Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Zdravim Gladiatora, jak jsem uz napsal vcera, studuju ted Rosse a jeho techniky a sleduji tohle vlakno s Tvymi prispevky, ktere mi zatim daly asi nejvic. Prikladam screen FESX 60 min za poslednich 6 tydnu s naznacenymi CG, CC a ST. Mohl by ses mi na to kouknout, jestli to ma hlavu a patu, popr. to okomentovat, kdyz budes mit cas a naladu? Karel

12651

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Vlasto
Jestli se muzu zeptat jakou metodu jedes (PA, FINWIN, Kluzakova) ? Jezdil jsem FW, a vychazelo to na 10 - 11 obchodu mesicne v seanci od 9 do 11:30 denne. Byl jsem velice zklamany s vysledky. Ted backtestuju kluzakovou metodu ale v rannich hodinach je tam strasne malo prilezitosti. Prumer asi 1 ochod za 3 dny - zebracenka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

Vasto,

o priemernom počte obchodov som písal nedávno, otázky sa tu často opakuju a nechce sa mi k starým veciam vracat dookola. Nejde o kvantitu , ale o kvalitu ide skôr o väčší počet kontraktov a menší počet obchodov, teda treba vyhladavat kvalitu a aby trader mohol vyhladavat kvalitu musí vediet ako tá kvalita vyzerá no a to bude vediet ked sa naučí čítať trh . Nieje podmienkou obchodovat každý deň aj za cenu že si nieje istý čo robí, ked napríklad vidím patern ktorý sa dokreslí o deň či dva na vyššom tfku a predpovedá na 90% 100 tickový pád trhu tak si naň počkám a o nič sa neusilujem jednoducho počkám a zinkasujem profit po ktorom nemusím obchodovat aj dlhšiu dobu , teda niesom pod tlakom a v pohode si počkám na dalšiu príležitosť. Niekedy zas urobím 3 obchody za deň ked je dobre rozbehnutý trh , nenechám si újsť príležitosť ked tam jasne je.

Problemom začínajucich traderov je to , že v podstate nevedia čo robia ( prešiel som tým aj ja ) preto ked sú v profite 150 Eur začinaju panikariť , lebo čo ak sa to otočí a beru rýchlo kým je čo , no keby videli (vedeli s určitou pravdepodobnosťou) že trh sa zastaví najskôr o dalších 20 tickov vyššie (vrátane swingov ktoré treba prečkať ) tak by počkali a zinkasovali by podstatne väčší profit. Inými slovami je to improvizácia .....od šťastia že ste dostali loptu od spoluhráča v obave že Vám ju súper zoberie beriete ju pod pazuchu a upalujete s nou do šatne ....pre istotu... ;) a pri tom stačilo vypáliť na bránku dlhší kop.

Kopi007,

nieje čo komentovať všetko máš OK .


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028,

diky, ze jsi se na to mrknul. Je to vubec poprvé, co jsem se pokusil vyznacit si dulezite urovne na vyssim TF, tak snad jsem na spravne ceste.
Ke dnesnimu dni - podle me sel FESX jen do strany a nebyla tam sance udelat dobry obchod, vlasne to bylo jen takove velke trading range o cca 150usd (asi od 9.10), ve kterem by asi jen zkuseny trader, ktery vi, co dela, si sel pro profit kolem 100usd. Videl jsem to spravne?

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiátore,

leží mi v hlavě Tvůj předchozí příspěvek na této straně Vastovi, kde jsi psal ...
"Nejde o kvantitu , ale o kvalitu ide skôr o väčší počet kontraktov a menší počet obchodov" ...... atd.......

Okamžitě mně napadly následující otázky.

- Je vůbec kluzáková metoda vhodná pro začátečníky?

Málokdo ze začínajících traderů vloží do obchodu "X" kontraktů. Jednak na to nebude mít ve většině případů prostředky a jednak mu bude chybět sebedůvěra a sebevědomí se do takového "rizika" pouštět. Proto se tady pořád dokola opakují případy, kdy se uzavírají obchody v "závratné" výši 100€ i když potenciál je vyšší ... Zároveň se těžko čeká na signál 3-4 dny (jak jsem psal nedávno, hodně signálů přichází mimo obchodní hodiny a tomuhle tématu se věnoval i Marek)

Co bys poradil začátečníkům, kteří potřebují stabilně navyšovat účet třeba i po těchto malých částkách a tím si budovat psychickou důvěru k pozdějšímu postupnému přechodu k tomu typu obchodování o kterém píšeš ?

- Používal jsi kluzáky od Tvých začátků nebo jsi měl nějaký jiný přístup když jsi se "učil trhům věřit"?

- Jak jsi to myslel se "skalpováním 3min grafu" o několik příspěvků dřív.

Dík za odpovědi, všem přeju plno úspěchů.

