Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Ivan - Mahrlo,

díky!

Nicméně, mockrát jsem s tím chtěl praštit, protože jsem nevěděl jak na to. Nevěděl jsem, kde dělám chybu a proč mi to nejde, když to ostatním tak vydělává.

Teď jsem konečně spokojený, na TF v live jsem to otestoval a máká to, tak proč by to nemělo jít live na FDAXu, když FDAX je mnohem čitelnější než je TF.

Ať se daří! :)

jirka



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028

Ahoj, chci se tě zeptat, v jaké chvíli správně vstupovat do trhu pomocí tvojí kluzákové metody? Používám 15 min. graf, ale mám v tom kapku zmatek... Mám vstupvat na close úsečky, která protne všechny klouzáky nebo mám vstoupit hned při protnutí všech kluzáků? A co správná poloha MACD? Vím, že jsi tady psal, že vstupovat za market do FESX je v pohodě, ale jak je to v případě, že je trh rychlejší, dochází ke skluzům v plnění? Mám na mysli tak 1 až 5 kontraktů.
Mám si ještě potvrzovat hlavní trend na 60 min. grafu a vstupovat jen ve směru tohoto vyššího grafu? Jak si psal, že se má používat 3 min. graf k nalezení správného načasování vstupu, tak to už vůbec nechápu, podle čeho se mám řídit?
Prosím, mohl bys mi to trošku více objasnit?
Omlouvám se za tolik otázek, ale byl bych ti moc vděčný za jejich zodpověžení.
Díky.

Tobě i všem ostatním přeji hodně úspěšných obchodů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rossi: To nevím v čem. BuySellVolume je real time indikátor, který ukazuje počet spárovaných kontraktů pod bid vč. a nad ask vč.. To už spíš VolumeProfile/VolumeZones, ale ty to neumí ukazovat tak pěkně po dnech jako dValueArea ... což je mnohem lepší. Ještě ho přikládám k tomuto příspěvku, protože na těch stránkách se stáhnutím je potřeba registrace. Lukáš

12304

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Marek,

v prvom rade musím povedať , že trhy sa stále menia a podla toho musíš z času na čas upravovat aj svoje vstupy. Teraz system testuje Bergman 1 vo vlákne NQ tak mohol by si sa skôr spýtat jeho čo mu aktuálne funguje lepšie.Ja už tento system nepoužívam a nerad by som podaval skreslené informácie o účinnosti vstupov a výstupov na súčasnom trhu. Všeobecne, pokial obchoduješ 1 kontrakt tak môžeš použivat aj Market ked Ti nezáleží na presnej cene , no pri mutikontraktoch jednoznačne vstupuj Limitným príkazom. V minuom a predminulom roku bol trh FESX výrazne iný ako je dnes , bol čitelnejší a s neporovnatelne vyšším volume preto je ťažšie porovnávat.

Timeframe: Obchody robíš stále do smeru hlavného trendu, teda ak ti MACD a klzáky na 60 min ukazuju Long a prípadne nejaku zaujímavu longovu PA formáciu, prepneš na 3 min gaf a tam si počkáš na longový signál s potvrdením MACD a klzákov tak ako na 60 min grafe. Na 60 min grafe je jedna úsečka hodina obchodovania no ty v tejto jednej úsečke nemôžeš nájsť vstup , lebo trh sa v nej hýbe hore dole ako pokazený výťah, preto musíš prejst na nižší tf trebars 3 min , kde je tento signál rozdelený do 20-tich trojminutových úsečiek , teda tam máš longový signál rozložený a tak lahko nájdeš vstup napríklad po ukončení swingu či inej formácii PA no to musíš rozoznávat, respektíve nemusíš , ale dost by to pomohlo. Ked si si ešte nie istý vstupmi , vstupuj stále na začiatku novej úsečky , ale vystupuj na pevnom PT budeš to mat jednoduchšie a menej stresujuce. Signál by mal byť nad dvomi klzáklmi a do rovnakeho smeru musí íst aj MACD alebo RSI.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028

