Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Marek,

nakoľko ja obchodujem až večer, tak FESX neobchodujem, obchodujem NQ. Veľkosť SL záleží od TF ktoré obchoduješ, ako som písal dávam ho 1 tick nad pod vstupnú úsečku, natvrdo mám nastavené napríklad na NQ 1 min 20 USD, na 3 min 40 USD a po vstupe ho upravím podľa úsečky. Ak je trh rozlietaný (reporty) a úsečky sú moc veľké, tak radšej neobchodujem a počkám až sa ukludní. Samozrejme aj tento systém si treba poriadne ošahať, ale čo je pre mňa najdôležitejšie, signál pre vstup a výstup mám jasne definovaný a nemám priestor na laborovanie a to je to čo ja potrebujem, toto mi dodáva kľud a pohodu pri obchodovaní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mahrlo

Škoda, že neděláš FESX, z NQ mám pocit, že je daleko volatilnější, hlavně bych řekl, že po otevření, tedy 15:30 je to celkem masakr, pro mě to není ono, víc mi svou povahou vyhovuje FESX, nemám totiž rád, když jsem zbytečně ve stresu, jako by tomu bylo např. u nízkých TF, třeba takový 3 min. TF by mi absolutně nevyhovoval a jak psal Gladiator028, tak vyšší TF odstraňuje i zbytečný "šum" a tudíž spoustu falešných signálů...

Přeji všem hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo,

dobre, že si pridal pripomienku na upravený system po svojom ostatný tak nebudú mať "tunelove"videnie , že len to čo mám ja na screenoch je správne.Som rád že ti to funguje, RSI 36 je lepší v tom , že je menej kostrbatý ako nižšie rsi-čka , ale samozrejme ukazuje to isté, je to vec zvyku. Nastavenie EMA/SMA sa dá korigovat podla aktuálneho trhu takže nije "zaklincované" to si musí každy vyskušať sám. Ja som tieto screeny pridával o 02.15 ráno takže som tam narýchlo nahádzal indikátory +,- okolo hodnoty lebo tento system už nemám vo "výzbroji" , pointou bolo ukázat obrazne to o čom som písal Marekovi , aby to lahšie pochopil.

Teraz študujem opcie , ale v samotných tabulkách s cenami a ich umiestnením mámešte chaos no ked si celý systém premietnem vizuálne do grafu tak mám v tom jasnejšie skrátka aj napriek štatistikám v obchodovaní opcii ktoré hovoria jednoznačne v prospech obchodníka nebudem otvárat pozície "naslepo" musím mať vizuálny kontakt s trhom. Takže nech sa darí všetkým najlepšie ako sa dá..... (tu)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028

Chci se tě ještě zeptat, jestli stále platí tvůj obchodovací čas, tedy od 8:30 do 11:00 a od 16:00 do 18:00? Psal si o těchto časech v tomto vlákně a mě zajímá, jestli je možné vzít signál z kluzákového systému třeba kolem 13 hod., jestli to není zbytečné riziko, samozřejmě mám na mysli po splnění všech vstupních podmínek? Teďka např. se tam rýsuje možný potencionální vstup long, myslím na 15 min. TF, ještě je nutné vyčkat na splnění všech podmínek. Mám v grafu i pivot se supporty i ressistancemi, je to ten indikátor v Ninjovi s názvem Pivots, cena se právě nachází pod středovým pivotem a při případném vstupu long by tento pivot musela překonat, jinak se trh jen odrazí a je možnost vyhození na SL. Z toho mám celkem obavy, že by cena tento pivot nemusela prorazit...

Přeji všem hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marek53,

FESX teraz nesledujem , ale vlastne koreluje s FDAX . Teraz beriem obchody len od 9:00-11:00 a 15:00-17:00 vtedy je trh najvolatilnejší. Nie je pravidlo kedy máč či nemáš obchodovať, ale ja sa vyhýbam obchodom okolo obeda z dôvovdov ktore som viackrát zdôvodnil vo vlákne. Ráno si urobím predbežný plán vstupov do obchodov , nastavím alerty a venujem sa študovaniu starých grafov no aktuálne opciam, lebo mám sa ešte čo učiť. Ked mi dá alert avizo , pozrem čo sa deje a rozhodujem sa či to beriem, alebo nie . Nieje dobre v kuse hypnotizovat graf , lebo občas zvádza k nelogickým vstupom, no pre začiatočníka je samozrejme najlepšie sledovat graf čo najviac bez priameho vstupu do obchodu.
Podla toho čo píšeš vidím, že začínaš robiť strategiu vzájomneho potvrdzovania indikatoru dalšími indikátorm a to je začiato konca-bludiska , nebudeš vediet čomu máš veriť. Ked si sa dal na klzakový system tak obchoduj ten, lebo pridávaním dalších indikátorov ho deformuješ a o chvíľu nebudeš vediet čo máš robiť. V trhu sú a budú stále situácie typu...čo keď ?....no to nevie nikto a na to máš RRR a MM.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiátor028

Ahoj Gladiátore, diskuze o kluzákové metodě se krásně rozjíždí..... super.