Petr

P.S.: Vůbec jsem Tě nechtěl "chytat za slovo", jen mně prostě ty otázky nechtěly opustit. Při backtestu je vidět, že kluzáky fungují, jen je třeba být opravdu disciplinovaný..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bergmann, Gladiátor, Michal-admin,
je vidět, že kluzáková metoda, která zde byla představena před více jak rokem, je stále populární a nedává plno lidem spát(mezi ně samozřejmě patřím i já) a stále se vyskytují nové a nové otázky k této metodě, na které Gladiátor neustále trpělivě odpovídá, za což mu patří asi nejenom můj veljý dík.
Musím se zároveń připojit i k Bergmannově myšlence(a nejen jeho, bylo to zde již zmíněno několikrát) o možném setkání v čele s Gladiátorem, samozřejmě pokud by měl zájem a chuť.
Vím že Michal-admin již dle pravidel tohoto servru tuto myšlenku z bergmannova příspšvku vymazal. Proto si dovolím položit otázku přímo Vám Michale. Myslíte si, že by bylo možné takové setkání uspořádat pod záštitou nabo hlavičkou FINANČNÍKA, aby se neporušovali pravidla tohoto servru?
Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, Kopi007, videl si dobre a skuseny trader tiež takže tam tak isto nepolezie kôli stovke.. ;) Rossi, pozri na screny a pochopíš, ide o to že ak trh pretne dlhodobý (strednodobý)klzák spolu s krátkodobým vzniká na trhu zmena nálady teda kurzu , všade kde dôjde k pretnutiu dôjde v blízkej buducnosti k vytvoreniu supportu +,- nejaký tick. Do screenu som pridal aj Ema 144 kvôli lepšej viditelnosti a zároven Ema144 potvrdzuje dlhodobejšie levely , toto nastavenie mi vyšlo ako najoptimálnejšie v dannej dobe no trhy sa menia a tak sa s nastavením môže pohrať každý sám. Bergman1, klzáky su vhodné pre začiatočníkov lebo sa daju jednoducho pochopiť a sú plne funkčné lebo vychádzaju z prirodzenho pohybu ceny. S tými X kontraktmi som to myslel tak, že peniaze zarobíš buď držaním pozície dlhšiu dobu s jedným kontraktom, alebo kratšiu s X kontraktmi, vtedy to má význam . Skrátka treba využívat príležitosti ktoré v trhu sú správnym spôsobom. O tom podstupovaniu rizika a nedôvere začiatočníkov niečo viem, veď som to robil tak isto a k ničomu to neviedlo. Nechcem teraz vyzerať že mudrujem lebo už to viem, neviem všetko len som sa posunul o kus dalej a preto že som tým prešiel chcem upozorniť na to že tudy cesta nevede... ;) Čo by som poradil začiatočníkom...veď to robím dookola... :) Poradil by som aby netrvali na fixnej idee 100 Eur a von pokial tam reálne vidia možný výstup na 300 Eur, skrátka profity treba pumpovať, ked je mala príležitosť 100ku ked je velká príležitost 200-300 ky to sa potom vykompenzuje na období ked bude príležitostí menej , alebo nabehnu straty . Ked okrešeš zisky z 300 na 100 lebo 2x si prerobil ostane ti furt tá stovka , ten priemer no ked ideš stále po 100 ke a 2 x stratíš tak musíš zarobiť naspäť 300 aby si bol tam kde predtým , skrátka treba vytvárat rezervy na slabšie obdobie a tak si môžeš postupne vybudovat kapitál na viac kontraktov. Klzaky som používal od začiatku v klasickej podobe a vyskušal som fakt množstvo variant a ku konečnej podobe som dospel až časom. Veriť trhom som sa neučil...učil som sa veriť sebe, trh nemá dôvod byť k tebe priatelský no ked poznáš jeho reč "vlnitého"tela neodrbe Ťa....:-) Neviem o ktorý príspevok ide , ale v zásade čím menší rámec tým viac krátkych príležitostí , teda viac obchodov, viac komísíí, viac stresu...menej penazí.... Stretnut sa môžme na niektorom z kurzov finančníka, pravdepodobne v juni na opciach nakolko som ich nedávno začal, dám vedieť. Gladiator028

12653

12654

12655

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj bergmann1,

presne viem na čo sa pýtaš lebo si tým istým prechádzam tiež. Viac kontraktov je problém nakoľko je malý účet. Nízky PT je tiež problém, lebo stačí pár nepodarených obchodov a predošlé zisky sú fuč. A keď sa k tomu pridá situácia, že ti systém nadelí vstup raz dvakrát do týždňa a ty si k tomu zrovna mimo PC, tak to už je doslova zúfalé. Tu je však každá rada drahá. V prvom rade by si mal mať systém, ktorý ti nadelí vstup aspom raz za den, najlepšie je testovať systém priamo na tie hodiny, keď môžeš sedieť pred PC. Robiť testy na hodiny kedy vieš, že sa k počítaču nedostaneš je síce fajn ohľadne štatistiky a ohľadne toho či sytém funguje (je to nutné), ale podľa mňa vrámci reálneho obchodovania ťa budú takéto výsledky dosť pliesť. Je treba preto testovať i priamo (zvlášť) tvoje obchodné hodiny. Nakoľko ja mám prácu a rodinu, tak som si dal podmienku obchodovať len po 20-tej hodine a tomu som musel prispôsobiť i systém i jeho testovanie, musel som mať istotu, že i v tomto čase dokážem zarábať.
No a na záver len doplním jednu vlastnosť, ktorá je pri takomto spôsobe obchodovania (v čase ktorý mám k dispozícii a nie vtedy kedy by som chcel obchodovať, prípadne kedy sú največšie pohyby) veľmi dôležitá : "trpezlivosť". Aj po tých stovkách sa dá postupne účet navýšiť, ale chce to čas a urýchliť sa to nedá. Každý má iné možnosti a každému funguje niečo iné a ty si musíš tiež nájsť to svoje. Výhoda tohoto webu je, že tu máš kopec ľudí, ktorí sú ochotní ti poradiť najlepšie ako vedia, ale nikto ti nedá presný recept od A po Z, na všetko dôjdeš len sám praxou. Tieto rady si musíš prispôsobiť sebe a svojim možnostiam tak, aby ti vyhovovali a nie ich len slepo kopírovať. Takže ti v tom snažení držím palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

