Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Gladiator028 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj Casablancax,
>
> odpoviem Ti velmi stručne z dôvodov ktoré som
> uviedol davnejšie , ohladom financíí som
> konzeratívny a mám rád svoje súkromie.
> Takže priemerný mesiac 18 obchodov, úspešnosť 69%
> , RRR minimálne 1:5 pod toto číslo obchod neberiem
> väčšinou vychádza 1:8.

Tak som si to spocital.

Uspesnost 69% znamena, ze priblizne kazdy druhy obchod je uspesny.

Mam 10 000$.
SL dam 10% uctu, cize 1000$ a nasadim Kellyho formulku podla Williamsoveho pristupu s rrr=1:5.

1 obchod mam uspesny, cize mam na ucte 1.5x10000$=15000$
2 obchod mam neuspesny cize mam na ucte 15000$x0.9=13500$

Zisk z dvoch obchodov je 35%.

Mesacne sa to zopakuje 9 krat.
1.35 na 9-tu je 14.89 cize 1489 %

Rocne sa to zopakuje 12-krat cize 14.89 na 12-tu.

Gratulujem k zarobku.



:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028

Omlouvám se, že zase píšu, ale pořád se potýkám s tím, jak určit hlavní trend na 60 min. grafu. Třeba včera i dneska byl trh FESX na 60 min. grafu mezi kluzáky (periody 24 a 55), tudíž jsem se domníval, že na 15 min. grafu není vhodné brát signály, jelikož jde trh do strany. Je to tak správně? Trh už dneska prorazil nad oba klouzáky na 60 min. grafu a rozjel se nahoru, ale já to neobchodoval, uvidím, co bude zítra. Abych mohl vzít signál na 15 min. grafu, tak by se hlavní trend na 60 min. grafu měl nacházel hodně nad nebo hodně pod klouzáky? S tím nastavením čekaček se taky stále potýkám, ale snad se to jednou naučím...

Díky za případnou odpověď a přeji všem hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj bergmann1,
môj pohľad na vec je nasledovný, vstup na 5 min grafe vidím v čase cca 9:15. Ak to dobre vidím z tvojho screenu, je to tá úsečka pred rastovou. CCI 50 i 14 ti pretína 0, MACD nad 0. SL by som dal pod vstupnú úsečku, ale určite nie až pod swing, kde si ho dal ty, to sa mi zdá príliš. V tom čase na 15 min TF bolo MACD nad 0, klzáky na MACD tiež v smere obchodu a taktiež CCI smerovalo k 0. Takto po boji to je "brnkačka", ale v reále viem pochopiť tvoju nerozhodnosť. Podľa mna to robíš dobre, ale tie SL by som na tvojom mieste ešte doladil, ja osobne by som s takým do obchodu nešiel. Z toho čo som napísal je zrejmé, že by som to spravil inak ako Gladiator, nakoľko by som vstupoval podľa nižšieho TF a vyššie TF by mi malo obchod "potvrdiť", takže babo raď :), to čo ti vyhovuje si skrátka musíš nájsť sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mahrlo,
přiznám se, že CCI mám v grafu spíš z nějaké piety, v obchodě ho skoro nepoužívám - dává mi plno falešných signálů. Proto beru jako svůj signál k obchodu protnutí signální linky macd a 0. S tím stopem skutečně bujuju - logická zóna je pro mně swing, na 15min grafu je vzdálenost mezi vstupem a swingem tak velká, že přesahuje povolenou částku dle MM. Velký stop mi taky snižuje RRR .... Na druhou stranu stop pod vstupní úsečkou nemám nakoukanej...takže je to skutečně "babo raď :)
Jakmile dojde v obchodě ke korekci, rychle posouvám pod další swing takže potom se mi zásadně zlepšuje RRR, ale ten počátek obchodu, z něj mně fakt bolí hlava :)
Jsem zvědav na Gladiátora, co napíše...
Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Bergman1, s tým 15 min grafom som to myslel tak ako je to na screenoch. Nájdeš si silný ST bod na 15 min grafe , po jeho potvrdení ako na screene že odolal , berieš prvý signál pod klzakmi do smeru trendu. Teda riešiš signál ako celok pre smer nie pre jednotlive úsečky s konkretnými vstupmi. Je jasne že na nižšom Tfku dostaneš signál skôr, len či je kvalitný zistíš na vyššom vzhladom na polohu trhu , v akej časti sa nachádza.Príklad v konkretnom screene by si dostal signal na 5 min grafe do longu tesne pod ST urovnou , tak radšej ver 15 min grafu. Ked máš graf velmi roztiahnutý nevidíš súvislosti, preto je dobré tahat úrovne z vyšších tf-iek na nižšie. Držať SL pod swingom je OK pokial ideš do trhu na dlhšiu dobu , teda počítaš s väčšími poklesmi trhu a SL posúvaš postupne pod jednotlivé swingy , ale to sa bavíme o obchodoch v trvaní od 2 hodín do konca seansy. Pokial ideš pre profit 200-300 Eur tak by som SL riadne okresal , ale to si musíš odskúšať. Na FESX a vôbec Eurexe je najvýdatnejšie obchodovat medzi 8:30 (9:00)-10:30, teda ak v tom čase nedostaneš dobrý signál nechaj to tak a vrát sa k tomu až po 14:30 do 17:00 , vtedy si stačí počkať na ten správny pohyb a máš zarobené medzitým sa trh vykreslí a budeš mať lahšie rozhodovanie. Gladiator028

