Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Kulturní vložka: Pěkný den přeji, před časem jsem při pátrání MARKET PROFILE indikátoru do NT narazil na jeden kousek, který by se mohl hodit k obchodním metodám, které se tu popisují. Sám jsem po vyházení všech indikátorů dospěl k holému grafu (max s jednou emou pro orientaci), ale tento indikátor umožňuje pěkný pohled "zboku" na volume v závislosti na ceně, takže jsem ho přidal do svého arzenálu (zejména při nastavení VWTPO - volume weighted time-price opportunity). http://www.bigmiketrading.com/free_downloads/ninjatrader/indicators/232-download.html Je potřeba jej trošku nakonfigurovat, neboť v původní konfiguraci je na můj vkus poněkud chaotický. Zejména je skvělý na hledání cenových center. Není úplně jednoduché ho vygooglit, neboť se jmenuje dValueArea:).

12292

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery,

chci se vás poprosit o radu.
Jedu paper FDAX a denně "vydělám" kolem +/- 600€ a chci jet na živo. Problém je v tom, že obchoduji s nastaveným PT 112,5€ a někdy jsem v obchodu jen třeba sekundu či nějak podobně krátkou dobu.
Tudíž bych byl moc vděčný za radu od zkušeného tradera, který jede live na FDAXu, jestli nemá problém skluzem (slippage) a pokud ano, tak kdy je skluz nejmenší. Mám na mysli při jak velkém volume je ideální čas k live obchodu.

Předem vám děkuji za jakoukoliv radu. Jestli mi někdo pomůže budu moc a moc rád.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska se sebou moc nadseny nejsem. Zkusil jsem to na odraz od spodni strany 3U do longu...(nevim proc kdyz celkove mam zakresleny shortovy kanal- mozna proto ze se mi nechtelo cekat az zase trh vyleze k horni hrane?) a nedal jsem si pozor na vyhlaseni reportu, coz me ihned razem vyhodilo na SL. Navic nejak nezafungovala automaticka strategie, takze jsem to zavrel rucne s vetsi ztratou(7.b) nez jsem planoval (risk 5b.) Pocital jsem s tim ze se trh obrati na sever a ja potom budu mit moznost spekulovat na prorazeni kanalu, nebo zavrit na BE+1. Dalsi obchod vzapeti byl nejspise emocionalni, chtel jsem to vratit a znovu do toho naskocit, kdyz me ten report tak vysplouchl...ale uvedomil jsem si ze je to blbost honit trhy a tak vystup na BE....a dobre jsem udelal, jinak dalsi SL.

12297

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Atlas,

dlhšiu dobu si sa neozval a som rád že "traduješ" ďalej. S tvojim dotazom ti nepomožem, nakoľko DAX neobchodujem, ale zaujímalo by ma aký to máš vlastne systém, keď sleduješ sekundové TF, to musí byť asi poriadny šrumec :). Pýtam sa preto, že pre mňa je aj 1 min TF dosť rýchle a moc sa v ňom neorientujem, preto mám hlavné TF 15 min a na 3 min riešim vstup. Ale ak nechceš zverejňovať podrobnosti, nemusíš, pýtam sa len zo zvedavosti :) a držím ti palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Atlas,

Ty žiješ !!! ...... ;) dávno som ťa "nečítal".
Neviem akým systemom obchoduješ , ale z toho čo si napísal mi behá mráz pochrbte. S PT 112.50 a profite 600 Eur ako píšeš musíš vstupovat do trhu 5-6 x za deň, to je prvý problém, ktorý Ťa určite skôr či neskôr položí. Je to vlasne skalping a pri trhu ako je FDAX je to samovražda. Sippage pri FDAX-e je normálne , presnejšie nieje neobvyklé a na vine je nie práve najlepšie párovanie kontraktov medzi Bid a Ask , jednoducho ked trafíš "medzeru" tak Tvoj príkaz je vyplnený na najbližšej aktuálnej cene. Skrátka cena preskočí Tvoj príkaz. Pri multikontraktoch sa stáva bežne , že príkaz je vyplnený následne: 5 kontraktov na cene 5800.0, a 3 kontrakty na 5800.5 . FDAX je velmi rýchly trh a musíš s ním narábat ako napríklad s pomalším pri vyhlásení dôležiteho reportu ked všetci šaleju a v trhu je naraz vela príkazov tak sa môže stať že dôjde k sklzu v plnení .
Keď ideš pre profit 112.50 Eur tak si neviem predstaviť Tvoj SL . RRR musíš mať negatívne. To že sa snažíš urvať čo sa dá čo najskôr svečí o Tvojej nervozite a o tom, že si neveríš. Neber to v zlom, ale pri tomto štýle obchodovania na FDAX rýchlo zabudni. Najlepšie sa FDAX obchoduje medzi 9:00 - 11:00 a po obede medzi 15:00- 17:00 , pri otvorení US trhov je ako každý iný trh najvolatilnejší. Pri obchodovaní jedneho kontraktu volume velmi riešiťnemusíš, ide len o to aby si neuviazol v chope. Snaž sa aspoň o PT 250 Eur a urob len jeden obchod denne , uvidíš ako Ti to bude vychádzať , je to drahý a dravý trh tak nech to stojí za to.

Slabý verí v šťastie, silný verí v príčinu.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator a Mahrlo,

omlouvám se Vám, že jsem se tak dlouho neozval i když jsem to tady z povzdálí pozoroval prostě jsem se držel bokem a sváděl svou vlastní bitvu.

Tradingu se věnuji stále intenzivně, nicméně jsem si musel ujasnit co od toho očekávám a hlavně, který styl by mi nejvíce vyhovoval.

