Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

ahoj Gladiatore,
taky bych se přimlouval za nějakej screen. Pořád je co se učit :) A taky bych měl na Tebe dotaz, jestli by si mohl prozradit něco ze své statistiky. Docela by mě zajímalo, kolik uděláš za měsíc obchodů, s jakou úspěšností, kolik máš ztrátových obchodů, kolik ziskových. S jakým pracuješ RRR a a pod... Rád bych si udělal obrázek, a myslím že nejen já, s jakými čísly pracuje profitující obchodních s PA metodou. ;)
Díky a držím Ti palce s Opcemi (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marek53, FESX je vysoko likvidný trh , teda tam nemáš problem s plnením , ak chceš mať "istotu" používaj Stop príkazy , čakačku si môžeš dať vopred daleko od trhu . Ked sa trh priblíži k Tvojmu vstupu tak ju jednoducho posunieš do vstupu tak ako to vidíš na screene. Nič vobchodovaní nerieš narýchlo , lebo to väčšinou nedopadne dobre. Vstupy je lepšie riešiť v predom vybranom bode bez ohladu na open či klose úsečky s výnimkou ked sa jedná o RU ktorá vytiahla cenu z "hlbky" teda vyčerpala hybnu silu, zároven môže dôjsť k výberu ziskov teda reverznej úsečke . V takom prípade je lepšie počkať na korekciu. Gladiator028

12365

12366

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028

Super, moc díky za ty screeny, hodně mi to pomohlo, aspoň už mám představu jak ty stop příkazy zadávat ;) (tu)
Obchoduješ přímo z grafu nebo přes DOM? Z tvých přiložených screenů vyplívá, že ten buy stop mám posunout přímo na grafu...

Ještě jednou díky a přeji tobě i všem ostatním hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Casablancax,

odpoviem Ti velmi stručne z dôvodov ktoré som uviedol davnejšie , ohladom financíí som konzeratívny a mám rád svoje súkromie.
Takže priemerný mesiac 18 obchodov, úspešnosť 69% , RRR minimálne 1:5 pod toto číslo obchod neberiem väčšinou vychádza 1:8. Takéto RRR si môžem dovoliť kôli metode ktoru používam , ak napríklad identifikujem vlajkovu formáciu nájdem k nej najbližšie CG a najbližši bod od ktoreho sa môže vlajkova formácia odraziť , teda dno vlajky. Potom ju zobrazím zväčšenú a sledujem každu úsečku ako sa správa ak je to podla mojich predstáv tak nakúpim na dne vlajky nie na vrchole ako sa štandartne odporúča a tak je to so všetkými patternmi preto používam SL vo výške 75 Eur fixne. Predtým som použival väčšie SL a fungovalo aj to , ale pri určitom objeme obchodov to nerobilo dobre na krvný tlak... ;) preto som prešiel na metodu nakupovania ceny na dne a predávania na vrchole. Dobrých príležitostí nieje veľa preto je to väčšinou o čakaní.
PA metoda má veľa podôb a je hlavne o skúsenostiach a teda aj dobrom poznaní svojho trhu. Napríklad Ross sa cíti v pohode so svojou metodou a nepochybne mu funguje, no mne na jeho metode nevyhovuje jedine nutnost väčšieho SL a neskoré vstupy , ked je už časť zisku preč, príklad RH -nakupuje až na jeho vrchole a s čím väčšej hlbky tam trh vyliezol tým väčšie nebezpečenstvo že to velmi nepotiahne . Inač CG a čítanie úsečiek jeho spôsobom je z môjho pohladu perfektné preto som si túto časťod neho prebral a prispôsobil svojim potrebám.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Gladiatore,
odpověděl si mě přesně na to, co jsem měl na mysli. Nechtěl jsem vědět, kolik Ti to to hodí v penězích, toto jsou pro mě cennější informace, abych si udělal obrázek. A kdo by to chtěl vědět, tak si to může podle těchto čísel přibližně spočítat, kolik Ti to dáva na kontrakt ;)
Ještě bych se chtěl zeptat, jak si tady odpovídal Markovi, že si zadáváš čekačku dobředu, necháš si odstup a pak jen přitáhneš na požadovanej vstup, jestli to má nějaký zvláštní důvod. Tímto způsobem Ti může při nějakém problému, třeba se spojením, zůstat viset přikaz na ceně, kterou si vlastne ani nechtěl. Proč nezadáš přikaz přesně na cenu, až v době kdy jsi rozhodlý že ten obchod bereš.
A ještě jeden, jestli můžu, :) jednou jsi mi radil, ať při vstupu zbytečně brzo nepřitahuju SL a nechám cenu odejít aspoň 50% k požadovanému výstupu, abych nebyl zbytečně vykopnut. Nyní to dělám tak že přitahuju SL nad/pod poslední prorážecí usečku a dál už s tím nehýbu dokud cena nedojde k profitu. A tak se chci zeptat jak řešiš tyto situace Ty. Necháváš SL beze změny do konce obchodu nebo ho posouváš, když vidíš že cena se vydala Tvým požadovaným směrem.
Díky (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj casblancax,