12419

12420

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marek53,

nemáš zakázane obchodovat ked je na 60 min grafe trh nad klzákmi , je pravda že je lepší signál ked je aj na nom pod klzákmi , ale vzhladom na to že obchoduješ napríklad 15 min graf , najdi si vstup na ňom a na 60 minutovom si potvrď len trend, teda ak je klesajuci berieš na 15 min len short signály. Je to podobný prípad ako na screenochh ktore som robil pre Bergmana.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028

Díky za odpověď. Šlo mi právě o to, že včera i dneska byl trh na 60 min. grafu mezi kluzáky a na 15 min. grafu to dávalo falešné signály, prostě bych řekl, že nebylo co obchodovat, bylo to jen sem a tam jako na horské dráze, nebylo o co stát. Opravdu bych si ze svého pozorování dovolil tvrdit, že signály na 15 min. grafu nevycházejí, nachází-li se trh na 60 min. grafu mezi kluzáky...

Ještě jednou díky a přeji všem hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiátore, děkuju za včerejší obrázky. Pokud jsem tomu dobře porozuměl, obchoduju (na rychlejším grafu) první korekci do trendu, který jsem určil dříve na dlouhém timeframe. V příloze mám ještě jeden screen, kde porovnávám 3min a 15min graf. Jsou tam popisky, co bych vyčetl z jednotlivých signálů. Jen na to prosím mrkni, jestli jsem to pochopil tak jak jsi to měl na mysli. Hezký den, děkuju Petr

12425

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj bergman1,

Ty kokso trvalo mi 10 minut kým som sa v tom discografe zorientoval.... :) áno pochopil si to správne, pokial chceš zvýšiť svoju úspešnosť obchoduj stále do smeru trendu z vyššieho Tfka. Pokial obchoduješ proti trendu tak len na krátke pohyby pokial sa trh hýbe, ked začne cukať na mieste rýchlo von.Pokial dobre umiestniš vstup do obchodu v smere trendu a máš pevné nervy tak potom len pozoruj vyšší Tf pokial ti stále potvrdzuje trend Ty sa v ňom vezieš po prvú ST uroven . Vyhladávaj swingy na 15 min grafe , nájdi rytmus napríklad 2x malý swing, 1x velký swing , každý trh má svoj rytmus , teda ak budeš vediet že po dvoch malých príde väčší tak logicky budeš vystupovat na väčšom PT a naopak ak príde po velkom malý swing nebudeš zbytočne čakať na zázrak.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028

Děkuju za odpověď Gladiatore. Jsem rád, že jsem se dostal zase o kousek dál. S tím rytmem trhu to je bezva nápad. Jsem zvědav v jakém rytmu ty moje grafy tančí. Zatím se mi zdá, že někdo možná hezky hraje do rytmu, ale "opilý námořník - graf" se jen potácí od zdi ke zdi :)
Zatím se budu snažit jít jenom s trendem.
Hezký den a ať je nějaký pořádný signál !!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bermann1

Taky mám pocit, že od Pondělí není na 15 min. FESX co obchodovat, cena se motá tam a zpátky kolem středu, když člověk čeká na pořádný signál, tj. protnutí linky 50 na RSI a zároveň protnutí 0 linky na MACD, tak se nedočká, myslím, že je lepší spíš být stranou, než se tam vyformuje něco pořádného... Samozřejmě mám na mysli kluzákový systém...

Všem přeji hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bergman 1 and all, príklady ako merat swingy , no každý si môže nájsť svoj spôsob. Je to dobré vodítko no netreba to brat tak, že stále to funguje takto v rade za sebou, niekedy príde oblasť vyrovnávania obchodov CG pri tom môže dôjsť k zmene trendu teda swingy treba začať počítať znova od prvého v novom trende . Gladiator028

12426

12427

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028

Proč si přestal obchodovat kluzákovou metodu, vždyť si kdesi v tomto vlákně uváděl, že ti vydělávala nějaký ten čas i na live účtu... Nebyla to tak trošku škoda, že si tuto docela úspěšnou metodu opustil? Vím, že se věnuješ obchodování bez indikátorů, ale mohl bys, prosím uvést silné i slabé stránky kluzákové metody? Myslím, že by to tady příznivce této metody mohlo docela zajímat...

Díky za případnou odpověď a všem přeji mnoho úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

tu marek alias vasto, stale zijem. som hodil do hladacika VSA ako tu ktosi par prispevkou spatne nacrtol.
Som vystudovany matfyzak a tento styl mi dava pomerne slusne a dost vela odpovedi na moje "matfyz" otazky.

@Gladiator:
pocul si o VSA? A co si o tomto style obchodovania myslis?

Marek

PS1: Uz 2 mesiace papertradujem FGBL a celkom sa VSA na to hodi.
PS2: Mam dost problem na to postavit striktny obchodny plan, resp. tzv. check list. Su s tymto nejake skusenosti?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...