Děkuji Ti Gladiatore za radu, jako vždy pomůžeš a nikdy nezklameš. Jsi super parťák! :) :) :)

Víte, došel jsem k závěru, že v tradingu potřebuji cvrkot, jinak se nudím a dělám kraviny. Jsem impulzivní povahy a proto i má rozhodnutí mají podobný charakter a protože trading je báječná věc, musel jsem si osvojit určitý styl obchodování, který je mi povahově nejbližší.

Uvědomil jsem si také základní pravdu - obchodování futures je o předpokladu pohybu ceny. Já mohu předpokládat, že se to tady odrazí a nebo sem poskočí a nebo a nebo a nebo ................................. nicméně jsem byl pořád ztrátový. Celý den jsem čekal, koukal na monitor a okusoval nehty do krve až se možná potvrdí můj předpoklad pohybu ceny, tím či oním směrem. Jenže mezi tím proběhlo pár pěkných pohybů viditelných na malém timeframu............... no a zbytek si můžete domyslet. Snížil jsem to tředa po ránu na 10 sec a sleduji graf a už to jde, tak proč se držet dogmatu, že rychlý timeframe je k ničemu?

Vím, že udělám více obchodu než kdokoliv z vás, no a co!

SL - 50€ a posouvám ho po dosažení profitu na 37,5€!
PT - na 112,5€ a posouvám ho podle potřeby
RRR - co to je??? :) Vycházím z dané situace a podle toho to vše upravuji.

Samozřejmě že používám EMA 20,34 + 144 (doporučeno od Gladiatora)
Samozřejmě že používám Volume

Ale hlavně co používám je oči a prsty k rychlému klikání na myš. Samozřejmě, že neklikám jen tak bezdůvodně, je v tom jeden určitý fígl............ :)

Proto jsem chtěl vědět jak je to s tím skluzem, když jsem na paperu v pozici malou chvilku tak jaké bude plnění příkazu v reálu. Nemám v budoucnu ani chuť jít do multikontraktů, na co. Pod 20 000,- € měsíčně na simu nejdu.

Je mi jasný, že si většina lidí klepe na čelo a říká si: "Atlas se zbláznil!" Ale upřímně, kolik tady z těch věčných backtestérů a analytiků má stabilní a funkční systém??? Já ho mám. Už jsem třetí měsíc na sim s FDAXem úspěšnej Ale hlavně že mě tenhle, pro někoho šílený styl, baví.

Mějte se fajn kamarádi, a ať se vám daří!!!

Jirka




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas:
Ahoj Jirko, ja jsem trochu zvolnil. Live zatim nejedu, ucet porad mam, ale od dubna minuleho roku jsem si nazivo neklikl. Musel jsem zacit pracovat (miminko na ceste :)), ale porad kazdy den papertraduji. Jedu jednoduchy PA system, ktery mi nese neco kolem $500 mesicne a zaroven testuji dalsi primitivni BO system. Nechci nic uspechat, tak tomu davam volny prubeh.
Ale z tebe mam neskutecnou radost. Je perfektni, ze jsi si nasel co ti sedi a stojis si za tim. (tu) Az dnes v 16.00 sednu k trhum, tak si ten 5sec graf urcite nahodim :)
Mej se
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas:

"Nemám v budoucnu ani chuť jít do multikontraktů, na co. Pod 20 000,- € měsíčně na simu nejdu." - to je podle mě dost hrozný tvrzení. Obecně se mně zdá, že tradování 1 kontraktu je spíš na hraní než na skutečný trading, pouze v position sizingu je skutečná síla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte Evropani, bohužel mám nemocnou dcerku, tak dřepím doma, ale aspoň můžu sledovat co se děje na burze dopoledne. Sledoval sem hlavně FDAX a FESX. FESX mi připadá jako uhlazená lína želva, ale FDAX to je plnokrevník :) Ten kdo ho ale dokáže zkrotit, tak si myslím, že se mu pěkně odmění. Dopoledne jsem sledoval jak se chová a před obědem udělal obchod. Vlastně dva, s kombinováním kontraktů. Touto myšlenkou se zabírám už delší dobu a celkem se mi to zamlouvá víc než jen nakoupit a prodat. V celém obchodu jsem riskoval max. 50€ při prvním vstupu.

12301

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To KUBA:

Kubo, prosím, pouč mě o tom co je skutečný trading? ? ? :)

Jak dlouho jedeš live a kolik jsi toho vydělal?

Tak tedy:

- Skutečný trading je o tom kolik jsi si dokázal vydělat, to je kolik peněz jsi přemístil od ostatních spolubojovníků na svůj účet.
- Skutečná síla je v tom, dělat co tě baví a co tě naplňuje.

To je má zkušenost. :)

Zřejmě máš asi nějakou vědeckou metodu jak obchodovat s multikontrakty. Já na ní ještě bohužel nepřišel a mám pocit, že ani po vědeckém přístupu v tradingu netoužím. Sorry, život je příliš krátký, na to abych si hrál na vědce, proto jsem zvolil tu nejsnažší cestu.

Mě stačí používat onen selský rozum, dívat se na cenu a volume a hrát si s jedním kontraktem. Tak mě to baví, tak to mám rád.

Upřímně, přes rok jsem ztratil pátráním po osvědčené metodě, která mi přinese bohatství a zbaví mě té tíhy onoho "správného" rozhodnutí. Metoda, která bude rozhodovat za mě.
Pátral jsem na netu, kupoval drahé knihy a atd.
Nic takového neexistuje, ceny si jdou svou cestou a nikdo z nás malých hráčů je nedokážeme ovlivnit!!! To je celá pravda a není nic mezi tím, to vím!

Každopádně jistě víš co hledáš. Takže jdi zatím a přeji ti ať jsi spokojený!

Jirka



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...