Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Petře,

existuje bezpočet způsobů. Já mám například velmi dobré zkušenosti a výsledky s RSI. Tento indikátor jsem ale poměrně dlouho zkoumal a testoval a hledal si nejrůznější způsoby, jak jej používat. Momentálně testuji strategie s CCI indikátorem. Též znám obchodníky, kteří intradenně obchodují s MA, nebo EMA (exponential moving average). Též bývá velmi populární používat stochastics (pozor, nekombinovat s RSI - jedná se o velmi si podobné indikátory). Co se musím přiznat, nejsem příliš zastánce kombinování indikátorů, takže vesměs nekombinuji.

Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobrý den zdravím všechny.Chtěl jsem se zeptat jestli mám očekávat nějaké záludnosti v opravdovém online obchodování,již půl roku zkouším obchodovat na demo verzi PFG BEST se simulovaným účtem,výsledky mám celkem uspokojivé,ale nejsem si jistý jestli v reálu probíhá vše stejně,sem si vědom psychiky,která samozřejmě může vše ovlivnit,ale je tu i nějaký jiný rozdíl o kterém nevím?? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tomasino, já v současně domě obchoduji přibližně 2měsíce v reálu a největší rozdíl oproti demu je opravdu v psychologii obchodníka... Ty emoce, která zažívá obchodník v reálném trhu nelze otestovat na demu a pouze v realu obchodník pochopí, o čem to reálné obchodvání je.... Nicméně některé další věci mohou začínajícího obchodníka překvapit...
Předně je důležité si uvědomit, že v reálu se obchoduje za ask a bid (na demu za aktuální cenu na trhu), a k tomu se samozřejmně váží určité skluzy v plnění (může se stát, že nakoupíte či prodáte za zcela jinou cenu, než jste očekávali...) Vše záleží na brokerovi a atuální nabídce na trhu... Nicméně, pokud obchodujete elektronické trhy (a velmi likvidní), lze s velkou pravděpodobností očekávat, že skluzy budou minimální...
Potřeba pamatovat na to, co uděláte, pokud vám třeba selže internetové připojení a vy budete otevření bez SL... (mít po ruce vždy tel. připojení na brokera) a umět tel. situaci vyřešit... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasino,
Začínal jsem stejně. Bohužel je to velký rozdíl. Psychika hraje tak obrovskou roli, že se můžete divit. Bude záležet na tom, jak jste připraven, co se přesného plánu týče. To může usnadnit začátky. Já jsem byl trošku mimo a vše jsem se učil za pochodu. Fakt se připravte na velkou psychickou zátěž z počátku.
Ale taky to má své lepší stránky. Když jste pod psychickým tlakem, vše vnímáte daleko intenzivněji a rychleji se člověk učí, protože prostě musí. Aspoň na mě to má obrovský vliv. Když vydržíte, tak za nějakou dobu trošku otupíte, ale u mě to chvilku trvalo. To je asi dost individuální. Důležitý je tuhle fázi přežít. Potom přijde náhle zlom a je všechno celkem v pohodě.
Ale pokud už jedete papírově půl roku, tak z mého hlediska je to docela slušný. Už máte "nakoukáno".
Po technické stránce je to celkem podobné. Občas dojde k nějaké maličké prodlevě. Ale je to třeba sekunda. Další problém může být s platformou a jinou podobou grafů. Taky jsem jel v BESTU a přechod na Sierru mi dal trošku zabrat. Ale jde o zvyk. O technických problémech s propojením všech softů nemá cenu mluvit. To by bylo na dýl ;) Ale díky všem zúčastněným se prakticky vše dá překonat.

Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Obchodnici,
hledam nekoho z Prahy, ktery by mi nabidl "shodowing" respektive vedle neho mlcky sedet a pozorovat co se deje. Protoze = NEJDULEZITEJSI prechod bude proste psychika, protoze mam ten pocit, ze pro novacka je prechod na zivo nejvetsi pohromou.
Opravdu by me to veli pomohlo. Taky nevim uplne presne z oblasti TECHNOLOGICKE, co VSECHNO je k ID potreba...
Napr. doporuceni free testing platforem...

Diky za odpoved.