Díky za odpověď ;) (tu)
Psal si, že by se měl trh nacházet nad nebo pod dvěma kluzáky, myslel jsem, že čekám, až se trh bude nacházet nad nebo pod všemi třemi kluzáky a ne jen dvěma... Používám nastavení pro SMA 9, 24 a 55, kluzáky mám tedy 3. Když si myslel jen 2 kluzáky, jaké periody?
Hlavní trend na 60 min. grafu mohu určit třeba jen podle MACD, tedy, je-li histogram pod nulovou čarou, hledám signály short, když nad nulovou čarou, hledám signály long? Používám jen 15 min. graf a na 60 min. se dívám na hlavní trend, je nutné používat i ten 3 min. pro určování vstupu? Já používám pro vstup jen ten 15 min. graf...

Díky moc za info a přeji všem hodně úspěchů (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Marek 53,

najsilnejší signál je ked je nad všetkými tromi klzakmi, ale začína to logicky nad dvomi, teda ak rospoznáš signál skôr , že má sílu tak môžeš vstupovat už aj nad dvomi klzakmi teda 9 a 24 je jedno v akej periode.

MACD musíš vediet správne čítať , histogram ti ukazuje sinejuci-slabnuci signál trendu vrátane smeru, ale musíš pozerat na klzave priemery ktoré má rýchly a pomaly , ideálne je ked oba ukazuju do jedneho smeru . V noci tu hodím jeden screen ako som to myslel , lebo lepšie je raz vidiet ako 100x počuť.Používat 3 min graf nieje vôbec nutné , čím vyšší tf používaš tým lepší signál dostaneš , uviedol som ho len ako príklad pri používaní 5 násobku tf teda 3-15-60 min.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028

Mockrát ti děkuji za tvůj komentář, už se v tom začínám alespoň více orientovat, to víš, je to pro mě něco nového.
Už se těším na tvůj screenshot, máš pravdu, že jeden obrázek nahradí tisíce slov...

Tak se zatím měj a přeji ti i všem ostatním hodně úspěchů nejen v obchodování ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,

nakoľko tento tvoj systém s klzákmi tiež obchodujem (live 2 týždne), môžem doplniť pár drobností. Osobne mám RSI nastavené na 14 pri nižšom TF a 36 pri vyššom TF, každý si musí nájsť to svoje a otestovať, ja na vyššom TF sledujem hlavne smer RSI a na nižšom ma zaujíma prechod cez 50 linku. Pri tomto systéme je hodnota TF vcelku nepodstatná a každý si ju môže prispôsobiť svojej povahe, ja používam 15 min - 3 min, ale včera som si skúsil i 5 min - 1 min (NQ) a je to tiež v pohode. Ako pri všetkých systémoch i tu je to hlavné vedieť včas vystúpiť. Najskôr som si otestoval optimálny SL a PT, samozrejme s prihliadnutím na obchodované TF. Vstup riešim za market na cloce vstupnej úsečky, keď RSI prekračuje linku 50 a bar na MACD je nad-pod nulovou linkov v smere vstupu. SL dávam 1tick nad-pod vstupnú úsečku. PT mám zatiaľ nastavený natvrdo podľa testov s RRR 2,5 - 3, ale najnovšie si testujem nový spôsob a to posúvať SL 1 tick pod-nad SMA 22 (ja používam SMA 9,22,55 tak ako si to uvádzal na začiatku tohoto vlákna). Tento spôsob je už o niečo náročnejší na psychiku, hlavne pri live, ale často s lepším RRR. Toľko teda moje skúsenosti s týmto systémom, inak len pre informáciu, čistá PA mi pri live nejde (td) v sim to bola krása, ale v live som stváral somariny jednu za druhou. Toto mi sedí a i pri live oproti PA som v ďaleko večšej pohode :), takže vďaka ti (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mahrlo

Super, díky za příspěvek (tu).
Je dobře, že to tady někdo jede live na FESX a ještě v současné době. Jakou si nastavuješ stopku? Myslíš, že stačí tak 50 - 70 EUR, jako si to nastavuji při svém testování nebo je potřeba víc? To víš, demo je demo a live je live, ale si myslím, že rozdíl v exekuci zase tak velký nebude.

Přeji všem hodně úspěchů ;) (tu)

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...