Myslel som to tak , že tam môže dať čakačku vopred ked už uvažuje o vstupe , nie ráno a na celý deň... ;)
Práve z dôvodov ktoré si popísal je potrebné tu čakačku dať vysoko na reálne možnosti trhu (hoci je to relatívny pojem)
skrátka v dannej zone musí byť minimálna prvdepodobnosť že ju trh zasiahne extremne dlhou úsečkou, alebo ako píšeš pri výpadku energie či dát má dosť času poriešiť vzniknutý problém cez externy zdroj -laptop, prípadne zavolať brokerovi.
Hlavne začínajuci traderi maju dosť problémov sami zo sebou nie to ešte riešiť vstup vypisovaním príkazu na poslednej úsečke ked ešte ani sami nevedia či to chcú , furt im vrtá v hlave ...čo ak ? Toto je "antistresový" spôsob ako pohodlne posunúť príkaz do plánovaneho vstupu.

Čo sa týka SL , je to vec osobného prístupu a trhu ktorý obchoduješ v náväznosti na čas v ktorom obchoduješ .

Ja mám nastavený posun na BE pri dosiahnuti 50% profitu tak ako som Ti poradil , ale to nepoužívam stále . Sledujem volitalitu, kde sa trh práve nachádza, aký pohyb môže nasledovať atď. Pokial vidím potenciál "vysoko" a trh je velmi volatilný riadim pozíciu "ručne" a posuvam ju po prekonaní určitých levelov . Príklad : trh sa odrazil od ST úrovne dvomi dlhými úsečkami , vtedy posuniem príkaz na BE respektíve sa posunie automaticky a nechám ho tam , lebo tak ako rýchlo vyletel po exekúcii nákupnych čakajucich príkazov tak isto rýchlo môže spadnúť späť po výbere ziskov. Iné je ked sa štruktura trhu buduje postupne no ja identifikujem začiatok tvorby formácie Scallop teda očakávam pokes trhu minimálne o 30% , ale výnimkou nieje ani 60% -ný pokles , vtedy buď to vyberiem zisk po prvom náznaku reverzu trhu , alebo ak očakávam dlhodobejší pohyb trhu kde môže zotrvat v pozícii aj niekoko hodín risknem to a nechám príkaz na BE nevyberám ani časť zisku . To sme už ale došli k inej problematike no možno to na niečo poslúži.


Slabý verí v šťastie silný verí v príčinu

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gladiator
velmi si cenim vasich komentarov mna osobne to posuva vpred :) som zaciatocnik a 2 mesiac som paper fesx tak by ma zaujimalo akodlho ste boli vy paper?popripade kedy ste si povedali ze uz nechcem byt paper,ja osobne chcem byt pol roka paper a ak to bude kladne cislo tak chem prejst na live.

inak vela stastia v opciach. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Robino87,

nieje podstatné kolko som bol paper ja či ktokolvek iný, tak ako trading všeobecne aj paper je velmi individuálna záležitosť. Môj osobný názor je minimmálne 6 mesiacov a maximálne 12 mesiacov pokial má trader na Live odložené prostriedky, pokial ich nemá tak nech paperuje koko môže je to stále lepšie ako čakať so založenými rukami až ich mať bude a nahovárať si že už to ovláda.

