Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Tomas,

Uz sice ubehol nejaky mesiac ked som pouzival uvedenu platformu - ale ak si dobre pamatam -mne pomohlo nastavit v regional settings vo windowse na english - popr. mozete si nechat aj sk/cz - ale musite zmenit nastavenie destainnej ciarky - aby sa zobrazovala ako bodka (Control panel->Regional options->tlacitko customize->decimal symbol). Inak odporucam prjst na best direct fast - ma aj backfill. Inak uz sa to tu niekde na fore podrobne preberalo - skuste vyhladavanie.


Borco

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den Tomáši,
měl jsem podobný problém na dotaz jsem dostal tuto odpověď, která problémy s grafy vyřešila a třeba pomůže i Vám:
Run-time error '13': Type mismatch.
Tuto hlasku nekdy obdrzi pri kliknuti na "charts"
uzivatele, kteri maji jinou nez anglickou verzi
Windows, napr. Windows CZ, SK, DE, PL atd.
Reseni:
1. V pocitaci jit na Control panel - jazykove a
oblastni nastaveni - regionalni a jazykove nastaveni
2.a)Nahore za jazyk zvolit anglicky(USA) a zaroven
b)Dole za umisteni zvolit Spojene staty.

Přeji hodně úspěchů Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

jj, diky moc. Vsechno uz funguje tak jak ma.

Zkousel jsem obchodovat na E-mini S&P 500 (GLOBEX), ale trh moc netrendoval, takze jsem se dostal trosku do minusu. Pak jsem zkusil trosku jinou taktiku. Koukam na minutove grafy a do trhu vstupuju JEN KDYZ NETRENDUJE, vstupuju i vystupuju prikazem limit. Proste nastavim prodej o dva ticky vys nez nakup a vetsinou je jen otazka casu nez vystoupim se ziskem. Jsem si ale vedom toho, ze mi muze zacit trh utikat opacnym smerem a limitem uz nevystoupim. SL nedavam protoze se mi stavalo, ze me to zbytecne vyhodilo z trhu ackoli za dalsi dve minuty bych mel zisk. Navic jsem kolikrat nestihl ani limit nastavit, pripadne zrusit. Takze se mi i jednou stalo, ze trh mi projel pres muj limitni prikaz na vystup (tzn. udelal jsem zisk) ale nez jsem stihl zrusit SL tak projel i STOP-LOSSem a ja vstoupil do pozice i kdyz jsem nechtel :-D

Premyslim jestli je tato taktika prilis riskantni a rad bych vedel, jaky na ni mate nazor. Je tady nekdo, kdo to zkousi stejne?

Pozn. Zatim vse zkousim papirove na BESTu.

TOM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tome,
tato taktika je jednoznačně velmi riskantní a rozhodně vám nedoporučuji obchodovat bez stop-lossu. Je to cesta k vymazání účtu. Vždy obchodujte se SL.
Může vám spadnout platforma, vypadnout proud, spadnout internet a bez zadaného SL najednou projedete veškerý zisk, který jste takto pracně kumuloval třeba několik měsíců a případně mnohem více.
Ve většině platforem se dá nastavit SL automaticky tak, aby se zrušil s uzavřením pozice.
Navíc tato metoda vypadá jako skalpování trhů, což je něco, co v reálném trhu bude mít výrazně jiné výsledky, než na „papíře“ kde máte ideální plnění a žádný stres. Skalpování trhů je něco od čeho s Tomášem důrazně všechny nováčky varujeme, neboť je to jedna z nejtěžších cest pro ID obchodování, byť na první pohled vypadá vše hrozně jednoduše.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozumim, jsem si vedom, ze pokud zacnu obchodovat naostro, tak tudy nevede ta prava cesta. Ale musim pripustit, ze mi v hlave zacala vznikat mylna predstava toho, ze by to tak slo i v realu, ackoli mi rozum rikal ze to je hloupost, a ze bez SL bych velmi rychle skoncil. Jeste budu muset nejakou dobu poradne trenovat a vydelat penize abych mohl zacit. Dekuji za odpoved.

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den

chystam se koupit 1 min ID data pres scmagic ( YM, ES, ER2 ). Chtel bych se zeptat jestli je mozno je importovat do nejake freeverze softwaru pro zobrazovani dat, napr. Amibroker. Nebo jestli je mozne je importovat a backtestovat v Track'n trade programu? Popr. jaky jiny free software pro backtesting pro tyhle data byste mi doporucili.

Dekuji a s pozdravem

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL: Zalezi na tom, co si od SC Magic koupite. Jestli jen samostatny soubor, tak mam za to, ze aktualizace neposkytuji. Pokud si ale zaplatite jejich klienta (jednorazove $15 USD) a prikoupite bud REALTIME DATA nebo REALTIME TICKS, tak aktualizace k dispozici jsou.

TnT jsem zkousel jen v demoverzi a velmi povrchne, takze netusim jakym zpusobem je zde mozno provadet backtesting. Nicmene Sierra je naprosto vynikajici a rozhodne ji mohu doporucit. Pro manualni backtesting je zcela bez problemu, pro automatizovany backtesting je mozno naprogramovat jednoduche podminky, ktere pak program analyzuje, takze ani v tomto smeru neni problem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...