Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Gladiatore,

velmi často se stává, že se nákupní signál na 15min TF vykreslí už v premarketu. Jak jsi to řešil v době, kdy jsi obchodoval kluzáky? Nastupoval jsi na korekci ve směru trendu na nižšim TF nebo jsi čekal na nový signál na delším TF?
Ještě mám jednu otázku: jak vysoké SL jsi používal v době, kdy jsi obchodoval kluzáky? Při PA máš, jak jsi psal velmi malé SL, bylo to tak i u kluzákové metody?
Přeju Tobě i ostatním kolegům ať se daří a děkuju za odpověď.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Hiker, scallop máš označený správne , formácia scallop je vlastne swing ktorý poklesne oproti pôvodnemu nárastu/poklesu o cca 30-50% , je to fakt individuálne posudzovanie, teda aj ked Ti označim X swingov ten nový bude zas inak vyzerať. Prikladám screen s počítaním swingov kde to máš jasne zobrazené . Počítať musíš stále vrámci nejakým mantinelov inak ti újde "pointa" . Po krátkych swingoch prichádza stále velký swing a ten sa spravidla zastaví v nejakom významnejšom bode. Pokial v tom chceš mat jasno tak ich počítaj na vyšom tfku tak ako som to zakreslil, nepovažuj za swing ktorý máš počítať každý kopček, rieš to stále vrámci mantinelov (kanalov). Všetky súvislosti sú jasne danné stačí si počkať na správny moment. Gladiator028

12608

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bergman1,

trh berieš ako celkok, teda aj signály v premarkete sú platné , pri FESX je premarketom čas od 8:00-9:00 .Pokial dostaneš signál aj v premarkete a je dostatočné volume tak ho zobchoduj , jedinou prekážkou môže byť nízke volume alebo chop. Pri klzákoch sa musíš trocha prispôsobovať situácii podla toho ako ti výjde signál pokial neprihliadaš na PA formácie , najlepšie je ho umiestniť tesne nad/pod klzáky lebo ked ich cena prekročí na vyššom tfku spravidla pôjde o dlhší pohyb teda máš šance na svojej strane.Bežne som používal pri FESX 50-70 Eur(občas som použil 100 ked som neskôr zaregistroval signál, ale bol som presvedčený o správnosti rozhodnutia) je to dostačujuce pokial SL umiestniš hneď po potvrdení vstupu pod/nad klzaky, čím dlhšie čakáš tým sa vystavuješ väčšiemu riziku, lebo pokial ti výjde SL nad klzáky je velká pravdepodobnosť že ťa trh vyhodí nakolko sa často vracia ku klzákom.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Dikon, kreslesnie kanalov sa vo vlakne preberalo viackrát no pridám ešte tento screen ktorý je si myslím dostatočne jasný . Kanál niesu len čiary pre správne zakreslenie kanala musíš použiť "opodstatnene" informácie o ktorých si myslíš že by mohli naznačovať pohy ceny , teda nekresliť len na základe samotnej RU či swingu ktorých môže byť viac a to hlavne na nižších tfkách. Hlavne stále začínaj najmenej na 60 min grafe prípadne aj vyššom , tam je menej falošných bodov a samotné smerovanie trhu je jasnejšie. Ak obchoduješ vrámci kanala všimaj si ST body a CG vytiahnute z minulosti iba tak sa môžeš v "kanalizácii "úspešne pohybovať vždy správnym smerom inak zabludiš a nájdu z Teba len kostru.... Gladiator028 ;)

12628

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Gladiatora a vsechny ostatni,

poslednich par mesicu se zajimam o Rosse a jeho techniky a dlouhodobe skoleni, ktere tady dava Gladiator, je mi obrovskou pomoci a motivaci. Casto se zasmeju Gladiatorovo vtipnym a "polopaticky" jednoduchym a jasnym vysvetlenim. Nechci ale nosit drivi do lesa, i tak je v tomto vlaknu jiz spousta podekovani Gladiatorovi. Procitam tohle vlakno pozorne, jako by to byla samostatna kniha o tradingu a zatim jsem se dostal na stranu 51, takze jeste toho mam pred sebou spoustu. Chtel bych se zaptat Gladiatora, nebo koho-koli jineho, co znamena zkratka "ST", ktera se casto objevuje v jeho screenech, ale i screenech ostatnich traderu. Predem se omlouvam, jestli jsem to nekde prehledl.

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

@Gladiator a profici:
- kolko obchodov za mesiac spravite, resp. do kolkych obchodov v priebehu mesiaca vstupite?
Ja to tu ohybam zprava, zlava a vychadza mi, ze pre FGBL nema zmysel, ak beriem do uvahy len dopoludnajsiu seansu viac ako 20, a aj to sa mi zda (+/-) vela.

vdaka za akukolvek odpoved, Marek.

PS1: uz je marec. myslite si, ze je vola a priestor na nejaku stretavku?
PS2: ak by admin dovolil, zverejnil by som nejaky kontakt, kde by sme sa mohli dohodnut :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...