ešte sa nachvíľu vrátim ku klzakom , lebo niekomu možno nedošla pointa aj napriek screenom.
Z dôvodu, že všade po pretnutí klzakov vznikne ST uroven v blízkej buducnosti čo som naznačil, idndikuje to sílu signalu , teda nejde o náhodny pohyb a odráža "myslenie" trhu. Z toho dôvodu je velkou škodou premrhať signál na jednu 100-ku ked jeho potenciál je niekolkonásobne vyšší , trh po pretnutí stále pokračuje v novom smere a dá Vám "potešenie" len netreba skoro pritahovať SL .

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

neviem ci som sa nerozpisal moc, ale mozno to niekomu pomoze :).

@cookj:
- ja zatial realne neobchodujem nic
- studujem, staviam obchodny plan, spoznavam trhy, seba
- na sime a backteste momentalne studujem tzv. VSA (Volume Spread Analysis), co uz sme tu lechce s niektorymi prebrali. blizsie info v tomto vlakne (www.financnik.cz/forum/read.php?13,134293,page=1). Dalsie info vid. nizsie
- neodporucam ale preskakovat medzi systemami, lebo potom je to nekonecny kruh, alebo priamka? :)

@Gladiator:
- dakujem za odpoved. v podstate som k tomu istemu ako pises dospel, len som sa chcel uistit, ci je moj pocit a skusenost spravna, nakolko hlavne v trhoch na eurexe fgbl a fesx je v case ako tu ktosi spominal od 9:00 do 11:30 "malo" signalov a skutocne som dospel k presvedceniu, ze mozu byt dni 2 a kludne aj 3, ked sa tam nic nedeje. Pekne to vidno aj na volume a vtedy viem, ze pohyb trhu je viac menej nahodny a ziadna vyhoda tam nie je.

@all (moj pohlad na obchody):
- trading je celok (mnozina obchodov, dlhodobo)
- skutocne ti staci SL 60,- Eur pre FGBL. Ak ta tento nepodrzi, nieco si spravil zle a je len dobre, ze ta trh na tomto SL vyhodi. zrejme si unahlil vstup alebo zle zanalyzoval situaciu. nemaj preto nervi, ked sa tak stane. Z toho sa treba len a len poucit (skutocne si spravil/zanalyzoval) nieco nespravne a vyplnenie SL ti vravi: "HEJ MAREK, TVOJE ROZHODNUTIE BOLO NESPRAVNE, TAK SOM TI ZACHRANIL DALSIE EURa Z TVOJHO UCTU. POROZMYSLAJ PRECO SOM TA RADSEJ Z TOHO TRHU VYHODIL."

Tak takymito vecami sa teraz zaoberam. Rad by som prispieval obchodmi, screenmi, ale este na to proste nemam, hlavne prax. A urcite veci sa proste preskocit nedaju a ak ich aj preskocim(e), trh nam to z dlhodobeho hladiska zrata.

SL/PT staci predsa realizovat 5 kvalitnych obchodov s PT 200 a mat tak mesacne na jeden kontrakt 1000,- Eur ostatne je otazkou navysovania kontraktov a to je ina prupovidka, o ktorej neviem takmer nic.

Pekny den a vela uspechov.

Marek

PS1: Prajem vsetkym, aby nasli v trhoch SVOJ VLASTNY EDGE
PS2: Verim, ze pride cas, ked budem schopny sem pridavat screeny a komentovat ich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator, mahrlo, turbo68 ......

děkuju za reakce. Věřím, že odpovědi pomůžou nejenom mně. Osobně se snažím chodit pro vyšší profity - podle dřívějších Gladiátorových rad. Gladiatorovy screeny znovu nezklamaly - super a díky.

Mahrlo, v současnosti mám podobný problém jako ty - grafům se budu moci v nejbližší době věnovat jen večer. Chci se zeptat jak jsi docílil pravidelného denního signálu. Nenapadá mně nic jiného než že obchoduješ nižší timeframe než 15 minut, napadá mně 5min graf.... Jsem daleko od pravdy?

Všem držím palce - ať nám účty tloustnou (tahle obezita bude vítaná) (tu)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...