Optimálne je mať pozitívne výsledky aspoň 3 mesiace za sebou no musíš počíťať , že pri Live budú výsledky horšie o 30-50% ako na paper. Je podstatný rozdiel trénovať spev v obývačke pred zrkadlom kde Ti to ide v pohode, lebo nemáš žiaden stres a je citelný rozdiel ked máš vystúpiť pre vypredaným štadiónom , už je tam stres, napätie strach a všetko možne dokopy . Tak je to aj s Live obchodovaním. Odporúčam Ti vytlačiť si velkým písmom presné podmienky vstupu a výstupu do/z obchodov to si potom vylep tesne vedla monitora bude Ti to velmi pomáhať aby si nerobil "záhadne"vstupy a výstupy z obchodov ktoré si všimneš až potom a nestačíš sa diviť čo si vystrájal.

Pod pojmom 6 mesiacov myslím denno denný tréning minimálne 4 hodiny vrátane víkendov , nie 3 x týždenne 2 hodiny a potom prísť ku kalendáru a odtrhnúť papier so šiestym mesiacom..... ;)
Nech sa Ti darí , v opciach riešim teraz podobné veci ako Ty ... ;)

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gladiator

uplne s vami suhlasim pri backteste bol priemerby zisk na mesiac cca 600 eu na kontrak a len co som presiel na paper uz to bolo okolo 300 eu takze na live budem rad ak budem v akomkolvek pluse..svoj system mam zalozeny na cci ktory mi urcuje trend a uz len cakam na korekciu a po korekcii vstupujem nic zloziteho..a sam nechcem robit zlozity trading som zastanca RRR.dost mi vyhovuje RRR 1:2 z hladiska psychologie aj z hladiska vysledkov..a k tomu paper kazd den sa snazim aspon 3 hodiny sediet pri trhoch aj ked uz mam po obchode..a vykendy si zrekapitulujem obchody za posledny tyzden

tak uvidime ako to pojde dalej chcel by som uz v lete nabehnut na live.no uvidime: :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiátore,

zdravím Tě. Čekám na signál a hlavou se mi honí (blbé) myšlenky. Běžně beru signály na 15min grafu (macd X 0 + kluzáky), obchodně se mi daří (občas se peru s psychikou, ale je to už mnohem lepší). Protože ale dávám SL nad swing, jsou stopky poměrně vysoké a live bych je nemohl obchodovat. Je myšlenka obchodovat signály na 5min grafu úplně zcestná?

Zdravím Tebe i ostatní, ať se daří
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj bergman 1,

nič nieje scestné čo Ti vyhovuje a pri čom sa cítiš OK, scestné by z môjho pohladu bolo ísť pod 3 min. Na 15 min grafe si naznač plánovane vstupy a potom si prepni na 5 min graf kde si ich vyznačíš tak isto , uvidíš tak jemnejšie signály , ale na druhu stranu nedaj sa zatiahnut do obchodu mimo plánu z 15 min.grafu.
Problem SL nevyriešiš ani na 5 min grafe ked stopku davaš na vrchol swingu, daj sem screen ako si to myslel pozriem na to.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...... Na 15 min grafe si naznač plánovane vstupy a potom si prepni na 5 min graf kde si ich vyznačíš tak isto....

Jak jsi to myslel, můžeš poslat screen prosím? Signál na 5 min bude přece vždy dřív než na 15 min ... ??? Možná dělám něco úplně zásadního jinak než jak to myslíš.. Signál pro vstup je pro mně protnutí MACD přes 0.
Děkuju, hezký večer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...