Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

2 PitBoss :
mozna Vas inspiruji...pod Markets mam symboly razene dle burz, pod Groups mam nadefinovane tri skupiny (Front, Next, Historical), a sektory mam podle "sektoru" (Indices, Currencies, Energies, Softs/Tropicals, Metals, Financials, Grain and Oilseeds a Meats. Ve watchlistu mam komodity ktere mne zajimaji a obchoduji.
Mozna to nekomu pomuze... Kdyby nekdo prisel na to jak automaticky vyplnovat kartu Information, tak ho "vyvazim zlatem" :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Dobrý den,
mám pár dotazů ke startu intradenního obchodování. Jde mi vaše zkušenosti a doufám, že těchto pár dotazů pomůže stejným jako jsem jsem já tzn. úplným začátečníkům, kteří jimi nechtějí zůstat zůstat dlouho... :)

1) v případě intradenního obchodování-využívá se nějakých služeb all inclusive nebo jako i nováček musím jít rovnou do on-line servisu?
2) víte o nějakém ověřeném (aspoň trochu) ID brokerovi, který umí česky? -anglicky umím, ale moc se tím nechlubím...
3) jako nováček jsem se rozhodl pro trh mini S&P pro svoji likviditu a stabilitu (možná ještě mini DJIA $5), nevíte který ID broker s těmito futures obchoduje a jaký (třeba zpožděný ale blízký realitě) software použít pro papertrading z kterého bych pak přešel právě k tomu brokerovi?

děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardo,
vřele bych doporučil kurz ID, který pořádají Tomáš s Petrem. Tam se dozvíte prakticky vše.

Jinak pro ID nemá smysl žádný česky mluvící broker. Fakt k tomu není žádný důvod. Příkazy musíte zadávat v platformě, na nějaké telefonování není čas a taky byste se nedoplatil ;). Je nutné mít co nejnižší poplatky. Platformu prostě na demu proklikáte, seznámíte se s ní, jako s každým jiným softem a hotovo.
Na mini S&P jsem taky začal díky likviditě. Možná je lepší úplně z počátku zkusit mini DJ.
Hodně z nás používá brokera Interactive brokers - spolehlivost, dobrý poplatky.
Ale to vše obsahuje kurz ID. Znovu bych doporučil. Nebudete se v tom tak plácat a dostanete přístup do diskuze ID.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

souhlasím s Bolijou. V ID obchodování není žádný čas na nějaké telefonování nebo domlouvání se s brokerem. Potřebujete především kvalitní, rychlou a spolehlivou platformu. Taky používám IB a jsem spokojený. Můžete si u nich otevřít účet už od 2000 USD a dostat tak real data pro testing za 10 USD/měsíc. Rovněž bych doporučil absolovovat kurz od Finančníka. Dostanete vše potřebné co potřebujete vědět plus přístup do V.I.P. diskuze, která se velmi vyplatí. Hodně tam diskutujeme o vývoji trhu, systémech apod.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardo,
než chytnete místo na kurzu, stáhněte si třeba platformu BEST a můžete si klikat. Rozhodně to není k zahození. Taky je možné stáhnout pokročilejší verzi BEST DIRECT FAST, kde už jsou i indikátory, ale demo jde jen měsíc. V obou jsou živá data. Tady na fóru k tomu najdete nějaké info. Best najdete třeba tady: www.pfgbest.com/best/downloads.asp

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Znovu a znovu díky, právě jsem BEST na Vaši radu stáhl, zpovoznil i grafy a začal sledovat svůj první Mini-Dow Jones Ind $5 (eCBOT) pohyb. Poradíte mi i jiné dostupné trhy, které stojí za sledování? Jde mi hlavně o nízké marginy (ale to je Vám asi jasné). A mám ještě jednu otázku-kde najdu dolarové hodnoty ticků a bodů pro mini obchody? -v manuálů jsem e-mini nenašel. Ještě mě teď napadá-můžu obchodovat i před otevřením burzy? -podle mého času bude burza otevřena za půl hodiny a již živě vyskakují data high,open,close,low... ještě jednou díky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardo,
dolarové hodnoty pro libovolné trhy najdete vždy na webu burzy. Třeba doporučovaný mini Russell 2000 (který zde většinou všichni obchodujeme) má tick 10 dolarů. Před otevření burzy obchodovat rozhodně nedoporučuji, protože je většinou absolutně mizivá likvidita.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

mohli by jste mi prosim rici jaky jsou moznosti v software pro intradenni obchodovani? A je mozne sehnat nekde naprikad ID historicka data kuprikladu k YM? A co se tyce software je mozna i jakakoliv trial verze, nebo jen pro sledovani dat (klidne i opozdenych) pro moznost paper tradingu?

diky

j

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odpovím na vaši první a poslední otázku :)

1.Tyto programy jsou kompletní nástroje pro ovládání účtu pro intradenní i jakékoliv jiné obchodování. Budete moci vstupovat a vystupovat z trhů pomocí všech možných příkazů, budete moci se rozhodovat pro tyto vstupy a výstupy na základě grafů a většiny nejpouživanějších indikátorů které jsou součástí tohoto software. Zkrátka vše co se zde dozvíte si vyzkoušíte právě přes tento software.

2."Trial" verze programů existují - říka se tomu demotrading. Jde vlastně o obchodování nanečisto - stáhnete si program, který je identický s ostrou verzí a dostanete virtuálních $50.000 se kterýma si obchodování budete zkoušet -tyto programy bývají časově omezeny (většinou měsíc). Více o programech se dozvíte ve vláknech, které jsou zde v diskuzi speciálně pro ně určeny viz.
www.financnik.cz/forum/list.php?3
www.financnik.cz/forum/read.php?3,9002

3. Historická data lze sehnat, ale vím pouze o placených zdrojích - např. sierra charts.
Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry den,
chtel bych znat nazor zkusenejsich traderu> jsem zacatecnik a chtel bych zacit obchodovat realne intradenne euro 6E na globexu ,mam pripraveno na uzctu 12k $. , na simulacnim ucte pravidelne denne dosahuji profity 175-850$ (pokud zkousim obchodovat ,bez odectenych komisi, 10k $ ucet,) v petiminutovem grafu si urcim trend a v jednominutovem uskutecnuji obchody , 1 - max 3 kontrakty soucasne , cca 5 -8 obchodu denne ,8min - az 6h v pozici (max. cca 6480$ v marginech). dekuji za vase nazory

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím, je mi trochu divný, že dosahujete pravidelně každý den zisku. To se moc lidem nepodaří. ;)

Jinak, co na to říct. Obchodování je silně individuální, takže pokud Vám to tak funguje, myslím, že není problém. Počítejte, že v live to bude úplně jiný a taky se může stát, že to z psychických důvodů bude mít úplně jiný výsledky. Ale to je potřeba zkusit, jinak se to nedozvíte.

Taky už nepíšete, jak určujete množství obch. kontraktů, jakou riskujete částku na obchod, pro jaký potenciál, atd.. Proto se to dá těžko hodnotit.

Třeba já bych asi dlouho nevydržel obchodovat 1min. graf, jako hlavní timeframe. To je po měsíci na léčbu. Ale to je věc názoru. Vůbec to nezavrhuji, jako nemožné, jen bych to neuhlídal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...