Mám momentálně jinou otázku. Jde mi o vyhodnocování RRR.
Vyhodnocuje se na začátku obchodu nebo po jeho ukončení (třeba na základě backtestu z historie)?

Příklad: Vstoupím do obchodu na základě signálu ...... vidím PT ve vzdálenosti 200$ a SL dám pod nejbližší swing ve vzdálenosti 100$ od vstupu. Nyní mám RRR 1:2
Obchod pokračuje a já můžu posunout SL do vzdálenosti 50$ od vstupu ........ teď mám RRR 1:4
Posunu SL na úroveň BE+1 ....... jaké mám RRR?

Ptám se proto, že RRR je jedním z kritérií jestli do obchodu vůbec vstupovat. Velmi často se mi stává, že pokud mám SL v logické zóně, začínám třeba na 1:1,5 v 80% případů ale obchod končí na PT nebo posunutém SL v "pozitivnějším" poměru.

Zdravim Tě, ať se daří
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to All Tak jsem celý den čekal na signál, až jsem se dočkal. Vstup long na 2768 ve 14:15, výstup na PT 2780 ve 14:30. SL jsem dal na 2760, na spodek předchozí úsečky. Chtěl jsem PT posunout na 150, ale šel jsem pryč a už sem to nestihl, vyhodilo mě to na PT 120. Co na tento obchod říkáte? Udělal jsem to správně? Díky a všem přeji hodně úspěchů ;) (tu) Marek

12314

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, prispejem screenmi z dnesneho obchodu. Stale je to papertrade, obmedzil som pocet obchodov na 1-2. V papertrade som stale okolo 0. Bolo to tym ze som po vstupe som robil hluposti - obavy o zisk, posuny SL.. Najlepsie zadat SL a PT a nechat to tak. Chcem sa spytat tych co obchoduju live. Mozem poziciu na trhu FESX zatvarat vecer, napr okolo 21 - 22 ? Pozeral som volume a byva 500 - 5000.

12318

12319

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bergman 1,

RRR sa vyhodnocuje stále pred vstupom do obchodu, keď zvažuješ mieru rizika oproti možnemu profitu. Teda si si vedomý že riskuješ 100 Eur straty oroti 200 Eurám zisku . To je Tvoje prvé rozhodnutie podla ktoreho vstupuješ do obchodu, nikdy nemôžeš vedieť či obchod bude pokračovať dalej , a či vôbec z toho niečo bude, môžeš maximálne predpokladať na základe svojich skúseností z minulosti ako sa trh zachoval v podobnom prípade.
Ked obchod pokračuje a Ty posuvaš svoj PT tak samozrejme zvyšuješ svoje RRR. Na urovni BE si riadiš už len otvorený profit a Tvoje riziko je už len zo straty vytvoreného profitu, teda ak to padne nič si nezarobil , ale ani neprerobil.

RRR je dost relatívny pojem, lebo niekedy vidíš "jasne" PT 350 EUR od vstupu a po ceste žiadne zádrhely , vstupiš do obchodu s pomerom RRR 1:3,5 a o 10 sekund môžeš byť von... ;)

Na druhej strane trh sa hýbe pod dôležitou ST úrovnou ktorá je prvým zádrhelom, ale formácia ti hovorí že sa blíži prerazenie a predpokladáš tam aj množstvo nákupných príkazov no tvoje RRR je dokonca opačné 2:1 , čo urobíš ?
Zase musíš zvažovať či to stojí za to . Ked je Tvoj system obchodovania "automaticky" teda fixne nastavený na určitú mieru rizika a ty do toho obchodu vstúpiš tak si vlastne porušil obchodný plán, no ked je Tvoj system diskrečný a zvažuješ vstupy individuálne v určitých mantineloch tak je to OK. Teraz je rozhodujuce to či ti ide o štatistiku , alebo zisky ;)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marek 53,

tak ako napísal Mahrlo, ked sa citiš v pohode + zisk ,lepšie si urobiť nemohol. Neskoršie výčitky typu..prečo som neostal dlhšie mohol som mat viac ....niesu na mieste, neostal si dlhšie lebo si to nemohol vedieť . Týmto spôsobom v sebe vytvoríš len pocit viny a zlyhania aj napriek dosiahnutemu profitu a to je začiatok konca... (td)

Ja za dobrý obchod považujem aj BE , nič ma to nestálo a nabral som dalšiu skúsenosť ...školenie zadarmo.. ;)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...