tebou popisující problémy v inkriminovaném čase a době kdy existuje přechod z letního na zimní čas a opačně v Amíkově a u nás se na změnu teprve čeká - pokud nejsou správně aktualizovaná Windows především databáze regionálních přechodů a restartováno. To pak neukazuje nic ani DOOM a Level-2 ukazuje krávoviny. Tak to zkus až na datumech co my už máme také letní, nebo až na těch co oni ještě měli zimní s námi. Pokud to toto půjde pak je zrada v přechodu a myslím že určitě je to ono.

Já jsem si raději vytvořil vlastní region (pomocí TZEDIT kde jsem si nastavil přechod ve stejné dny co platí v Amíkově a vždy mi to začíná o "půl čtvrté" (odpoledne), jenomže teď už mám Mrkvosoft aktualizovaný a už to takto neblbne, ale původně jsem to minulý rok na přechodu v listopadu viděl ale zase to tam tehdy byl jen týden (tady je to delší).

Když si tady dáš do vyhledávání ten TZEDIT tak Ti vyjede místo v jiném vlákně kde se to nějak probíralo.:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...