A preji Vam uspesne obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladere,
mrkněte prosím do pravidel fóra - je zde odstavec "diskuze není seznamka".
Nejvíce nových lidí poznáte na pravidelných setkání - právě pro tyto účely jsou setkání pořádána.
Pokud by si v diskuzi každý z 2000 uživatelů - jako že každý někoho hledá - dal podobný "inzerát" tak tu absolutně nebude možné diskutovat o samotném tradingu.
Děkuji za pochopení,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Gladere, doporucuji Vam procist si komoditni manual dostupny na techto strankach a nasledne absolvovat kurz ID obchodovani poradany Tomasem a Petrem. Sam jsem se ho zucastnil a i kdyz jsem tam sel se znalostmi ziskanymi z manualu a drobnymi zkusenostmi z papertradingu, dozvedel jsem se tam toho strasne moc. Pokud chcete skutecne funkcni, prakticky a racionalne utrideny zaklad pro ID obchodovani, imho nenajdete nic lepsiho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim Tomasa
stravil som na finacnikovi posledne dva dni a musim sa priznat ze z toho mnozstva informacii som trochu zmeteny a neviem kde je "sever" ( ale vcelku prijemny pocit uz len preto ze existujete) .... cely server je super a som rad ze take nieco existuje fakt super praca ....ale aj napriek velkej snahe som nenasiel niejaku jasnu a strucnu informaciu ako zacat papertrading pre ID obchodovanie na YM a ES mini ...t.j aky sw doporucujete , kde na webe by som nasiel stare data na testovanie a pod ..... tieto informacie tu su roztrusene po roznych vlaknach diskusie , skusam vsetko mozne a väcsina mi nefunguje ( ci IB alebo Best direct fast) a tak neviem ci ten sw nerobi to co presne potrebujem ,ci je chyba u mna ,ci preto ze ide o demo alebo proste mi jednoducho blbne PC ..?? ... .... predstavujem si to ako free trial TNT ...akurat ten neukaze intraday data...
Poprosim ak je to mozne napisat par jasnych krokov ktore musim spravit ( otestovanych v praxi ) pre uspesne zacatie papertradingu na ID pre ES a YM Verim ze na najblizsom volnom termine pre E-mini skolenie sa tieto vsetky informacie dozviem ale najblizsi volny termin bude asi az v lednu a ja proste nedokazem mesiac cakat a len tak utracat cas :) Dakujem za odpoved
Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kuky969:

Zdravíčko,
vyzkoušejte si on-line platformu Strategy Runner, kterou jsem si velmi oblíbil... (můžete testovat 14dní zdarma). Součástí platformy jsou on-line reálna data (zpožděná asi 1sec). Více na www.strategyrunner.com/Content/index.htm
Pokud budete s něčím potřebovat, rád vám pomohu s nastavením. Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Kuky,
pokud se nepletu, tak resenim pro testovani intradenni strategie, ktere doporucuje financnik, je IB + Sierra Chart. Tato varianta je dle financnika financne nejdostupnejsi. Existuji dalsi programy, ktere Vam nabidnou free trial, legalne vsak neomezenou dobu testovani zdarma asi nesezenete.
Dalsi moznosti jsou Barchart.com nebo Tradesignals.com, kteri nabizi vse, co k intradennimu obchodovani potrebujete, a to za prijatelne naklady. Existuji samozrejme i dalsi varianty, avsak take za jine naklady.
Pokud si nekde vezmete free trail, pak pocitejte s tim, ze 14 dni nebo 30 dni je temer nic. Testovani je potreba venovat mnohem vice casu, a proto Vam velmi doporucuji drzet se napr. varianty IB + Sierra Chart. Stejne tak je vhodne zacit testovat na programu, ktery budete nasledne pouzivat k obchodovani. Nerikam, ze musite.
Pokud mate zmatek v informacich, nic si z toho nedelejte, to miva vetsina zacinajicich traderu. Cim vice informaci budete studovat, tim dele trva je vstrebat a nasledne je spravne pouzivat.
Ja osobne jsem si v zacatku zalozil "knihu", kterou jsem si rozdelil na ruzne sekce a do techto jsem si vkladal informace patrici do teto sekce. Tim jsem si roztridil vsechny informace a nasledne jsem je studoval dle sekci. Moje "kniha" mela po 30 dnech 400 stran a cca 30 sekci [napr. money management, strategie, psychologie, charts, indikatory, typy prikazu atd. atd.]. Kdyz jsem neco nevedel, stacilo jen otevrit moji knihu ve spravne sekci a vse si behem par minut procist.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...